Автор Тема: Мохамед и исляма  (Прочетена 43259 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Мохамед и исляма
« Отговор #15 -: Януари 22, 2007, 00:52:17 am »
План Баязид.

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re:Мохамед и исляма
« Отговор #16 -: Януари 22, 2007, 01:27:55 am »
съжалявам, не зная паролата

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Мохамед и исляма
« Отговор #17 -: Януари 22, 2007, 01:54:39 am »

Неактивен Eltimir

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 519
Re:Мохамед и исляма
« Отговор #18 -: Март 28, 2007, 12:55:52 pm »
Погледнете внимателно. Това е репортерска снимка от Афганистан по времето на талибаните. Обаче на снимката се виждат две прасенца. Измършавяли, ама прасенца. Прасенца при тези ислямски фанатици? Вижте добре снимката и ми кажете талибан свинско яде ли.

Неактивен Eltimir

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 519
Re:Мохамед и исляма
« Отговор #19 -: Март 28, 2007, 12:57:18 pm »
След тая снимка вече можем да поразсъждаваме по въпроса за реалността на Матрицата.

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re:Мохамед и исляма
« Отговор #20 -: Март 28, 2007, 13:04:17 pm »
Погледнете внимателно. Това е репортерска снимка от Афганистан по времето на талибаните. Обаче на снимката се виждат две прасенца. Измършавяли, ама прасенца. Прасенца при тези ислямски фанатици? Вижте добре снимката и ми кажете талибан свинско яде ли.

Що да не яде? Наште талибани така ядат, че ушите им пукат :D Промяната на климата се отразява в нравите :) :) :)
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен Eltimir

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 519
Re:Мохамед и исляма
« Отговор #21 -: Март 28, 2007, 13:12:41 pm »
Ако говорим сериозно, Ислямът строго забранява яденето на свинско месо. А талибаните са познати като фанатични ислямисти. нещо не излиза, нещо не е така, както би трябвало да бъде. Та се сещам за Евангелието. По-точно за оная случка, при която Христос пратил легиона от демони в едно свинско стадо. Откъде свине при ортодоксалните евреи? Говоря за хора, при които религията наистина определя целия им начин на живот. Иначе нашите талибани ги знам. Хапват си и си пийват също като нас. В което лошо нема. Сега обаче говорехме за талибаните. Нещо с Матрицата не е наред.
Впрочем сайтът тръгна. Само където някои дребни нещица ги няма. Пак опираме до Матрицата, но аз вярвам, че има още хора, които забелязват промените. Ако Нео беше сам, той никога нямаше да успее. Пък и в живота не е като на кино.

Eon

  • Гост
Re:Мохамед и исляма
« Отговор #22 -: Март 28, 2007, 13:14:52 pm »
Елтимире, ти знаеш ли защо Мохамед всъщност е забранил алкохола и свинското?

Не говоря за официалната версия в Корана.

Неактивен Eltimir

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 519
Re:Мохамед и исляма
« Отговор #23 -: Март 28, 2007, 13:23:52 pm »
За свинското съм чувал версия, че е поради климата. В Арабия това месо най-бързо се разваля и става причина за смъртни случаи и епидемии. Иначе не знам. Има данни, че Ислямът изобщо не е това, за което ни го представят. Така поне твърдят лица, представящи се като "хората, които стоят зад създаването на Исляма". Същите тези казват, че турците изобщо не са мюсюлмани. Въобще картинката е много по-различна от онази, която ни се представя официално.
Лично за мен същинският въпрос е как практически да излезем от тая Матрица, която да си призная - много здраво ни държи.

Eon

  • Гост
Re:Мохамед и исляма
« Отговор #24 -: Март 28, 2007, 13:39:32 pm »
Хапни мазно свинско месо на 45 градуса на сянка, след това опъни 0,5 кило ракия и ще видиш какво ще ти се случи... Това е практическата причина за забраната им...

Същото е и за молитвата по няколко пъти на ден.

Преди молитва мюсюлманина задължително трябва да си измие ръцете до лактите, краката, лицето, врата, ушите и устата. Ето пак практическо приложение. И това ако го правиш 7 пъти дневно, ще е доста добре, т.е. ще си чистичък. И много други неща.

Истинските мюсюлмани, които спазват всичко в Корана са много малко, както и истинските християни. Ако съдим по това така е, и християни няма, които през живота си да не са нарушили поне 1 път 10-те божи заповеди.

И турците и шейховете в Саудитска арабия си поркат уискито... та ако гледаме това, да... те наистина не са мюсюлмани, защото истинския такъв не би трябвало да вкусва и капчица алкохол.

Неактивен Eltimir

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 519
Re:Мохамед и исляма
« Отговор #25 -: Март 28, 2007, 14:22:14 pm »
Може би не съм се изразил правилно. Моята мисъл беше, че ни се представя един напълно нереален модел на света, в който живеем. Тази проклета снимка просто не може да съществува!!! А колко още такива абсолютно невъзможни факти ни заобикалят? Поне аз мога да изброя още най-малко 20 примера. При това се променя не само настоящето. Колкото и невероятно да звучи, променя се и миналото. Погледнете например последните съобщения за Марс, сравнете ги със съобщенията от преди 10 години и ще видите каква пропаст от противоречия и взаимно изключващи се твърдения се отваря. Това поне мен ме плаши.

Неактивен GNOSTIC

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re:Мохамед и исляма
« Отговор #26 -: Март 28, 2007, 14:31:57 pm »
Факти за Афганистан :
Етнически състав - над 30 народа - иранска група (15 народа) - 86.2 % (от тях афганци - 60.7 %, таджики - 23.6 %, хазарейци - 10.1 %, чараймаки - 3.4 %, белуджи - 1.2 %, памирски народи - 0.8 %, други - 0.3 %), тюркска група - 11.0 % (от тях узбеки - 79.0 %, туркмени - 18.4 %, други - 2.6 %), пашаи - 0.7 %, нуристанци - 0.8 %, други - 1.3 %.
Официален език - пущу (афгански) и дари (фарси-кабули). Други използвани езици са узбекски и туркменски.
Конфесионален състав - мюсюлмани - 99.9 % (от тях сунити - 80.6 %, шиити-имамити - 10.3 %, шиити-исмаилити - 3.1 %, шиити-али-илахи - 3.0 %, шиити-други - 3.0 %), индуисти - 10.3 %. Извън страната живеят около 5 млн. бежанци, главно в Пакистан и Иран. Градско население - 21 %. Около 15 % от населението водят номадски и полуномадски начин на живот.
При такъв разнороден етнически състав можем ли да говорим едностранно за мюсулманството и да наричаме тези народи фанатици? За номадите, например, дали е възможно да извършват ежедневно ритуалите по Корана и да се наричат ревностни мюсулмани или даже фанатици?...
......

Неактивен Eltimir

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 519
Re:Мохамед и исляма
« Отговор #27 -: Март 28, 2007, 14:40:57 pm »
Ще го кажа по друг начин. Това е все едно да излезеш на Червения площад в Москва с плакат, на който пише "Смърт на комунизма, Ленин е педерас, а Сталин да духа супата" по времето на Сталин. Същото означават тези прасета при режима на талибаните.

Eon

  • Гост
Re:Мохамед и исляма
« Отговор #28 -: Март 28, 2007, 15:12:14 pm »
Ще го кажа по друг начин. Това е все едно да излезеш на Червения площад в Москва с плакат, на който пише "Смърт на комунизма, Ленин е педерас, а Сталин да духа супата" по времето на Сталин. Същото означават тези прасета при режима на талибаните.
глупости

отиди и вж на място как е, не вярвай на разни слухове.
« Последна редакция: Март 28, 2007, 15:13:52 pm от Eon »

milenski

  • Гост
Re:Мохамед и исляма
« Отговор #29 -: Март 28, 2007, 15:55:04 pm »
Това, че по улицата се разхождат прасета, изобщо не означава, че хората там ядат свинско. Даже самият факт, че си щъкат свободно може би значи, че никой не ги възприема като храна  ;) И по нашите улици се разхождат свободно кучета и котки, точно защото никой не ги яде, а не заради това  :P

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27