Автор Тема: Вярвате ли в Ангелите Пазители?  (Прочетена 32739 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен boli_te_fara_nali

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Вярвате ли в Ангелите Пазители?
« -: Септември 18, 2007, 22:29:18 pm »
Сигурно сте чували за ангелите пазители и в частност за теорията ,че всеки човек си има ангел пазител.На мен лично ми се е случвало няколко пъти сякаш ти "вкарват" някаква мисъл която ти чуваш като глас (както всъшност става и със собствените ти мисли) да не правиш нещо.Искам да попитам според вас съществуват ли такива сили и възможно ли е те да не са добри?

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Вярвате ли в Ангелите Пазители?
« Отговор #1 -: Септември 18, 2007, 23:36:04 pm »
Искам да попитам според вас съществуват ли такива сили и възможно ли е те да не са добри?

Определено лошите сили са повече от добрите!  >:(  :(

Аз лично имам вътрешен конфликт да разбера понятието ангели и още повече понятието ангели-пазители, защото ако ние сме Божи чеда и съществуваме във видимия и невидимия свят, то тогава защо са ни лични ангели-пазители, ако можем да оперираме в различни сфери?  :-\

Eon

  • Гост
Re: Вярвате ли в Ангелите Пазители?
« Отговор #2 -: Септември 19, 2007, 15:52:44 pm »
Някои им казват Висш-Аз.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Вярвате ли в Ангелите Пазители?
« Отговор #3 -: Септември 21, 2007, 20:50:17 pm »
Не съм срещал такива. Нито съм чувал гласове да ми говорят.

Човек може да има такава нагласа, че да избира правилното, но това става главно на базата на вяра. Вярата те "включва" в общото поле и започваш да чувстваш, кое да направиш.
Същото състояние и нагласа, могат да те спасят в тежки моменти да не мръднеш. Ако някоя голяма несправедливост (според твоите представи) се е случила,
просто започваш да вярваш повече; вярваш, че всичко което се случва е в реда на нещата и това ти спасява ума и нервите.

В заключение, не гласовете, а ти си този, които усеща кое е правилното решение.
Но може би при различните хора е различно.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Вярвате ли в Ангелите Пазители?
« Отговор #4 -: Септември 23, 2007, 23:03:34 pm »
А умрелите хора смятат ли се за ангели?

Защото аз имам "връзка" с определени умрели хора, но не знам дали това е ангелско или не. Например случвало ми се е да се свързвам с мъртви роднини или с мъртви учени (когато си мисля по "техния" въпрос). Четох наскоро че Дънов смята, че хората които свършат развитието си тука стават ангели, ама..... ::)

Неактивен apolon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 62
Re: Вярвате ли в Ангелите Пазители?
« Отговор #5 -: Септември 28, 2007, 17:31:22 pm »
Аз съм санувала моя Ангел Пазител. От тогава вярвам.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Вярвате ли в Ангелите Пазители?
« Отговор #6 -: Септември 28, 2007, 22:26:03 pm »
И защо един сън непременно трябва да е нещо вярно ?

Според мен това не доказва нищо.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Вярвате ли в Ангелите Пазители?
« Отговор #7 -: Септември 30, 2007, 22:22:12 pm »
И защо един сън непременно трябва да е нещо вярно ?

Според мен това не доказва нищо.

Имам здравословен проблем, който трябва да се третира спешно. Преди обаче да си купя лекарството преди няколко дена, сънувах сън, в който глас ми каза, че това лекарство ще ми навреди и трябва да взема еди-какво си. На другия ден докато си пиех кафето стартирах проучване в интернета като изчетох и доста медицински журнали и по алтернативната медицина. За мое изумление твърдението на "гласа" от съня ми се оказа вярно! Лекарството което ми е изписано не само вече се отрича, но може и да предизвика рак. Докато другото е помогнало на доста хора. Намерих доста журнала, в които и медици и билкари доказват това твърдение.

Не знам дали това ще помогне на някой, но определено има връзка с тази дискусия!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Вярвате ли в Ангелите Пазители?
« Отговор #8 -: Октомври 03, 2007, 06:22:27 am »
Не отричам, че може и да има гласове, които да ти казват истината.

Но това, че се е случило един път не е доказателство, че винаги гласовете са истиски и говорят вярно.

То и някой шизофреник може да чува гласове "Ти си Наполеон, ти си Наполеон" ама дали ще е вярно.

Та да се повторя пак, като някой е чул или сънувал нещо, това не гарантира нищо.


... а това ми напомня един виц:
Цитат
Висял си един негър над една пропаст, хванат за клона на едно дърво, и се чудел как да се спаси. По едно време се обадил вътрешния му глас и казал:
- Ако искаш да се спасиш, пусни си едната ръка.
Негърът го послушал. След малко вътрешният глас пак се обадил:
- Ако искаш да оживееш, пусни си и другата ръка.
- Ама как, нали ще падна?- попитал негърът.
- Няма бе, това ти е единствения шанс.
Негърът си пуснал и другата ръка, паднал в пропастта и се пребил.
- Нека ти, мръсен негър! - казал вътрешният глас.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Вярвате ли в Ангелите Пазители?
« Отговор #9 -: Октомври 04, 2007, 08:27:42 am »
И на мен ми се струва малко страно, но не го отричам напълно може да е всичко, само човека, който го е изпитал знае какво точно е. Този виц вмето да става въпрос за негър трябваше да го промениш за някой китаец.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Вярвате ли в Ангелите Пазители?
« Отговор #10 -: Октомври 09, 2007, 02:40:00 am »
.....То и някой шизофреник може да чува гласове "Ти си Наполеон, ти си Наполеон" ама дали ще е вярно.....

 ;D

Виж - сигурно и това е вярно. Ако трябва да се обясни научному моя сън за лекарството, бих го обяснила така:

"Моя мозък вече е имал складирана информацията за различните лекарства, но тази информация не е била обработена. При екстримна ситуация (нужда) мозъка си я обработва на спокойствие (когато човека спи блажено в тета или делта) и поднася крайния резултат!"

Сега дали ще я поднесе с глас или визуално изображение на етикетче на опаковка на лекарство, е друг въпрос...

Неактивен apolon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 62
Re: Вярвате ли в Ангелите Пазители?
« Отговор #11 -: Октомври 09, 2007, 12:25:35 pm »
И защо един сън непременно трябва да е нещо вярно ?

Според мен това не доказва нищо.
Да, за теб не доказва, но и няма как да е по друг начин. Аз вярвам - ти не вярваш, трети друго нещо.......

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Вярвате ли в Ангелите Пазители?
« Отговор #12 -: Октомври 10, 2007, 19:12:59 pm »
Както вече казах, не отричам да има истински гласове и сънища, но това далеч не са всички. Трябва да познаем, дали е истинско.

А в това какво аз вярвам е съвсем отделен въпрос.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Вярвате ли в Ангелите Пазители?
« Отговор #13 -: Октомври 10, 2007, 19:18:49 pm »
Аз съм санувала моя Ангел Пазител. От тогава вярвам.

Е как точно разбра, че е именно твоя Ангел Пазител?
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен apolon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 62
Re: Вярвате ли в Ангелите Пазители?
« Отговор #14 -: Октомври 24, 2007, 15:34:38 pm »
Е как точно разбра, че е именно твоя Ангел Пазител?
На другия ден фърлих боб и така разбрах....
Шегувам се. Такова ми беше усещането....

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27