Автор Тема: Американец описа агонията си в български фенсайт  (Прочетена 11049 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Дъвиан

  • Гост
Между другото.... Никой да не се самоубива в нашия форум... Директен DELETЕ на американци описващи как умират. Без майтап...Ще ни дръпнат шалтера... ХАХАХа :)

Ако някой иска да се самоубива първо да пита Admin-а! :D

viryska

  • Гост
Между другото.... Никой да не се самоубива в нашия форум... Директен DELETЕ на американци описващи как умират. Без майтап...Ще ни дръпнат шалтера... ХАХАХа :)
Ако в нашият форум все пак се случи.....ще делийтнеш ли,или ще хелпнеш,Админе?И изобщо бихте ли помогнали по някакъв начин на потенциален самоубиец в нета,или няма как да се помогне? ???

Дъвиан

  • Гост
Ако в нашият форум все пак се случи.....ще делийтнеш ли,или ще хелпнеш,Админе?И изобщо бихте ли помогнали по някакъв начин на потенциален самоубиец в нета,или няма как да се помогне? ???

Ами аз съм се сблъсквал с хора, които са искали да се  самоубият и мога да кажа, че единственото нещо с което може да им се помогне - ние на тях - е да им се говори! Нито лекарства, нищо не може да помогне, според мен! Само силата на словото! И то, когато е силно одухотворено, когато искаш да помогнеш от сърце!
« Последна редакция: Януари 26, 2006, 15:50:50 pm от Horus »

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Съгласен съм с Дъвиан. Аз съм помагал вече и имах успех.
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

viryska

  • Гост
Предполагам,че идвамата сте прави.Не съм се сблъсквала досега с реален самоубиец,иначе познавам един човек,който постоянно разправя как ще си посегне и търси съчувствие и жертви ,чието съчувствие да използва.За съжаление има и такива сред нас.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
91 японци са се самоубили чрез интернет миналата година
« Отговор #20 -: Февруари 11, 2006, 23:07:15 pm »
Около 40% от посегналите на живота си са около 20-годишни

09.02.2006

91 души са участвали в самоубийства, организирани по Интернет през 2005 г. в Япония, съобщи японската полиция, като уточни, че цифрите са с 65% повече от предходната година, а тенденцията е към увеличаване.
Около 40% от тези, които посягат на живота си, са около 20-годишни, а броят на т.нар. "интернет пактове за самоубийства" е достигнал 34. За сравнение през 2004 г. те са били само 19, уточниха от националната полицейска агенция. Последният случай на колективно самоубийство, уговорено по интернет, е от декември. Тогава трима мъже и една жена бяха открити мъртви, отровени от въглероден окис в кола в Ябу, префектура Хиого. През октомври в страната започна кампания, в рамките на която интернет доставчиците уведомяват полицията, ако открият съобщения за самоубийства или призиви за присъединяване в такива общества. Япония е страната с най-високо ниво на самоубийствата. Всяка година 24,1 на всеки 100 000 души слагат край на живота си, по данни на Световната здравна организация.

Наскоро 21-годишният американец Мичъл С. направи публично самоубийство в интернет форума на най-големия в света фенсайт на видеоиграта Metal Gear Solid, разработен и поддържан от българската компания "Макс Ефект".
Докато бил онлайн, той погълнал голямо количество медикаменти и антифриз. Сбогувал се и с приятелите си във форума, като в продължение на няколко часа описвал какво чувства след натравянето.

Източник: http://news.netinfo.bg/index.phtml?tid=40&oid=843014

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27