Автор Тема: ИН - начин на употреба  (Прочетена 32929 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: ИН - начин на употреба
« Отговор #15 -: Септември 18, 2006, 00:55:11 am »
На отрицателния полюс са чувствата, на положителния - мисълта. Мозъкът е положителен, а симпатичната нервна система - отрицателна. В лявата страна на човешкото тяло енергията слиза надолу към левия крак и после по десния крак и по дясната страна се качва нагоре. Такова електромагнитно течение има около всеки орган. Например по дясната вежда минава положителна енергия. Тя оттам се извива и се спуща под дясното око, дето се превръща в отрицателна енергия. Оттам се качва над лявото око и там е вече отново положителна. След това се спуща под същото око като отрицателна енергия. По този начин в движението си тази енергия образува нещо като осморка. В точката между веждите, или в корена на носа, има един разумен център, който регулира тези течения около очите. Този център можем да наречем Мълчаливото, Разумното в Природата, което регулира силите.
Ще имате предвид следното правило: когато сте развълнувани, сутрин или вечер, концентрирайте ума си към края на носа или към центъра на веждите. Във веждите вътре, между космите има празнина, наречена "празнина на безмълвното наблюдение, на Божествения ум". Ще се концентрираш, ще държиш ума си буден, докато ти дойде една светла мисъл, едно просветление. Да кажем, че решаваш един важен въпрос. Спри ума си върху него и след малко ще проблесне една малка светлина, ще ти дойде една светла мисъл, която ще те напъти към този път, в който трябва да тръгнеш. По някой път, когато на хората им дойдат големи страдания, свиват веждите си. Когато човек свие веждите си, той несъзнателно концентрира енергията ума си към центъра на веждите… Щом концентрирате ума си нагоре, вие го проектирате от центъра на главата си към Слънцето, т.е към централното Слънце на духовния свят… Щом проектирате ума си към веждите, нагоре, непременно твоята мисъл ще донесе някакво благо в живота ти.
Умът на човека трябва да бъде свързан с центъра на Слънцето. Само при това положение човек може да има светла, възвишена мисъл.
Човек се познава по светлината на своята мисъл. Колкото по-голяма е светлината му, толкова по-голям мъдрец е той.
Пробуди ли се Божественото съзнание в човека, работите му моментално се оправят. Това пробуждане не става изведнъж. Време, усилена работа се иска от човека, докато дойде до своето пробуждане. Няма по-велик момент в живота на човека от това, да почувствува Божественото присъствие в себе си.

Учителя Петър Дънов

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: ИН - начин на употреба
« Отговор #16 -: Септември 18, 2006, 00:58:20 am »
Ето, за да стане интересно, и една задачка-закачка  ;)

    Защо сърцето е разположено вляво?Що не си стои посредата?Нали е само едно, би трябвало да пази център.

Защо Слънцето свети? :)

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: ИН - начин на употреба
« Отговор #17 -: Септември 18, 2006, 09:30:45 am »
    Защо сърцето е разположено вляво?Що не си стои посредата?Нали е само едно, би трябвало да пази център.
Защото околоплодните води на майката "се въртят' от дясно на ляво,и по време на развитието на плода повечето органи се ориентират по тях.
 При "обратно" въртене сърцето ще е от дясно.АКо има лекари да кажат точните термини,че не бива много в медицината
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Amenun

  • Гост
Отг: ИН - начин на употреба
« Отговор #18 -: Септември 18, 2006, 10:04:53 am »
Обичам ги тези отговорииииииии :) правят ме много усмихната- благодаря Хорус и Гил  :D

В момента Дъновистите залагат на теорията, че  само женската енергия би могла да спаси света. Тъй като, отношенияат и хората са мутирали много. Смята се, че материализма е погълнал до такава степен мъжете, че те са станали неконтролируеми, целчщи се в кариеризъм,власт,  къщи, коли..... ( всичко което ни е известно) и тъй като това е една много силна енергия. Избиването й излиза в сексуалност. Докато женската половина, развива духовното, дори неосазнато, сетивата, и ума.
Смятам, че тази мутация въобще не е концентрирана върху някой от двата пола. Просто тя съществува на цялата планета. Ритъмът е такъв, че е неизбежно. Глупаво е половото разграничаване. Особено точно сега. Все пак да не забравяме , че първият човек който е бил на Земята е бил двуполов. И в момента ние сме двуполови, но трудно го приемаме ( като казвам ние, нямам предвид целия свят) енергиите са ни "двуполови". Нещата се развиват по бързо от нормалното, няколко прераждания се случват сега. Просто няма време. Затова вместо да търсим сила между половете. Нека намерим баланса в самите нас.
« Последна редакция: Септември 18, 2006, 20:09:47 pm от Horus »

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: ИН - начин на употреба
« Отговор #19 -: Септември 18, 2006, 10:09:15 am »
Ето, за да стане интересно, и една задачка-закачка  ;)

    Защо сърцето е разположено вляво?Що не си стои посредата?Нали е само едно, би трябвало да пази център.

Сърдечната чакра е точно тази, в която се балансират двете енергии. Това може да бъде измерено.

Например мъже с балансирана женска и мъжка енергия ще проявяват милосърдие, ще използват интуицията си и ще са артистични - тоест ще развият способности като музиканти, певци или художници. И съответно жени с балансирана енергия ще проявяват логика и структурирано мислене.  

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Отг: ИН - начин на употреба
« Отговор #20 -: Септември 18, 2006, 10:16:14 am »
Ния поздравявам те за темата! Браво!
Ти Cenestelle си жертва на обществото и в теб преобладава повече мъжката енергия (и мислене), Нищо лошо в това - казват ми, че и аз съм в това нещастно положение, но аз търся начини да балансирам (тоест да се върна към това, което природата ми е дала, за да мога да бъда човек!) И ще бъда откровена - не ми го казва някой по фурумите както си говорим тука, а човек, който е учител по енергийните въпроси.

И за извод: Да света е прекалено мъжки и ако не се извиси женската енергия (и в мъжете и в жените) света е загубен!
   
благодаря за диагнозата но още не съм срещнала човек който по-добре от мен да определи емоционалното или духовното ми състояние, още повече по няколко думи, които съм написала
просто в случая нямаш достатъчно аргументи за изводите, които си написала, но не ми се спори, всеки може да има собствено мнение
|Y|, много емоционално реагираш:)
поздрави и нека този ден да бъде много хубав за всички:)
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Amenun

  • Гост
Отг: ИН - начин на употреба
« Отговор #21 -: Септември 18, 2006, 10:17:53 am »
Ще е :) :) :)

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Отг: ИН - начин на употреба
« Отговор #22 -: Септември 18, 2006, 10:18:39 am »
... Смята се, че материализма е погълнал до такава степен мъжете, че те са станали неконтролируеми, целчщи се в кариеризъм,власт,  къщи, коли..... ( всичко което ни е известно) и тъй като това е една много силна енергия. ...

Много ми е интересно чии прищевки мъжете се опитват да удовлетворят с подобни стремежи - ти би ли живяла с мъж, който пасе козите в балкана, живее в колиба на къра, придвижва се с магаре и не попълва данъчни декларации, защото няма какво да пише в тях?  ;D
« Последна редакция: Септември 18, 2006, 10:19:58 am от Xpuctoc Muxaul »

Amenun

  • Гост
Отг: ИН - начин на употреба
« Отговор #23 -: Септември 18, 2006, 10:23:21 am »
Чудесно оправдание :) това е теория която не подкрепям прочети малко по-надолу!!!
Иначе, Да бих.Обожавам природата, но имам какво да върша тук ! Освен това още не съм намерила такъв мъж :)

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: ИН - начин на употреба
« Отговор #24 -: Септември 18, 2006, 10:26:47 am »
Защо Слънцето свети? :)
Защото всяка секунда в ядрото му протичат термоядрени реакции освобождаващи огромно количество енергия под формата на светлина и топлина ;) ;) ;) ;) ;) ;)
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Amenun

  • Гост
Отг: ИН - начин на употреба
« Отговор #25 -: Септември 18, 2006, 10:33:42 am »
хахахахахахахахахахахахахахаха бравооооооооо  :D :D ;D ;D :) :) :) :D

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: ИН - начин на употреба
« Отговор #26 -: Септември 18, 2006, 11:06:17 am »
Цитат
В момента Дъновистите залагат на теорията, че  само женската енергия би могла да спаси света.

Това не е точно така. Дънов го е казал точно защото има НЕДОИМЪК на женска енергия в света! Той никога не е бил за превеса на женска енергия само.

Например Паневритмията балансира перфектно Ин и Ян. След Паневритмия мъжете се чувстват в хармония с околните (а не в "бойна готовност"), изпитват необяснима любов и милосърдие, а жените пък се чувстват с нараснала решимост и воля за действие.

Ния правилно забеляза, че има нещо грешно в примера с триъгълниците в началния откъс и това е следното. Триъгълниците влизат един в друг за да образуват шестолъчката, която е и звездата на Давид, а не изопачената петолъчка. В центъра на шестолъчката е сърцето или сърдечната чакра или същността на човека. Единия триъгълник, чийто връх сочи надолу формално се смята за мистичната / негативна енергия, а другия с връх нагоре е земната енергия. Изразите "здраво стъпил(а) на Земята" или "витае в облаците" са изрази които показват излишъка на едната или другата енергия - съответно в първия пример на мъжка и във втория - на женска. Затова при излишък на мъжка енергия човек е склонен към материализъм - пари, коли и т.н., а при излишък на женска - откъсване от всичко рационално - врачки, вещици, психични разстройства и т.н.

Дъвиан

  • Гост
Отг: ИН - начин на употреба
« Отговор #27 -: Септември 18, 2006, 11:16:32 am »
Някога, човекът е бил безполов, след това са го разделили и са създали раждаемостта от жената. Някога, не са раждали други същества, а са раждали себе си, т.е. всеки от себе си е раждал самия себе си, и така е продължавал живота. Раждането е ставало не във физически смисъл. Ние не трябва да говорим за мъже, жени, а за човеци. Някога, отново ще има единение, защото Отвъд няма полове. Някога, след доста години, раждането няма да бъде през тялото на жената... Ще бъде, един вид, чрез мислите, чрез цялото същество... Хармонията между ИН и ЯН е задължителна. Тя е условие.
« Последна редакция: Септември 18, 2006, 11:18:49 am от Дъвиан »

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: ИН - начин на употреба
« Отговор #28 -: Септември 18, 2006, 11:31:01 am »
http://www.xnetbg.com/www/site/smf/index.php?topic=1487.msg34522#msg34522

Цитат
Преди популярните религии се е почитало равенството на мъжките и женските енергии (тоест Ин и Янг, положителната - мъжката и отрицателната - женската). Това е било критично "на върха". В древен Египет или другите царства или племена цар или вожд не е имал ПРАВО да управлява без жена до себе си, защото тяхното единство е осигурявало благоположението а всички сили. Включително и при древните българи.

Ако опростя цялата тая работа - мъжа е бурната енергия идваща от слънцето (рационалното), а жената е успокояващата идваща от Луната (ирационалното). Не напразно ислямските страни са толкова войнствени и толкова бурни.... ...прекалено много мъжка енергия!

Всеки човек, нация и човечеството като цяло би трябвал да поддържа баланса в себе си - както Земята, Слънцето и Луната!

Цитат
Аз се чудих оня ден дали да не се доизкажа за страните с обратна енергия.... ....ама щом имате търпението да ме изтърпите, ще го направя:

За мен страните с най-силен превес на женска енергия са САЩ, Русия и Англия. Тази енергия се отразява най-силно при женте, но се усеща и при мъжете, макар и в по-слаба степен. Или казано по-друг начин - колкото е по-силна мъжката енергия, толкова са по-женствени жените и обратно.

Аз имам обширни наблюдения над руски, американски и английски двойки и при тях положението е доста сериозно. Жените ухажват, жените пият и са яхуто и ихуто в заведенията. Жените са независими и феминистки и т.н. Мъжете от друга страна "очакват" да бъдат ухажвани, да се насочват в решенията и да се глезят. Представете си трубадурите с фусти и мадмоазелите с панталони...

В крайна сметка такива цивилизации - с по-силна мъжка или с по-силна женска енергия винаги ще воюват или енергиите трябва да се балансират в самото общество.

Неактивен Niya

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
Отг: ИН - начин на употреба
« Отговор #29 -: Септември 18, 2006, 12:02:53 pm »
Добре, ето аз ще кажа до какво заключение стигнах относно сърцето, което не значи, че е вярно, но и не значи, че не е  ;)
Сърцето като орган е нашия разпределителен център, то разпределя енергията (кръвта) и съответства на сърдечната чакра, която също е централна чакра, която единствено съдържа двете енергии (Ин и Ян).
Цитат
Четвъртата чакра я наричат сърдечна чакра. Свързана е със сърдечния плексус, тимусовата жлеза, перикардиума (пазителят на сърцето). Тя контролира дишането и също е свързана с чувството за удоволетвореност от живота, щастие и любов. Намира се в място, където енергиите на тялото, ума и духа се съединяват, там където физическото, мисловното и духовното тяло се свързват. Под Анахата чакра, са разположени три чакри, а над нея също три, и поради това тя е идеалното място за съединението им.
Та така ... мисля си, че сърцето е нашият балансираш център, който обединява и разпределя енергията на целия организъм.Така, че ако енергиите не са в хармония, то няма друг избор и трябва да направи баланса.Според мен сърцето като орган би трябвало да бъде посредата, то се намира между белите дробове, които са симетрично разположени в гръдният кош.Освен това, би трябвало да е разположено зад мечовидната кост, която съединява ребрата отпред, това е много здрава кост, тя идеално би предпазвала този важен орган.
Но както всички знаем сърцето на всички хора (с много малки изключениа) е разположено леко вляво, но и всички знаем, че ние се раждаме така, ние се раждаме с този изместен център.Така да се каже, сме из-родени.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27