Автор Тема: Млечния път  (Прочетена 19045 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Млечния път
« -: Март 01, 2007, 20:45:43 pm »
(за тези които ЗНАЯТ!)

На 27-ми Февруари университета в Аризона излезе със съобщение за най-новото си откритие, че: "Центъра на нашата Галактика - Млечния път е започнал да излъчва ускорени космични лъчи!".

ВРЕМЕ Е!

Неактивен Eltimir

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 519
Re: Млечния път
« Отговор #1 -: Март 01, 2007, 21:26:36 pm »
Ще ви питам нещо. Някъде в моите текстове цитирам твърдение, че Млечният път е обгърнат в здрава и непробиваема енергийна броня. за беда съм забравил да спомена източника, а после съм забравил. Но тъй като съм добросъвестен в цитиранията, не съм си го измислил. Прочел съм го някъде, при това в заслужаващ доверие източник. някой да е чувал нещо по въпроса? Питам неслучайно. Свързано е с България, и с Бялата Врата, която всички търсят.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Млечния път
« Отговор #2 -: Март 01, 2007, 21:34:52 pm »
Преди да го прочета в твоите неща, които ми даде съм го срещал някъде. Просто като го четох, не ми се стори нова теория. Явно е било преди много години, нямам никаква идея къде съм го срещал другаде...

Неактивен Eltimir

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 519
Re: Млечния път
« Отговор #3 -: Март 01, 2007, 21:42:43 pm »
Есента ме питаха откъде съм знаел, та съм го написал, а аз не можах да отговоря. Предполагам, че е било научно съобщение.
Много ми се ще да се откъсна от политическите текстове и да се посветя на загадките, има прекалено много неща, които искам да кажа. Част от тях са документирани, и тези снимки никога по никакъв повод не са публикувани.

Неактивен Gabaro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 245
  • Джангър тайфа "Тенеке ханъм"
Re: Млечния път
« Отговор #4 -: Март 01, 2007, 22:01:07 pm »
(за тези които ЗНАЯТ!)

На 27-ми Февруари университета в Аризона излезе със съобщение за най-новото си откритие, че: "Центъра на нашата Галактика - Млечния път е започнал да излъчва ускорени космични лъчи!".

ВРЕМЕ Е!
Какво е космични лъчи? С каква скорост пътуват и кога са се усетили тук? И бтв какво има в центъра?
[/U

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re: Млечния път
« Отговор #5 -: Март 02, 2007, 00:49:50 am »
в центъра се намира, разбира се, нашият приятел, логосът на тази галактика, мелхиор. светлината, която се излъчва от там има пряко отношение към активацията на днк-спиралите, освен другите радости, които носи. или чакай, ти питаше какво стои в третото измерение там? не знам  :-X
« Последна редакция: Март 02, 2007, 01:25:22 am от WhiteRider »

Неактивен Gabaro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 245
  • Джангър тайфа "Тенеке ханъм"
Re: Млечния път
« Отговор #6 -: Март 02, 2007, 02:01:23 am »
Въпросите ми бяха сериозни. А това като отговор на тях е смешно.  :-X Питах Какво е космични лъчи, за скоростта им и кога са усетени тук, а получавам получавам нещо, което носи радости... пффф. Ако ще  ми отговаяш на въпрос го направи разбираемо а не само с недомлъвки.
« Последна редакция: Март 02, 2007, 02:02:19 am от Gabaro »
[/U

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re: Млечния път
« Отговор #7 -: Март 02, 2007, 02:16:19 am »
някой път сигурно ще те попитам как трябва да отговарям, но това няма да е сега. отговарям от гледната точка, която мен ме интересува, а мен определено не ме интересува какво учените смятат, че се намира физически в центъра на галактиката било то черна дупка, огромно струпване от звезди, газов облак, каквото и да е то, то просто реагира на съзнанието, което е тази галактика.
ако помислиш малко ще се сетиш сам, че няма начин да се знае нищо за космическите лъчи, които сега излъчва ядрото, по простата причина, че ние се намираме на 15 хиляди светлинни години от центъра (да ме поправи някой ако греша с цифрата). т.е. тези лъчи, които се засичат в момента са излъчени преди 15 хиляди години, а ако все пак по някакъв начин са наблюдавали в момента галактическото ядро, то за да стигнат тези лъчи до нас или ние трябва да поживеем доста дълго или те да се движат със скорост неподходяща за третото измерение (в стотици пъти по-голяма от 299 792 458 m.s-1).

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Млечния път
« Отговор #8 -: Март 02, 2007, 09:51:42 am »
Оле, оле - аз го публикувах в "Езотерика" не случайно....Вярно - съобщението е научно, ама аз нямах впредвид научна дискусия....защото като го прочетох се сетих за това:

"И вложи Елохим седем духа в седемтях светила небесни, та седем ангела се родиха.

И повери на всеки ангел по един от седемте народа – да го води.

И ангелите, на които бе поверено да водят народите, се сдружиха с ангелите, що бяха пазители на тези народи, та всеки народ имаше по два ангела: един – да го води, а друг – да го пази. –

Слънцето разпери крила над Масър, Месечината – над Междуречието, Вечерницата се спря Гърция, Звездата на Посланника покри с лъчи Иудея, Звздата на Бранника – Рома, за Звездата на Отшелника – Бизанс.

А народите се не бяха родили още на земята, но те живееха в чертозите на Господнята Всемъдрост.

И вси народи получиха от Вечния по един звезден дух. – Само над България тъмнееше мрачина – и звезден ангел не развя крила над нея.

И ронеше сълзи ангелът, що пазеше България, че всички си имаха другар, а той – нямаше.

И с плач поиска от Бога звезден дух, - другар да му бъде.

Та се смили над него Иехова, ала нямаше вече звезда и звезден дух.

И духна тогава Бог в простора – и осени с божествено мановение Млечния Път, та рой светли ангели се родиха там – повели Бог на Млечния път да властвува над България."

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Млечния път
« Отговор #9 -: Март 02, 2007, 10:34:58 am »
Да, чел съм го това :) Само дето идеята за Йехова не я обичам :P

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Млечния път
« Отговор #10 -: Март 03, 2007, 12:10:55 pm »
Габаро...ми лъчи...лъчение в най-простия материалистичен смисъл,който влагаш в това,и начина по-който ти е представено в учебника по физика от 8-ми клас.
 В центъра на глактиката има една голяма черна дупка,така че лъчението е от околността около нея.И отдавна си се знае че в близост до черните дупки има различни лъчения,най-често радиовълни,бно може и всичко друго.

 А от онзи университет като казват че сега започва такова лъчение,имат в предвид че сега се наблюдава.Иначе лъчението е започнало преди около 75000 години,просто сега стига до тук
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re: Млечния път
« Отговор #11 -: Март 03, 2007, 14:44:32 pm »
или има лъчение или има черна дупка. отново си мисля, че ако са засякли някакви лъчи и в центъра има черна дупка, то тези лъчи би трябвало да се движат с по-голяма скорост от скоростта на светлината, за да избягат от гравитацията на черната дупка. от друга страна ние не разполагаме с такава техника, за да засечем нещо с по-голяма скорост. или няма черна дупка (защото това е една стара теория, която си стои от 20ина-30 години и никои не е намерил за нужно да обори) или лъчите са от друг тип.

междудругото тина, отговорих така точно, защото форумът е езотерика. това, което си цитирала после, много прилича на преживяването на енох, когато е отведен от ангелите на небето. всъщност неговото небе е това, което се нарича 5 измерение на съзнанието и отговаря точно на областта, в която се намира галактическия логос. седемте ангела около трона са седемте (тогава) космически лъчи, които богът излъчва в пространството, което "управлява" (защото мелхиор наистина е бог от гледна точка на всички религии съществуващи на земята - никоя религия не е отивала преди това по-далеч от боготворенето на земния логос, с малки и краткотрайни изключения на докосване до слънчевия логос) . ако отиде в наши дни ще открие не седем, а дванадесет ангела. мелхиор е споменаван един единствен път в някоя земна религия и това е един от трите влъхви, пратеници да известят раждането на христос, появата на витлеемската звезда и идването на мелхиор, балтазар и гаспар.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Млечния път
« Отговор #12 -: Март 03, 2007, 14:53:02 pm »
Ще ви питам нещо. Някъде в моите текстове цитирам твърдение, че Млечният път е обгърнат в здрава и непробиваема енергийна броня. за беда съм забравил да спомена източника, а после съм забравил. Но тъй като съм добросъвестен в цитиранията, не съм си го измислил. Прочел съм го някъде, при това в заслужаващ доверие източник. някой да е чувал нещо по въпроса? Питам неслучайно.

Ами, както се писа в една друга тема, такава броня има, и тя обгръща всяко едно ниво - галактическо, ниво Слънчева система, ниво планета... Проблемът, който се получи в един момент, беше именно разбалансирането на тези брони, които по принцип са "изковани" от ускорена светлинна енергия...
Нека да напомня, че импуслът за обновление вече беше излъчен от галактическия център, и в момента тече процеса по време-пространствената му "ратификация" - т.е. случването му в 3D...

:)

musica universalis

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Млечния път
« Отговор #13 -: Март 04, 2007, 19:52:17 pm »
или има лъчение или има черна дупка. отново си мисля, че ако са засякли някакви лъчи и в центъра има черна дупка, то тези лъчи би трябвало да се движат с по-голяма скорост от скоростта на светлината, за да избягат от гравитацията на черната дупка. от друга страна ние не разполагаме с такава техника, за да засечем нещо с по-голяма скорост. или няма черна дупка (защото това е една стара теория, която си стои от 20ина-30 години и никои не е намерил за нужно да обори) или лъчите са от друг тип.
Тея лъчи не са от самата черна дупка,а от пространството около нея,достатъчно далеч за да се "измъкнат".А то и закона за гравитацията е на няколко века,ама май не се скъсват да го борят

-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Oberon

  • Гост
Re: Млечния път
« Отговор #14 -: Март 05, 2007, 12:38:29 pm »
Темата е малко объркана в самото начало - не е за тези, които знаят, а за тези които искат да бъде така, или по-скоро вярват, че е така.

Първо, пътуването на Енох, в никой случай не може да се отъждестви с пътуване в измеренията. Да, това е възможност, но както винаги, не е единствена. Подобно тълкуване си е за сметка на тълкуващия.
Второ, не е задължително лъч да лети със скорост по-голяма от тази на светлината, за да избегне гравитационната леща на черна дупка. Лъчите принципно се поглъщат от черните дупки, но доста често просто се изкривяват от нейното гравитационно поле и продължават.
Трето, космични лъчи е много, ама много широко понятие. Може в центъра на глактиката преди хиляди години да е избухнала звезда. Може две звезди да са се блъснали ( т.нар "звезда колизия" ), може черна дупка да смуче от свръхгигант ( тогава в пространството се излъчват много силни рентгенови лъчи, които буквално изпичат пространството и то почва да свети ) и т.н хиляди възможности.
Четвърто, ако тези лъчи не са в 3Д, интересно как са ги засякли?

Оберон

п.с Форумът не е само езотерика. Доста езотерични неща си имат нормално обяснение.
« Последна редакция: Март 05, 2007, 15:04:52 pm от Oberon »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27