Автор Тема: Регресивна Хипноза - ключ към минали прераждания  (Прочетена 16494 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Случайно ми попадна една статия за регресивната хипноза, и употребата и за да се стигне до спомени от минали прераждания. Според Долорес Кенън - известна хипнотизаторка, познаването на тези спомени би могло да има решаващо значение в решаването на проблеми с близки хора или други проблеми от този живот.
Според други статии обаче е напълно възможно подложения на регресивна хипноза да фантазира и трудно може да се отличи, кога описва наистина реално случило се събитие или фантазия.

Попадна ми и ето този сайт,
http://www.instant-hypnosis.com/hypnosis/past_life_regression_hypnosis.aspx?pu=false
който срещу скромна сума предлага мп3, с което всеки може да се хипнотизира сам.

Ще се радвам да споделите мението и знанията си по въпроса, както и евентуални опасности и негативни последици, каквито такава хипноза би имала върху човек.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
То имаше  специална тема за хипнозата. Единственото  нещо което мога да кажа е че ако някой иска да пробва mp3  и други подобни методи е по-добре сам да си ги приготви, тъй като тези които продават такива неща имат един единствен интерес  - да печелят пари, а и не се знае какви други странични ефекти може да има. Или ако имаш голямо доверие на човека който прави тази мптройка.

mamaia

  • Гост
Случайно ми попадна една статия за регресивната хипноза, и употребата и за да се стигне до спомени от минали прераждания. Долорес Кенън - известна хипнотизаторка, познаването на тези спомени би могло да има решаващо значение в решаването на проблеми с близки хора или други проблеми от този живот.
Според други статии обаче е напълно възможно подложения на регресивна хипноза да фантазира и трудно може да се отличи, кога описва наистина реално случило се събитие или фантазия.

Попадна ми и ето този сайт,
http://www.instant-hypnosis.com/hypnosis/past_life_regression_hypnosis.aspx?pu=false
който срещу скромна сума предлага мп3, с което всеки може да се хипнотизира сам.

Ще се радвам да споделите мението и знанията си по въпроса, както и евентуални опасности и негативни последици, каквито такава хипноза би имала върху човек.


скоро ще излезе книга на български на тази тема

zahary

  • Гост
Регресивната хипноза е метод широко използван днес в чужбина и у нас за възвръщане на съзнанието към минали животи. Има данни че мотодът е бил прилаган още по времето на З. Фройд в кръжока на проф. Шарко за лечение на психични и соматични заболявания възникнали като резултат на капсулирана психотравма.
У нас методът се практикува от няколко лица, като някои от тях са успели да документират голяма част от случаите си. От съществено значение при прилагането му е дълбочината на транса, в който трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да бъде въведен реципиента. Моето лично наблюдение е, че в повечето от случаите това реално НЕ СЕ ПРАВИ. хипнотизаторът въвежда лицето до повърхностните нива на подсъзнанието без да задълбочава регресията му. Мотивът за това е, че РЕГРЕСИЯТА ДОВЕДЕНА ДО ТРАНС е твърде рискована за изследвания, с оглед на евентуалния риск, който би могъл да се появи по време на извеждането на лицето от това състояние. В повечето случаи става следното: съграждат се фантазни образи от повърхностните нива на подсъзнанието, като върху тях се залепва етикета " данни от минал живот". По този начин много лесно би могло един човек да се изживее като император или болярин в еди кой си живот.  Това изглежда приемливо и за двете страни -  за "хипнотизаторът и за реципиента.
Пак повтарям- истинската регресивна хипноза се прави до въвеждане до състояние на транс. Съгласен съм с Аlien, по-добре е човек сам да си направи mp3 ka и да си я слуша когато прецени.
Не одобрявам този метод на въздействие понеже чрез него хипнотизаторът получава абсолютна власт върху голяма част от душевните тела на реципиента и психичния му апарат, като при желание може да му внедри собствени користни програми с цел да го подчини волево или по друг начин.

milenski

  • Гост
Мдааа... Благодаря, Захари  :)
Помогна ми да си отговоря на един въпрос, който отдавна ме гложди.
А именно - защо всички, "спомнили си" някакви минали прераждания, все са били разни императори, кралици, велики жрици или най-малкото техни приближени. Как не се намери един, дето да е бил прост селянин, умрял от старост...

За мен цялата тая работа си е чиста самоизмама, която само задълбочава проблемите, а не ги решава, защото ни намира едни много удобни оправдания защо в "този" живот все оплитаме конците.

Лично аз не намирам смисъл в подобно нещо, дори да предположим, че методът реално постига целта си и ни връща в минали прераждания (да не говорим, че и по тази тема доста се спори - има ли изобщо прераждания или шансът ни е само тук и само сега). Крайно време е да проумеем, че връщане назад няма. Пътят е само напред. И развитието е единствено в посока на осъзнатост. Защото само чрез осъзнатост можем да извлечем максимума от всяка ситуация и да се учим от всичко, което виждаме, чуваме и ни се случва. Ключът винаги е бил у нас. От нас се иска само да го използваме.

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
аз имам предубеждение към припомнянето на минало прераждания по този начин, защото съзнанието се фиксира на същото положение както в тези минали моменти, което от своя страна извиква същите събития, хора, преживявания тук. външната реалност е отражение на вътрешната.
(аз не помня да съм бил император, както и в случаите, когато съм си "спомнял" нещо никога не е било общо, а е ставало дума за съвсем всекидневна сцена, дори да продължава седмици или месеци като продължителност, съвсем обичайни дейности с подробности, а не фрапантните лозунги "аз съм бил еди-кой-си", което винаги ми е приличало на някаква претенция или декларация).

zahary

  • Гост
Цитат
Пътят е само напред. И развитието е единствено в посока на осъзнатост.
Да, и аз така мисля, пътят е само напред. Образно казано духовният човек представлява едно разклонено дърво, което посредством кореновата си система, /която е мощна/ използва соковете от миналото , но погледът му е насочен към КОРОНАТА НА ДЪРВОТО И СЛЪНЦЕТО, където се намират неговите настояще и бъдеще едновременно.

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Регресивната хипноза е метод широко използван днес в чужбина и у нас за възвръщане на съзнанието към минали животи. Има данни че мотодът е бил прилаган още по времето на З. Фройд в кръжока на проф. Шарко за лечение на психични и соматични заболявания възникнали като резултат на капсулирана психотравма.
У нас методът се практикува от няколко лица, като някои от тях са успели да документират голяма част от случаите си. От съществено значение при прилагането му е дълбочината на транса, в който трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да бъде въведен реципиента. Моето лично наблюдение е, че в повечето от случаите това реално НЕ СЕ ПРАВИ. хипнотизаторът въвежда лицето до повърхностните нива на подсъзнанието без да задълбочава регресията му. Мотивът за това е, че РЕГРЕСИЯТА ДОВЕДЕНА ДО ТРАНС е твърде рискована за изследвания, с оглед на евентуалния риск, който би могъл да се появи по време на извеждането на лицето от това състояние. В повечето случаи става следното: съграждат се фантазни образи от повърхностните нива на подсъзнанието, като върху тях се залепва етикета " данни от минал живот". По този начин много лесно би могло един човек да се изживее като император или болярин в еди кой си живот.  Това изглежда приемливо и за двете страни -  за "хипнотизаторът и за реципиента.
Пак повтарям- истинската регресивна хипноза се прави до въвеждане до състояние на транс. Съгласен съм с Аlien, по-добре е човек сам да си направи mp3 ka и да си я слуша когато прецени.
Не одобрявам този метод на въздействие понеже чрез него хипнотизаторът получава абсолютна власт върху голяма част от душевните тела на реципиента и психичния му апарат, като при желание може да му внедри собствени користни програми с цел да го подчини волево или по друг начин.
Какво ще кажеш за регресивна хипноза, но с цел възвръщането на изкуствено подтиснати и "изтрити" спомени в този живот. Възможно ли е? Ако да, до каква степен? Някакви усложнения?

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Да възможно е,и това е основната цел с която се използва регресивната хипноза....Опасности....ми ако имаш някое особено травмиращо преживяване и го изживееш отново..ми все едно го изживяваш отново
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

zahary

  • Гост
Трудно е да бъде изтрит един спомен колкото и травмиращ да е, обикновено се получава капсулирането му в дълбоките нива на подсъзнанието.  До каква степен? Ако се използва трансово състояние до 100%. С подобни неща  са се занимавали кръжока на проф. Шарко на времето. Теоретично всяка регресия на минало сътресение може да доведе до неочаквани ситуации /остро соматично заболяване - хипертонична криза, инфаркт, инсулт/ в зависимост от степента му на енергиен заряд.

Неактивен GNOSTIC

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Какво от това, ако разбера, че преди съм била някой фараон или пък беден селянин? Била съм, но сега не съм! Ще задоволя любопитството си и толкова. А ако съм била някой убиец? Какво? Как ще живея със знанието за това нататък… Опасен и непредсказуем начин да се прозрат тайни… , които могат да повлекат след себе си много усложнения... Мисля даже, че е възможно нарушение в цялостта на личността, вследствие на шокиращи преживявания в "подсъзнанието".
Все пак опитът от миналите инкарнации живее във всеки от нас като едно фино предразположение към света, преживяване на света, като същност. Не мисля, че е необходимо, щом не е природно предопеделено, да се рови в миналите животи - те са приключили и така или иначе опитността е налице. Да, пътят е само напред!
За мен регресивната хипноза имитира форма на окултна опитност, с тази разлика, че „ученикът” е без подготовка да посрещне истините.

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
така е, подобни проблясъци понякога идват сами, не мисля, че регресивната хипноза както и несериозните ровения из акашовите записи без да се прави разлика между добри намерения и реални факти (някои теми са много интересни, но едва ли и  половината от писаното за атлантида, лемурия... е истина) може да се прави ей така, някой следобяд щото имаш време и си прочел някъде си, че можело някой да ти помогне за това. медитация му е майката и всичко това понякога се появява там.

agatha

  • Гост
Аз имах необходимостта да видя миналите си животи и имах шанса да се срещна с правилния човек може би дори не става въпрос за шанс.Съгласна съм за медитациятя но на на мен ми беше приложено нещто смесено първоначално релаксация и визуализация на бяла светлина проникваща в цялото тяло след което визуализация -беше записано на диск от специалиста към който се обърнах така че бях свикнала с неговия глас .Достоверността идваше от това може би защото нещата които аз виждах през всичките си регресии ги виждаше и специалиста с по-големи подробности .Резултатите са налице в момента живея по добре и нещата които ми се случват и хората с които се срещам и мислите които ми идват на ум са по-лесни за разгадаване и някои чувства и страхове по лесни за преодоляване .Винаги е по-добре да знаеш истината.Опитвам се сама да си приложа прогресия защото не ми разрешиха като ми казаха че човек има определена карма и тя е най-добрия вариянт, дори да има болка, за самото израстване на душата .Вие сте способни и може много лесно да си приложите всичко и сами но за мен беше опасно както и ме научиха да медитирам правилно защото си обърках целия живот с неправилно и погрешно медитиране бях много малка за тази енергия но това са други неща .Все пак внимавайте и голямо израстване  :)

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Случайно ми попадна една статия за регресивната хипноза, и употребата и за да се стигне до спомени от минали прераждания. Според Долорес Кенън - известна хипнотизаторка, познаването на тези спомени би могло да има решаващо значение в решаването на проблеми с близки хора или други проблеми от този живот.
Според други статии обаче е напълно възможно подложения на регресивна хипноза да фантазира и трудно може да се отличи, кога описва наистина реално случило се събитие или фантазия.

Попадна ми и ето този сайт,
http://www.instant-hypnosis.com/hypnosis/past_life_regression_hypnosis.aspx?pu=false
който срещу скромна сума предлага мп3, с което всеки може да се хипнотизира сам.

Ще се радвам да споделите мението и знанията си по въпроса, както и евентуални опасности и негативни последици, каквито такава хипноза би имала върху човек.
Ами ако искаш такива преживявания или да си "спомниш" нещо от минал живот има такава дрога, ама нали се сещата за да се извади ткф спомен тряя да ти бръкнат... и мозъка става на каймичка ;)

Неактивен iti

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 123
Re: Регресивна Хипноза - ключ към минали прераждания
« Отговор #14 -: Април 01, 2007, 21:48:16 pm »
мда... подобни неща вероятно може да са доста опасни... Всяка техническа, външна намеса носи някакъв риск. Ами ако в подсъзнанието са блокирани неща които примерно са много болезнени? Или пък по някакъв друг начин психиката се натовари прекалено много? Вероятно значи, е по-добре да попаднеш на някой шарлатанин :)... Мен сайата ми мяза на твърде комерсиален. 100% успех не може да ти гарантира никой и в нищо. А що се отнася друг да ти бърника в психиката... това си е доста голям риск, който аз лично не бих поел никога.

А в крайна сметка защо ти е да знаеш миналите си животи? За да разбереш по-добре защо си тук? Коренът на това защо сме тук, надали се крие в миналите животи, защото ги предшества. Всеки живот те поставя пред ситуация и тя създава нещо в теб, но самата роля не ти е нужна. Тя е нещо утмряло. Но не и начинът по който ти се е отразила, а това можеш да видиш и без да познаваш ролята. Просто трябва да си позволиш да познаваш себе си. Животът си играе с нас. Може ли да има карма, ако животът не те е поставил в ситуация която да я създаде? Колко кармата е плод на ситуацията и колко на изборът ти? Тъй че, мисля си, по-добре да не ти пука, по-добре да забравиш всичко и да се опиташ да видиш слабостите които те задържат тук. А повярвай ми, има такива. Всеки от нас стои тук заради определени неща които не е преодолял. Тукашните търкания и проблеми не знам дали някога могат да свършат, защото това е игрално поле, театър на живота във всичките му аспекти. И се сещаш, че тук са отправени много интереси. България също явно е пресечна точка на много интереси, тъй че сигурно се сещаш това какво означава...
Да се опитате да разберете Муад' Диб, без да познавате неговите смъртни врагове, харконите, е все ед

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27