Автор Тема: Първоизточникът на добро и зло  (Прочетена 6434 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Altay

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Първоизточникът на добро и зло
« -: Февруари 11, 2007, 13:50:52 pm »
Искам да повдгна един, малко или много, важен въпрос, за който, от скоро време често се говори

Eто и един пример - цитат от темата 'Програма за изтребванена българският народ'.  IYI казва следното:
Цитат
Хорус, информацията не е зло, въпроса е какви канали отваря, информацията е ключ.Тоава е информация от мисля.., трето ниво.Споделяйки инфо. ти насочваш нечие съзнание към тази информация и се получава свързване, след което потичане, с други думи без значение какви са ти намеренията, говорейки примерно за масонските копелета, много хора започват да мислят за тях и отлагат мислована енергия и се получава конструкция-Егрегор, след, което този егрегор влива енергията именно в тези масонски копелета.


Ами, не знам от къде да започна!   Може би от мистериозната празнота, на атомът (която хвърля науката в паника)! 

 От личен и обедителен опит знам - света е доста илюзорен!

Ето - от една гледна точка - Вселената е огромна, в нея е малката планета Земя. 
По земята има много конспирации, таини общества и  план за господство!

Но какво представлява света.  Той представлява множество Електро-мъгнитни Вълни, съчетани в общо Поле!

Да, наистина - всичко се влияе от нашето съзнание - според мен! 

Цялата Реалност и Време, се намират единствено, в електро-мъгнитното, светлинно поле, наречено съзнанние

Да ние, или нашето съзнание, е първо-източникът на конспирации, заговори и таини общества.

Нека ги обсъждаме..., но и нека поемем отговорноста, за тяхното "съществувание"!
 
 
 ;)Мерси за вниманието!
« Последна редакция: Февруари 15, 2007, 13:52:11 pm от Altay »
'Животът е не само по-странен, отколкото предполагаме - той е по-странен отколкото, можем, да предпо

anna

  • Гост
Re: Първо-източникът на добро и зло
« Отговор #1 -: Февруари 12, 2007, 23:24:16 pm »
   Altay, цялата  тази  информация  е  разпръсната  из  форума)) :D
...Добро  и  зло! Ами  виж, трудно  е  при  това  ниво  на  съзнание  на  Земята  да  разберем  СМИСЪЛА  НА  ВСЕЛЕНАТА. За  нея  винаги  ще  има  какво  да  се  УЧИ.
  Щом  отличаваме  добро  от  зло, значи  ИМА  разлика  в  тези  "думи". Чрез  едното  опознаваме  другото. Знаем  още, че  ПЪРВОИЗТОЧНИКЪТ  е  БОГ  и  това  още  повече  озадачава...
 :DИстината  се  крие  някъде  там! :D

Eon

  • Гост
Re: Първо-източникът на добро и зло
« Отговор #2 -: Февруари 13, 2007, 12:40:53 pm »

 :DИстината  се  крие  някъде  там! :D


Истината е била винаги във вас.

Неактивен iti

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 123
Re: Първо-източникът на добро и зло
« Отговор #3 -: Февруари 13, 2007, 14:55:29 pm »
Това за атомът наистина е много яко. Как може да има твърди вещества след като разстоянието между ядрото и електроните е толкова ... огромно. Питах преподавателката си по химия и за масовия дефет. Как като събереш масата на всички протони и неутрони, се оказва, че това число е по-голямо от реалната маса на ядрото. И и викам, значи, част от масата се превръща в енергия на връзките.... Не било точно така. Не можело така да се преобразува масата. И не ми отдели време да говорим за това и за прочутото уравнение на Айнщайн... Абе образованеието не това което е било... Всеки гледа братче да си предаде материала... и  с това се изчерпва научния дух в университетите.... Боже какво пропадане на ценностите поголовно.

А доброто и злото винаги ми е било любимата тема. За мен и двете становища са правилни. Грешката е как ние ги възприемаме. Добро и зло в смисъл, че нещо трябва да се заклейми, а друго да се издигне като някаква абсолютна ценност е грешно разбиране. Но това, че има избор и правим понякога грешни, понякога правини неща е вярно. Но щом сме го направили този избор, знач сме имали нужда от него и самият избор не може да е грешен, макар и да сме избрали грешното (примерно да унищожим планетата си и да ни управляват извратеняци...).  Но направен този принципно грешен избор, изгражда нещо което е можело да се изгради само по този начин. Затова на еволюционно ниво, няма правилно и грешно. Има движение напред което е въз основа на този избор. Дали той ще развие у нас това което ще ни подтикнем да вървим напред и да преодолеем старите разбирания. Но това не е всичко. Защото еволюцията пак е нещо ограничено за момента в който тя се развива, за момента в който тя се разглежда. Не можем да кажем, че може да обхванел безкраен период от време. И следователно, на еволюционно ниво пак има зацикляния и проблеми. Применро, сега. Хубаво, имаме проблем. Ама няма кой да го реши. Значи имаме основание да се съмняваме в еволюцията (или да се надяваме някой друг да ни "оправи"). Но още по-широко погледнато стои първоначалният замисъл, който е така създаден, че не може да се провали и всичко което се случва има своята цел и тя ще се разкрие когато дойде времето за това.

Животът не може да съществува без противопоставяне. Без противопоставяне не може да има движение, а без двиежение не може да има живот. И макар да наричаме нещата добри и лоши, границите са твърде размити и съществува цялата палитра. И в тази палитра няма нищо сигурно и крайно, за да кажем - това е, това решил Бог за нас, това е отговорът на уравнението. Уравнението няма един отговор, а безкрайно много и всички те са страни на живота, но никое крайно множество от отговори, не може да обясни живота. Именно затова, решението какво е живота, не може да се даде разумно. Защото математически това е неопределеност.

И да, времето в което живеем е предизвикано от масовото съзнание. Няма лош, няма виновен. Това е избран колективен опит. И тези по върха са ги създали тези в низините. И вероятно има голям шанс, времето в което живеем да бъде разбрано от твърде малко хора, а масата да са статистите които са го създали.  Но явно всяко сътворено нещо има собствена цел и не можем да очакваме от всички да са толкова съзнателни. Аз гледам на нещата по-следния начин. Не бих могъл да създам подобна извратения, затова и подобен опит и разбиране са ми липсвали. Значи идвам тук и потъвам в блатото. Има голям шанс да не се оправя в него, но ако успея ще добия разбирание и за тази част от решенията на уравнението на живота. Т.е. това за мен се оказва необходимото зло, което не съм способен да си създам сам.  Малко сложна концепция, граничеща с мазохизъм на земно и душевно  ниво. Но тя е единствената която ми дава отговор на въпросът, какво подяволите правя тук и защо трябва върху себе си да изпитвам зло което самият аз не съм предизвикал.  А също и отговор на въпросът, какво значи реално да помогнеш на другия / другте. Можеш ли да им помогнеш, като се опиташ да ги избавиш от еволюционната попара която те самите си дробят? Та те могат ли да се развият , ако ти правиш неющата вместо тях. Нито ще те оценят, нито ще те разберат. И да, това е нормално, след като се натрапваш в техния избор и техния живот. Изкривената представа за обич и помощ е било нещо характерно за мен. И добре, че въпреки определението "тъп и упорит" характерно за мен, схванах шамарите които изядох.

Те си създават това зло и те трябва да си го изживеят, хората които реално са от тази планета. Защото има много които са придошли, просто да натрупат опит и от тук, да разберат по-добре живота.
Да се опитате да разберете Муад' Диб, без да познавате неговите смъртни врагове, харконите, е все ед

Неактивен Altay

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re: Първо-източникът на добро и зло
« Отговор #4 -: Февруари 13, 2007, 15:15:42 pm »
   Altay, цялата  тази  информация  е  разпръсната  из  форума)) :D
...Добро  и  зло! Ами  виж, трудно  е  при  това  ниво  на  съзнание  на  Земята  да  разберем  СМИСЪЛА  НА  ВСЕЛЕНАТА. За  нея  винаги  ще  има  какво  да  се  УЧИ.
  Щом  отличаваме  добро  от  зло, значи  ИМА  разлика  в  тези  "думи". Чрез  едното  опознаваме  другото. Знаем  още, че  ПЪРВОИЗТОЧНИКЪТ  е  БОГ  и  това  още  повече  озадачава...
 :DИстината  се  крие  някъде  там! :D


  Смисъла на Вселената се крие в Нас, самите!  За това съм говорил, и в други теми /
БОГ - ами това е подсъзнанието, което е общото съзнание - за всички същества.  Ние сме му отдали 'правото', да се държи като БОГ. 
Но, аз лично си взимам това право, обратно ;)
Не знам къде там, имаш в предвид, че се крие истината, - Но от личен опит знам че Света около нас е огледало на съзнанието, ни!/
'Животът е не само по-странен, отколкото предполагаме - той е по-странен отколкото, можем, да предпо

Неактивен Altay

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re: Първо-източникът на добро и зло
« Отговор #5 -: Февруари 13, 2007, 15:28:29 pm »

  Щом  отличаваме  добро  от  зло, значи  ИМА  разлика  в  тези  "думи". Чрез  едното  опознаваме  другото.  

Доброто и злото са две полярности -  Две крайности (ако може да се каже)!

Чистото, Единно Съзнание, е нулево.   Аз оприличавам, Това Нулево Съзнание, на моментите - когато ние се унасяме в сън (когато заспиваме)

Това са 'дългите' секунди, през които ние сме изключили нашето съзнание от Света (матрицата).  Това са моментите, преди да почнем да сънуваме - това са моменти, през които не съществуват, нито Добро нито Зло!!

След тези моменти протича вибрация (в ума), която води до поляризация -
Поляризация, която е към Добро (сладки сънища), или Зло (кошмари)!!!


Това е, според мен!  ;)
'Животът е не само по-странен, отколкото предполагаме - той е по-странен отколкото, можем, да предпо

Неактивен Altay

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re: Първо-източникът на добро и зло
« Отговор #6 -: Февруари 13, 2007, 15:31:48 pm »
Това за атомът наистина е много яко. Как може да има твърди вещества след като разстоянието между ядрото и електроните е толкова ... огромно. Питах преподавателката си по химия и за масовия дефет. Как като събереш масата на всички протони и неутрони, се оказва, че това число е по-голямо от реалната маса на ядрото. И и викам, значи, част от масата се превръща в енергия на връзките.... Не било точно така. Не можело така да се преобразува масата. И не ми отдели време да говорим за това и за прочутото уравнение на Айнщайн... Абе образованеието не това което е било... Всеки гледа братче да си предаде материала... и  с това се изчерпва научния дух в университетите.... Боже какво пропадане на ценностите поголовно.

Какво ти образование - Това е дезинформация!  Замазване на очите (заблуждение - по-точно) ! 
'Животът е не само по-странен, отколкото предполагаме - той е по-странен отколкото, можем, да предпо

Неактивен Altay

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re: Първо-източникът на добро и зло
« Отговор #7 -: Февруари 13, 2007, 15:42:29 pm »
Применро, сега. Хубаво, имаме проблем. Ама няма кой да го реши. Значи имаме основание да се съмняваме в еволюцията (или да се надяваме някой друг да ни "оправи").

Да, изглежда че проблемът е че искаме някой друг, да поеме отговорноста, за Света около, Нас

Tова се и  случва, но на каква цена - Таини Общества, Илюминати и т. н.

Да - от една страна - 'Заговорът' е виновен, за положението на Планетата!!

От друга страна - когато кажем HE на контрола - контролиращите се превръщат в пара
(знам го от личен опит )
   :) :D
'Животът е не само по-странен, отколкото предполагаме - той е по-странен отколкото, можем, да предпо

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Първо-източникът на добро и зло
« Отговор #8 -: Февруари 13, 2007, 15:46:28 pm »
iti, да си призная, че с много от предишните ти разсъждения не съм бил съгласен или може би не съм ги разбирал, но за този последния-браво! Припознах го от първо прочитане като свое.
Само с това не съм много съгласен:
Цитат
И тези по върха са ги създали тези в низините.
Ами не, както тези от низините, така и тези по върховете са тук по един и същ начин и ти много добре го казваш:
Цитат
Значи идвам тук и потъвам в блатото.
Един е избрал да е редник, друг е избрал да бъде генерал, но ... в блатото.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Ани

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Re: Първо-източникът на добро и зло
« Отговор #9 -: Февруари 13, 2007, 16:15:03 pm »
Цитат
От личен и обедителен опит знам - света е доста илюзорен!


Мдаа, така е, а ето един цитат от една книга Другото наименование на въображението- материя, автора на която е с малко странни виждания за мен, но това ми хареса:

 "Всички тези факти водят до едно и също заключение. През целия си живот ние винаги сме си мислели, че светът съществува извън нас. Той обаче е вътре в нас. Въпреки че вярваме, че светът се простира извън нас, той е в най-малката част от мозъка ни. Така например, генералният мениджър на една компания смята, че сградата на компанията, неговата кола в паркинга, къщата му на плажа, яхтата му, и всички хора, които работят за него, адвокатите му, семейството му и приятелите му са извън неговото тяло. Всички тези неща обаче са просто образи формирани в черепа му, в една малка част от мозъка му.

Той не знае този факт, но дори и да знаеше, не би се обезпокоил, за да помисли за него. Ако стои горделиво до луксозната си кола последен модел, вятърът духне и в окото му влезе прашинка или някаква малка частичка, той внимателно ще се почеше и когато отвори очи, ще забележи, че "материалните неща", които вижда, са обърнати с главата надолу или настрани. Тогава ще разбере, че материалните неща, които вижда около себе си, не са устойчиви. "

Ето линк към книгата, ако не я знаете:
http://www.harunyahya.com/bulgarian/Books/matter2.php

Някои от вижданията му в други материали не ми допадат, защото аз съм християнка, а той малко към окултизъм и мистицизъм клони. Сори, ако се повтаря нещо.

Неактивен iti

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 123
Re: Първо-източникът на добро и зло
« Отговор #10 -: Февруари 14, 2007, 20:13:07 pm »
Психиката на хората относно как трябва да се изгради обществото не е балансирана. Затова се създава полярност. Който и да питам... това не било негов проблем, онова не било негов проблем. То имало хора да мислят за тези неща... Масово хората се отказват да мислят за неща касаещи обществото като цяло. Не искат да се натоварват и да бъдат отговорни. Къде ще се изхвърля боклука, колко вреди икономиката на нас и природата.... Това са най-лелементарни въпроси, защото всички живеем на тая планета и това интересува всеки на битово ниво. Айде, не всеки може да започне да се разправя с политика и да мисли за по-сложни проблеми. Но има някакви елементарни нещица, от които повечето хора се абстрахират и казват не, не, кой съм аз да мисля за такива работи, нека другите ги мислят и да ги оправят. И подобно нещо създава едно мнозинство което се възприем като овце, част от низината долу, където си пасе и преживя спокойно. И те наивниците си мислят, че това ще трае вечно.

И разбира се, щом някой се възприема за овца, ще дойде и вълка. Това е природен закон. Подобното привлича подобно. Овцата и вълкът са с подобна психика, защото лежат в обща равнина на интереси.

И вероятно хората които пишат тук нямат нищо общо с тая психика, но масата е такава. А масата определя на къде ще се върви. Тя определя масовото съзнание (или по-точно подсъзнание...). А след като то набере сила, се щампова върху все повече и повече хора.

Проблемът на нашето време ми се струва, че е в заразата в която се превъна западната цивилицация. Тя е вирус, който проми ценностите на другите култури. Няма култура която да е идеална, но това една култура да вземе толкова голямо приемущество и територия, означава, че когат осе провали и щампова себе си навсякъде, провалът и няма да има локален характер, а глобален. И няма да покоси само определена група от хора това мислене, това щамповане, а целият свят.

И докато едни виждат възможност да го управляват, те все пак са вълците, не с много по-развита психика от овцете. И колкото едните знаят на къде да вървят, толкова и другите. Това, че вълците са мааааалко по-интелигентни от овцете, не значи, че разбират живота повече от тях. Те просто не осъзнават, че както овцете са зависими от тях, така и те са зависими от овцете. И в крайна сметка никоя от страните не е свободна. А целта на духовно развития човек е свободата и премахването на собствената му обусловеност. Полярностите са обусловеност и всички ние сме създадени по някаква тяхна кройка. Тъй, че не виждам те с какво могат да се гордеят, като не са излезли и на милиметър от нея. О това което е решено те да бъдат, а не те самите са решили. Само свободният човек може да реши какъв да бъде.
Да се опитате да разберете Муад' Диб, без да познавате неговите смъртни врагове, харконите, е все ед

Неактивен Altay

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re: Първо-източникът на добро и зло
« Отговор #11 -: Февруари 15, 2007, 16:42:00 pm »

И докато едни виждат възможност да го управляват, те все пак са вълците, не с много по-развита психика от овцете. И колкото едните знаят на къде да вървят, толкова и другите. Това, че вълците са мааааалко по-интелигентни от овцете, не значи, че разбират живота повече от тях. Те просто не осъзнават, че както овцете са зависими от тях, така и те са зависими от овцете. И в крайна сметка никоя от страните не е свободна. А целта на духовно развития човек е свободата и премахването на собствената му обусловеност. Полярностите са обусловеност и всички ние сме създадени по някаква тяхна кройка. Тъй, че не виждам те с какво могат да се гордеят, като не са излезли и на милиметър от нея. О това което е решено те да бъдат, а не те самите са решили. Само свободният човек може да реши какъв да бъде.

Ами да,
съгласен съм с това! 
Както казва Д. Айк - За да започнеш да се освобождаваш, трябва да започнеш да мислиш свободно!

Докато се делим на овце и вълци, и на "ние" и "те", никой не е свободен

Всички сме част от едно съзнание!
'Животът е не само по-странен, отколкото предполагаме - той е по-странен отколкото, можем, да предпо

Неактивен Altay

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re: Първо-източникът на добро и зло
« Отговор #12 -: Февруари 15, 2007, 16:42:46 pm »

Не кой да е, а ние сме отговорни за Световната Конспирация, за заговора срещу България и т. н.

Ето един от най-простите примери - американските бази - C каква цел ще се разполагат те на българска територия?

Защо никой не зададе простият въпрос - Ако утре има нападение срещу Иран, как ще се отрази това на България?

Или въпросът – Защо "съюзниците" ни, разчитат на изфабрикувани доказателства?

А, и един друг въпрос - Това (базите) част от геноцида, срещу българите, ли ще бъде?
'Животът е не само по-странен, отколкото предполагаме - той е по-странен отколкото, можем, да предпо

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re: Първоизточникът на добро и зло
« Отговор #13 -: Февруари 15, 2007, 16:51:55 pm »

Не кой да е, а ние сме отговорни за Световната Конспирация, за заговора срещу България и т. н.

Ето един от най-простите примери - американските бази - C каква цел ще се разполагат те на българска територия?

Защо никой не зададе простият въпрос - Ако утре има нападение срещу Иран, как ще се отрази това на България?

Или въпросът – Защо "съюзниците" ни, разчитат на изфабрикувани доказателства?

А, и един друг въпрос - Това (базите) част от геноцида, срещу българите, ли ще бъде?


Напротив, този въпрос е зададен и коментиран ... :)

http://www.xnetbg.com/www/site/smf/index.php?topic=106.msg50990#msg50990

„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен Altay

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re: Първоизточникът на добро и зло
« Отговор #14 -: Февруари 15, 2007, 16:56:31 pm »

Напротив, този въпрос е зададен и коментиран ... :)

http://www.xnetbg.com/www/site/smf/index.php?topic=106.msg50990#msg50990


Е да, може такъв да е планът, само че предстои объркване!

Безграничното съзнание, винаги взима връх  ;):)
'Животът е не само по-странен, отколкото предполагаме - той е по-странен отколкото, можем, да предпо

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27