Автор Тема: Молитвата  (Прочетена 8342 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Нова Ера

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 87
  • Една Земя за всички
    • Направи сам Енергийна революция
Молитвата
« -: Януари 19, 2007, 09:14:47 am »
Всеки може да насочи лъча на мощна молитва и тогава ще се разпаднат с гръм и трясък замислите на тъмнината.
И с лъч мощна молитва ще спреш чемтрейловете така ли?  :-X
Да. Силата ти да моделираш реалността с молитва е най-мощното ти оръжие, което имаш. От това най-много се страхуват управляващите.

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Молитвата
« Отговор #1 -: Януари 19, 2007, 12:31:18 pm »
Не мисля, че можеш да моделираш реалността с молитва. Мисля обаче, че с магически думи може..силни, древни думи. С молитва....
Обероне, молитвата е сила колкото и да не ти се вярва.
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Молитвата
« Отговор #2 -: Януари 19, 2007, 12:45:07 pm »
Дай да уточним за кои молотви говорим? На древните Атланти, на Друидите, на бабите по селата към Спасителя Иисус....за кои?
За молитвите, отправени с вяра и от сърце...
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Молитвата
« Отговор #3 -: Януари 19, 2007, 13:30:54 pm »
Молитвата е слабост...ПОставяте в ролята на подчинен,нямащ сили,МОЛЕЩ.
 Ако моделираш реалността с молитва,не я моделираш ти.Да не говорим,че може да ти откажат.Надрастнете ги тея християнски глупости,ако ще се развивате духовно.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Молитвата
« Отговор #4 -: Януари 19, 2007, 15:27:42 pm »
Гил Гладах, напълно съм съгласен с теб. Тея религиозни глупости за молитвите трябва да се забравят. Ако вярваш в бога, трябва да ти е ясно, че божият план е съставен отдана и е глупаво изобщо да се молиш. Единствено трябва да отправяш благодарност за Сътворението. Да се молиш за здраве, пари, имоти, щастие - това са глупости. Ние сме създадени творци, ние можем да променямае реалността - сега се учим върху материалната, затворени в света на времето и пространството, такова каквото го възприемаме на сегашното си ниво. После ще продължим нататък в други реалности където мисълта ще влияе все по пряко върху заобикалящата ни среда.
Молитвите са опасни, най-много да привлечеш вниманието на някого от нисшия астрал, ако се молиш много страстно за нещо материално, а съм забелязал, че главно за такива неща се молят хората. Християнската молитва в масовият и вид е чисто заклинание и идолопоклонничество - молиш се на светии, на деви и на какво ли още не и чакаш животът ти да се промени, вместо да се понапънеш сам.  :-X

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Молитвата
« Отговор #5 -: Януари 19, 2007, 15:56:09 pm »
Че дори и за нематериално.Молитвата те поставя в позицията на слаб.
Да благодариш е нещо съвсем друго.
А дори и за материални неща всичко,което трябва да направиш е да заявиш "Трябва ми едикакво си"...вселената сама ще се нагоди да ти го даде(както и ти към нея междувпрочем)
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Ани

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Молитвата
« Отговор #6 -: Януари 19, 2007, 15:58:15 pm »
Молитвата е слабост...ПОставяте в ролята на подчинен,нямащ сили,МОЛЕЩ.
 Ако моделираш реалността с молитва,не я моделираш ти.Да не говорим,че може да ти откажат.Надрастнете ги тея християнски глупости,ако ще се развивате духовно.


Звучиш горделиво и надменно.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Молитвата
« Отговор #7 -: Януари 19, 2007, 16:08:18 pm »
Само уверено(и донякъде самоуверено).
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re: Молитвата
« Отговор #8 -: Януари 19, 2007, 16:11:15 pm »
да, освен ако молитвата не достига единствено до емоциите и не е само разговор със себе си. според мен е доста недадежден инструмент за промяна.

milenski

  • Гост
Re: Молитвата
« Отговор #9 -: Януари 19, 2007, 16:33:45 pm »
Струва ми се, че спорът отново е предизвикан от влагане на различен смисъл в едно и също понятие.
Молитвата в смисъл на безсъзнателно повтаряне на предварително заучен речитатив наистина не виждам какво би могла да постигне освен някаква временна защита, дължаща се на частично изчистване на полето на аурата чрез силата на самовнушението. Това не знам дали някой го практикува все още и ако да, надали същият този би могъл да твърди, че е в състояние да промени нещо около себе си. Според мен Нова ера и Невен имат предвид нещо друго, което лично аз не бих се наела да опиша, най-вече защото това е доста интимен и специфичен за всекиго процес. Нивото, на което се извършва той, зависи най-вече от нивото на осъзнатост, което е достигнал молещият се. На по-високите нива самото понятие "молитва" е напълно условно и дори вече доста неуместно, защото наистина предполага самопоставяне в едно субординирано положение на слабия, което е абсурдно и нелепо. Трябва да се измисли друга дума може би и тогава нещата ще станат по-ясни  :)

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Re: Молитвата
« Отговор #10 -: Януари 19, 2007, 16:38:37 pm »
Това на къде е насочена молитвата зависи много от идеята която имаш за Бог. Ако си разбрал, че всеки от нас е Бог в развитие и всебе си носи частица от Бога, тогава е възможно да се каже, че молитвата е хубав начин за саморазвитие, макар, че в дадения случай по-добра работата ще ти свърши позитивната мисловна проекция, понеже както казах, Бог в своята безкрайност и непогрешимост създавайки вселената и теб като част от нея отдавна е знаел точно от какво ще имаш нужда, за да научиш своите уроци тук. Като насочиш мисловният си поток към това от което имаш нужда, стига то да отговаря на Великият план, естествено ще го получиш и без да се молиш. А, ако става въпрос за нещо, което така или иначе не е в планът и да се молиш все тая, само ще се излагаш.
Ами това, че според Църквата молитвата в храма имала повече сила отколкото молитвата извън храма, която дори хич не се препоръчвала. Глупости и пак глупости, храм е само човешката душа, там Бог присъства всяка секунда и няма нужда да го търсиш в небесата или в Централната Вселена - Хавона, при условие, че той е тук в теб. Още повече, че не сме дорасли духовно за Хавона. Човечеството е само в началото на своя път и е време да се научи на кого и как да се моли и въобще трябва ли да се моли.

Извинявам се, ако и аз ти звуча надменно Ани.  ;)

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Re: Молитвата
« Отговор #11 -: Януари 19, 2007, 16:41:46 pm »
Ето това е истината. Самото понятие ни е наложено от Църквата, която обича да ни поставя в субординарно положение. Браво. Lampyridus photuris няма как да съм по-съгласен с теб.
Какво ще кажете вместо да спорим за същността на молитвата, която наистина е индивидуалена дейност за всеки според нивото му, да вземем да измислим една нова по-подходяща дума.

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re: Молитвата
« Отговор #12 -: Януари 19, 2007, 17:16:53 pm »
наясно съм какво искаха да кажат нова ера и невен, но досега съм видял много малък брой хора да могат да стабилизират съзнанието си достатъчно чрез молитва, че да може да достигне до духовното им тяло, затова казах, че това което се прави е вътрешен диалог и нищо повече. мисля, че не се отчита разликата между отделните хора и вътрешната им еволюция, така че нищо не може да се генерализира и все пак тези, които използват молитвата по предназначение вече нямат нужда от нея след като могат да предизвикват промени и по друг начин

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re: Молитвата
« Отговор #13 -: Януари 19, 2007, 17:18:09 pm »
@дриймкетчър, това около човечето на аватара ти меркаба ли е?

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Re: Молитвата
« Отговор #14 -: Януари 19, 2007, 17:45:59 pm »
Ами по принцип може да е каквото ти хареса, защото няма да повярваш, ако ти кажа от къде съм взел картинката. Това е емблемата на компюпърна игра. Казва се ADVENT RISING. http://www.adventtrilogy.com/
И аз така реших като теб и си помислих, че играта ще е страхотна, макар, че не съм фен на игрите. Лошите между другото се оказаха доста гущероподобни, а хората някаква раса със скрити невероятни способности, която трябвало да научи всички други раси. Да ама лошиет се правят на добри и уж търсят хората из вселената, ама се оказва, че не само ги търсели, ами като ги намерят ги затриват.И друго интересно, в началото пише, че се играе най-добре на, абе това Интересно, нали.
ДА, ама играта си е игра и главно промива мозъка, но аватарчето си заслужаваше, за това си го пазя.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27