Автор Тема: Паричната помощ от езотерична гледна точка  (Прочетена 21213 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Oberon

  • Гост
Re: Паричната помощ от езотерична гледна точка
« Отговор #45 -: Ноември 06, 2006, 18:52:39 pm »
Лятото пред НДК имаше един мим. Много ми харесва това изкуство. Гледал съм и театрални постановки с мимове. Човека беше облечен в бяло, с намазано бяло лице. Стоеше абсолютно сковано. Изпитах уважение и пуснах 50 стотинки ( или 1 лев., не помня ). Той държеше роза в ръката си. Когато се наведох да оставя монетата в паничката, той ме удари леко с розата по главата. Навдигнах се с усмивка. Лицето му остана безизразно, но в очите му почувствах благодарността му. Останах някак вътрешно щастлив. Защото аз дадох монета, но преди това той ми подари, макар и за миг, изкуството си.

Оберон

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Паричната помощ от езотерична гледна точка
« Отговор #46 -: Ноември 06, 2006, 20:03:25 pm »
Ако искаш вярвай, но докато четях впрегнах цялото си въображение, за да ви видя възможно най-детайлно и да усетя безмълвния ви диалог. Невероятно, имам чувството, че когато те е ударил с розата по главата, времето е спряло за кратко.

Все по-често се учудвам на себе си...  :o
Не мисли като човек!-Крион

Oberon

  • Гост
Re: Паричната помощ от езотерична гледна точка
« Отговор #47 -: Ноември 06, 2006, 20:22:48 pm »
Ако искаш вярвай, но докато четях впрегнах цялото си въображение, за да ви видя възможно най-детайлно и да усетя безмълвния ви диалог. Невероятно, имам чувството, че когато те е ударил с розата по главата, времето е спряло за кратко.

Все по-често се учудвам на себе си...  :o

Аз го усетих като благословия....

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: Паричната помощ от езотерична гледна точка
« Отговор #48 -: Ноември 07, 2006, 17:16:52 pm »
Важно е да се осъществи осъзнаването, че такива хора не получават милостиня от нас, а възнаграждение за съществуването си, за присъствието си... Едно общество, което поддържа по подобен начин своите хора с алтернативен на кариерния живот, бележи по-висока издигнатост от монетарно-пазарната ориентация, предписвана ни от някого като единствено състоятелна... Най-възвишената форма на предаване и получаване на пари ще бъде тяхното подаряване за услуга, която няма цена.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27