Автор Тема: Варна - духовният център на България?  (Прочетена 28304 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Tangrata

  • Гост
Re: Варна - духовният център на България?
« Отговор #45 -: Октомври 29, 2006, 19:19:01 pm »
Кой разбрал - разбрал , другите да мислят още :)

Тука във форума повечето са интелигентни хора, нямам претенции за това, но живота е главно практика + мислене, а не само мислене ....
.. не е и слушане (на разни капацитети)

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Варна - духовният център на България?
« Отговор #46 -: Октомври 29, 2006, 22:41:46 pm »
Цитат
а на теб какво ти е?

Това, че не е Варненец или, че не е изкарвал почивки там.... :D

Tangrata

  • Гост
Re: Варна - духовният център на България?
« Отговор #47 -: Октомври 30, 2006, 02:20:01 am »
Всъщност съвсем случайно съм живял във Варна , около 4 години. Живял съм и на доста други места. Бил съм доста пъти и на Рила и на Витоша, Пирин. Също така 5-6 пъти съм летувал из Родопите.
Не е като да нямам представа на кое място - как е ... !

А колкото до това че източника е доста по духовен от мен ... мога да се подсмихна сизходително ...
Не се познаваме лично, все още , нали ? А и дори да се познавахме едва ли от  външността може да се каже всичко, но и все е нещо.

Дразня се не от това, че е Варна, а от факта, че някои хора дрънкат врели некипели, без да се замислят ни най малко.

И още нещо : духовността не е толерантност, нито благи думи, нито приказки за любовта и светлите вибрации, нито чертане на конуси и други геометрични фигури.

Пак ви казвам : робувате здравата на догми, и на личности, не мислите сами, не практикувате сами, а чакате някоя мъдра дума да се снесе (което ще ви облажи, колкото коритото се облажва от млякото, и то при условие, че въпросната дума е наистина мъдра ... )

Всичките тези работи се усещат дори от няколко думи от постовете ви, ако се чудите откъде си ги измислям ...

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Варна - духовният център на България?
« Отговор #48 -: Октомври 30, 2006, 03:02:49 am »
Танграта, държиш се супер неадекватно и смешно, че се чудя чак за какво става дума. След Гил-Галадх явно ти си вторият носител на Истината, който очевидно е достатъчно посветен във Всемирните тайни, за да казва наляво и надясно кой е с промит мозък и кой не е. Ти ако имаше поне някакво ниво, нямаше да говориш така за хората или поне не по този инфантилен начин, който ни демонстрира. На кой беше нужно това? Представи си, не сме потресени от факта колко сме "зле" и "заблудени". Ника ти не подхожда въобще, на човека който седи зад него. Бъди по-толерантен и спазвай добрия и приличен тон на форума. Не си ти обиталището на Просветлението, че да чуваме от теб фрази като:

Цитат
Абре хора, много яко са ви измити мозъците.

,

Цитат
Като при това единствената НЕ осъзната цел е да си гъделичкате егото, колко сте духовни и напреднали, а другите не.
Снобарщина и самозабрава. Всичко друго, но не и духовност ...

.

Призовавам те да снижиш именно собствената си снобарщина и его, които визираш, преди отново да помислиш да пишеш в този форум. Инак ще бъдеш трит без-компромисно.

Забележката отново я отнасям и към Гил-Галадх и към всеки друг потребител. Правя забележка най-вече и на себе си, защото осъзнавам, че и аз имам проблем с това.

Благодаря ви.

Tangrata

  • Гост
Re: Варна - духовният център на България?
« Отговор #49 -: Октомври 30, 2006, 06:48:10 am »
Първо, не съм предполагал че това са обиди. Ако отново прочетеш какво съм писал, а и особено ако си сложиш ръка на сърцето, може да признаеш че всъщност май не са.
Все пак се извинявам.
Искам да отбележа, че не аз съм с претенциите за духовност. Ако пак ми прочетеш постовете, няма да видиш такива !
Така, че надявам се имам свободата да говоря със всичката снобарщина, и инфантилизъм.
Питаш ме на кой е необходимо това, на вас самите.
Всъщност смятам ви за много готини хора. И форума смятам за много готин. За това ми се иска, да не залитат хората понякога в крайности, а да си остават адекватни и истинни. Може би искам прекалено много ... кой знае. Стар недостатък ми е да се опитвам да уча хора, които не искат да бъдат научени. Мислех, че съм го преодлял. Явно не. Извинявам се за вмешателството още веднъж :)
Все пак ви казвам, опитайте се да се замислите дали не говоря истината ...

Ако мнението беше :
"Бил/а съм на Рупте, на Кръстов връх, в Бачковския манастир , Рила, Родопите и пр.
но никъде не съм усетил/а такова позитивно излъчване и мир, както във Варна"
Тогава вече е много по различно нали ? Оттам нататък вече има смисъл да се разговаря, и да се види, защо аджеба така, след като аз, например, чувствам нещата иначе.
Но не беше казано така ...

След това и следваха квалификации кой е духовен и кой не. Което отново са пълни глупости. Всички хора са духовни. Само заради това, че някой приказва мили приказки не означава, че е по- духовен от мен. Само аз си знам какво съм преживял, и какво е имало в живота ми. Само аз си знам какво значи да преглътнеш тежка загуба, и единственото, заради което оставаш жив и избираш живота това е вярата. Само аз си знам какво е да работиш 8 часа, а после още 5 да тренираш всеки ден, и да посрещаш болката с радост, защото тя а и действието с ръцете и тялото ти прави ума чист и сърцето ти силно.
Излишно е може би да ви говоря всичко това, тъй като мерите духовността с думите , и с писането във форума. Уви, нямам време за тези неща.

Отново ви казвам, не съм искал да ви обидя, говорех това което виждам и това което усещам, а не е като да нямам сензитивност.
Поздрави !

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Варна - духовният център на България?
« Отговор #50 -: Октомври 30, 2006, 08:20:38 am »
Цитат
Ако мнението беше :
"Бил/а съм на Рупте, на Кръстов връх, в Бачковския манастир , Рила, Родопите и пр.
но никъде не съм усетил/а такова позитивно излъчване и мир, както във Варна"
Тогава вече е много по различно нали ? Оттам нататък вече има смисъл да се разговаря, и да се види, защо аджеба така, след като аз, например, чувствам нещата иначе.
Но не беше казано така ...
Ако това го беше написал още при първото си мнение, нямаше да се стигне до тази "престрелка". Ей, хора, ама обяснявайте бре! Още не сме станали телепати, че да общуваме на ниво усещане. Нека да има общуване, а не само констатации от този и онзи, тогава ще се избегне и "снизхождението" към другите.
За духовността те подкрепям, Tangrata. Може да има по-знаещи, по-можещи, по-умни, но духовността е от друго тесто и не мога да възприема, че за нея важи такава класация от рода на "по-, по-, най-".
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re: Варна - духовният център на България?
« Отговор #51 -: Октомври 30, 2006, 10:59:24 am »
Ако някой се чувства засегнат лично  от мен, моля за извинение, станало е без да съм влагала подобно намерение :)  Нека все пак да сме позитивни :) Нима трябва да има  "по-по-най", нали ВСИЧКИ тук си помагаме да растем, да се развиваме в крак с нуждите на времето в което живеем. Нали затова се усеща онази особена виталност и загриженост един към друг, приятелското чувство, което лъха от този форум. Затова има хора които се трудят неуморно за да има материали, насочващи ни към размисъл и извисяване. Как можем да издребняваме, като се "състезаваме' на дребно /Танграта/ дали сме, или не сме духовни. Кой е този който може да ни лепне етикет, аз ти се извинявам за всичко от което си се засегнал, но те призовавам към толерантност и позитивност. Усмихни се, бе човек, просто се усмихни ;)
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен GNOSTIC

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re: Варна - духовният център на България?
« Отговор #52 -: Октомври 30, 2006, 11:06:08 am »
Разбирам го, Танграта. Просто в един момент изблика на чувства е размил иразяването на мислите. Последният му пост е много по -приемлив... ;D Важно е да се замислим защо един човек мисли по определен начин, а не веднага да заемаме позиция "за" или "против".

Tangrata

  • Гост
Re: Варна - духовният център на България?
« Отговор #53 -: Октомври 30, 2006, 15:16:32 pm »
:) Извинявам се и аз. Разбира се мерене и по и най не може да има. Това се опитвах да кажа от самото начало ...

Всъщност обикновено там където пиша, се изразяваме така както аз се изразих в началото ... (малко в стил Свирепия) Сега като отново гледам, явно не е подходящо за стила тук. Все пак целях да ви стресна малко, не да обиждам :)
Мир :Р

Дъвиан

  • Гост
Re: Варна - духовният център на България?
« Отговор #54 -: Октомври 30, 2006, 15:30:08 pm »
Направо се оплескаха всички теми - съмнението на хората ги оплеска. Ама който не му харесва да не пише бе - тук не е мегдана на село, където всеки може да отиде и да люпи семки. Виждаш тема - имаш ли отношение - пиши, нямаш ли - минавай на следващата. То така и аз мога да вляза във форуми, където всичко ми е смешно и да започна да се заяждам с хората там и да им създавам комплекси с осъмняващите си и некомпетентни по дадените теми мнения.

Както и да е.

Tangrata

  • Гост
Re: Варна - духовният център на България?
« Отговор #55 -: Октомври 31, 2006, 02:09:09 am »
Значи, който харесва каквото е написано първоначално може да пише по темата, а който не е съгласен има свободата да си мълчи !? Няма що, та това е прекрасно :)
Всъщност аз се чувствам съвсем компетентен по темата, освен това чувствам, че доста други хора изобщо не са.

Бих искал в някоя друга тема да уточним понятия, като например що е духовност, що е духовен, какви методи има да се стане по-духовен, що е смирение, какво точно означава "егото ни трябва да умре" и как се постига.

След като достигнем съгласие по тези основни неща, оттам нататък може да се обсъжда и да се говори.
Имам усещането, че се разминаваме в самите основи на понятията, и оттам тръгват големите разлики в мненията.

Всъщност така и не ми стана ясно откъде черпите тези истини, и защо не подлежат на коментар. Нима са безгрешни хората от които идват ? Нещо като Христос например ?
.. нали знаете ... един от най-големите грехове е да си имаш Идоли.

Antonium

  • Гост
Re: Варна - духовният център на България?
« Отговор #56 -: Октомври 31, 2006, 09:04:57 am »
Значи, който харесва каквото е написано първоначално може да пише по темата, а който не е съгласен има свободата да си мълчи !? Няма що, та това е прекрасно :)
Тангра, настъпил си свещеното място във форума, където не се търпят критики, съмнения и други мнения. Аз отдавна се забавлявам прочитайки някой трактовки за живота, вселената и всичка останало. Варна е не само духовния център на БГ, той е и на света, защото според някой уважаеми съфоромци, БГ е духовния цетър на земята, а Земята е център на Вселената, та изведнъж всичко се разкри - Варна Центъра на Вселената. - /Винаги съм си мислел, че това е Стара Загора, ама айде грешка от 350 км ще я преглътна/ :D :D :D

П.П. Към модераторите, да не сте ми пипнали съждението.  >:( 8)

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Варна - духовният център на България?
« Отговор #57 -: Октомври 31, 2006, 09:26:35 am »
Ми така го чувстват приятелите от Варна, какво сега-да им се сърдим ли?   :P 
И на мен ми е любим град, ама то си е по сантиментални причини  ;)
Не мисли като човек!-Крион

Antonium

  • Гост
Re: Варна - духовният център на България?
« Отговор #58 -: Октомври 31, 2006, 10:05:22 am »
Ми така го чувстват приятелите от Варна, какво сега-да им се сърдим ли?   :P 
И на мен ми е любим град, ама то си е по сантиментални причини  ;)
Не бре хубав град си е Варна, ама така насметоха Танграта, та реших да му дам едно рамо, защото постоянно ме трият и мен в езотериката. :D :D :D :D :P

milenski

  • Гост
Re: Варна - духовният център на България?
« Отговор #59 -: Октомври 31, 2006, 10:32:39 am »
Имам чувството, че някои съфорумци не правят разлика между форум и чат. Надявам се поне модераторите да я правят и да вземат мерки срещу систематичното оспамване на всяка малко по-ценна тема тук. Мисля, че всеки, който си е направил труда да прочете първите мнения, а не само заглавието на темата, е наясно за какво иде реч. Оттам нататък всичко е безпредметно чесане на пръсти, а не изразяване на мнение или аргументирана позиция. Съжалявам, че го казвам, но ми се струва, че има нужда от активна модераторска намеса и то за доста дълъг период, докато някои хора привикнат да пишат смислено, вместо само да си веят вятър. Казано накратко, днес ми е толкова сиво и криво, че просто имате голям късмет, че не съм модер тук >:(

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27