Автор Тема: Великото "Тук и Сега!"  (Прочетена 4391 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Великото "Тук и Сега!"
« -: Ноември 05, 2006, 11:49:56 am »
Великото "Тук и Сега!"


За почти всички хора пространството и времето са неща с относително самостоятелно битие, свойства и поведение - нещо като координатна система, в която поставяме обектите и събитията и така им даваме адрес. Много малко учени - главно физици и философи - разбират по-дълбоката им връзка и ги обединяват с понятието "4 - мерното пространство - време", т.е. 3 - измерното пространство (дължина, ширина, височина) и 1 - мерно време. Това далеч не изчерпва много по-голямата им обвързаност и зависимост.
Ако във времето и пространството въведем най-простото деление по йерархията им, ще получим миналото - настоящето - бъдещето и съответните им най-ранни структури - етажи на обектите - сегашните им физически най-високи йерархични нива - най-вътрешните им и най-фини равнища, които подготвят следващите етажи в пространствените йерархии, след елементарен анализ ще се убедим, че между тях съществува най-съдържателен изоморфизъм или подобие. Пространствената структура на нещата се нарича синхронна, защото съществува едновременно, времевата им структура се нарича диахронна, защото се променя във времето - тогава ще означим тази аналогия като Синхронно - Диахронен Изоморфизъм - СДИ. Съществен момент в този изоморфизъм е съответствието между съответните йерархии на пространството и времето и особено това, че най-вътрешните и фини равнища на пространствената йерархия носят в себе си СЕГА бъдещето на обектите. При подходящи методи и средства за анализ и виждане на тези нива ние ще видим бъдещите събития с този обект и, разбира се, средата му.
Следващият важен момент е вече наложилата се теза за това, всички обекти и процеси във Вселената са взаимосвързани и взаимообусловени. Казано по-просто това означава, че цялата Вселена обуславя съществуването на всеки обект във всеки момент от времето, но и че всеки обект въздейства върху цялата Вселена - върху всички обекти в нея.
Знае се, че всеки обект и процес - движение съществува в дадена точка - област на пространството - съществува ТУК, както и съществува във всеки момент на времето - СЕГА. Заедно с посочените по-горе два важни момента това дава основание за фундаментални изводи.

Те са следните:

Първият извод е, че всяко конкретно събитие - движение с всеки обект е плод - резултат на цялото минало на цялата Вселена! Значи всеки обект и всяко негово движение е фокуса, в който са центрирани усилията и въздействията на всички обекти в цялата Вселена. Тя се оказва нещо като многофокусна леща, фокусите на която са всички обекти в тяхното съществуване и движения - промени. От тук следват и много други изводи от фундаментален характер и последици.

Вторият извод от тези предпоставки е симетричен на първия. Просто излиза, че всеки обект - събитие с него - всяко ТУК И СЕГА - въздейства върху всички обекти в цялата Вселена и предопределя събития и черти на цялото бъдеще на цялата Вселена - на всички обекти в нея!
Обобщено може да се каже, че всеки обект - процес е резултат на цялата Вселена и всички обекти в нея, но е и причина на всички обекти, на Цялата Вселена и на цялото им почти безкрайно бъдеще.

Когато човек така схваща пълното СЕГА и пълното ТУК, тогава той е напълно "в час" - напълно адекватен на тоталната реалност! Но какво всъщност означава да схванеш пълното "Сега!"? Това изисква да знаеш, виждаш и разбираш силите, факторите, законите, качествата и пр. на всички неща и нива - или поне на главните, да виждаш връзките между причините и последиците - пълния закон на Кармата. Това означава още да разбираш фините енергии и закони по цялата йерархия на Вселената. Но това означава да мислиш правилно - да стигаш до истините и да ги разграничаваш от всичко останало, да знаеш, че всичко е свързано с всичко - зависи от всичко и въздейства върху всичко, естествено чрез съответни канали - резонанси - избирателности. Това означава да владееш йерархичното и системно-структурното мислене, пълното обхващане на нещата, закономерностите и случайностите. Това означава още да си винаги буден и нащрек - да виждаш малките неща и да разбираш кои от тях затихват, а кои са предвестници на големи и важни събития. Да виждаш и кои големи неща затихват, а кои са последните предупреждения и сигнали за големи събития - добри и лоши. Всички това изисква да владееш РАЗБИРАНЕТО - най-важното нещо! Тогава знаеш защо и как стават нещата и как да им въздействаш в желаната от теб посока - желана правилно!

Същото важи и за схващането на пълното "ТУК!" Трябва да знаеш и разбираш всеобщото взаимодействие и взаимозависимост. Да разбираш добре, че си част от Вселената, но и тя е част от теб. Да знаеш, че между теб "Тук и Сега!" и всяка точка на Вселената има и винаги действат мигновени тунелни преходи, чрез които всички неща взаимодействат с всички неща. В основата на тоталната реалност е нейният създател и управител - Субстанцията или нейния религиозен еквивалент Бог. Когато така разбираш "Тук е Сега!" ти ще си напълно адекватен на пълната реалност. Тогава ще живееш истински във всевремието на "Сега!" и във всепространствието на "Тук!".

Тогава ще си абсолютно в час!
Само след всичко това ти ще си във великото "Тук и Сега!" Само след всичко това и Ти ще си велик и безмерно щастлив!


Кубрат Томов
2006/11/3 23:40:00
« Последна редакция: Ноември 08, 2006, 07:06:15 am от Horus »
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Oberon

  • Гост
Re: Великото "Тук и Сега!"
« Отговор #1 -: Ноември 06, 2006, 14:55:34 pm »
Бил съм на лекции на Кубрат Томов. Наистина той е много "в час". Дори си мисля, че не е землянин:)))
Благодаря Албиони:)

Имам и една прекрасна книга на Валкуш Тошев за религиите....забравих как се казва обаче. Там пише много верни неща:)

Oberon

  • Гост
Re: Великото "Тук и Сега!"
« Отговор #2 -: Ноември 06, 2006, 15:09:33 pm »
Валкуш Тошев -"История на религиите".Имам е,подарък лично от него  ;)

Именно. Доста забавни неща има, ама като цяло е добра.

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re: Великото "Тук и Сега!"
« Отговор #3 -: Ноември 06, 2006, 16:17:40 pm »
Бил съм на лекции на Кубрат Томов. Наистина той е много "в час". Дори си мисля, че не е землянин:)))
Благодаря Албиони:)

Имам и една прекрасна книга на Валкуш Тошев за религиите....забравих как се казва обаче. Там пише много верни неща:)

Обероне, знаеш ли и аз съм си мислила така за него. Имала съм две срещи с него, едната в по-тесен кръг с още около 6,7 човека, а другата на една конференция. На срещата, която беше в по тесен кръг и не толкова официална, имахме възможност да му задаваме въпроси и да водим разговор. Тогава ми направи впечатление, че беше много скован и дори походката, изгледът му, кожата, сякаш всичко ми иззглеждаше малко странно. Когато влезе и седна срещу нас започна да ни сканира един по един, убедена съм в това. Когато дойде моят ред усетих мощна вълна  /като енергиен облак/ който се спря над/ на  главата ми и остана така това напрежение в разстояние на минута, може би.  Тогава, да си кажа честно, наистина  си помислих, че не е земен човек.  Даже се престраших и споделих предположението си полу на шега, на което той просто се усмихна, ама нищо съществено не помня да е казал, щото въпроса малко мина  в рамките на  шегата, но  аз си го мислех доста на сериозно :)))
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
6621 Прегледи
Последна публикация Май 01, 2006, 17:33:08 pm
от fisk
51 Отговора
37711 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
14 Отговора
13538 Прегледи
Последна публикация Декември 19, 2006, 03:33:03 am
от Ford_Prefect
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12111 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
5 Отговора
9076 Прегледи
Последна публикация Август 19, 2008, 08:14:25 am
от insomnia1304

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27