Автор Тема: Варненската митрополия се обяви против паневритмията  (Прочетена 19371 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Варненската митрополия се обяви против паневритмията
« Отговор #45 -: Декември 13, 2006, 00:52:37 am »
М-м-м-м-м-м ARH направо те ОБИЧАМ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*

Неактивен GNOSTIC

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re: Варненската митрополия се обяви против паневритмията
« Отговор #46 -: Декември 13, 2006, 13:44:37 pm »
Въпреки хвалебствените слова, изляти въодушевено и доброжелателно по-долу от ARH, смятам времето за по-добър съдник на това кой на какво е предтеча... Всяко време има своите Учители, мъдреци, създатели на школи... Възприемам духовните учители като носители на светлина и знание, едни човешки Граали, в която е излята дозата мъдрост, която ни помага да изкачваме стъпалата на еволюцията на духа. Трябва да ги познаваме и разберем, ако имаме духовни търсения. И смятам, умереността за добър подход ... в този свят, преоткриващ духовността, богат на духовни учения и техните интелектуални интерпретации...
И за да се върна към темата за паневритмията - повтарям, че лично аз съм за прилагането и в съвременния живот.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: Варненската митрополия се обяви против паневритмията
« Отговор #47 -: Декември 13, 2006, 16:32:35 pm »
Аз съм "ЗА" разбирането на това какво е `паневритмия` и съм "ЗА" разбиране на причините, поради които варненската митрополия изявява такава позиция... А дали паневритмия ще бъде прилагана в живота - нека това бъде продиктувано от личните предпочитания на всекиго... И нека децата да не стават отново жертва на чужди интереси - те могат да решават сами, при това по-добре от очакваното... Покажете им паневритмия, дайте им възможности и те сами ще решат дали и кога!
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Eon

  • Гост
Re: Варненската митрополия се обяви против паневритмията
« Отговор #48 -: Декември 13, 2006, 16:35:34 pm »
Е, те японците и те си имат паневритмия. Нали преди да почнат работа правят разни упражнения (гимнастика)

По татово време и при нас е било така.

arh

  • Гост
Re: Варненската митрополия се обяви против паневритмията
« Отговор #49 -: Декември 17, 2006, 07:17:24 am »
Аз съм "ЗА" разбирането на това какво е `паневритмия` .......................... А дали паневритмия ще бъде прилагана в живота - нека това бъде продиктувано от личните предпочитания на всекиго... И нека децата да не стават отново жертва на чужди интереси - те могат да решават сами, при това по-добре от очакваното... Покажете им паневритмия, дайте им възможности и те сами ще решат дали и кога!

Прав си, и ако разпространителите на Паневритмията успеят да я наложат като свободно избираем предмет, пък защо не и като извънучебен "Клуб на изучаващите Паневритмия", ще бъдат посещавани повече и ще бъдат по - уважавани сред хората.
Свободата да избираш освобождава от страха на принудата. 

Аколкото до "...причините, поради които варненската митрополия изявява такава позиция.", аз също ги разбирам, но ми става тъжно за православното духовенство, че в стремежа си да се бори със "сектите" за чистотата на вярата, се превръща неусетно в по - голяма секта от тях, взети заедно.

Преди няколко дни разбрах, че варненският митрополит въздействал на варненския кмет да забранят на талантливите деца - музиканти от Варна изнасянето на традиционния си Предколеден концерт, който трябвало да се изнесе в зала "Бах" на адвентистката църква, / просторна, модерна зала в града с орган, в която са се провеждали редица  културни мероприятия/, с мотива, че така се създавал навик у децата и гражданството да посещават сектантска църква. Въпреки, че първо, става дума за концерт на талантливи деца, а не за проповед, и второ, православната църква не е предложила, за да е отхвърлен, и не предлага друг равностоен вариант, въпреки, че щом са в сговор с кмета е можело да се осигури равностойна по условия зала - във Фестивалния комплекс, например, където също има орган, пък дори и в Заседателната зала на Общината /тя не е нещо особено, но поне има пияно./
В крайна сметка децата били пратени на тавана на една галерия, който е без вентилация и с оскъдно осветление.
Това оставям без коментар. 
« Последна редакция: Декември 17, 2006, 07:46:18 am от arh »

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Варненската митрополия се обяви против паневритмията
« Отговор #50 -: Декември 17, 2006, 21:46:21 pm »
Цитат
Свободата да избираш освобождава от страха на принудата.

Ние засегнахме няколко теми тука:

- Защо православната църква се обявява срещу паневритмията?
- За и против задължителното й изучаване в училищата.
- За и против паневритмията изобщо.

Училищата според мен не трябва да се пипат и да си останат както през комунистическо - чиста наука! - докато родителите и учителите на децата не си прочистят главите и изяснят понятията!  ;) (Е - като второстепенна мислъл ми се иска да махнат тоя тъп Дъ(а)рвин от материала, ама.... :D )
« Последна редакция: Декември 17, 2006, 22:15:24 pm от Horus »

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: Варненската митрополия се обяви против паневритмията
« Отговор #51 -: Декември 19, 2006, 17:25:05 pm »
"Чистата наука" е един от най-разрушителните канони, чиято догма е разрушила повечето човешки същества през "цивилизования" ХХ век...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Варненската митрополия се обяви против паневритмията
« Отговор #52 -: Декември 19, 2006, 22:56:43 pm »
"Чистата наука" е един от най-разрушителните канони, чиято догма е разрушила повечето човешки същества през "цивилизования" ХХ век...

Ми хубаво де - на какво да ги учим в тези наши училища? Да си чоплят носовете по цял ден? Виж ми бележката, че ние - родители, учители и общество не сме си изчистили понятията...тогава? - Нека да оставим това което работи поне - да се научат да "зубрят" и да си размърдват задниците от време на време...както и да си мият ушите и проверяват косите за въшки.... :D

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: Варненската митрополия се обяви против паневритмията
« Отговор #53 -: Декември 20, 2006, 14:42:51 pm »
Цитат
трябва да станат просветлени и да въплътят в себе си съзнанието на Христос
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Варненската митрополия се обяви против паневритмията
« Отговор #54 -: Декември 21, 2006, 01:05:50 am »
Цитат
трябва да станат просветлени и да въплътят в себе си съзнанието на Христос

Кажи го на Министерството по Образование.... :-X :-X :-X

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27