Автор Тема: За Царичина  (Прочетена 188638 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
За Царичина
« -: Януари 19, 2006, 18:44:33 pm »
Природно описание : Тук се намира и единственото по-ясно обособено находище на бяла мура в Средна Стара планина. Скалистите, трудно достъпни терени на Царичина гарантират оцеляването на повече от шестстотин вида растения, от които двадесет и три се считат за застрашени от изчезване и са вписани в Червената книга на България. Между тях са витошкото лале, нарцисолистната съсънка, самодивското лале, чиято красота застрашава оцеляването им. Преминаващи туристи събират букети от тях, без да осъзнават реалната опасност да не ги открият при следващото си посещение. Освен великолепните певци - дроздовете и чинките, тук най-многобройни са грабливите птици и совите. Както навсякъде в резерватите на Централен Балкан и в Царичина изконен господар е кафявата мечка. Тук броди волният вълк, а при повече предпазливост в буйните потоци можете да зърнете палавите видри. На великолепието на Царичина можете да се любувате по време на целия преход между хижите Вежен и Ехо. Така ще забележите и бурните темпове, с който гората си възръща териториите, отнети от каракачанските пастири - млади смърчове и мури са се изкачили почти на самото било на планината. И може би не е далеч времето, когато над младата гора ще останат да стърчат само гордите чела на Вежен и Юмрука... Вестник “Сега”: “Село Царичина. Тук 2 години в голяма секретност офицери от Генералния щаб търсиха под земята (180 метра) следи от висш разум по внушение на две контактьорки. Трима военни министри - Мутафчийски, Луджев и Сталийски, бяха дали благословия за уникалната операция”. (това е придружено със снимка на селото) Вестник “Новинар”: Космически поздрав Извънземи шетали край загадъчни канали Зорница ВЕСЕЛИНОВА Мистериозен електромагнитен лъч, изпратен от космически източник, е бил прихванат от екип на американската научна лаборатория "Стар", в който участват и български специалисти. Компютърната обработка на данните сочи, че адресатът се намира край село Царичина, където преди време военни копаха тайнствен подземен тунел. Писанията за този тунел са толкова много, че могат да го задръстят. Според едни усиленото ровене било заради подземна колония на извънземни, според други - специално обучени хора трябвало да приберат мумията на "зелено човече", а според трети - загиваща чужда цивилизация закопала около българското село устройство, съхраняващо информация за най- значимите й постижения. Източникът на загадъчния лъч е космическото тяло SS 433 което вече няколко десетилетия не дава покой на астрономите. То е разположено на 11 000 светлинни години от Земята. Поведението му е доста странно - движи се със скорост около 25 000 км/сек едновременно в две противоположни посоки, т.е. едновременно се приближава и се отдалечава от нас. Учените се побъркаха - това противоречи на всякаква логика. Единственото обяснение е, че SS 433 е изкуствен обект, изграден за по-специални цели от високоразвит интелект. Не е изключено там да е монтиран свръхмощен излъчвател, който изпраща послания на планетата ни, или пък задейства някакво устройство. Експерти от лабораторията "Стар" предполагат, че то може да е анабиозна вана където в продължение на векове (а защо не и хилядолетия) "спят" извънземни. Вероятно е настъпил мигът, когато гостите трябва да се размразят, за да започнат изпълнението на определена програма. Авторите на друга хипотеза смятат, че преди стотици хиляди години на Земята долетял космически кораб, чийто компютър съхранявал важна информация за "рецептата", по която се създават разумни живи същества, за генетичния им код, за ролята на протеините в клетките и т.н. Компютърът бил зарит под Царичина. Втората версия на изследователите е, че мистериозният лъч е включил този компютър. "Моментът съвсем не е случаен, човешкият геном вече е разчетен, по всяка вероятност конструкторите на умния уред искат да улеснят земните хора, разкривайки подробности във връзка с бъдещи приложения на генетиката", обясняват те. Някои специалисти обаче се опасяват, че под въздействието на онзи лъч компютърът вече е изиграл зловеща роля - стартирал е програма за създаване на биороботи които са програмирани да вършат поразии.

В основата на друга, много интересна хипотеза, лежи предположението, че от повърхността на Земята към ядрото й се вият особени канали. Местата, където те излизат на повърхността, са огнища на бедствия - земетресения, наводнения - и там често акостирали неидентифицирани летящи обекти, шетали извънземни. Поддръжниците на тази версия споменават тайнствен гравитационен лъч, който идва от земното ядро, минава през каналите и се насочва към ... SS 433. Според тях този лъч е носител на информация и някой (нещо) навярно го използва като средство за шпиониране Копаенето край Царичина било именно с цел да се открие отворът на такъв канал. Електромагнитният сигнал, насочен към софийското село, е уловен и от канадски астрономи. Те пък хвърлиха друга научна "бомба" - мястото, откъдето е излъчен сигналът, е върху или под повърхността на астероида Ерос. Ха сега, де! Какво е инсталирано на гигантския камък, отдалечен на 315 424 760 000 км от Земята? Защо изведнъж се наложи на 12 февруари там да кацне американската сонда "NEAR"? Официалното обяснение на първия в историята на космонавтиката десант върху астероид е, че от НАСА искат да удължат живота на сондата. Дали обаче то не е прах в очите на "простолюдието"? Възможно ли е, след като е прихванат мистериозният сигнал, "NEAR" да е получила команда за кацане, за да огледа Ерос съвсем отблизо и да изпрати ценни фотографии, както и стана? Възможно е. Световноизвестният американски астроном Франк Дрейк, един от учените-оптимисти, които твърдят, че в края на ХХ или в началото на ХХI век човечеството ще установи контакт с извънземна цивилизация съобщи, че електромагнитни импулси с източник SS 433 са уловени от радиотелескопа в Аресибо, Пуерто Рико. Част от тях били дешифрирани и предствлявали космическо послание, в което се споменава за концентрични окръжности, появяващи се периодично тук-там на Земята. Кръговете са с диаметър от 3 до 60 м и са откривани най-често в житни ниви. По правило културите там никога не съзряват и никога не добиват плод. В 84 на сто от случаите окръжностите са строени в две редици, разположени под малък ъгъл една спрямо друга. В посланието се споменавало и за специална течност, без която съществуването на подателите му би било немислимо. Навярно става дума за водата, предполагат някои специалисти. Защото вероятността живото вещество да се е зародило в нея - както е станало на Земята - е твърде голяма. Освен това се знае, че водата е не само съединение, в което са разтворени хранителни вещества, но и среда, обменяща информация с всички природни елементи Други учени пък са на мнение, че съвсем не е задължително споменатата течност да е водата. Вселената предлага голямо разнообразие на живот, част от него може да се е пръкнала в друг вид вещество, смятат те. Почти по същото време, когато радиотелескопът в Аресибо засякъл импулсите, космическата лаборатория в Лос Аламос, САЩ, съобщи, че тайнствена сила принудила сондите "Пайъниър 10", "Пайъниър 11" и "Одисей", движещи се в периферията на Слънчевата система, да се отклонят леко от траекториите си. Мнозина учени предполагат, че това "побутване" на космическите апарати не е случайно, че то е дело на неизвестния някой (нещо), изпратил(о) сигнала към Царичина. "Това е вселенско "намигване", вселенска "шегичка" с цел легитимиране - да знаем, че те (то) съществува(т), да очакваме нови послания", коментира Дрейк.


1/3

-- bamzo 2002 sofia bulgaria
« Последна редакция: Януари 19, 2006, 21:31:03 pm от Horus »

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
За Царичина
« Отговор #1 -: Януари 19, 2006, 18:49:55 pm »
...cont...


ТРИДЕСЕТ И ШЕСТО НАРОДНО СЪБРАНИЕ (Открито в 9 ч. и 15 м.)
Председателствували: председателят Стефан Савов и заместник- председателите Кадир Кадир и Снежана Ботушарова Секретари: Христо Атанасов и Руслан Семерджиев

……………………………………….

ПРЕДСЕДАТЕЛ СНЕЖАНА БОТУШАРОВА: Господин Петър Балабанов е тук. Давам му думата, за да развие своя актуален въпрос към министъра на отбраната.

ПЕТЪР БАЛАБАНОВ (ПСБСП): Благодаря ви! Уважаеми колеги! Господин Сталийски, аз няма да развивам надълго тази история, която очевидно има иманярски характер. Искам просто да ви попитам: знаете ли, че в България работят едни от най-добрите геофизици в Европа? Хора, които бяха ангажирани от НАТО да проучват терени за евентуални археологически обекти или други интересни обекти в Гърция, където НАТО смяташе да прави почивна база. Аз сам съм ги виждал как със своята aпаратура, без всякакво копане, могат да покажат на екрана на дисплея какво има под земята. Между другото именно те, а не американци или японци, или канадци направиха план на подземните етажи на бункера на Хитлер край Виница, които са заляти с вода и са много добре минирани. Това ми дава основание да ви препоръчам такъв начин на действие в подобен случай.

ПРЕДСЕДАТЕЛ СНЕЖАНА БОТУШАРОВА: Господин министър, заповядайте!

МИНИСТЪР АЛЕКСАНДЪР СТАЛИЙСКИ: Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господин Балабанов! Въпросът, който вие поставяте, е продължение на непрекъснати въпроси, отправяни към министерството, относно провеждане на научно-техническия експеримент в с. Царичина, Костинброд.(хъм...) Бяха проведени целви разследвания от страниците на някои вестници и в редица предавания на Българското радио. Във връзка и в отговор на този интерес министерството, чрез своя ежедневник "Българска армия", бр. 288 от 25 юни чрез БТА направи официално изявление. В общи линии това изявление представлява отговор на повдигнатия от уважаемия господин Петър Балабанов въпрос. Това, което аз имам да добавя и обобщя се заключава в следното:

Информацията, която предлагат вестниците "Нощен труд", "Труд", Дума", "Време" и предаването "Постфактум", на което аз съм редовен клиент, "Подкрепа", "Наука и общество", "Нощен живот" е в огромната си част недостоверна, казано буквално често измислена и фалшива. Целта естествено е този факт да се превърне в сензация и да позакръгли тиража на някои недотам популярни печатни издания. Аз искам да отворя една скоба и да кажа, че министерството е отворено за всички. Всеки може да покаже депутатската си карта, да дойде, няма ред, няма чакане, няма записване. Това е нещо като централната баня, както беше преди. И така трябва да бъде. (Смях в залата) Затова се учудвам защо господин Балабанов не дойде при мен. При мене идват толкова хора, аз не съм връщал никой - и комунисти, и наши от СДС, и от ДПС. Щяхме да се разберем пределно ясно по този въпрос. Този въпрос не е отсега. Аз се учудвам защо той не го е поставил пред моя предшественик. Всичко е пределно ясно. Той е прав в едно - че трябва да има яснота. Проблемът обаче, уважаеми дами и господа народни представители, става много сериозен, когато се пише и говори за 30 смъртни случая. Мога съвсем сериозно и отговорно, като министър, да окачествя тази информация като съвършено невярна. Нещо повече, да ви уверя, дами и господа, че в Царичина няма нито един случай дори на травма. Една от честите злоупотреби е, че обектът не е регистриран в списъка на въпросите, представляващи държавна и военна тайна. И в такъв случай, ако цитирам уважаемия господин Балабанов, не би трябвало да има никаква пречка да се разкаже на обществеността за това, което се разиграва пред очите ни . Уважаеми дами и господа, нищо не се разиграва. Копае се! Оставете тези легенди за земни, извънземни и подземни. Оставете тези легенди за археологически разкопки. Сега пред българския народ, а българският народ сме както от ляво, така и от дясно, седи една съществена и важна задача - това е реформата. Лъжа е, ако смятате, че реформата е спряла. Реформата ще продължи! Само за 24 дни, откакто съм министър, реформата мина през Министерския съвет. Мина и бюджетът. В момента законопроектът, който според мен не беше добър, 24 текста от него се преработват. Много ви моля, армията е ваша. Пазете я! Защото едни такива дребни, бих казал клюкарски проблеми, отклоняват всички от най-важното - от една армия, която да е нова. Защото, аз винаги съм казвал, ние не сменяме системата, ние сменяме режима! Благодаря ви. (Ръкопляскания от мнозинството)

ПРЕДСЕДАТЕЛ СНЕЖАНА БОТУШАРОВА: Господин Балабанов, имате думата да кажете доволен ли сте или не от отговора на господин министъра.

ПЕТЪР БАЛАБАНОВ (ПСБСП): Аз искам да благодаря на господин министър Сталийски и да го уверя, че в най-скоро време ще се възползувам от любезната му покана. Вероятно в понеделник ще съумея да дойда, за да разискваме този въпрос по-подробно. Само с разрешението на госпожа председателствуващата аз не съм включвал във въпроса си нито убити, нито ранени. Просто нямам такава информация.

МИНИСТЪР АЛЕКСАНДЪР СТАЛИЙСКИ (от място): Аз цитирах вестниците. ПЕТЪР БАЛАБАНОВ: Да, в българските вестници действително се пишат най-различни неща. Доволен съм от това, че Българската армия не е включила в арсенала си черната и бялата магия, както би могло да се заключи от някои злоумишлени информации.

ПРЕДСЕДАТЕЛ СНЕЖАНА БОТУШАРОВА: Може ли да уточните допълнително информациите си при посещението си при господин министър, а аз трябва да спазя правилника.
ПЕТЪР БАЛАБАНОВ: Благодаря. Ще се възползувам от това в най- близко бъдеще”.
2/3
« Последна редакция: Януари 19, 2006, 21:07:52 pm от Horus »

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
За Царичина
« Отговор #2 -: Януари 19, 2006, 18:53:46 pm »
A ето и изявлението на Сталийски днес пред в. “Сега:

” Какво не успяхте да свършите в кабинета на Филип Димитров?
- Мога да кажа нещо, което свърших. Приключих с една дупка и смятам, че е мой плюс.
- Дупката в Царичина ли?
- Да! Е, какво е това?
- Какво е това?
- Това е лудост. Не е виновен нито Йордан Мутафчиев, нито Митко Луджев (бивши военни министри - б. а.). Там се хвърлиха много пари.
- Колко?
- Не е държавна тайна, но имам съображения да не казвам.
- Какво са търсели там?
- Отивам с един комунист генерал. Ама той дори не е комунист, а болшевик. Слизаме надолу - около 20 метра под земята. Алуминиеви
стълби. Казва ми: "Г-н министър, чувате ли гласове?" Абе какви гласове, то вода шурти отвсякъде, той гласове чува. Щом тоя генерал болшевик чува гласове, какво искате. Донесоха ми в кабинета един къс от гранит с разни йероглифи на него. Така и така да дадете 100 000 лв. Аз съм възпитан да обичам армията, да обичам войската. И не мога да оставя да войската да гладува заради някакви там дивотии. Отказах. Обажда ми се Желю и вика: дай 150 000 лева. Аз взех, че дадох няколко пъти. Хайде да не казвам колко пари съм дал, че ме е срам. Това ми е една от черните точки в цялото 7-месечно министерстване.

Kнигата “Колелото на съдбата – светлина от Акаша” от Елисавета Логинова (ясновидката, която изписва 1000 страници с неизвестни йероглифи) и Владимир Зарев. Препоръчвам ти да прочетеш книгата, тъй като не мога да ти я препиша тук.

РЕЦЕНЗИЯ: Очевидно става въпрос за СВРЪХСЕКРЕТНА операция на Б.А. Името на тази операция е “СЛАВА”. Логичният въпрос, който следва е “ЗАЩО точно “Слава”? И тук мога да заема замалко позицията на Сталийски, въпреки, че яростно я отхвърлям. Има много възможонсти и могат да се измислят много теории какво са правили българските военни в Царичина две години в пълна секретност? Според Сталийски това е “научно – технически експеримент”, а после казва: “Копае се!”. От това аз мога да предположа, че става дума за експеримент, който има за цел да изпробва нов метод на копаене. Следователно това ще донесе много СЛАВА на откривателите му. И оттук вече идва “проектът “Слава”. Но дотук бях с тази теория... Аз не знам дали г-н Сталийски осъзнава как си противиречи. Време е да чуем и друга теза. Ами ако медиите са прави? Ако наистина “легендите за земни, извънземни и подземни” са верни? Ако в село Царичина военните наистина са изкопавали кивот с прародителя на човечеството – двуполов човек дошъл тук от взривилата се планета Фаетон? Тогава те са написали историята на света наново. И ето това вече ще донесе истинска СЛАВА на онези, които са открили “новата стара история”. И тук започват противоречията на ексвоения министър Сталийски:

Противоречие # 1: Когато той казва: “Копае се! Оставете тези легенди за археологически разкопки”, сигурно не е мислел какво ще каже след години пред в-к “Сега”: “Донесоха ми в кабинета един къс от гранит с разни йероглифи на него.” На мен “къс гранит с разни йероглифи на него” ми звучи съвсем като арехеолгическа разкопка.

Противоречие # 2: Той казва: “имам съображения да не казвам” във връзка с зададения му въпрос колко пари са пръснати по проекта в село Царичина. А после казва: ”Обажда ми се Желю и вика: дай 150 000 лева. Аз взех, че дадох няколко пъти. Хайде да не казвам колко пари съм дал, че ме е срам.” Следва...

-- bamzo 2002 sofia bulgaria
===============================================================
end 3/3
« Последна редакция: Януари 19, 2006, 21:14:31 pm от Horus »

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
За Царичина
« Отговор #3 -: Януари 19, 2006, 19:11:49 pm »

 направиха план на подземните етажи на бункера на Хитлер край Виница, които са заляти с вода и са много добре минирани.

много добри материали.А тук нали не става дума за квартала Виница?дето е във Варна?
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
За Царичина
« Отговор #4 -: Януари 19, 2006, 19:17:20 pm »

 направиха план на подземните етажи на бункера на Хитлер край Виница, които са заляти с вода и са много добре минирани.

много добри материали.А тук нали не става дума за квартала Виница?дето е във Варна?

нямам идея, но няма друга Виница, освен тая от Варна.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
За Царичина
« Отговор #5 -: Януари 19, 2006, 19:19:06 pm »
cool,трябва да поразпитам,че имам познати там.А наскоро минах край царичина,и даже щях да се отбия,ако не ми бяха казали че имало охрана,и то военни
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
За Царичина
« Отговор #6 -: Януари 19, 2006, 19:20:08 pm »
cool,трябва да поразпитам,че имам познати там.А наскоро минах край царичина,и даже щях да се отбия,ако не ми бяха казали че имало охрана,и то военни

Really?!?!?

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
За Царичина
« Отговор #7 -: Януари 19, 2006, 19:21:55 pm »
really! Що?
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

coroviev

  • Гост
За Царичина
« Отговор #8 -: Януари 19, 2006, 19:27:06 pm »
Цитат
имало охрана,и то военни
  Стига бе!? Още ли? :o

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
За Царичина
« Отговор #9 -: Януари 19, 2006, 19:29:34 pm »
Не знам.Бях в едно село в близост и питах един дядо да ме упъти. и той  ми вика "то има войници там,недей да ходиш!"
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

coroviev

  • Гост
За Царичина
« Отговор #10 -: Януари 19, 2006, 19:40:43 pm »
   ХЕ-хе-хе,тия хора са забравили някой на пост! :D :D :D

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
За Царичина
« Отговор #11 -: Януари 19, 2006, 20:26:03 pm »
Дали са го забравили или наистина има какво да се пази  ::)
Не мисли като човек!-Крион

coroviev

  • Гост
За Царичина
« Отговор #12 -: Януари 19, 2006, 20:31:47 pm »
  Забрави,много време мина,"...кръвтта отдавна е попила в земята и там са израсли лозя..."-ха-ха-ха! :P

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
За нещата, които се случиха в Царичина
« Отговор #13 -: Януари 19, 2006, 21:26:36 pm »
Нека тук да обсъждаме за дупката в Царичина, за да не се натоварва с оф-топици темата за Бастет ;)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: За Царичина
« Отговор #14 -: Януари 19, 2006, 22:46:09 pm »

 направиха план на подземните етажи на бункера на Хитлер край Виница, които са заляти с вода и са много добре минирани.

много добри материали.А тук нали не става дума за квартала Виница?дето е във Варна?



То като стана въпрос за Виница тва е квартала най-прецакан откъм спиране на водата   :P :P А е колко от тука сте варненци ве да си напрайм един клан във форума  ;D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27