Автор Тема: Jumpers?  (Прочетена 8490 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Jumpers?
« -: Януари 13, 2008, 13:55:55 pm »
Jumpers - или "Скачачи" е един нов филм на Regency и 20th Century Fox. Повдигам темата, защото ми е интересно дали според вас наистина съществува такова нещо като скачачи във пространствения континуум. Ако някой е попадал на такава информация и знае нещо по въпроса, моля да сподели.

Връзка към филма:

http://www.jumperthemovie.com/
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен reply

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Относно: Jumpers?
« Отговор #1 -: Януари 13, 2008, 16:49:51 pm »
Аз лично съм чел такива неща за тибетските и индийските монаси... но това е някак... логично  :D хаххх  но в "нормалния живот", ако мога да го нарека така, не съм чувал  ;)
Иначе филма определено изглежда мноого добре; и ефектите са добри така като гледам

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Jumpers?
« Отговор #2 -: Януари 13, 2008, 17:36:20 pm »
През пространството в тази времева линия, не съм чувал. Само за времеви скачачи.
Иначе това прилича на телепортация без технология, което си е напълно възможно.

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Относно: Jumpers?
« Отговор #3 -: Януари 13, 2008, 18:06:59 pm »
Интересно ми е дали може да се научи или е въпрос на генна модификация...
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Jumpers?
« Отговор #4 -: Януари 13, 2008, 20:36:04 pm »
Може, но мисията ни е друга на тази Земя :-*

Иначе в тибетските манастири се преподават техниките. Само на посветени разбира се. Пък и не само там :)

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Относно: Jumpers?
« Отговор #5 -: Януари 15, 2008, 03:13:07 am »
Иххх.. Понякога ми се иска и аз да мога някакви такива дивотии...  :D
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Jumpers?
« Отговор #6 -: Януари 15, 2008, 18:05:04 pm »
Мисля, че такива пренасяния през времето и пространството са по-характерни на духовно ниво, отколкото на физическо, където телата биха били твърде тежки и твърде крехки, за да могат да издържат на пренасянето. Но това не означава, че е невъзможно. Просто е малко безмислено, защото прилича на това да разрушите къщата си, да пренесете материалите някъде другаде и да си я построите наново, със същите материали. Далеч по-лесно е просто да излезете от тази къща и да си построите нова на новото място. Тъкмо това се случва по време на сън, когато ние се освобождаваме от привързаността към тялото и "сънуваме". Над 3D времепространствените ограничения отпадат и движението "там" е свободно.

От гледна точка на нашата триизмеримост такива движения биха изглеждали като пътувания във времето или като телепортации през пространството. По принцип е доста условно да отделяме телепортациите през пространствата и пътуванията през времето едно от друго, защото в по-високите нива на разбиране времето не е друго, освен още един аспект на пространството. На още по-високи нива "нещата се събират в точка" и въобще пътуването от там, "където си" до там, "където не си" стои като някаква безмислица...

В заключение, прескачането през времето и пространството ми се струва като съвсем естествена способност при достатъчно издигнато съзнание и достатъчна непривързаност спрямо материалната реалност. Всеки от нас би трябвало да може да направи такова прескачане по време на сън, в медитация или при ОИТ (опитности извън тялото). Придобиването на осъзната способност за извършването на такива прескачания би трябвало да се свърже с общото повдигане на Духа у всеки от нас.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: Jumpers?
« Отговор #7 -: Януари 15, 2008, 18:59:58 pm »
В книгата на Николай Коларов "Многоизмерен скок в края на времето" се разглежда интересна гледна точка,която според мен може да се свърже синонимно със "скок в пространствения континуум".

Тезата не е безизвестна - приема се,че честотата е място.Факт,който не доказва,но насочва разсъжденията в тази посока,е,че неща със сравнително еднаква честота обикновено се групират.Например Земята и хората(човешкото тяло) имат много сходни честоти,в рамките на 7-8Hz.Тезата на автора е,че сякаш сме "кацнали" на тази честота,на която се намира Земята.

Смисълът на тази теза се допълва,ако се приеме заедно с още две схващания - че "време" не съществува и всичко се случва едновременно,и че локалността не съществува,а всичко се намира на едно място.

Да си представим,че времето е забавна илюзия,разнообразяваща света,който виждаме през очите си и че всъщност всичко е не само сигурно,но и случващо се в момента и завинаги,е доста интересно.Става още по-интересно,ако си представим Вселената като нелокалност,цялост и едновременност с даден условен обем,който условно можем да разделим на части.
Ако всичко от горното се приеме за истина в името на гледните точки,то да "се намираш някъде" ще означава да си избрал да възприемаш такъв набор от вибрации*,които да изграждат нещо смислено в съзнанието.Например стая и апартамент.Ако всичко е на едно място,тогава всъщност няма преместване - нито ти самият се местиш из холограмата на Вселената,нито холограмата се движи около теб.Има само преминаване от една условна част на Едновременността в друга.
Например ако човек иска да се телепортира от апартамента си на Балканите в Петра,то единственото,което трябва да направи,е да избере онези вибрации,които съзнанието възприема смислово като локацията на Петра.Нещо като настройване на антена и телевизор - нито ти се местиш,нито телевизора,нито антената(която си самият ти),а просто правиш селекция от вибрации.Едни показват мътна картина,други смислена.

П.П.
*Вибрацията се определя от честотата,дължината на вълната и силата на импулса,това е връзката й с честотата,но не зная как тези характеристики се отнасят една към друга математически.
От друга страна честотата се определя от дължината на вълната и скоростта на разпространение на вълната.
И да не забравяме,че всичко най-вероятно се определя от още нещо,непонятно за сега.Може би силата на намерението като проявление на възможността на съзнанието ни да деформира холограмата  :)

П.П.1. В един вероятен скок в "пространствения континуум" главна навигационна система би трябвало да бъде въображението.
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: Jumpers?
« Отговор #8 -: Януари 15, 2008, 19:13:54 pm »
Когато се каже "пространствен скок" се възприема,че не само съзнанието пътешества,но и тялото.

В същата книга("Многоизмерен скок в края на времето",на Николай Коларов)се разглежда идеята за еволюцията и осъвършенстването на тялото.Логиката на идеята е,че тялото е твърде грубо и твърде "тежко",за да следва пътешествията на Духа.Тоест,че една от задачите ни е да сведем Духа към материята на тялото и да издигнем материята на тялото към Духа,за да се постигне цялост.Тази идея бих свързал с казаното от Ницше за новата раса и новото тяло.За сега тялото е твърде тромаво,за да следва съзнанието извън 3-D.Нещо подобно четох от сайта...май се казваше "Казано от един индиец",ставаше дума за единството и за "душатялото".

Според мен един "пространствен скок" е възможен като телесен ефект,ако съзнанието може да изменя значително вибрациите на тялото и ако тялото е готово да възприема голям спектър от вибрации.
« Последна редакция: Януари 15, 2008, 19:15:47 pm от Спорт-Здраве2 »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Относно: Jumpers?
« Отговор #9 -: Януари 16, 2008, 10:33:40 am »
Доста интересно звучи. Благодаря за информацията!!!
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Jumpers?
« Отговор #10 -: Януари 16, 2008, 11:53:54 am »
"Рецепта" за преминаване

1. Тялото трябва да бъде по-фино:
     - да е изчистено от тежки хранителни
       и лекарствени съставки;
     - да е гъвкаво, стегнато и жилаво,
       тъничко;
     - да е с добра водна, дихателна и
       енергийна циркулация.
2. Съзнанието трябва да бъде по-развито:
     - да притежава мисловни схеми,
       позволяващи идеята за преминаване;
     - да притежава гъвкавост, асоциативност,
       свобода;
     - да е изчистено от порочни мисли и
       желания, от предразсъдъци.
3. Епохата трябва да позволява преминаване:
     - време, в което общата мисловна нагласа
       води към преминаване;
     - време, в което вибрациите на реалността
       разхлабват триизмеримостта;
     - време, в което вашето преминаване
       се вижда като част от необходимостите
       на живота.

Колкото по-голяма част от тези категории бъдат удовлетворени, толкова по-голяма е възможността според мен преминаване да бъде извършено, при това на физическо ниво, с тяло, качено "на борда". Преминавания без тялото - като сънуване, ОИТ или дори смърт, е възможно и се практикува винаги от хората, осъзнато или неосъзнато, независимо те самите какво отношение имат към този факт. Но за поместване и на физическото тяло е необходима доста повече енергия, чистота, благоприятна нагласа и обстановка.
« Последна редакция: Януари 16, 2008, 11:55:48 am от flyDragon »
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен aviana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Относно: Jumpers?
« Отговор #11 -: Юли 19, 2008, 01:57:41 am »
В книгата на Николай Коларов "Многоизмерен скок в края на времето" се разглежда интересна гледна точка,която според мен може да се свърже синонимно със "скок в пространствения континуум".

Тезата не е безизвестна - приема се,че честотата е място.Факт,който не доказва,но насочва разсъжденията в тази посока,е,че неща със сравнително еднаква честота обикновено се групират.Например Земята и хората(човешкото тяло) имат много сходни честоти,в рамките на 7-8Hz.Тезата на автора е,че сякаш сме "кацнали" на тази честота,на която се намира Земята.

Смисълът на тази теза се допълва,ако се приеме заедно с още две схващания - че "време" не съществува и всичко се случва едновременно,и че локалността не съществува,а всичко се намира на едно място.

Да си представим,че времето е забавна илюзия,разнообразяваща света,който виждаме през очите си и че всъщност всичко е не само сигурно,но и случващо се в момента и завинаги,е доста интересно.Става още по-интересно,ако си представим Вселената като нелокалност,цялост и едновременност с даден условен обем,който условно можем да разделим на части.
Ако всичко от горното се приеме за истина в името на гледните точки,то да "се намираш някъде" ще означава да си избрал да възприемаш такъв набор от вибрации*,които да изграждат нещо смислено в съзнанието.Например стая и апартамент.Ако всичко е на едно място,тогава всъщност няма преместване - нито ти самият се местиш из холограмата на Вселената,нито холограмата се движи около теб.Има само преминаване от една условна част на Едновременността в друга.
Например ако човек иска да се телепортира от апартамента си на Балканите в Петра,то единственото,което трябва да направи,е да избере онези вибрации,които съзнанието възприема смислово като локацията на Петра.Нещо като настройване на антена и телевизор - нито ти се местиш,нито телевизора,нито антената(която си самият ти),а просто правиш селекция от вибрации.Едни показват мътна картина,други смислена.

П.П.
*Вибрацията се определя от честотата,дължината на вълната и силата на импулса,това е връзката й с честотата,но не зная как тези характеристики се отнасят една към друга математически.
От друга страна честотата се определя от дължината на вълната и скоростта на разпространение на вълната.
И да не забравяме,че всичко най-вероятно се определя от още нещо,непонятно за сега.Може би силата на намерението като проявление на възможността на съзнанието ни да деформира холограмата  :)

П.П.1. В един вероятен скок в "пространствения континуум" главна навигационна система би трябвало да бъде въображението.


Освен астралната проекция, която е една от дарбите, на които е способен човек скоро научих за способност, наречена "билокация"-способноста на човек да е на две места едновременно. Не знам дали е обсъждано в сайта за тази дарба(то тук всичко се е обсъдило и разконспирирало вече и после защо човек обича този сайт), но тази способност ме накара да се замисля, че е вид телепортация макар не на физическо ниво. Обяснявах си го като вид астрална проекция, но се запазва и осъзнатоста човек на мястото, в което се намира физическото му тяло и на мястото, където е човек в същото време.

А цитатът мисля, че също е едно добро обяснение за тази дарба, наречена билокация, не знам за физически телепорт, ама и това е готино :P Все си казвам, че няма какво вече да ме изненада, обаче все съм изненадана от потенциалът на човек, независимо дали ще е от моят опит или нечий друг.
« Последна редакция: Юли 19, 2008, 08:55:10 am от Mirotvorec »
Най-голямата истина е тази в която искаш да повярваш.Най-голямата сила е тази да пребориш себе си.

Неактивен Алис

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
Относно: Jumpers?
« Отговор #12 -: Юли 24, 2008, 15:11:25 pm »
Смейте се, ако щете, но аз мога да се телепортирам...насън. Често, много често, когато нещо в съня не ми изнася използвам точно тази способност - насочвам едната си ръка към мястото, където искам да избягам, силно изпъната, напрегната, с дланта нагоре, и се проектирам там. Нямаше да го спомена, ако не ми се случваше непрекъснато из сънищата ми, и усещането не беше много истинско...Затова пък насън не съм летяла най-малко от 10 години. :(

Неактивен manifest

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Относно: Jumpers?
« Отговор #13 -: Юли 30, 2008, 16:41:37 pm »
Не виждам причина да се смея. Да можеш да се контролираш в съня си е достойно за голямо уважение. Аз лично още не мога да го правя.
« Последна редакция: Юли 31, 2008, 23:30:03 pm от Mirotvorec »

Неактивен Mothman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 54
  • Отвори ума, сърцето и душата си!
Относно: Jumpers?
« Отговор #14 -: Август 01, 2008, 07:06:53 am »
За телепортирането в случаите на ОИТ, астралните проекции и т. н. съм съгласен. Това е напълно възможно и всеки от нас го умее (чрез  финните си  тела и Висш Аз), но телепортацията на физически обекти не само, че не е осъществима (освен на ниво фотони засега, другото времето ще си покаже :P), но и ако беше, изниква въпросът за самия метод на телепортация, който е известен на учените засега. Според физиката в процеса на телепортация телепортиращият се обект се разпада на съставните си атоми и някъде, на  дадено място  в пространството, се материализира неговото идентично копие. Така че, да предположим, че аз се подложа на телепортация, дали след това съществото, което се материализира в отсрещния край ще съм аз. Да, то ще изглежда като мен, атомната му структура ще е същата, но дали ще съм аз?! Още повече, че след разпадането  на физическото ми тяло в процеса на телепортиране технически ще съм мъртъв за известно време. В този случай инкарнацията ми би трябвало да напусне физическото ми тяло, но къде би отишла и би ли се инкарнирала отново в моя физически двойник след преминаването?! На всичкото отгоре би трябвало да се телепортирам гол, за да избегна размесването на атомите
си с тези на дрехите си. Представете си само!!! :) Така, че тия истории от сорта на Jumpers за мен са бошлав работа. Но може би скритото послание на филма е, че всъщност ние не само, че можем, но и се телепортираме дори без да знаем понякога, но не на физическо, а на астрално ниво! Кой знае?! ;)
« Последна редакция: Август 01, 2008, 07:11:10 am от Mothman »
Истината е винаги пред очите ти, стига само да не си ги затворил за нея! ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27