Автор Тема: Варненската митрополия се обяви против паневритмията  (Прочетена 19389 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен miamotobg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 175
  • Шинмен Миамото Мусаши
Цитат
За съжаление попът по-скоро ще бъде формален и отегчен... Ти самият, Gil-Galadh, може би доста рядко общуваш с попове, за да виждаш в тях преди всичко фанатизъм; в действителност фанатични са много малко от тях, някои дори и не вярват. Най-фанатични около църквата са обикновено лелките, които чистят свещниците или поприпяват в хора... Самите попове рядко са такива;)

То затова и ритуалите на поповете са лишени от живот, сигурно и светената им вода е толкова осветена, докато моноготонно припяват молитвите без да влагат вяра и чувство в тях, без да са осъзнати за това което правят, а си мислят че ще изкарат поредните 30 лв. от някое погребение... добре де или сватба.
« Последна редакция: Декември 03, 2006, 23:16:48 pm от Horus »
1. Не носи злоба в себе си. 2. Прави разлика между печалбата и загубата във всекидневието. 3.Развива

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Светената вода се свети` според светящия... Ако ти си вярващ и с добро намерение посягаш към тази вода, Бог няма да те остави непомазан заради някой махмурлулен поп... Бог е вездесъщ - тоест - "навсякъде" и "всесилен"  и отговорността на поповете е страшна за тях, понеже ти може и да не знаеш, но те са длъжни да знаят какво означава да сключваш ръце към молитва без трепет и вдъхновение...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Цитат
Лелеее и като дойде някой фанатичен поп глей кво става.
За съжаление попът по-скоро ще бъде формален и отегчен... Ти самият, Gil-Galadh, може би доста рядко общуваш с попове, за да виждаш в тях преди всичко фанатизъм; в действителност фанатични са много малко от тях, някои дори и не вярват. Най-фанатични около църквата са обикновено лелките, които чистят свещниците или поприпяват в хора... Самите попове рядко са такива;)
Даам,тука си прав...
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
А след това, Gil-Galadh? -
непросредствено над последното ти изказване?
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

arh

  • Гост
Re: Варненската митрополия се обяви против паневритмията
« Отговор #34 -: Декември 09, 2006, 20:37:09 pm »
Паневритмията е космически танц, който материализира единството и обменът на различните проявления на Божествената енергия и пулса на вдишката и издишката Божия. Който го разбира, го признава и прилага, а който не го разбира, по - добре е да не пречи, защото в Светото писание пише - НЕ СЪДЕТЕ, ЗА ДА НЕ БЪДЕТЕ СЪДЕНИ.
 Ето какво казва професорът от Тулузкия Университет Алфред Лемоние прес 1939 год. в София: " В нашите неспокойни, механизирани западни страни, в нашите изкуствени и тъжни градове, музиката и паневритмията са най-доброто средство за засилване на духа и обединението на душите."
« Последна редакция: Декември 12, 2006, 19:58:23 pm от Horus »

Eon

  • Гост
Re: Варненската митрополия се обяви против паневритмията
« Отговор #35 -: Декември 10, 2006, 07:17:58 am »
Къде Айнщайн е казал, че се прекланя пред Дънов  ???

arh

  • Гост
Re: Варненската митрополия се обяви против паневритмията
« Отговор #36 -: Декември 10, 2006, 08:23:56 am »
Къде Айнщайн е казал, че се прекланя пред Дънов  ???

Известни хора говорили за Учителя Петър Дънов

 "Цял свят се прекланя
пред мене, а аз се прекланям
пред Учителя Петър Дънов
от България."
проф. Алберт Айнщайн
- мисъл, оповестена по френското радио, наред с други негови разсъждения и мисли, по повод годишнина от пренасянето му в отвъдното.

 "В днешната епоха най-големият
философ, който живее на земята
е Петър Дънов"
Джузепе Ронкали
(папа Йоан XXIII)

Koгато попитали един от най-великите
йога Йогананда , за това,
не би ли основал ашрам и в България  ,
той отговорил: " Аз съм до тук.
Там действува Духът на Истината."


"Аз съм един мъдрец,
Учителят е в България."
Онисабуро Дегучи
водач на японското
движение Оомомото


А ето и една история:
Ден, преди Кришнамурти да бъде провъзгласен в Стокхолм за Всемиров Учител, една ученичка на Бейнса Дуно пристига с писмо от своя Учител до него. Бил въведен строг контрол на достъпа до претендента, и пускали само поканени от него. Тогава Магдалена, която носела писмото, прескача оградата и застава пред Кришнамурти с писмото. Когато той го прочита, се затваря и изпада в състояние на дълбока медитация. Няма точни сведения за текста на писмото, но когато Кришнамурти излиза пред многохилядното множество от поклонници, чакащи великото събитие, той заявява, че се отказва от провъзгласяването му за Всемиров Учител, понеже същият вече се е вселил в човешко тяло и е в България.

 







Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Варненската митрополия се обяви против паневритмията
« Отговор #37 -: Декември 10, 2006, 10:45:51 am »
"Цял свят се прекланя
пред мене, а аз се прекланям
пред Учителя Петър Дънов
от България."
проф. Алберт Айнщайн

Това,определено не звучи като Айнщайн,да не говорим че той си е бил християнин и си е следвал догмата.Никъв ДЪНОВ за него.

"В днешната епоха най-големият
философ, който живее на земята
е Петър Дънов"
Джузепе Ронкали
(папа Йоан XXIII)
Надявам се имаш някаквъ документ,с който да докажеш това.

А ето и една история:
Ден, преди Кришнамурти да бъде провъзгласен в Стокхолм за Всемиров Учител, една ученичка на Бейнса Дуно пристига с писмо от своя Учител до него. Бил въведен строг контрол на достъпа до претендента, и пускали само поканени от него. Тогава Магдалена, която носела писмото, прескача оградата и застава пред Кришнамурти с писмото. Когато той го прочита, се затваря и изпада в състояние на дълбока медитация. Няма точни сведения за текста на писмото, но когато Кришнамурти излиза пред многохилядното множество от поклонници, чакащи великото събитие, той заявява, че се отказва от провъзгласяването му за Всемиров Учител, понеже същият вече се е вселил в човешко тяло и е в България.

А това...ми няма да коментирам.

п.с. Подписа ми
« Последна редакция: Декември 10, 2006, 17:50:01 pm от Horus »
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

arh

  • Гост
Re: Варненската митрополия се обяви против паневритмията
« Отговор #38 -: Декември 10, 2006, 11:37:54 am »
Разбирам съмненията ти, Gil-Galadh, но относно верността на тези мнения нямам намерение да се ровя в архивите на Бялото Братство - само искам да кажа, че за мен тези факти са достоверни по простата причина, че последователите на Бейнса Дуно приемат своя Учител за еманация на Духа на Истината и всяка лъжа за тях е равносилна на духовен крах, на тотално падение за Душата, поради което се наказва с нещо, което за тях е ужасно наказание. Нека, затова, да оставим съмненията на съвестта на онези, които, не дай си Боже, са скалъпили историята, а данните, които публикувах са от сайт на Бяло Братство, на което, специално за архивните данни и спомените на съвременниците на Дънов, аз лично все още вярвам. Сред съвременните последователи на този уникален Учител знам, че има и такива, които отдават превес на материалните интереси пред духовните, но тях не ги коментирам и на тяхна информация не бих се доверил.
 
Поздрав!
 

milenski

  • Гост
Re: Варненската митрополия се обяви против паневритмията
« Отговор #39 -: Декември 10, 2006, 16:58:44 pm »
В подкрепа на написаното от arh:

"В началото на века д-р Ани Безант теософ, намира младия индус Кришнамурти и издава една негова книга: ”При нозете на учителя”. Теософите от цял свят са уверени, че той подготвя тялото си, когато дойде времето, Мировия Учител или Христос да “влезе” в него и Кришнамурти да бъде вторият Месия на човечеството. През 1932 година в град Омен Холандия се провежда един от най-големите конгреси на теософското общество. Там, в замъка Ерде, тридесет и седем годишният Кришнамурти трябва да бъде обявен за Миров Учител и за новия Христос, дошъл за втори път на земята. Делегатите на конгреса не са обикновени граждани, там присъства елита, цвета на интелигенцията и представители на аристокрацията от цяла Европа. Делегати от България са: Атанас Димитров, Софроний Ников и Магдалена Попова изпратена лично от Петър Дънов с негово писмо до Кришнамурти. На третия ден от конгреса Кришнамурти произнася следната реч: - “Вие очаквате Мировият Учител и искате да повярвате, че този Миров Учител съм аз. Но това не е истината. Аз съм човек, като вас. Имам недостатъци и работя над себе си да се освободя от тях. Истина е, че времето за идването на Миров Учител е вече дошло. И Той е вече във физическо тяло тук на земята, но не е между нас. Мировият Учител е в България”.

За мен спорът кой е по-велик - Беинса Дуно или Кришнамурти, ми звучи малко като "Ако Батман се бие срещу Спайдърмен, кой ще победи?" Във всеки случай, непонятен ми е стремежът на българите да принизят и оплюят една личност, която не бих се осмелила да определям с думи, за да могат да се кланят на чужди такива, единствено и само защото са "вносни", защото не можем да се отървем от робската си психика и самоненавист, не можем и не искаме да повярваме, че можем да бъдем равни с другите, ако не и нещо много повече. Но, както е казано, "Никой не е пророк в собствената си страна." Ако Дънов бе избрал да живее извън България, сигурна съм, че сега щеше да има много повече последователи сред нас. И вместо да го плюем, щяхме да се удряме в гърдите и във всеки разговор да го изтъкваме едва ли не като собствена заслуга, както правим сега с Джон Атанасов, примерно. Далеч съм от мисълта, че съфорумците, които се изказват така рязко и снизходително, биха си променили някога мнението по въпроса. Но, моля, имайте уважение поне към съфорумците си.
« Последна редакция: Декември 10, 2006, 17:52:50 pm от Horus »

Неактивен GNOSTIC

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re: Варненската митрополия се обяви против паневритмията
« Отговор #40 -: Декември 12, 2006, 11:40:38 am »
Преди паневритмията на Дънов е създадена евритмията на д-р Щайнер, като корените на този вид "танц" могат да се открият в някои стари източни духовни практики. Например преди започването на нестинарските танци се практикуват подобни движения, с въздействие върху етерното тяло. Няма никакво значение кой пръв е достигнал до идеята за осъвременяване на тези "упражнения". Важното е, че ги има, достигнали са до нас и ни е предадено значението им.
Въпреки, че не съм съгласна за момента с някои от постановките на Дънов / като например значението на славянството като носител на духовния импулс за следващия еволюционен период на човечеството/, мисля, че това е един изключителен човек, допринесъл за духовното израстване на българите. Определено името му ще остане в историята на България. На такива личности не бива да се гледа от позицията на дребния човек, затворен само в собствената си битийност. Такива личности изискват по-широк поглед...
Нека да гледаме положителното, а не да критикуваме нещата, с които не сме наясно, защото е казано : Който съди не разбира, защото ако разбираше нямаше да съди.
Аз лично съм се занимавала известно време с евритмията на д-р Щайнер и препоръчвам практикуването на подобни "танци".

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Варненската митрополия се обяви против паневритмията
« Отговор #41 -: Декември 12, 2006, 13:45:09 pm »

Въпреки, че не съм съгласна за момента с някои от постановките на Дънов / като например значението на славянството като носител на духовния импулс за следващия еволюционен период на човечеството/...........

Дразни те думата славяни, нали?  :D

Е добре - колко пъти ще го пишем: От края на 19-ти век историците са писали, че няма такъв етнос, че е Руска имперска политика. В края на 20-ти век това се доказа и генетично....просто Дънов е говорил тогава пред хора, които не са можели да разберат за кого става въпрос....Той ако свързваше славянството с руснаците, словените, чехите и поляците, да беше се родил там, а?!

А за кого става въпрос? Ами цялата етническа група обхващаша териториите на Велика БЪЛГАРИЯ, Волжка БЪЛГАРИЯ и Дунавска БЪЛГАРИЯ!  ;) ;) ;)

Неактивен GNOSTIC

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re: Варненската митрополия се обяви против паневритмията
« Отговор #42 -: Декември 12, 2006, 16:24:07 pm »
Дразни те думата славяни, нали?  :D
Е добре - колко пъти ще го пишем: От края на 19-ти век историците са писали, че няма такъв етнос, че е Руска имперска политика. В края на 20-ти век това се доказа и генетично....просто Дънов е говорил тогава пред хора, които не са можели да разберат за кого става въпрос....Той ако свързваше славянството с руснаците, словените, чехите и поляците, да беше се родил там, а?!

А за кого става въпрос? Ами цялата етническа група обхващаша териториите на Велика БЪЛГАРИЯ, Волжка БЪЛГАРИЯ и Дунавска БЪЛГАРИЯ!  ;) ;) ;)

Мисля, че не можем да отречем правото на славяните да се наричат етнос... Някои държави се определят като славянски. Как е доказано генетично? Кои историци са опровергали съществуването на такъв етнос? Не съм запозната. За мен заиграването със славянството идва от момента, в които историците започват да припяват в един глас, че войнствените българи идвайки тук, били претопени от славянското море и видите ли останало само името България, с което аз не се съгласявам от позицията на моите познания по история.
Защо след като няма етнос славяни, Дънов използва точно тази дума, а не например "един от народите, произлезли от Ной" или просто "българи", което име си е достатъчно уникално и определящо, а и той си е българин с такова хубаво българско име - Петър. .. Щом се налага а тълкуваме, има нещо не наред с тази постановка ... оттам идва несъгласието ми...
Мисля, че д-р Щайнер  е бил по-конкретен /може би защото освен учен и езотерик е бил и с дарбата да вижда в духовния свят/, казвайки, че носителят на духовния импулс на следващия еволюционен период ще бъде народ, който живее сред славяните? За мен това са два народа - унгарците или българите. Надявам се да сме ние....!

arh

  • Гост
Re: Варненската митрополия се обяви против паневритмията
« Отговор #43 -: Декември 12, 2006, 21:33:15 pm »
Драги съфорумци,
Темата за Варненската митрополия и Паневритмията нещо се измести, но аз мисля, че това не е случайно, както и нищо случайно не се случва в Космоса - съвпадения да, но случайности не.
Ще си позволя да подкрепя тези твърдения с един кратък НЕкритичен анализ на последните две писма, под формата на една приказка, фантастична история, или ...........................може би!


Дразни те думата славяни, нали?  :D
Е добре - колко пъти ще го пишем: От края на 19-ти век историците са писали, че няма такъв етнос,/ ТОВА Е ВЯРНО. НЯМА ТАКЪВ ЕТНОС. ЗАЩОТО СЛАВЯНИТЕ СА ПРЕКИТЕ НАСЛЕДНИЦИ НА КОСМИЧЕСКА ЕНЕРГИЙНА ЕМАНАЦИЯ НА ПЪРВИЧНИЯ ЧОВЕК, ИЗТЪКАН ОТ СВЕТЛИНА И ИЗЛЪЧВАЩ БОЖЕСТВЕНА ЛЮБОВ, ОНЗИ МЕНТАЛЕН СИН БОЖИ, КОЙТО СЕ Е РЕЕЛ НАД НЕУСТРОЕНАТА ЗЕМЯ И ЧИЯТО ЕНЕРГИЯ Е ПОСЛУЖИЛА ЗА СЪТВОРЯВАНЕТО НА АСТРАЛНИЯ ЧОВЕК И ВПОСЛЕДСТВИЕ НА НЕГОВАТА ЗЕМНА МАТЕРИАЛНА ФОРМА НА СЪЩЕСТВУВАНЕ. ОТ АСТРАЛА ТРЪГВА ПЪРВОТО РАЗДЕЛЯНЕ НА ЧОВЕШКИЯ РОД - ЧОВЕКЪТ ОТ ВИСОКИЯ АСТРАЛ И ЧОВЕКЪТ ОТ НИСКИЯ АСТРАЛ, А НА ЗЕМЯТА ВЕЧЕ СЕ ПОЯВЯВАТ РАСИ, ЕТНОСИ, РОДОВЕ..../    че е Руска имперска политика. В края на 20-ти век това се доказа и генетично....просто Дънов е говорил тогава пред хора, които не са можели да разберат за кого става въпрос....Той ако свързваше славянството с руснаците, словените, чехите и поляците, да беше се родил там, а?! / ДЪНОВ - БЕЙНСА ДУНО - НИКОГА НЕ Е ОПРИЛИЧАВАЛ ОПРЕДЕЛЕН НАРОД, ИЛИ ЕТНОС НА СЛАВЯНИ. СЛАВЯНИН, СПОРЕД НЕГО, Е ОНОВА ЧОВЕШКО СЪЩЕСТВО, КОЕТО СЛАВИ - ЯН - ИН, ИЛИ, КАЗАНО ПО ДРУГ НАЧИН, ВЛАДЕЕ КОСМИЧЕСКОТО, БОЖЕСТВЕНОТО РАВНОВЕСИЕ НА ЖЕНСКАТА И МЪЖКАТА ЕНЕРГИЯ. И ПОНЕЖЕ ТОВА Е ВИСША СПОСОБНОСТ НА ПЪРВИЧНАТА ДУША, ПРЕДИ НЕЙНОТО РАЗДЕЛЯНЕ НА МЪЖКА И ЖЕНСКА, ДО НЕЙНОТО ПРОЯВЛЕНИЕ НЕ СЕ ДОСТИГА ПО ЖЕЛАНИЕ, ИЛИ С ДЕКРЕТ НА ПАРТИЯТА, А ПО ДЪЛБОКО - МИСТИЧЕН ПЪТ. /

А за кого става въпрос? Ами цялата етническа група обхващаша териториите на Велика БЪЛГАРИЯ, Волжка БЪЛГАРИЯ и Дунавска БЪЛГАРИЯ!  ;) ;) ;) / НАЙ - ВАЖНОТО ПОСЛАНИЕ НА КУБРАТ КЪМ СИНОВЕТЕ СИ Е ДА ОТКРИЯТ СЛАВЯНИТЕ И ДА СЕ СРОДЕЯТ С ТЯХ. БЪЛГАРИТЕ СА СЪЩО С КОСМИЧЕСКИ ПРОИЗХОД.  ПЪРВИТЕ ОЗЕМЛЕНИ БОГОЧОВЕЦИ /АРИИ, АРИЙЦИ/ СА ПРИСТИГНАЛИ С КОСМИЧЕСКИТЕ СИ СПОСОБНОСТИ И ПОЗНАНИЯ С МИСИЯ - ПОРАДИ ОТДАЛЕЧАВАНЕТО СИ ОТ БОЖЕСТВЕНИТЕ ПРИНЦИПИ И ЗАКОНИ, И МЕТОДИТЕ ЗА ТЯХНОТО ПРИЛАГАНЕ, ТЕХНИЯТ СВЯТ В ДУХОВЕН И В МАТЕРИАЛЕН СМИСЪЛ ПОСТЕПЕННО ПОТЪВАЛ В МРАК И БИЛ ОБРЕЧЕН НА ГИБЕЛ. ТОГАВА ТЕ ПОЕЛИ КЪМ СПАСИТЕЛНИЯ ОСТРОВ НА ВСЕЛЕНАТА - ЗЕМЯТА, ЗА ДА ТЪРСЯТ СПАСИТЕЛНАТА ВРЪЗКА С НАСЛЕДНИЦИТЕ НА ПЪРВИЧНИТЕ ХОРА, НОСЕЩИ ТАЙНАТА НА СВЕТЛИНАТА И РАВНОВЕСИЕТО, СВЕТЛИТЕ, БЕЛИТЕ ХОРА, БЕЛИТЕ БРАТЯ, СЛАВЕЩИТЕ ИН И ЯН.
 И ОТ ДРУГИ КРАИЩА НА ВСЕЛЕНАТА ПРИСТИГНАЛИ ПРАТЕНИЦИ, В РАЗЛИЧНА ОКРАСКА ОЦВЕТЕНИ, В ЗАВИСИМОСТ ОТ ОТДАЛЕЧЕНОСТТА СИ ОТ БОГА, НО МНОГО ОТ ТЯХ ЗАБРАВИЛИ ЗАЩО СА ДОШЛИ И ПРОДЪЛЖИЛИ И НА ЗЕМЯТА СВОЕТО ПАДЕНИЕ. НЯКОИ СЕ ДОКОСНАЛИ ДО СЛАВЯНИТЕ, ДРУГИ ДО ПОЗНАНИЯТА НА АРИИТЕ /бългАРИ, хунгАРИ.../, НО МАЛКО ОТ ТЯХ ЗАПАЗИЛИ СПОМЕН ЗА ДРЕВНАТА ЗАДАЧА, КОЯТО ИМ БИЛА ПОСТАВЕНА. ЕДИНСТВЕН КУБРАТ ПРЕДАЛ ПОСЛАНИЕТО НА СИНОВЕТЕ СИ И ТЕ ПОЕЛИ ПО СВЕТА. /


Мисля, че не можем да отречем правото на славяните да се наричат етнос... Някои държави се определят като славянски. Как е доказано генетично? Кои историци са опровергали съществуването на такъв етнос? Не съм запозната. За мен заиграването със славянството идва от момента, в които историците започват да припяват в един глас, че войнствените българи идвайки тук, били претопени от славянското море / А СЛАВЯНИТЕ, КОИТО В СТАРИТЕ ХРОНИКИ СА ОПИСАНИ КАТО ЛЕНИВО И НЕГРАМОТНО ПЛЕМЕ, КОЕТО НЕ Е ОСТАВИЛО НИКАКВИ КУЛТУРНО - ИСТОРИЧЕСКИ ПАМЕТНИЦИ И МАТЕРИАЛНИ СВИДЕТЕЛСТВА ЗА НАЛИЧИЕТО НА НЯКАКВО ЦИВИЛИЗОВАНО ОБЩЕСТВО, ВСЪЩНОСТ ЖИВЕЕЛИ ПО ОНЕЗИ ЗАКОНИ И ПРИЛАГАЛИ ОНЕЗИ МЕТОДИ И ПРАКТИКИ ЗА ПРИРОДОСЪОБРАЗЕН И БОГОУГОДЕН НАЧИН НА ЖИВОТ, КОИТО ОТДАВНА БИЛИ ЗАБРАВЕНИ ОТ ХОРАТА НА ГРУБАТА МАТЕРИЯ. И СЕ СТИГНАЛО ДО ТАМ, ЧЕ ВМЕСТО ДА ПРИЕМАТ ТЕХНИЯ НАЧИН НА ЖИВОТ И ДА ПРИЛОЖАТ ТЕХНИТЕ ЗНАНИЯ И МИСТИЧНИ ПРАКТИКИ И ТАКА ДА ПРИЕМАТ СВЕТЛИНАТА, АСПАРУХОВИТЕ БЪЛГАРИ НАЛОЖИЛИ СВОИТЕ, НО НЕ СРЕД ВСИЧКИ СЛАВЯНИ - МНОГО ОТ ТЯХ ЗАПАЗИЛИ БОЖЕСТВЕНОТО СИ САМОСЪЗНАНИЕ И, МАКАР И ВИДИМО ДА СЕ ПОДДАЛИ НА ГРУБАТА СИЛА, ВЪТРЕШНО ЗАПАЗИЛИ СЪКРОВЕНАТА СИ ТАЙНА И ВЯРА В ЕДИННИЯ ОТЕЦ НА ЖИВОТА И СВЕТЛИНАТА. /и видите ли останало само името България, с което аз не се съгласявам от позицията на моите познания по история.
Защо след като няма етнос славяни, Дънов използва точно тази дума,/ ДЪНОВ Е ПРЕДТЕЧА НА ИДВАЩАТА ШЕСТА РАСА, КОЯТО ЩЕ ПРОИЗЛЕЗЕ ТОЧНО ОТ ТЕЗИ ХОРА, КОИТО ЩЕ ПОЕМАТ ПЪТЯ КЪМ СВЕТЛИНАТА И ЩЕ МОГАТ ДОСТОЙНО ДА ПРАКТИКУВАТ НАУЧЕНОТО ОТ ТАЙНИТЕ УМЕНИЯ НА СЛАВЕЩИТЕ ИН И ЯН. ЗАТОВА ЗА НЕГО СЕ КАЗВА, ЧЕ Е ДУХЪТ НА НОВОТО, ДЪ-НОВ, ДУХ-НОВ, ДУ-НО / а не например "един от народите, произлезли от Ной" или просто "българи", което име си е достатъчно уникално и определящо, а и той си е българин с такова хубаво българско име - Петър. .. Щом се налага а тълкуваме, има нещо не наред с тази постановка ... оттам идва несъгласието ми...
Мисля, че д-р Щайнер  е бил по-конкретен /може би защото освен учен и езотерик е бил и с дарбата да вижда в духовния свят/, казвайки, че носителят на духовния импулс на следващия еволюционен период ще бъде народ, който живее сред славяните? За мен това са два народа - унгарците или българите. Надявам се да сме ние....!

ТЕЗИ БЕЛИ ХОРА СА ТАНЦУВАЛИ ТАНЦ НА СВЕТЛИНАТА .............

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: Варненската митрополия се обяви против паневритмията
« Отговор #44 -: Декември 13, 2006, 00:44:38 am »
arh х 1 000 000
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27