Автор Тема: Видимата аура  (Прочетена 20219 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Видимата аура
« Отговор #30 -: Юли 23, 2009, 10:56:15 am »
  :) Дааа съгласна съм с цветовата гама на индивидуалната аура, но не бива да забравяме, че в един ден аурата на всяко същество може да промени цветът си многократно. И това се случва доста често при динамичните и емоционални натури.  :'(  >:(  ;D  :o  :-[ Все пак аурата както по-горе някой спомена е съвокупност от аурите на седемте тела на индивида и тяхното моментно състояние. И все пак е въпрос на честотата на вибрациите в духовен аспект на индивида. :-X
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Видимата аура
« Отговор #31 -: Юли 24, 2009, 09:21:08 am »
„Точно на това място е подходящо да заявим, че дори когато умът е тих и спокоен, в аурата кръжат цветове, които са показатели за тенденциите, преобладаващи в човека, така че много лесно може да се определи както етапът на неговото развитие и напредък, така и неговите "вкусове" и другите характеристики на личността му. Когато умът е пометен от някоя силна страст, чувство или емоция, цялата аура се оцветява от специфичния цвят или цветове, които я представят. Гневният изблик например създава в цялата аура избухващи яркочервени пламъци върху черен фон, засенчвайки почти напълно останалите цветове. Това състояние трае по-дълъг или по-къс период от време, в зависимост от силата на страстта. Ако хората можеха да хвърлят поглед върху човешката аура, когато е оцветена по този начин, щяха да бъдат така уплашени от ужасната гледка, че никога повече нямаше да допуснат състоянието на гняв - в такъв момент аурата напомня на пламъците и пушеците в "преизподнята", за която се говори в някои от ортодоксалните религии, и всъщност в подобни състояния човешкият ум временно се превръща в истински ад. Когато умът е залят от силна вълна на любов, цялата аура се оцветява в тъмночервено, като нюансът зависи от естеството на страстта. По същия начин избликът на религиозно чувство ще оцвети цялата аура в синьо, както посочихме в таблицата с цветовете. Накратко, силната емоция, чувство или страст оцветяват аурата в своя цвят, докато трае чувството. От това, което казахме, ще разберете, че цветовата характеристика на аурата притежава два аспекта: първият зависи от преобладаващите мисли, които обикновено присъстват в ума на човека; вторият зависи от специфичните емоции, чувства и страсти (ако има такива), които съществуват в конкретния момент. Цветът изчезва, когато изчезне съответната емоция, въпреки че едно чувство, страст или емоция, които се повтарят непрекъснато, след време се проявя¬ват като част от обичайния цвят на аурата. Разбира се, обичайният цвят на аурата с течение на времето постепенно се изменя заедно с изменението или подобряване¬то на характера на човека. Обичайните цветове, които могат да се видят в аурата, са индикатор за "общия характер" на човека; преходните цветове показват какви емоции, чувства или страсти (ако има такива) доминират в него в съответния момент.“
Рамачарака – 14 урока по йога и източен окултизъм.

Подчертаното е от мен.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Видимата аура
« Отговор #32 -: Юли 24, 2009, 13:52:35 pm »
„Точно на това място е подходящо да заявим, че дори когато умът е тих и спокоен, в аурата кръжат цветове, които са показатели за тенденциите, преобладаващи в човека, така че много лесно може да се определи както етапът на неговото развитие и напредък, така и неговите "вкусове" и другите характеристики на личността му. Когато умът е пометен от някоя силна страст, чувство или емоция, цялата аура се оцветява от специфичния цвят или цветове, които я представят. Гневният изблик например създава в цялата аура избухващи яркочервени пламъци върху черен фон, засенчвайки почти напълно останалите цветове. Това състояние трае по-дълъг или по-къс период от време, в зависимост от силата на страстта. Ако хората можеха да хвърлят поглед върху човешката аура, когато е оцветена по този начин, щяха да бъдат така уплашени от ужасната гледка, че никога повече нямаше да допуснат състоянието на гняв - в такъв момент аурата напомня на пламъците и пушеците в "преизподнята", за която се говори в някои от ортодоксалните религии, и всъщност в подобни състояния човешкият ум временно се превръща в истински ад. Когато умът е залят от силна вълна на любов, цялата аура се оцветява в тъмночервено, като нюансът зависи от естеството на страстта. По същия начин избликът на религиозно чувство ще оцвети цялата аура в синьо, както посочихме в таблицата с цветовете. Накратко, силната емоция, чувство или страст оцветяват аурата в своя цвят, докато трае чувството. От това, което казахме, ще разберете, че цветовата характеристика на аурата притежава два аспекта: първият зависи от преобладаващите мисли, които обикновено присъстват в ума на човека; вторият зависи от специфичните емоции, чувства и страсти (ако има такива), които съществуват в конкретния момент. Цветът изчезва, когато изчезне съответната емоция, въпреки че едно чувство, страст или емоция, които се повтарят непрекъснато, след време се проявя¬ват като част от обичайния цвят на аурата. Разбира се, обичайният цвят на аурата с течение на времето постепенно се изменя заедно с изменението или подобряване¬то на характера на човека. Обичайните цветове, които могат да се видят в аурата, са индикатор за "общия характер" на човека; преходните цветове показват какви емоции, чувства или страсти (ако има такива) доминират в него в съответния момент.“
Рамачарака – 14 урока по йога и източен окултизъм.

Подчертаното е от мен.
„Точно на това място е подходящо да заявим, че дори когато умът е тих и спокоен, в аурата кръжат цветове, които са показатели за тенденциите, преобладаващи в човека, така че много лесно може да се определи както етапът на неговото развитие и напредък, така и неговите "вкусове" и другите характеристики на личността му. Когато умът е пометен от някоя силна страст, чувство или емоция, цялата аура се оцветява от специфичния цвят или цветове, които я представят. Гневният изблик например създава в цялата аура избухващи яркочервени пламъци върху черен фон, засенчвайки почти напълно останалите цветове. Това състояние трае по-дълъг или по-къс период от време, в зависимост от силата на страстта. Ако хората можеха да хвърлят поглед върху човешката аура, когато е оцветена по този начин, щяха да бъдат така уплашени от ужасната гледка, че никога повече нямаше да допуснат състоянието на гняв - в такъв момент аурата напомня на пламъците и пушеците в "преизподнята", за която се говори в някои от ортодоксалните религии, и всъщност в подобни състояния човешкият ум временно се превръща в истински ад. Когато умът е залят от силна вълна на любов, цялата аура се оцветява в тъмночервено, като нюансът зависи от естеството на страстта. По същия начин избликът на религиозно чувство ще оцвети цялата аура в синьо, както посочихме в таблицата с цветовете. Накратко, силната емоция, чувство или страст оцветяват аурата в своя цвят, докато трае чувството. От това, което казахме, ще разберете, че цветовата характеристика на аурата притежава два аспекта: първият зависи от преобладаващите мисли, които обикновено присъстват в ума на човека; вторият зависи от специфичните емоции, чувства и страсти (ако има такива), които съществуват в конкретния момент. Цветът изчезва, когато изчезне съответната емоция, въпреки че едно чувство, страст или емоция, които се повтарят непрекъснато, след време се проявя¬ват като част от обичайния цвят на аурата. Разбира се, обичайният цвят на аурата с течение на времето постепенно се изменя заедно с изменението или подобряване¬то на характера на човека. Обичайните цветове, които могат да се видят в аурата, са индикатор за "общия характер" на човека; преходните цветове показват какви емоции, чувства или страсти (ако има такива) доминират в него в съответния момент.“
Рамачарака – 14 урока по йога и източен окултизъм.

Подчертаното е от мен.
   ??? Защо ли си въобразяваме, че мислите които ни посещават всичките са наши? Някой не допуска ли,че това са свободно движещи се мисли идващи от времето и астрала? Какво е наше? Тялото?-(неее). или кое би могло да е наше??? ;)
Емоциите обачееее ...струва ми се ,че са на нашата душа... Вие какво ще кажете ???
 :-X 
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Видимата аура
« Отговор #33 -: Юли 24, 2009, 20:35:44 pm »
Според мен емоциите са проявление на нашия ум, а мислите  - да, могат и да не са всички наши, а да са "бродещи" из Информоционното пространство на Вселената. Нали така се преоткриват отново отдавна открити неща, от Вселенското Информационно поле.  :-*

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Видимата аура
« Отговор #34 -: Юли 27, 2009, 10:04:56 am »
„... От това, което казахме, ще разберете, че цветовата характеристика на аурата притежава два аспекта: първият зависи от преобладаващите мисли, които обикновено присъстват в ума на човека; вторият зависи от специфичните емоции, чувства и страсти (ако има такива), които съществуват в конкретния момент. ...“

   ??? Защо ли си въобразяваме, че мислите които ни посещават всичките са наши? Някой не допуска ли,че това са свободно движещи се мисли идващи от времето и астрала? Какво е наше? Тялото?-(неее). или кое би могло да е наше??? ;)
Емоциите обачееее ...струва ми се ,че са на нашата душа... Вие какво ще кажете ???
 :-X 
Никъде не е казано, че мислите са наши. Но човек сам избира какви мисли да привлече и задържи в съзнанието си. Това го прави отговорен за собствения му мисловен процес. От една купчина тухли можеш да построиш къща, но можеш и да започнеш да замеряш хората.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Видимата аура
« Отговор #35 -: Август 05, 2009, 21:13:39 pm »
 :) Ирис в никакъв случай не търся конфронтация , по-скоро споделям и допълвам, анализирайки изложеното от теб.
А и още нещичко да допълня като става дума за аура,колко % от пишещите в този форум могат да видят цвета на аурата поне на 3 същества??? ;) :-X
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re:Видимата аура
« Отговор #36 -: Август 06, 2009, 00:15:38 am »
не зная колко, но поне един бърка емоционалното си тяло с душата :)

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Видимата аура
« Отговор #37 -: Август 06, 2009, 12:43:10 pm »
 ::) А как се проявява душата? Как мислиш, че душите се познават???
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен andy777

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re:Видимата аура
« Отговор #38 -: Януари 31, 2010, 17:23:00 pm »
Здравейте изчетох доста за АУРАТА...това с цветовете и тяхното значение доста ме заинтригува. Един познат ми спомена, че в България има внесена АУРА КАМЕРА, уред който заснемал аурата. Някой би ли ми дал повече информация за тази джаджа и доколко са верни нейните показания.  Благодаря предварително. . . 

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Видимата аура
« Отговор #39 -: Февруари 09, 2010, 20:22:00 pm »
Аурата на човек се мени постоянно.И не виждам смисъл в това да се изследва по този начин като може веднага след това да е в друг вид заради смяна на настроението и от там на вибрациите и цветовете и.
Аз искам да започна да я виждам.Според мене нещо твърде много се отдалечаваме като си мислим,че трябва с медитация да става това.Нямам нищо против това да се медитира,но в градския живот едва ли можеш да навлезеш толкова дълбоко в нея като трябва примерно след половин час да излизаш някъде или пък бай Иван от горния етаж е надул зверската чалга ;D .Но сигурно има начин и в градски условия да се постигне това с виждането и.Например както по-назад се спомена за уравновесените и щастливи хора.Също си мисля,че заради технологиите и това,че човек търси във външните неща от него отговори за самият него ни пречи.Обикновено отговорите на въпросите са толкова прости,че направо не мога да повярвам къде се забутваме да търсим и да философстваме.
« Последна редакция: Февруари 13, 2010, 08:48:54 am от Mirotvorec »
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен SiriusAngel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 170
  • Преди да поискаш, помисли какво си дал.
Re:Видимата аура
« Отговор #40 -: Февруари 22, 2010, 13:54:06 pm »
Това е тема за Аурата, и точно тук бих искала да споделя това.

Никога не съм очаквала че мога да видя аурата на гълъб.
Аз не съм виждала аурата на човек или на каквото и живо същество да било.
За пръв път видях и искам да ви кажа че е невероятно чувство на спокойствие.
Испитвах такова облекчение и спокойствие.
Не знам дали мога да видя на човек не съм се замисляла.
Знам че различните цветове на аурата означават различнои нива, на това гълъбче беше бяла.
Предполагам е много младо духче. :)
Това, което не може да ме убие, ще ме направи по-силен. Ницше  4. Самите Богове не могат да се пребор

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Видимата аура
« Отговор #41 -: Февруари 22, 2010, 18:55:33 pm »
Сигурно си му видяла перушината, плеядинке. Къде пък го намери това гълъбче да му видиш аурата?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен SiriusAngel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 170
  • Преди да поискаш, помисли какво си дал.
Re:???????? ????
« Отговор #42 -: Февруари 28, 2010, 20:34:29 pm »
Xe xe xe very funny ;-)
Това, което не може да ме убие, ще ме направи по-силен. Ницше  4. Самите Богове не могат да се пребор

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Видимата аура
« Отговор #43 -: Юли 13, 2010, 12:13:39 pm »
Никога не съм очаквала че мога да видя аурата на гълъб.
Аз не съм виждала аурата на човек или на каквото и живо същество да било.
За пръв път видях и искам да ви кажа че е невероятно чувство на спокойствие.
Възможно наистина. Казвам го от личен опит.
Вчера не за пръв път видях на един човек част от аурата. Точно се беше разприказвал, разсъждаваше нещо доста упорито и съсредоточено, когато видях на два пъти за по 3, 4 сек. някаква светло виолетова"мъглявина", която се спускаше от теменната към тилната част на главата му нещо като част от ореол.
Беше валяло преди това и въздуха беше доста влажен и наситен водни изпарения. Всички знаем, че H2O е добър проводник, което може да се спомогнало за това мое "видение".

Неактивен Stardust

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 26
Re:Видимата аура
« Отговор #44 -: Юли 13, 2010, 21:09:04 pm »
Здравейте,

искам да споделя собствения си опит по темата и дано да е полезен ....

Доста се лутах, в опитите си за виждане на аурата. Четох книги, правех упражнения по тях, мъчех се да виждам цветове... По принцип цял живот си виждах спонтанно синьобялото очертание на около 5 см от главата на хотрата и нищо повече, докато попаднах на упражненията които описвам по-долу.
Свидетел съм как тези упражнения и съвети помогнаха на десетки хора да ВИДЯТ аурата, казвам ВИДЯТ, защото за да ВИЖДАТ, трябва много практика, а не съм проследила по-нататъшнотo им развитие.

Друго важно нещо, което искам да споделя е, че когато се говори за виждане на аурата /при начинаещи/не се вижда цялата аура, ами се виждат отделните тела или участъци за определено време, казвам това, за да не чакай някой или да търси нещо, което няма да се види /на първо време/

 Много е важно преди да се правят каквито и да са опити за виждане на аурата, да се разбие митът, че това е дарба или даденост за някои късметлии или по- духовно извисени. Виждането на аурата е естествена способност на човека, която днешния обикновен човек не развива.

Е, има и такива, които имат вродена способност (всички деца до 6-7 годишна възраст и при някои се запазва), но това няма никакво значение за останалите, които тепърва ще започват да развиват¨виждането¨.

Относно цветовете: те се променят според моментното състояние на човека и много зависиат от това с какво е облечен човека в момента, налични цветове в обкръжаващата го обстановка и др.
Хората, коиtо наистина се занимават с аура диагностициране, не се интересуват особено от цветовете, ами по-скоро от интензитета на светлина в дадено енергийно тяло, от структурата му, плътност, петна, дупки, и т.н.

Едно от основните предпоставки за да се ВИДИ аурата е предварителната нагласа на човека.
Ако той вярва, че това е натурална способност, която всеки може да развие -  с упражнения ще постигне много добри резултати. Ако е обратното - човекът вярва, че това е дарба само за някой късметлии, или че на него не му е писано да вижда, много ще се мъчи и не гарантирам за резултати, макар че има и такива случай. Ако пък, няма предварителна нагласа по въпроса още по-добре. Няма смисъл да говорим какво прави подсъзнанието, мисля че в тоя форум, всеки един го знае, ако не от опит, поне е чел.

ВИЖДАНЕТО само по себе си е процес на физическото тяло и става посредством очите. Всичко се състои в определен начин на гледане /поглед/, определени външни условия /обстановка, светлина, фон / ,обект, който ще бъде наблюдаван и състояние на релаксация на наблюдателя.

Стъпки, които трябва да се следват:

1. Намерете подходящи условия. Помещение, което е празно или има поне една бяла или със светъл фон /св. сив, св. син/ стена /височина около 3м/. На стената да няма нищо, да е празна.

Може също на открито в парк или на тераса, точно след залез слънце, на фона на небето. /използвайте по-нататък тези условия за наблюдения на ято птици/

2. Вие трябва да застанете на около 2 - 3 или повече метра от обекта, който ще наблюдавате, а той трябва да е пред стената със светлия фон. /колкото сте по далеч, толкова по-добре, но не и на 10 метра разстояние, като за начало/.

3. Cветлината в помещението не трябва да пада директно отгоре. Трябва да е слаба и да се намира или в страни от вас или зад вас, в никакав случай срещу очите ви или директно върху наблюдавания обект.

4. За препоръчване е обекта, който ще наблюдавате да е човек или растение /по-възможност по-голямо растение, заради размерите на енергийните тела/.
Ако е човек, нека застане на около 20 см. пред стената със светлия фон и да започне леко да се поклаща в страни, олюлявайки се. Ако човека се е занимавал с техники за медитация и др. подобни., по добре, поради енергийната конфигурациа на телата му, по-принцип би трябвало да са по развити и плътни /по забележими/, но не винаги е гаранция.
Ако ще наблюдавате растение, поставете го на височината на очите ви на o/o 20 см пред стената и  вие ce поклащайте леко в страни.

Поклащането позволява по-добър зрителен обхват.

5. След като сте изпълнили подготвителните условия в обстановката, застанете на определената дистанция от обекта, който ще наблюдавате. Ако сте прав, с леко разтворени крака и ръце отпуснати до тялото. Ако сте седнал с разтворени колене и ръце отпуснати на тях или до тялото. /В никакъв случай не кръстосвайте ръце и крака/

6. Отпуснете се. Поемете няколко пъти дълбоко въздух. Можете да използвате всякакви техники за релакс, няма значение каква е техниката. Целта е да се отпуснете и дишането ви да е бавно и равномерно. Нужни са само 3-5 минутки.

7. След като сте се отпуснали, погледнете обекта на наблюдение.
Тук идва момента с определения поглед или начин на гледане:

Като първо, фокусирайте погледа си на около 5-10 см над или отстрани главата на обекта или върха на растението. След като сте маркирали дистанцията от 5-10 см. разфокусирайте погледа и ocтанате с реещ се поглед, трудно е да се определи с точни думи, но ште ви го опиша.

Става въпрос за един вид *реещ се* поглед. Този поглед, с който гледаме когато сме замечтани, погледът с който гледаш а всъщност нищо не виждаш.

Много е важно да не фокусирате /да гледате/ каквото и да ви се мерне пред очите, било то и за моменти от секундата. В момента в който фокусирате излизате от режим ВИЖДАНЕ и влизате в режим ГЛЕДАНЕ. Трябва да запазите този реещ се, разфокусиран поглед през цялото време докато се упражнявате за ВИЖДАНЕ. Може да мигате колкото си иcкате, да затваряте очи на моменти, ако почувствате, че имате нужда, но веднага трябва да търсите пак разфокусирания поглед.

След като сте видяли каквото и да е на разстояние 5-10 см, преместете погледа на разстояние 10-20 см. и продължете по същия начин,
след това преместете погледа на разст. 20-40 см,
после 40-70 sm,
после 70 -1 m.,
1-1.50м,
над 1.50м
 /в страни или над обекта/ препоръчвам да е над обекта.

Много е важно да не се оставяте *хванати* в определено ниво /сантиметрите определят нивата или енергийните тела/, тоест, един път като сте видяли определено тяло, не се стремете отново все него да търсите, качвайте нивото /сантиметрите/. Ако по-принцип си виждате синята блестяща светлина на около 5-10 см от главата на хората, започнете от следващото ниво. Дори на по смелите препоръчвам да скочат веднага на по горни нива.


Много е важно да не омаловажавате това което ви се мярка пред очите, колкото и да ви се струва, че ви се е превидяло.

След като приключите - Вземете лист хартия и нарисувайте контурите на 4овешко тяло до кръста и нарисувайте това което сте видели или ви се е сторило, че виждате или ви се е мернало само. Всичко е от значение!

С течение на времето и редовна практика способноста се развива и режима ВИЖДАНЕ се включва от самосебе си, докато започнете да го контролирате когато ви е необходимо.
С много практика се постига виждане и в разноцветна обкръжаваща среда, сред много хора, но трябва много практика.

Не търсете цветове! Те не са от знечение толкова, колкото се опитват да ни го внушат.

Tъй като цветовете се влиаят от много външни фактори, в началото не е за препоръчване да се вглеждаме в цветовете и да им отдаваме голямо значение. Идеалните условия за да се видят истинските цветове на енергийните тела /по матричен шаблон/ са: идеални външни условия, светлина, човекът който се наблюдава да е облечен в бяло и енергийната му конфигурация да е много добра, да е балансиран енергийно.

Една добра аура диагноза в никакъв случай не се прави според цветовете само. Нaблюдава се светлинния интензитет, плътност, структура, има ли петна, дупки и др. нетипични за конфигурацията неща.

Наистина, резултатите са много добри по този метод и указания, от собствен опит го знам (личен пример и на много хора, които познавам).

Искрено се надявам да послужи на когото има нужда!
Чистото и пълно съзнание е истинското усещане за съществуване

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27