Автор Тема: Jumpers?  (Прочетена 8532 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен deja_vu

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Относно: Jumpers?
« Отговор #15 -: Август 05, 2008, 21:41:00 pm »
Холивуд обикновено базира филмите си на някакъв процент истина, така че смятам, че има такива. Разбира се, доста са го украсили. Не е така просто, какот го представят. А иначе не смятам, че някой, който би го използвал не по предназначение, ще има такава дарба. Дарбите идват според човека и лесно могат да му бъдат отнети.
Иначе най-лесният начин да убият негъра беше да се телепортират вътре в него, разкъсвайки го на парчета. По тази техника обаче биха могли без да искат да изникнат насред тялото на друг човек или насред стена.
« Последна редакция: Август 05, 2008, 21:44:08 pm от deja_vu »
Всичко е едно и едното е всичко!

Неактивен deja_vu

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Относно: Jumpers?
« Отговор #16 -: Август 05, 2008, 21:46:19 pm »
Всеки от нас би трябвало да може да направи такова прескачане по време на сън, в медитация или при ОИТ (опитности извън тялото).

Мисля,че по-скоро може да стане в екстремни условия,именно както бе дадено във филма. В екстремни условия у човек се отключват нечовешки способности.
Всичко е едно и едното е всичко!

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Относно: Jumpers?
« Отговор #17 -: Август 06, 2008, 14:25:28 pm »
Интересно ми е дали може да се научи или е въпрос на генна модификация...

Филма го гледах снощи и ми е съвсем пресен, впечатленията и асоциациите – също. Има малко художествена украса, но основата е истинска. Може да се научи. Тук имате тема за осъзнати сънища и излизане от тялото, странното е обаче защо ако сред пишещите има практикуващи тези състояния то те не са наясно със същността им. Преди някой да е изкоментирал, че сънищата са едно, а нашата действителност – друго, бързам да заявя, че тъканта на явленията “сънища” и “преживявания извън тялото” е една и съща, нещо повече – в тази тъкан се съхраняват всички ваши спомени и преживени събития. Умението да се борави с тази тъкан е ключа към това, за което admin-a пита. Не е генна модификация, шефе, това е еднакво достъпно за всеки, който има ум, който пък има свойството да твори посредством боравене с градивните елементи на битието като ги прегрупира, преподрежда и т.н. в съответствие с откритията на Масару Емото и формата на водните кристали при определени състояния на заобикалящата енергетика на средата. Това е холографската основа на битието, градивните му елементи имат едни и същи свойства във всичките си проявления. Най-лесно подобни умения се тренират чрез сънуването. Ако веднъж си се осъзнавал насън си наясно какъв е айдента на ОС (Осъзнат Сън). “Айдент” (от англ. ident) е термин на Р.Монро и означава установяване, идентификация на самоличност – мислено име или “адрес”, т. е. енергиен модел на обект. Айдентите могат да се предават от човек на човек чрез невербално общуване, това са тип енергоинформационни структури. Могат да се прихванат и от гледане на филми с такива послания, както и от четене на специфична литература, в частност книгите на Карлос Кастанеда. Това го пиша съвсем отговорно след като имах осъзнаване в съня си след прочит на негови книги, както и намерих обяснения за други изменени състояния, които съм имал преди да го прочета, подробностите не са важни. Между другото в книгата му “Огънят отвътре” прочетох най-интересното обяснение за съзнанието и процесът на осъзнаване до момента. Единственото условие да ти подейства е да не си предубеден. Не се отнасяйте с пренебрежение към написаното от Кастанеда понеже едва ли не било вещерство, магьосничество и не знам още какво от зоната на здрача, че авторът бил шарлатанин, лъжец и прочие, което аз нито отричам, нито потвърждавам. Фактите за валидността на написаното от него говорят сами. Учението му работи и в преведен вид, вероятно оригиналите имат дори още по-силно въздействие. Уменията отиват не при тези, които задават въпроси, а при онези, които търсят отговори. Търсете си отговорите САМИ вътре в себе си, не задавайте въпроси навън от себе си. Всичко необходимо го имате в момента, ключовите знания са в краката ви, само трябва много внимателно да ПОИСКАТЕ да ги намерите.
Най-големият Проблем на хората е не че са с ограничени възможности, а че не могат да мислят и не знаят какво искат да постигнат. Задайте си въпроса честно сами пред себе си какво искате да постигнете в живота си и ще се убедите, че не го знаете, тогава проблемът си е ваш, а не на лошите илюминати, които знаят точно какво искат и си го постигат. Принципите, които работят в полза на тяхното искане и вашето неискане, са едни и същи. Показани са във филма "The Secret" и са описани теоретично в книгата "Кибалион", а практично - в книгите на Вадим Зеланд.

Още по темата:
http://dreamhacker.narod.ru/
http://max.nino.ru/DH/dreamhackers.narod.ru/subjects.htm
http://www.koob.ru/reutov/
http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=27142
http://www.pe-bg.com/?ds=1&cid=3&title=&author=%D0%B7%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B4&isbn=&price=&_to_price=&availability_id=0&promo_price=0&publisher=&description=
http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,4147.msg79268.html#msg79268
« Последна редакция: Август 06, 2008, 14:47:48 pm от Xpuctoc Muxaul »

Неактивен Алис

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
Относно: Jumpers?
« Отговор #18 -: Август 09, 2008, 13:21:28 pm »
Преди два дена най-после си намерих филма и го гледах, за съжаление не ми хареса особено ( сюжетът, не телепортирането ). А , между другото, преди около пет години - доколкото си спомням, но може и да са малко повече, по новините по БТВ говориха, че в Австралия някакъв учен правел експерименти с телепортация на вълни и планувал да създаде машина за телепортиране на обекти. Новината ми направи огромно впечатление и се надявах да кажат нещо повече, но от тогава ни вест ни кост...Така съжалявам, че не си записах името на човека, за да мога да търся някаква информация. :(

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 543
Относно: Jumpers?
« Отговор #19 -: Август 10, 2008, 11:20:54 am »
Цитат
Така съжалявам, че не си записах името на човека, за да мога да търся някаква информация.


Да, наистина жалко! Човека със сигурност има нужда от наличен материал-обекти, с които да експериментира  :)

Цитат
Търсете си отговорите САМИ вътре в себе си, не задавайте въпроси навън от себе си. Всичко необходимо го имате в момента, ключовите знания са в краката ви, само трябва много внимателно да ПОИСКАТЕ да ги намерите.
Най-големият Проблем на хората е не че са с ограничени възможности, а че не могат да мислят и не знаят какво искат да постигнат. Задайте си въпроса честно сами пред себе си какво искате да постигнете в живота си и ще се убедите, че не го знаете, тогава проблемът си е ваш, а не на лошите илюминати, които знаят точно какво искат и си го постигат

Привет Христо-с Михаил! Липсваше  :) ми...
« Последна редакция: Август 10, 2008, 11:44:20 am от Fiery »
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Относно: Jumpers?
« Отговор #20 -: Август 10, 2008, 22:13:27 pm »
Преди повече от десет години във вестник "Психо", доколкото си спомням и в други вестници, писаха за изобретяване на технология за телепортация от военните в Китай. Телепортирането се осъществявало с някакви дискове, върху които се стъпвало. Разстоянията стигали от няколкостотин метра до няколко километра. Естествено всичко е военна тайна, но все пак по въпроса е работено отдавна. Сега сигурно нещата са вече много по-сложни.

lexas

  • Гост
Относно: Jumpers?
« Отговор #21 -: Август 11, 2008, 14:18:38 pm »
 Ммммм, преди няколко дни го гледах филмчето "Телепорт" (Jumper). Ами, мнооооого се изкефих! ХАаххахахаха... особено когато "онзи в главната роля" не можеше да достигне дистанционното на телевизора за точно няколко сантиметра и човека взе, че се телепортира до там, за да не се мъчи сам. Невероятно показателна сцена какво би се случило, ако всички можехме да го правим - телепортирането.  :)
 Самюел Джаксън ми е любимец по много причини и тук го харесах с бялата коса, макар да беше по-скоро лошичък. Но си е прав. С такива възможности хората рано или късно ще се самозабравят и ще започнат да рушат правилата на иначе така добре изградената "матрица", ако бихме могли така да я наречем. Общото ниво е толкова ниско, че просто ще се избием, ако тази технология стане "открита" за човечеството. То аз не мога да се контролирам добре даже и сега, камо ли да можех само с леко напрягане на съзнанието да се пренасям до всяка точка от планената, на която имам снимка.  ;D

 Все пак, филмчето е добро и самото телепортиране много радва. Забавлявах се искрено през цялото време. Главния актьор е сладур, гаджето му - също. Самюел винаги си е голям. А накрая оставаш с чувството на лека носталгия, че за теб - редовият гражданин - всичко това завинаги ще си остане само мечта. Е, някои от нас биха могли да го пробват "насън" или в ОИТ, но само толкова. Успокоителна е мисълта, че в този живот не сме дошли за това. ( ... а може пък аз да съм!!!  ;) )

ПС: на всички тук ни е ясно, че съзнанието на човек е способно на изключителни неща, но при подходящите условия. Например при сензорна депривация или пък състояние близко до смъртта - болест, глад и какви ли не други "аскетични практики". Бях чел, че подготовката на нинджа (и изобщо не е чудно) съдържа много от тези похвати. Правели са се дълги и мъчителни преходи през планините в най-лютата зима или при силна буря, гръмотевици, дъжд и т.н., като при това наличието на храна и вода било сведено до нула в някои случаи. Стоене със седмици в тъмна пещера и какви ли не други подобни. Предполагам, че изобщо не е подействало при всички, но със сигурност някои от тези древни бойци са "разкрили" пълните си възможности именно благодарение на подобни нечовешки изпитания. Винаги съм бил много любопитен до каква степен всичко е било ловкост, камофлаж и скрити съоръжения и до каква - физическо проявление на духовната им практика.

 Ако се замислим, дори простата медитация си е едно "мъчение за съвременния човек". Механичен метод, който при достатъчна уоритост би могъл да доведе до "интересни смущения" в системата. Пълното отпускане, изчистването на съзнанието от мисли и образи ( или оставането им свободно да текат, без ние да се "хващаме за тях" и да ги задържаме изкуствено в себе си) и т.н. Всичко това си е много лека форма на "мъчение", което е абсолютно несвойствено и безсмислено в днешните условия на социума, така че не е чудно, че всякакви такива методи биха могли да дадат резултати в определено направление. Мисля че проблемът идва от неспособността да контролираме следствията. За един обикновен човек това, че веднъж си видял светлината на Бог, нищо не означава и не върши никаква работа. От друга страна, ако можеш всеки ден да го правиш, вероятно би заинтригувал повече народ. ( но прекалено се отплеснах от темата)


Неактивен Алис

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
Относно: Jumpers?
« Отговор #22 -: Август 12, 2008, 13:34:59 pm »
Не съм съвсем съгласна, че телепортацията трябва да се отнася към мистиката. Че аз се "телепортирам" на сън е едно - може би просто начин за бягство от кошмара, който е близък до моя темперамент ( вместо да ми поникнат огромни ангелски крила и да отлетя, например :) ), но самата телепортация според мен би била технически постижима на определен етап от човешкото развитие. Вярвам в това.
Защото навремето си са смятали, че мисълта за летене е кощунствена и еретична, а днес никой не вижда нищо "дяволско" в самолетите и другите подобни ( е, освен амишите, и разни други фанатични откачалки, предполагам )... Велики умове на Ренесанса са разсъждавали, че нищо по-леко от въздуха не би могло да се издигне в него, без да им дойде простата и логична мисъл, че птиците не са по-леки от въздуха, пък си летят. :D...
Сигурно и с телепортацията е така - вероятно има някакъв прост физичен принцип, който след петдесетина години ще бъде разгадан, и тогава потомците ни има да ни се надсмиват, колко сме били наивни и примитивни...
А това за тибетските лами си е друга работа (понеже и те си имат някаква тяхна "телепортация" )- някъде бях чела, че те казват за западните хора, че постигали знанията на древните с технически средства, защото умовете им не можели да повярват и да открият по-духовните варианти на същите открития.

Неактивен Bogatyr

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Относно: Jumpers?
« Отговор #23 -: Август 30, 2008, 23:01:47 pm »
Смейте се, ако щете, но аз мога да се телепортирам...насън. Често, много често, когато нещо в съня не ми изнася използвам точно тази способност - насочвам едната си ръка към мястото, където искам да избягам, силно изпъната, напрегната, с дланта нагоре, и се проектирам там. Нямаше да го спомена, ако не ми се случваше непрекъснато из сънищата ми, и усещането не беше много истинско...Затова пък насън не съм летяла най-малко от 10 години. :(
Обичам, когато насън усетя възможността да полетя. В много сънища ми се е слувало и смея да кажа, че ако внезапно се пробудя от този сън моментално затварям очи в опита си да го възстановя. На около 50% от опитите си успявам. В повечето от сънищата ми, както си стоя изправен в позната обстановка от моя град решавам да размахам с ръце и в началото усещам лека подемна сила, колкото повече набирам височина толкова и увереността ми че летя нараства и летя все по-бързо и по-нависоко. В други сънища съм стигал до "прозрението" :), че мога да летя като сгъвам единия си крак в поза "щъркел дебне жаба в блато" :D, след това прибера и другия и оставам да вися над земята, размахвам с ръце и ето ме над дърветата. Та по темата. Не ми е нужно телепортиране, бих искал просто да летя с орлите :'(

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27