Автор Тема: Манастирът Шаолин и източните бойни изкуства  (Прочетена 20715 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Манастирът Шаолин и източните бойни изкуства
« Отговор #30 -: Август 26, 2006, 19:46:45 pm »
Гил:)
Самите Айнури са били доста високи. А и не им се налага да се промъкват, все пак бият от доста далеч:)
Бе пак малко странно ми звучи,особенои като знам един шест-стъпков лък какъв зор е да се опъне...2-2,5 м по-реалистично ми звучи.Имаш ли повечко инфо за тея грозници



А колкото до самураите дето разкатават нинджите с катаните,е меко казано смешно,защото нинджите първо знаят срещу какво ще се изправят,второ тоя меч дето го мъкнт не им е за украса и трето имат по-широк избор от мръсни трикове.
 Единственото предимство на самурая е бронята...ако я носи постоянно,пък и дори тя не е непробиваема
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Манастирът Шаолин и източните бойни изкуства
« Отговор #31 -: Август 28, 2006, 05:24:21 am »
Не съм казвал, че нинджите са стояли леко приведени с изпънати вратлета за да им е по - лесно на самураите, да ги клъцнат. Естесвено, че и те са убили много самураи, но все пак не бива да подценяваш самураите, защото и те не са оставали по - назад. И въобще не можеш да сравняваш меча на нинджата с катаната. Своите мечове нинджите са ги използвали главно за самозащита ( не, че няма изключения, но те само потвържвадат правилото). Въобще не бива да подценяваш катаната, в ръцете на ма'стор става доста опасничка ;)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Манастирът Шаолин и източните бойни изкуства
« Отговор #32 -: Август 28, 2006, 16:28:50 pm »
Което е вярно за всяко острие,а какво означава да използваш меча за самозащита?

Иначе проблема с катаната е че доста се надценява.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Манастирът Шаолин и източните бойни изкуства
« Отговор #33 -: Август 29, 2006, 07:05:47 am »
Така, съм чувал, че го използвали за самозащита. Но се обзалагам, че доста "мишени" са били отстранени с негова помощ. Мечовете на нинджите са по - къси и са прави. Имаше една такава източна философия, че е по - добре да имаш къс меч, отколкото дълъг. Защото късия меч се вади по - бързо (нека жените да кажат, кое е по - добре ;)  ). Интересно ми е, защо смяташ, че се надценява? Аз съм гледал на едно документално филмче един дядка с катана как разсичаше колове с диаметър 30 - 40 см.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Манастирът Шаолин и източните бойни изкуства
« Отговор #34 -: Август 29, 2006, 10:10:43 am »
Интересно ми е, защо смяташ, че се надценява? Аз съм гледал на едно документално филмче един дядка с катана как разсичаше колове с диаметър 30 - 40 см.
Защото навсякъде се каза колко яки мечове са,колко добри мечове са и т.н. А катаната не е нищо особено.Оня ефект на дядката може да го направиш със всеки добре наточен меч.Ако става дума,дори стоманата на най-добрите катани не е японска а европейска,защото тамошната е богата на частици пясък,което доста я отслабва
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Oberon

  • Гост
Отг: Манастирът Шаолин и източните бойни изкуства
« Отговор #35 -: Август 29, 2006, 13:13:22 pm »
Само че на японците от векове е известен начинът, по-който този пясък се премахва. Ако говорим за меч в смисъла, който влагат европейците, японците нямат такива. Японските мечове са многопластови. Дори преди години изнамериха някакъв със 60 ( !!! ) пласта стомана. Идеята при джапанките е, не меча да е огромен и корав, а да се използва цялото му КПД :)

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Манастирът Шаолин и източните бойни изкуства
« Отговор #36 -: Август 29, 2006, 18:24:22 pm »
Само че на японците от векове е известен начинът, по-който този пясък се премахва. Ако говорим за меч в смисъла, който влагат европейците, японците нямат такива. Японските мечове са многопластови. Дори преди години изнамериха някакъв със 60 ( !!! ) пласта стомана. Идеята при джапанките е, не меча да е огромен и корав, а да се използва цялото му КПД :)
Тая многопластовата стомана в наше село и казваме "Дамаска" от град Дамаск. И наистина добрите мечове се появяват 17-18 век под влияние на нашите хора.А пясъкът не могат да го премахнат напълно и това води до неприятна чупливост на острието,да  не гховорим че благодарение на по-меката задна част катаната е предразположена към усукване
 Иначе катаната е по-скоро сабя .
 А че си използва цялото КПД не е напълно вярно-европейските мечове си имат и помел,който в бой е нещо много полезно.А огромните мечове се появяват едва към 15-16 век и са много хубаво оръжие,особено срещу многоброен противник
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Манастирът Шаолин и източните бойни изкуства
« Отговор #37 -: Август 29, 2006, 18:41:32 pm »
Тао-Тао =
Нинджуцу =
Куджикири =
....
....
бяло злато =
Айкидо =
....
Да видим как сте с Дзен? ;)
В япония има само един истински Майстор на Катана. Всичко друго е копие и имитации. А истинска Катана, няма как да пипнеш - може само да се види. За пипане са само декоративните и демонстрационните.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Oberon

  • Гост
Отг: Манастирът Шаолин и източните бойни изкуства
« Отговор #38 -: Август 29, 2006, 18:43:21 pm »
За мен има 2 вида бойци с железа в ръцете, които са наистина смъртоносни.
Първия вид са берсерките. Те са боравели с различни железа, но любимите са ми онези с двуострите брадви, които брадви са били вързани за ръцете им. По този начин не са можели да ги изпуснат, ако не им отрежат ръката.
Другия вид боец с желязо е боец с два кинжала. Майсторите по джиужицу ( онова неприятно изкуство, при което за 5 секунди рухваш и не можеш да станеш, понеже голяма част от сухожилията ти са срязани ) могат да ти нанесат такава вреда с 2 кинжала, че нерядко е било по-добре да бъдеш убит.
Имам и трети любим боец с тенеке в ръката - ноктите на асасините. Има ги в Диабло 2, нарисувани по перфектен начин. Майстор с нокти без проблем пробива броня до 4 мм. и те коли на място.

Великите майстори по бойни изкуства убиват ( ако се наложи ) най-много с 2 удара. Майсторите не раздават шамараи наляво и надясно като по филмите. За тях използването на сила е крайна мярка, и най-често си пестят енергията. Точен удар в слънчевия сплит те парализира за няколко минути. Най-силното оръжие на изтония майстор е съзнанието му. С голи ръце се изправя пред противник, ако щете с 10 меча в 10 ръце....Ударите са точни, бързи, кратки.
Преди време излезе един филм "Абсолом", за един затвор, фантастика. С един прекрасен актьор - Рей Лиота.
Там имаше сбиване. На една широка греда, Рей Лиота в единия край с нещо като меч,от другата страна огромен главорез без врат, който 5 мин. вика и вряка и се би в гърдите като орангутан. Когато зае поза за бой, Лиота хвърли острието, което прободе орангутана в гърдите и го уби на място. Тълпата, както викаше и ревеше, жадна за кръв, утихна и всеки взе да гледа тъпо - аджеба ( любима дума:))), кво стана, къде е боя:))))

Оберон

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Манастирът Шаолин и източните бойни изкуства
« Отговор #39 -: Август 29, 2006, 18:46:50 pm »
Преди време излезе един филм "Абсолом", за един затвор, фантастика. С един прекрасен актьор - Рей Лиота.
Там имаше сбиване. На една широка греда, Рей Лиота в единия край с нещо като меч,от другата страна огромен главорез без врат, който 5 мин. вика и вряка и се би в гърдите като орангутан. Когато зае поза за бой, Лиота хвърли острието, което прободе орангутана в гърдите и го уби на място. Тълпата, както викаше и ревеше, жадна за кръв, утихна и всеки взе да гледа тъпо - аджеба ( любима дума:))), кво стана, къде е боя:))))
Малко като "Индиана Джоунс"
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Манастирът Шаолин и източните бойни изкуства
« Отговор #40 -: Август 30, 2006, 04:09:28 am »
Оберон, като казваш за кинжалите, да нямаш предвид Сай? Те са били използвани за нападение, много радко като защитно оръжие. Носели са се по едно или две. По две ако хвърлиш едното, да можеш да действаш с другото. И така след като подхванахме офтопиците, да се включа и аз ;). Едни от най - добрите системи за бой с оръжия са филипинските. Там имат много разновидности, като се делят главно на Кали и Ескрима, може да има още някой, но сега не се сещам. Доста дълго време са имали да ги усъвършенстват, защото Испанците са им създавали доста проблеми ;) . Стила за, който говоря е Пекити Търша Кали, единствено този стил е удобрен от Филипинските специални части, за да се преподава на бойците. Техните специални части се водят,сред едни от най - добрите при боя с хладни оръжия (да не кажа "най"). Самия стил е известен с това, че е доста по - агресивен от Ескрима да речем. Там се работи на следния принцип, първо минаваш обучението за бой с различни оръжия (един нож, палка, нож и палка, две палки, пръчка, меч...) и чак тогава идва ред на боя с голи ръце.
  Големите, майстори наистина не парадират със способностите си, и предпочитат да не ги изполват наляво - надясно, защото знаят какво може да стане. Не като днешните лапета и комплексари, които ти скачат само, защото си ги бутнал или си ги погледнал накриво. И това наистина е така, тука в Бургас всеки втори е с нож и го вади за най - малкото нещо. Пълни олигофрени. Не само по слънчевия сплит спичаш ако те ударят. Аз веднъж без да искам (дори не се бихме) пернах един по гърлото. Ами падна на земята и няколко минути не можеше да си вземе въздух. По врата е много опасно, едно гръкляна, но ако удариш в ямката над ключицата и човека може да умре от рефлекторна смърт. Пък като знам, че ние предимно там удряме. Затова предпочитам да избегна боя, защото не се знае как мога да го прецакам или той мен. Вярно малко накърнено самочувствието, но поне той и аз ще си тръгнем здрави. Поздрави :)
« Последна редакция: Август 30, 2006, 04:10:17 am от asdfghjkl »
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Манастирът Шаолин и източните бойни изкуства
« Отговор #41 -: Август 30, 2006, 10:04:41 am »
Не като днешните лапета и комплексари, които ти скачат само, защото си ги бутнал или си ги погледнал накриво. И това наистина е така, тука в Бургас всеки втори е с нож и го вади за най - малкото нещо.
Е сега нали трява да се правят на важни  исилни,за да завоват вниамнието на самките и "уважението" на аверите
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Oberon

  • Гост
Отг: Манастирът Шаолин и източните бойни изкуства
« Отговор #42 -: Август 30, 2006, 11:08:44 am »
asdfghjkl, говорех конкретно за кинжалите, къс нож, понякога закривен.
Но тези Сай, от картинката, винаги съм ги уважавал:) Те са повече дамско оръжие в източните бойни изкуства.
Смъртоносен може да бъде дори и пръста ти:) Има техники, Ки например, при които цялата енегрия и сила на боеца може да се концентрира в края на пръста му.
Спомни си "Юмрукът на северната звезда" :))))

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Манастирът Шаолин и източните бойни изкуства
« Отговор #43 -: Август 30, 2006, 21:48:10 pm »
Не са само женско оръжие, защото много често са се ползвали при борба срещу меч. Много са били ефективни при измъкването на меча от ръцете на противника.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Манастирът Шаолин и източните бойни изкуства
« Отговор #44 -: Август 30, 2006, 22:57:08 pm »
Не са само женско оръжие, защото много често са се ползвали при борба срещу меч. Много са били ефективни при измъкването на меча от ръцете на противника.
добре че на изток са нямали като нашите мечове
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27