Автор Тема: Варна - духовният център на България?  (Прочетена 28217 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Дъвиан

  • Гост
Re: Варна - духовният център на България?
« Отговор #60 -: Октомври 31, 2006, 10:39:22 am »
Значи, който харесва каквото е написано първоначално може да пише по темата, а който не е съгласен има свободата да си мълчи !? Няма що, та това е прекрасно :)

Ами да. Ама ти щом не вярваш, че Варна е духовен център, какво те бърка тебе лично, че има някои хора, които вярват в това. Че отгоре на това да обиждаш, че са ни измити (?) мозъците и какво ли още не. Да беше попитал: "Приятели, защо смятате така? Какви са ви основанията. Аз имам друга информация, друго виждане" и пр. и пр. Гледай на другите като на приятели, а не като на някакви там, които пишат някакви чудесии в някакъв си форум. Защото ако въпросните хора, които писаха за Варна като за духовен център, бяха твои приятели и ти съобщят това, и ти обяснят, едва ли щеше да имаш такъв подход - нека дистанцията не ни прави по-малко хора. И така, Танграта :), извинявай, че така се възмущавам, но аз не афиширам по такъв агресивен начин личната си недопустимост на някои неща. И още нещо - не защитавам темата, а защитавам себе си и колегите. По темата нямам определено конкретно становище, затова и не съм писал мнение, ако можеш да забележиш по напред в страниците. ;) Хайде, със здраве от Дъвиан. :D
« Последна редакция: Октомври 31, 2006, 12:43:19 pm от Дъвиан »

Неактивен moridin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 69
Re: Варна - духовният център на България?
« Отговор #61 -: Октомври 31, 2006, 11:18:01 am »

 
                Здравейте, кажете моля, поради каква причина считате, че именно Варна се явява духовен център. Искам нещо повече от идеи и вярвания за светлите сили , които казали нещо си . Ако имате какво да споделите , моля...

                 В противен случай дискусията се води като в предаване на телевизия Скат - обажда се някой да си каже болката а водещия с титла "Маг" поучително го съветва какво да стори, пак според светлите сили. И така не намирам разлика между поддържниците на теорията за Варна духовен център и Маговете от Скат. Разбира се никой не вярва на ония псевдомагове, но всеки вярва на историите за светлите сили , които така казали!!!
   
                 Е уважаеми, споделете някои идеи , които да отиват отвъд стандартното, отвъд вярата на сляпо   :D

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Варна - духовният център на България?
« Отговор #62 -: Октомври 31, 2006, 12:41:12 pm »
Аз съм във Варна и за това Варна е духовен център.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re: Варна - духовният център на България?
« Отговор #63 -: Октомври 31, 2006, 15:25:38 pm »
Аз съм във Варна и за това Варна е духовен център.
Аз пък съм духовно центрирана, но не във Варна ;) ;) ;)
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен moridin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 69
Re: Варна - духовният център на България?
« Отговор #64 -: Октомври 31, 2006, 16:51:14 pm »


    И аз съм от Варна  8)


   А вие последните, забелязали ли сте, че сте уловени от махалото на....Дали ще се сетите сами ?  :P

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Варна - духовният център на България?
« Отговор #65 -: Октомври 31, 2006, 17:29:57 pm »
Аз съм във Варна и за това Варна е духовен център.

Хахахаахха - Гил ме изкефи яко този път :P :P :P Смея се тука :P :P :P

Утре се връщам и тази тема ще бъде сериозно редактирана, тъй че който иска да няма това-онова да се трийка сам :P

Oberon

  • Гост
Re: Варна - духовният център на България?
« Отговор #66 -: Октомври 31, 2006, 17:49:49 pm »
Духовният център на България са Родопите и Тракийската низина. Това от енергийна гледна точка. От чисто практична, центровете са няколко - Търново на първо място с неговата Търновска школа, Пловдив ( Хор:))) Копривщица и региона. Родното място на баба Ванга - Петрич, също.


Оберон

п.с Варна е друг център - на рибарите и бънджи феновете:)))) :P

Неактивен moridin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 69
Re: Варна - духовният център на България?
« Отговор #67 -: Октомври 31, 2006, 19:31:18 pm »

  Тия карти с духовни центрове и др. от къде ги купувате ? От езотерични книжарници ли ?

  Може ли сериозно по въпроса, как се решава , кое е духовен център ?

Oberon

  • Гост
Re: Варна - духовният център на България?
« Отговор #68 -: Ноември 01, 2006, 09:10:22 am »
Моридине, според мен духовен център има там, където се е запазвала и развивала българската духовност през вековете. От енергийна гледна точка, мисля че всички сме за Родопите и като цяла за планините в южна България.

Дъвиан

  • Гост
Re: Варна - духовният център на България?
« Отговор #69 -: Ноември 01, 2006, 09:32:05 am »
Може би най-толерантно е да говорим за духовни места, а не за центрове, но ако ме питат в анкета кое за мен е най-духовното и енергийно място в България, т.е. център, ще кажа Рила. Мисля, че винаги Рила е била духовен център и ще продължава да бъде. Колкото до Варна като духовен център, мисля че се имаше предвид многото събудени, така да се каже, хора там. Нищо страшно.

Неактивен moridin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 69
Re: Варна - духовният център на България?
« Отговор #70 -: Ноември 01, 2006, 09:48:53 am »

    Според мен, всяко място е свято и духовно - когато кажеш, че някоя планина или гора е по свята, въвеждаш разделение.

    Относно събудените, какво влагаш в това понятие ? По принцип има едно неясно чувство в което се корени самоизмамата на мистицизма.

Неактивен GNOSTIC

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re: Варна - духовният център на България?
« Отговор #71 -: Ноември 01, 2006, 16:42:29 pm »
moridin, позволи ми едно уточнение. Не можеш да кажеш, че в мистицизма има самоизмама. Приеми го като един от начините, по които човек е обяснявал света и мястото си в него.Един начин на познание. Дали ти го приемаш или не - това е друг въпрос. ;D

Неактивен moridin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 69
Re: Варна - духовният център на България?
« Отговор #72 -: Ноември 01, 2006, 19:36:21 pm »

  Всеки сам си преценява, казвам си мнението. Ти побърза да кажеш, че не мога да казвам, че в мистицизма има самоизмама. Приемам, че това е начин по който си обясняваш нещата.

  На теб харесва ли ти обяснението - което и да е то - явно си имаш такова :) Ако да, как може да не виждаш самоизмамата? Разбираш ли какво имам предвид ?

Дъвиан

  • Гост
Re: Варна - духовният център на България?
« Отговор #73 -: Ноември 01, 2006, 19:46:28 pm »
Мистикът не спори,
той знае. Когато иска
и другите да знаят,
той показва, казва.
Когато другите
не искат да узнаят
или не могат,
това е тяхно право,
тяхна задача,
техен избор.

Ех, Варна, Варна...

IYI

  • Гост
Re: Варна - духовният център на България?
« Отговор #74 -: Ноември 01, 2006, 23:10:46 pm »
Егото взима връх!-това не е добре и винаги означава проблеми!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27