Автор Тема: Млечния път  (Прочетена 19084 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

georgi_nz

  • Гост
Re: Млечния път
« Отговор #30 -: Март 06, 2007, 23:24:30 pm »

Държавата ни беше превземана много пъти - византийско, турско, комунистическо, европейско иго.....Военните държаха всички обекти и бяха подвластни (и са) на продажни правителства. Какво им е пречело да се докопат до Бялата врата?

Аз мисля - ТЕ нямат ЗНАНИЯТА да го направят, а НИЕ пък страдаме от амнезия. Дали не е така?

От друга страна пък - може би сега вратата / бариерата или трона се активират!  :-\ Интересно дали са забелязани аномалии и къде? 

Тук става дума за нешо много по огромно. Не само за народи от земята, а за цивилизации от други светове дето много искат да  напуснат галактиката. И са готови да жертват земята за да си постигнат целта.
Тази врата първо е известна на малцина къде е и второ при грешен опит за "отваряне" Земята би последвала съдбата на Нубиру - детониране на планетата. Тук става дума за огромни енергии, охранящи отговорноста за бъдещето.
Това знам  за тази врата. Наистина не става дума за нещо материално и видимо дето може да се открие по спътникови снимки или да се открие с хеликоптер.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Млечния път
« Отговор #31 -: Март 07, 2007, 01:55:44 am »
А как да съчетаем с това теорията, че причината за съществуването на Всичко е Духовна?
Как да съпоставим аналогията на Човешката енергийна структура с Вселенската?
Търся аналогията на Бялата Врата в Човека.
12 мередиана(основни);
7 чакри (основни) - 7 небеса (нива на съзнание)
Вътрешен Аз, Ум, Самосъзнание.
Тези три "врати" водят до Другата Врата - триединната същност която сме. За сега само през нея знам да се напуска Матрицата. ;)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Eltimir

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 519
Re: Млечния път
« Отговор #32 -: Март 07, 2007, 02:39:04 am »
Няма аналогия. Бялата Врата е място, от /или през/ което може да се напусне Галактиката. Впрочем Духовното също е енергийно. Ние нямаме достатъчно думи. Даже може да се каже, че всичко е материя, защото нали материя е това, което съществува.Също така материята е временно стабилизирана енергия.  Само че ние, хората познаваме само нищожна част от енергиите и видовете материя. Много спорове се пораждат единствено от това, че понякога говорим едно и също, а го разбираме по различен начин.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Млечния път
« Отговор #33 -: Март 07, 2007, 03:27:27 am »
Да, всичко е едновременно материя и енергия. До този извод води и откритието, публикувано мимо ходом, от някои учени. Установено било, че частиците се появяват и изчезват хиляди или милиони пъти в секунда. Ще проверя из източниците си за коректен цитат.
Нали разбиха атома? И още не са открили материята. ;)
Поради различия в терминологията често не разбираме, че говорим за едно и също.
Материята - временно стабилизирана енергия.
Възприемам материята като клъстер - стабилна структура, чийто съставки непрестанно се менят, но структурата се запазва. Матрица. ;)
Видовете материя приемам като енергии-вълни с различни честоти. Нискочестотните сме приели за материя. Бариерите между различните пластове може да са фазови измествания (изменения). Различни фази с еднакви честоти е възможно да съжителстват, така някои обясняват съвместността на различни измерения.
Различни фази - различни измерения, различни честоти - пластове в измеренията.
Възможно е трудността да идва и от това, че фазови измествания съвпадат с граничните области на слоевете.
Възможно е относително определяне на пластовете, но за фазите е трудно да се определи изходната-опорната точка.
Тази теория я приемам при условие, че елиминираме времето като измерение. То се према като несъществуващо, т.е. конструкт и продукт (процес) на ума, необходим му за да разбира нещата.
Необходимо е още време  ;) за да разберем как е действително.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Млечния път
« Отговор #34 -: Март 07, 2007, 06:21:14 am »
като се погледне скептично ми идват на ум няколко въпроса:

1. От кого е поставена тази врата
2. Защо вратата е точно на Земята.
3. Какво духовно ниво трябва да имаш за да я видиш, какво за да я използваш и какво имат извънземните, които я искат.
4. Ако въпроса опира до сила, нима тези извънземни нямат достатъчно, за да завземат Замята или България?
Ако не опира въпроса до сила, защо се говори, че вратата е причина за насилието върху нашия народ ?
5. Къде се отива през тази врата и защо е необходимо?
6. Христос и Буда като са получили просветление през тази точно врата ли са минали, или не са минавали през никаква врата, или нещо друго ?
7. Защо се пази вратата с енергии, като и без това който няма необходимото ниво не може да я види и ползва.
8. Защо до сега в нито едно учение не се споменава за тази врата ? Просветлени и виждащи хора е имало на нашия свят предостатъчно.

Ако някой има отговора, може ли да поясни, особено тези, които имат инфо за тази врата? А ако не знаят отговора на тези въпроси, могат ли все пак да се замозапитат, и да дадат своето мнение?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Eltimir

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 519
Re: Млечния път
« Отговор #35 -: Март 07, 2007, 09:34:21 am »
Един ден ще публикувам повече от нещата, които знам. Но това ще стане, след като съумея да прекратя терора срещу мен, осъществяван от старата комунистическа ДС под новата маска на демократичната НСС. Започнал съм един текст, придружен от съответните снимки и доказателства. Само трудните обстоятелства около моето всекидневие ми пречат да го завърша. Много искам да вярвам, че след като моят случай получи международна известност, събитията ще се ускорят: Нека от НСС знаят, че те не ме спряха, а само ми създадоха временни пречки. Не съм получил никакви пари за този Кът, нито пък аз ще плащам за правенето му. Всичко е в името на Истината и Паметта. Нищо не е забравено и за всичко ще остане спомен.

http://ottegljane.epochtimes-bg.com/articles/Eltimir.html
Ще мога да отговоря поне на повечето от въпросите, когато кошмарът при мен приключи. Ако не приключи - тогава ще си отнеса всичко в гроба. Тогава ще е ясно, че не е имало на кого да дам своите знания. Съжалявам, че се налага да поставя въпросите по такъв начин, но онова, което за мнозина от вас е занимателно четиво, за мен е всекидневие.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Млечния път
« Отговор #36 -: Март 07, 2007, 20:39:56 pm »
Да, всичко е едновременно материя и енергия. До този извод води и откритието, публикувано мимо ходом, от някои учени. Установено било, че частиците се появяват и изчезват хиляди или милиони пъти в секунда. Ще проверя из източниците си за коректен цитат.

 :D ;D ;)

Точно днес оплюх "източниците" на този цитат - идва от квантовата механика и беше популяризирано със филма What the bleep do we know.... Опитите са валидни, но не и изводите - първо защото уредите за тестване са несъвършени и второ - защото наблюдателя не вибрира на достатъчно високо ниво. Така че на квантовите физици им се струва че частиците ту се превръщат във вълни, ту в материя....в зависимост от ограничения диапазон на уредите.

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re: Млечния път
« Отговор #37 -: Март 07, 2007, 22:04:08 pm »
За Млечният път

     Нашата Слънчева система е част от огромен диск, оформен от колекция  звезди и планети, наричан Млечен път. Ние се намираме някъде на ръба малко над върха  на тесния диск. Но в близко време ще преминем под  ”дъното” на диска. Тази промяна – от върха към дъното – ще започне на 21 декември 2012 г.
     Точно така. В същия ден, в който нашето Слънце ще има соларен максимум, ще се случи нещо, което не се е случвало преди това – еклиптиката на нашата Слънчева система ще се пресече с плоскостта на галактиката, наричана галактически екватор. Ние се движим надолу и на 21.12.2012 г. Ще бъдем точно на ръба на галактическия екватор, където галактическата гравитация  е най-силна. След 2012 г., ако все още сме тук, преминаваме към „дъното” на диска и ще гледаме  Млечния път  от юг.
     Но и това не е всичко.
     По някакво стечение на обстоятелствата не само пресичаме галактическия екватор, но ще направим това  точно в центъра на галактиката, където е най-голямата маса. Повече маса означава повече гравитация . Това пък означава соларни нарушения.  Всичко това ще стане точно на 21.12.2012 г.
     В тази схема основните данни са истински. 21 декември 2012 г. е специална дата.  Тя представлява мксимално възможните влияния на слънчевите изригвания, които Вселената може да предизвика. Вероятно маите или цивилизацията, която е оказала влияние върху тях, са знаели за тези неща.
     Но и това не е всичко.
     В първото тримесечие на 2001 г; Слънцето смени своите магнитни полюси. Това става на всеки 11 години. Сега слънчевият северен магнитен полюс е на неговия южен полюс. Тъй като противоположните полюси се привличат, магнитните полюси на Слънцето и Земята сега са най-стабилни.
     Но точно на 21 декември 2012 г. слънчевите полюси отново ще сменят местата си. Тогава ще има тенденции слънчевият магнитен полюс да привлече  и магнитното поле на Земята.  Ако магнитните полюси се сменят това ще има унищожително въздействие върху Земята, точно на 21.12.2012 г., когато спира Календарът на маите. И след това вече няма нищо ....


/Със съкращения по материали от Бг- печат/

Това за нищото не се знае... 8)
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен Eltimir

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 519
Re: Млечния път
« Отговор #38 -: Март 07, 2007, 23:19:25 pm »
Цитатът е от в-к "Строго секеретно" на Красимир Иванджийски. Разсъжденията са явно неверни. Тези неща не стават за един ден, дори не за една година. Процесите са бавни и се извършват постепенно. Датата няма да е 21 декември, а малко по-рано. Тогавашните изчисления са били точни, но в сметките не са влизали експериментите със студения ядрен синтез и някои подобни, когато била получена енергия от "нищото". Именно тези експерименти бяха причината някои предсказания да престанат да се сбъдват. Които трябва се усетиха, само където промените бяха извършени и бе невъзможно да се върнат назад. Балансът бе нарушен, макар нищожно слабо. И никой не може да каже скакъв ще е резултатът. Процесите дори в нашата галактика са толкова сложни, че не могат да бъдат изчислени от нито една от разумните раси, които я обитават. Не изпитвам особена любов към евреите, но съм принуден да цитирам един евреин: "Всичко е относително". Едно обаче е ясно. И след 2012 година на Земята ще живеят хора.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Млечния път
« Отговор #39 -: Март 08, 2007, 01:52:09 am »
Точно днес оплюх "източниците" на този цитат - идва от квантовата механика и беше популяризирано със филма What the bleep do we know.... Опитите са валидни, но не и изводите - първо защото уредите за тестване са несъвършени и второ - защото наблюдателя не вибрира на достатъчно високо ниво. Така че на квантовите физици им се струва че частиците ту се превръщат във вълни, ту в материя....в зависимост от ограничения диапазон на уредите.
Накои от моите източници разполагат с най-съвършените инструменти - СЕБЕ СИ!!!
А други са работили по научни проекти.
Мария Мандаджиева,  Слава Севрюкова и доц. Иво Лозенски говорят за тези неща....
2012 - няма да е това което предричат панираните мозъци.... :P а мнозина от нас им се доверяват, като добичета на заколение - сами си вървят... :(
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Млечния път
« Отговор #40 -: Март 08, 2007, 11:45:42 am »
Накои от моите източници разполагат с най-съвършените инструменти - СЕБЕ СИ!!!

А така кажи - така съм съгласна, но бих казала - материята е сгъстена енергия..... :)

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re: Млечния път
« Отговор #41 -: Март 08, 2007, 13:34:01 pm »
Прочетох внимателно цялата тема от което направих извода:
Боравите с терминология от физиката, като при определени моменти, когато ви е изгодно, се съобразявате с научните дефиниции, а в други такива тотално ги отхвърляте,  влагаики друг смисъл познат явно само на вас.  :-\
Тотална манджа с грозде, както бих се изразил в ученическите си години :)

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re: Млечния път
« Отговор #42 -: Март 08, 2007, 13:36:41 pm »
и аз забелязах подобно нещо, според мен темата има единствено вътрешен смисъл, не би трябвало да се коментира физическо излъчване, защото то като такова няма голям смиъсл за нас.

Eon

  • Гост
Re: Млечния път
« Отговор #43 -: Март 08, 2007, 13:52:06 pm »
(за тези които ЗНАЯТ!)

На 27-ми Февруари университета в Аризона излезе със съобщение за най-новото си откритие, че: "Центъра на нашата Галактика - Млечния път е започнал да излъчва ускорени космични лъчи!".

ВРЕМЕ Е!
Я ми дай линк към официалното съобщение от Аризонския Университет.


Ще ви питам нещо. Някъде в моите текстове цитирам твърдение, че Млечният път е обгърнат в здрава и непробиваема енергийна броня. за беда съм забравил да спомена източника, а после съм забравил. Но тъй като съм добросъвестен в цитиранията, не съм си го измислил. Прочел съм го някъде, при това в заслужаващ доверие източник. някой да е чувал нещо по въпроса? Питам неслучайно. Свързано е с България, и с Бялата Врата, която всички търсят.
Броня? За защита от кого? На кой? Знаех си, че БГ е центъра на Млечния път. Стига със новини от типа на в-к Шок.

(за тези които ЗНАЯТ!)

На 27-ми Февруари университета в Аризона излезе със съобщение за най-новото си откритие, че: "Центъра на нашата Галактика - Млечния път е започнал да излъчва ускорени космични лъчи!".

ВРЕМЕ Е!
Какво е космични лъчи? С каква скорост пътуват и кога са се усетили тук? Това, също искам да попитам и аз.

в центъра се намира, разбира се, нашият приятел, логосът на тази галактика, мелхиор. светлината, която се излъчва от там има пряко отношение към активацията на днк-спиралите, освен другите радости, които носи. или чакай, ти питаше какво стои в третото измерение там? не знам  :-X

Това пък откъде го разбра? Ти знаеш ли колко планети има в Млечния път приятелю, и колко цивилизации?  laugh Черна дупка стои, ето какво стои.... тя ако ще ми активира днк спиралите  laugh Егати лъчението, егати скоростта... laugh

някой път сигурно ще те попитам как трябва да отговарям, но това няма да е сега. отговарям от гледната точка, която мен ме интересува, а мен определено не ме интересува какво учените смятат, че се намира физически в центъра на галактиката било то черна дупка, огромно струпване от звезди, газов облак, каквото и да е то, то просто реагира на съзнанието, което е тази галактика.
ако помислиш малко ще се сетиш сам, че няма начин да се знае нищо за космическите лъчи, които сега излъчва ядрото, по простата причина, че ние се намираме на 15 хиляди светлинни години от центъра (да ме поправи някой ако греша с цифрата). т.е. тези лъчи, които се засичат в момента са излъчени преди 15 хиляди години, а ако все пак по някакъв начин са наблюдавали в момента галактическото ядро, то за да стигнат тези лъчи до нас или ние трябва да поживеем доста дълго или те да се движат със скорост неподходяща за третото измерение (в стотици пъти по-голяма от 299 792 458 m.s-1).
гледната точка която тебе те интересува може да не е реална (да не кажа вярна), иначе ако си помечтаем няма проблеми. Намираме се на 50 000 св. години от центъра на млечения път, за последното си прав, но кажи ми как ще се движат тези лъчи през другите измерения, в кое измерение, кой ни облъчва? въпроси, въпроси... Четете някаква статия, измислен ченълинг в малотиражно езотерично списанийце, харесва ви приказката и айде дъ ултимейт трутх  :-X

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re: Млечния път
« Отговор #44 -: Март 08, 2007, 14:25:40 pm »
може би си прав, но на мен ми харесва. не казвам абсолютно нищо с идеята да те ангажирам с мнението си, то си е мое. мелхиор е името на галактическия логос, по същия начин както всяка планета, слънчева система, галактика и накрая вселената си има съзнание - мелхизедек, което кара аз и ти да можем да съществуваме по определени закони и в определен формат тук. мелхиор е съзнанието в центъра на светлинните решетки, които образуват тази галактика и чрез която планетите, слънцата и всички звездни обекти и населяващите ги същества функционират. ако не ти харесва гледната ми точка, приеми я като шега.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27