Автор Тема: "Свободният избор" - съществува ли такъв?  (Прочетена 58279 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: "Свободният избор" - съществува ли такъв?
« Отговор #15 -: Октомври 26, 2007, 21:25:45 pm »
А нима е нужно някой на някого нещо да обяснява? Какъв е смисълът някой да ти обяснява нещо, ако ти не можеш да го разбереш сам? Какво друго ще ти обясни другият освен личното си разбиране? За какво ти е това? Защо трябва да се "канализираш (астрално)" за да разбереш нещо?

Eon

  • Гост
Re: "Свободният избор" - съществува ли такъв?
« Отговор #16 -: Октомври 26, 2007, 21:36:58 pm »
Не знам да ти кажа... Като бях 8-9 клас почнах да размишлявам върху тези неща, вкл. и върху някои физични работи...

правя си някакви мои си изводи и заключения. Живот и здраве ще видим кое ще е така и кое не.
А нима е нужно някой на някого нещо да обяснява? Какъв е смисълът някой да ти обяснява нещо, ако ти не можеш да го разбереш сам? Какво друго ще ти обясни другият освен личното си разбиране? За какво ти е това? Защо трябва да се "канализираш (астрално)" за да разбереш нещо?

Ами ти като гледам ни обясняваш някои работи. Нужно ли е всичко това тогава? Едно е да ми обясняват устройство на компютъра, друго е неща, които да езотерични. Едното е ясно и точно. Другото е плод на разсъждения и варира при всеки.

Намека с "канализирането" беше ирония.  ;)

Едно е сигурно. Чешем си езиците вече няколко години. Безполезно според мен. Всеки си вярва в своите си неща, които е прочел, чул, видял (дай боже изпитал на гърба си - астрални пътувания, бой с многоизмерни същества, лични срещи с извънземни и нискоастрални мафлоци, висши азове, дявол, бой, ангели, вождове, духовни водачи и т.н.), и никой не може да му промени възгледите. Вкопчил се в света, който си е създал и яростно отбранявайки го, търсейки смисъл на съществуването си, или стараейки се да впечатли околните.

Както и да е... заеби...
« Последна редакция: Октомври 26, 2007, 21:38:05 pm от Eon »

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: "Свободният избор" - съществува ли такъв?
« Отговор #17 -: Октомври 26, 2007, 22:42:33 pm »
Разбирам те, Еоне. За чесането на езиците си прав. Всичко си остава в сферата на фантазиите, докато не го провериш самият ти в практиката дали е така. Не винаги всичко можеш да провериш сам, но и не е нужно да го правиш. Каквото ти е необходимо то ти се разкрива в подходящия момент, на подходящото място и по подходящия начин. Ако нещо не ти е нужно, по една или друга причина, и Господ да слезе от небето и да ти подари своя Учебник ти пак няма да го разбереш, защото това би ти попречило да си изживееш живота по твоя начин с твоето разбиране за него, така както ти си си го избрал.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: "Свободният избор" - съществува ли такъв?
« Отговор #18 -: Октомври 27, 2007, 15:05:20 pm »
В крайна сметка не разбрах, нужни ли са ни филми, книги и т.н. които постоянно да цитираме за да разберем същността на нещата при условие, че всички тези неща са писани и правени от други хора.

В крайна сметка, споменатите средства са ни нужни до момента, в който не станем относително самостоятелни в мисленето и усещанията си за света. Всяко от тях ни носи информация, която е частица от един постоянно разгръщащ се пъзел...
За повечето съвременни хора обаче, все още е много трудно да извоюват подобна самостоятелност, оставайки по този начин задълго в плен на колективни "психози", от рода на рекламата, политпропагандата, спорта и прочее 'писани и правени от други хора' неща.
musica universalis

Eon

  • Гост
Re: "Свободният избор" - съществува ли такъв?
« Отговор #19 -: Октомври 27, 2007, 20:59:34 pm »
За повечето съвременни хора обаче, все още е много трудно да извоюват подобна самостоятелност, оставайки по този начин задълго в плен на колективни "психози", от рода на рекламата, политпропагандата, спорта и прочее 'писани и правени от други хора' неща.
Как ми се искаше горното да звучи така:
За повечето съвременни хора обаче, все още е много трудно да извоюват подобна самостоятелност, оставайки по този начин задълго в плен на колективни "психози", от рода на Беинса Дуно, Дейвид Айк, Матрицата, Урантия, ченълинги и прочее 'писани и правени от други хора' неща.
Ние самите не сме самостоятелни разбираш ли? Просто заменяме една простотия с друга. Мислейки си колко сме специални, че сме се отървали от по-горната. И кефейки се на това, че видиш ли колко сме "извисени и велики" в 16-тото измерение. А в реалността дори не можем да установим един нормален контакт, без да осерем нещата, без да се изядем един друг? Камо ли да тръгнем случайно РЕАЛНО да свършим нещо добро и смислено. Ама иначе си четем редовно чанъли и се извисяваме с разни Даота и Дунота, медитираме, фърчим из астрала като изоглавени, ей така като всички неща ни действат точно така какво на другите шопинга, пускането на смс за 1 лв. по Коледа, гледането на разни телешоута и т.н. ... Така мисля... пък не знам, може и вие да казвате правилното...
« Последна редакция: Октомври 27, 2007, 21:07:55 pm от Eon »

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: "Свободният избор" - съществува ли такъв?
« Отговор #20 -: Октомври 27, 2007, 22:10:03 pm »
Добре, виж сега, ако ти не знаеш първо буквите, не можеш да четеш книги, нали? Ако не можеш да четеш книги, няма как да узнаеш какво са писали хората преди теб. Ако не знаеш това няма да зависиш от тяхното мислене. Тогава защо си учил буквите? Това, че някой ти цитира чужди мнения не значи непременно, че зависи от тях. Това е начин да се покаже нещо видяно от други, което обаче е било проверено по един или друг начин от онзи, който ти го е показал. Това, което ти казваш в случая, че всеки се е вкопчил в своето си разбиране, е съвсем вярно. Но то не е вярно само за този форум, то важи за целия ни свят, Еоне! Участниците в този форум са част от света в който живеем, нима очакваш да са с нещо по-различни от всичко останало? Ако си се занимавал с проектиране, вероятно знаеш, че на идеен проект всеки проектант иска възможно най-добре да разбере как би изглеждало творението му ОТВЪТРЕ! Ако имаше начин, всеки проектант щеше да изпраща част от собственото си възприятие още в идейния си проект, за да провери как е отвътре. Това се прави от нашия Проектант тук в нашия свят чрез нашите аз-ове, които се явяват негови възприятия. (Това вече не е от книга.) Колкото и да ти се иска да видиш с неговите очи, няма да успееш – ти имаш само своето възприятие, той има сумарното възприятие от всички нас. Не само че не можеш, а дори и да можеше, ти нищо нямаше да разбереш. Ти тук твърдиш, че ползването на готови източници е недобър подход. Е, добре. Представи си, че сънуваш сън, или си в друго изменено състояние на съзнанието, в което си някъде без да знаеш точно къде, нито в какво, виждаш неща, които не можеш да разбереш нито опишеш по никакъв начин на някой друг, по простата причина, че в изразните средства на културата и време-пространството, измерението, ако щеш, от което си ти тук, такива изрази и представи няма. Как тогава ти ще ми обясниш къде си бил, с кого си се видял, какво си разбрал? С какво твоят сън, който ти дори не си разбрал и не можеш да обясниш, който после да речем се е сбъднал, за да не се съмняваш в истинността му, ще помогне на мен или на някой друг нещо да си изясни? Опитай. Ние с теб и всички останали тук първо събираме готовите представи за живота и света от онези, които са минали през тях преди нас, а едва след това сами ще проверяваме всеки за себе си кое как точно Е на практика. Поне в образователната система подходът в този свят засега е такъв и всички ние, предполагам, сме минали през такъв подход. Ако почнеш да питаш учителите си в училището защо първата буква от азбуката е точно “А”, а не “#”, никога няма да се изучиш тук. А методът “проба-грешка” би ти отнел много повече време да придобиеш същото като количество и качество знание. Като начало опитай лично ти да публикуваш само неща, които лично си проверил. Има ли такива в областите, които касае този форум? НЛО виждал ли си? Пипвал ли си? Возил ли си се в него? Със сиво или зелено човече пил ли си бира, че ги коментираш тук и там (примерно)?
Истината е променлива величина, стойност, понятие, същност... наречи я както си искаш. Ако не беше променлива все някой отдавна щеше да я е описал в книга или учебник. И понеже тя се променя, не може да се достигне НИКОГА - докато изпиша това мнение вече са се появили милиарди нови реалности, все част от търсената Истина. Как се търси и намира нещо, което постоянно се променя? Единственият начин да следваш някаква променлива е ти самият да се променяш едновременно с нея, да следиш постоянно нейното изменение. Това означава да не зависиш от никакви конкретни вкопчвания, защото те в някой следващ момент ще ти попречат да следваш динамиката на промяната. Ставаш безтегловен, без център, без място, без време, без характеристики, без стойност... да, нещо като без его. Тогава не те интересува кой в какво вярва и не се вживяваш, а се забавляваш и се радваш на възможността да си тук и да изследваш тази реалност. Ти си тук за малко, защо ти е да се вживяваш или да разбираш всичко? Накрая ще питаш сам себе си дали си вярваш, че съществуваш. Случвало ли ти се е като гледаш друг човек да виждаш себе си? Ами друг обект? Ако да – опиши ми и ми обясни това състояние. Аз не мога. Пък те хитреците и от това са измислили начин да се измъкват с обясненията – Дао, което не е... Самият факт, че си приел човешкото тяло ти налага ограничения, които не можеш да надскочиш. Или ще си в тяло и ще трупаш телесни преживявания, макар и ограничени, или остави тялото и се отдай на безтелесни, ама обширни – просто е.
Идеята за “изграждане на пъзел” не води до резултати при променлива картинка в полето на пъзела.
“Свободният избор” е ваш!

stiver

  • Гост
Re: "Свободният избор" - съществува ли такъв?
« Отговор #21 -: Октомври 27, 2007, 23:44:59 pm »
Нещата наистина бързо се променят. Докато се обърна и докато се наканя да напиша нещо тук, и стана война. Но понеже тази тема ми е интересна, ще затворя очи, ще се хвърля между шрапнелите и ще си напиша това, което ми се иска по темата. Пък дано оживея.

Мисля, че въпросът за Свободния избор, така поставен от Оракула, е по-скоро философски отколкото езотеричен и тук става въпрос за детерминизма, който е и една от големите спорни теми в съвременната теоретична физика. Много хора са се изпокарали по този въпрос. Бор и Айнщайн са спорили повече от 30 години. Така че нормално е и тук хората да се поизнервят.

Някои философи от по-старите школи вярват, че случайности няма, свободният избор не съществува и че всяко събитие в природата или в постъпките на хората са предопределени и обусловени от предхождащите ги. Те смятат, че затова всичко в природата може да бъде предсказано при условие, че разполагаме със  свръхмощни средства за изчисления и тотално познаване на миналото. Предполагам, че Оракула от Матрицата е с по-консервативни разбирания а и суперкомпютъра, който я е създал не е квантов, защото тогава щеше да разсъждава доста по-различно. Преди около 70 години, някои опити с елементарни частици показват, че на квантово ниво стават напълно случайни и непредсказуеми събития. Това е бил и големият шок за Айнщайн, който именно по този повод казва "Бог не играе на зарове." и прави научната грешка да отхвърли едно от най-великите си открития като провал. Тук не е мястото да разказвам как по-късно тези открития довеждат до създаването на теорията за паралелните светове, за елементарните частици, които сякаш проявяват свободна воля, и дори наскоро някои започнаха да подозират, че имат нещо общо и със загадъчните тъмна материя и тъмна енергия. Важното по темата е, че тогава се създава нов поток във философията - Индетерминизъм, който осланяйки се на квантовата физика, приема, че вероятните събития в природата както на микро, така и на макро ниво са неограничени и затова са практически непредсказуеми, но могат да бъдат съзнателно направлявани. Когнитивната наука и психофизиката през последните десетина години установяват, че процесите в мозъка на хората също протичат на квантово ниво и са адекватни с маниера на поведение на елементарните частици. Това вероятно обяснява непредсказуемостта в постъпките на мъжете  :D От там идва и съвременното убеждение, че ние действително притежаваме  Свободен избор от безкраен брой вероятности, както и способността да осъзнаваме това.
Колкото до цитата от Монро - от чисто езотерична гледна точка мисля, че той пропуска възможността човек да проявява свободен избор  като сам избира физическо тяло и условия на материално съществуване още преди раждането си. Тези неща също може да са част от сценария необходими за създаването на определени условия за възникването на определени проблеми.

Моето мнение е, че когато се раждаме, ние наистина вече сме направили избор, но не за решенията, които ще вземем, а за проблемите, които тепърва ще трябва да решаваме. Не мисля, че идваме тук, в това измерение само за да натискаме дистанционното на астралното си свръхсъзнание. Също така не мисля, че животът ни е училищен кръжок, където сме постоянно наглеждани и побутвани насам-натам от могъщи свръх сили. Това би било прекалено лесно. А ако е истина, то тогава историята не показва особен успех на една такава образователна система. Същите хора - същите грешки, а вековете минават. Мисля, че идваме тук да създаваме знание, като експериментираме със себе си в материална среда. Затова ни е нужно да се екипираме с едно тяло, с един пакет данни и със свободната воля да направим с тях най-доброто на което сме способни.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: "Свободният избор" - съществува ли такъв?
« Отговор #22 -: Октомври 28, 2007, 00:47:53 am »
Не сме самостоятелни само в опитите си да достигнем някакво статукво, съизмеримо с представите ни за комфорт, разкош, доволство, и прочее... Иначе всеки от нас се инкарнира с предварително ясно изчислени параметри на развитие, които определено са уникални, т.е. потенциално самостоятелни. И все пак, всеки от нас избира в рамките на триизмерната действителност ( която все още се налага да  считаме за адекватно реална ) пътищата, по които ще поеме - опитът, който ще натрупа. Той може да е в синхрон, както и в рязко противоречие със зададената предварително "кауза", като съответно следват и последствията - от едното и от другото - в общата, консенсусна реалност.
В този смисъл, а и не само, ние сме тотално ограничени още от самото си раждане на планетата, защото разумът ни е устроен по този начин - да мисли нещата като строго определени, и да въздава правила наляво и надясно... Ясно е обаче и друго - не винаги сме били така, т.е. ограниченията явно са ни били наложени отвън, и кога ако не сега е времето да се опълчим на тази колективна "психоза"..?
За да стигнеш до този извод не ти е нужно четенето/цитирането на велики учители, нито пък дълбоко мистично съзерцание ти е необходимо, за да почувстваш, помиришеш и евентуално осмислиш ... Истината . :-\

Истината е променлива величина, стойност, понятие, същност... наречи я както си искаш. Ако не беше променлива все някой отдавна щеше да я е описал в книга или учебник. И понеже тя се променя, не може да се достигне НИКОГА - докато изпиша това мнение вече са се появили милиарди нови реалности, все част от търсената Истина. Как се търси и намира нещо, което постоянно се променя? Единственият начин да следваш някаква променлива е ти самият да се променяш едновременно с нея, да следиш постоянно нейното изменение. Това означава да не зависиш от никакви конкретни вкопчвания, защото те в някой следващ момент ще ти попречат да следваш динамиката на промяната. Ставаш безтегловен, без център, без място, без време, без характеристики, без стойност... да, нещо като без его. Тогава не те интересува кой в какво вярва и не се вживяваш, а се забавляваш и се радваш на възможността да си тук и да изследваш тази реалност. Ти си тук за малко, защо ти е да се вживяваш или да разбираш всичко? Накрая ще питаш сам себе си дали си вярваш, че съществуваш. Случвало ли ти се е като гледаш друг човек да виждаш себе си? Ами друг обект? Ако да – опиши ми и ми обясни това състояние. Аз не мога.
« Последна редакция: Октомври 28, 2007, 00:49:39 am от ultrafutur »
musica universalis

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: "Свободният избор" - съществува ли такъв?
« Отговор #23 -: Октомври 28, 2007, 01:35:58 am »
Поздравления към stiver за поста.

Моето мнение по темата, формулирано съвсем сбито е:
че ние се учим да избираме, чрез свободния си избор.

Ако нямахме свободен избор, на нищо нямаше да се научим.

Когато правим труден избор, учим повечко; когато правим по-лесен - по-малко.

Колкото по голяма сила имаш, толкова по-добре трябва да умееш да избираш. В тази връзка, ако покажем, че умеем да избираме, ще ни се даде и повече сила :)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: "Свободният избор" - съществува ли такъв?
« Отговор #24 -: Октомври 28, 2007, 07:46:32 am »
Мисля, че въпросът за Свободния избор, така поставен от Оракула, е по-скоро философски отколкото езотеричен...

И аз смятам, че е повече философски, но докато търсех в темите дали вече няма нещо подобно писано и съм останал в "Езотерика", едва като пуснах темата видях че не съм в раздел "Философски мисли". Въпросът дори е екзистенциален, като "to be or not to be" – пак е избор.

Преди около 70 години, някои опити с елементарни частици показват, че на квантово ниво стават напълно случайни и непредсказуеми събития.

Изходът от експериментите на квантово ниво вече се доказа, че се определя от ОЧАКВАНЕТО на наблюдателя – с други думи от неговата “свободна воля”. Елементарните частици, дори и да имат своя “свободна воля”, тя се подчинява на тази на наблюдателя, или човека, като на носител на по-висше съзнание. Точно пък тук нещата съвсем ясно се виждат, че се и доказват чисто практически кое как и от какво зависи и доколко е “свободно”. Потенциалът от вариантите в един квантов облак на теория е безкраен (възможните варианти), но на практика изходът винаги е само един и се определя от очакването, или “свободния избор” на наблюдателя. Наблюдателят не може да има очакване, което е отвъд неговите собствени разбирания, които са ограничението в случая. Затова се получава така, че неограниченият “свободен избор” на елементарната частица е ограничен от разбиранията на наблюдателя си. И затова ако един и същи експеримент се наблюдава от 10 наблюдателя с 10 различни очаквания едновременно, то съответно всеки от тях ще си получи своето очакване като резултат.

Колкото до цитата от Монро - от чисто езотерична гледна точка мисля, че той пропуска възможността човек да проявява свободен избор  като сам избира физическо тяло и условия на материално съществуване още преди раждането си. Тези неща също може да са част от сценария необходими за създаването на определени условия за възникването на определени проблеми.

Не я пропуска, просто я разглежда по-напред в книгата. Монро в случая говори за свободната воля вече след като си избрал човешкото съществуване, както и ние тук в тази тема всъщност.
 
Моето мнение е, че когато се раждаме, ние наистина вече сме направили избор, но не за решенията, които ще вземем, а за проблемите, които тепърва ще трябва да решаваме. Не мисля, че идваме тук, в това измерение само за да натискаме дистанционното на астралното си свръхсъзнание.

Съгласен съм, но и не пречи да си донесеш наготово няколко предварително нахвърляни варианта за опитване при решаването на място тук в човешкото, а и се сблъскваш с непредвидени неща, които налагат промени в предварителните планове.
« Последна редакция: Октомври 28, 2007, 07:49:42 am от Xpuctoc Muxaul »

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: "Свободният избор" - съществува ли такъв?
« Отговор #25 -: Октомври 29, 2007, 14:35:43 pm »
Аз да ви питам, самоубийството израз на свободна воля ли е? Ако е, ок. Ако не е, защо и кой ме ограничава да сложа край на съществуването си?  :D
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен lubarski

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 254
Re: "Свободният избор" - съществува ли такъв?
« Отговор #26 -: Октомври 29, 2007, 15:57:39 pm »
Аз да ви питам, самоубийството израз на свободна воля ли е? Ако е, ок. Ако не е, защо и кой ме ограничава да сложа край на съществуването си?  :D
Зависи какви са подбудите да го направиш. Ако гаджето те е зарязало и искаш да си теглиш важето, то тогава не е израз на свободна воля а израз на глупостта ти. Ако искаш да се самоубиеш за да видиш какво ще стане после, ето това е израз на свободна воля  :P :P Лошото при втория случай е, че ще запазиш познанието за теб без да можеш да го споделиш. Според мен истината е някъде по средата, а колкото до това, че елементарните частици, са повлияни от наблюдаващия е едно солидно доказателство, че ние сме създатели на собствената си заобикаляща среда и тя изглежда така както ние предполагаме, че трябва да изглежда, т.е. нещо като холографски тип виждане. Как за един опредлено нещо е красиво а за друг грозно. Като изключим колективната реалност, всичко зависи от това как гледаме на света. От това зависи и вземането на решения, ако така разглеждаме свободната воля.
It' oil stupid.

Неактивен sirius5304

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Относно: "Свободният избор" - съществува ли такъв?
« Отговор #27 -: Март 01, 2008, 20:39:33 pm »
М... да никой не  е писал скоро но няма значение.
Темата е прекрастна и аз съм се замислял над този въпрос.
До колкото виждам,свободният избор и липсата му езаложена в Матрцата",но и
не само там.Например индиянците от Южна Америка също залагат на тезата,че
няма свободен избор.Според тях програмата за която стана въпрос погоре се
залага при хората още при самото им раждане.
Когато едно дете се роди,то е чисто,слабо и беззащитно.
Тогава за да може да оцелее,родителите започват да инплантират тази програма
за негово добро.Чрез нея детето расте,развива се и общува с околните,но в
един момент тя го обсебва до такава степен,че умът се превръща в окови.
Въпросът е как да надраснем този ум,който всъщност ни е полезен много,но
до определено ниво.

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: "Свободният избор" - съществува ли такъв?
« Отговор #28 -: Март 01, 2008, 20:57:31 pm »
Преди не много време намерих за себе си стабилно обяснение на този въпрос.С помощта на приятел,който беше видял очевидното - два мозъка са по-добри от един ;)

Всеки е имал дежа-вю.
Какво е дежа-вю? На този въпрос няма какво да му се обяснява - то е пре-преживяване,повторно изживяване.Съмнявам се,че някой ще се наеме да оспори този факт.

Но как може да има повторно изживяване на нещо,вече изживяно? Ами според мен,когато свободният избор вече е направен :)

Правиш го в началото на всичко - след това изживяваш онова,което си нарисувал на платното на Едновременността.Изживяваш го колкото пъти е нужно,за да му се насладиш в пълнота - и това,което изживяваш,е онова,което вече си избрал според волята си,още преди интеграцията ти в програма Време :)
Съставял си сценария на поредната ти инкарнация Там - където всичко се случва едновременно и всичко е на едно място.Там - където няма Време,където няма Локалност.
« Последна редакция: Март 01, 2008, 21:00:08 pm от Спорт-Здраве2 »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен sirius5304

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Относно: "Свободният избор" - съществува ли такъв?
« Отговор #29 -: Март 01, 2008, 21:26:03 pm »
Да разбрах какво имаш предвид,че сме направили изборът си преди да дойдем
на тази земя.А именно,че щом сме тук нямаме свободен избор.
Но смятам,че точно това е предизвикателството да надхвърлим себе си и тази бариера и да достигнем свобода тук на това ниво.
Смятам,че съзнателно инесъзнателно всяко живо същество на тази земя се стреми именно към това.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
8180 Прегледи
Последна публикация Май 01, 2006, 17:33:08 pm
от fisk
51 Отговора
41294 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
14 Отговора
16154 Прегледи
Последна публикация Декември 19, 2006, 03:33:03 am
от Ford_Prefect
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12484 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
5 Отговора
11237 Прегледи
Последна публикация Август 19, 2008, 08:14:25 am
от insomnia1304

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27