Автор Тема: Позитивното мислене  (Прочетена 11301 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Позитивното мислене
« Отговор #15 -: Август 23, 2006, 04:19:53 am »
"П.с. И още нещо, когато много искаш нещо - то рано или по-късно се осъществява."

Не винаги. Аз например желаех, силно едно нещо от години. И когато бе на крачка да се изпълни - бам и всичко рухна. А вече е невъзможно да се осъществи, за съжаление :(
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Отг: Позитивното мислене
« Отговор #16 -: Август 23, 2006, 04:27:35 am »
Може би ти си сбъркал някъде, защото сам казваш, че всичко е щяло да се сбъдне - нещо си объркал, вероятно си реагирал неправилно и си поел друг път, но ти е бил даден шанса :)))
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Позитивното мислене
« Отговор #17 -: Август 23, 2006, 04:42:52 am »
Не вярвам да съм объркал нещо, защото изпълнението на желанието не зависеше от мен в голяма степен. Може би, моята роля се ограничаваше в това да вярвам. Като, че ли малко неясно стана? Жокера е аватара ми и спортното събитие на това лято ;) Понякога вярата не стига, понякога егрегорите са по - силни.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Отг: Позитивното мислене
« Отговор #18 -: Август 23, 2006, 04:52:21 am »
А понякога трябва да приемем това, което става като вероятния по-добър вариант ;)
« Последна редакция: Август 23, 2006, 16:58:10 pm от Horus »
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Позитивното мислене
« Отговор #19 -: Август 23, 2006, 04:56:42 am »
Щом, казваш, въпреки, че е малко гадно, години наред вярваш и накрая - ръц, айдее
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Отг: Позитивното мислене
« Отговор #20 -: Август 23, 2006, 05:00:37 am »
Може би когато очакваме нещо да се случи и силно го желаем, то трябва да е градивно и да засяга и другите  около нас положително, защото ние сме свързани с много събития, ситуации, личности, съдби и вероятно  е да се изпълнят нещата, когато дори вече не предполагаме, че са се приготвили да се изявят...  :)
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Позитивното мислене
« Отговор #21 -: Август 23, 2006, 05:08:13 am »
Вече е невъзможно това да се изпълни, поне не, в тази Вселена. Може, би някъде другаде, в някоя паралелна...
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Отг: Позитивното мислене
« Отговор #22 -: Август 23, 2006, 05:11:01 am »
ПОЖЕЛАВАМ ТИ ГО ТОГАВА  ;D :D :D :D
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Позитивното мислене
« Отговор #23 -: Август 23, 2006, 05:14:49 am »
БлагоДаря, дано всички твои желания се сбъднат, а ако не се, си извади поука ;)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Дъвиан

  • Гост
Отг: Позитивното мислене
« Отговор #24 -: Август 26, 2006, 17:41:31 pm »
"П.с. И още нещо, когато много искаш нещо - то рано или по-късно се осъществява."

Не винаги. Аз например желаех, силно едно нещо от години. И когато бе на крачка да се изпълни - бам и всичко рухна. А вече е невъзможно да се осъществи, за съжаление :(

А може би след много години то ще се осъществи - разбира се зависи от самото желание. Но има и такива желания, които действително ни изненадват с реализирането си точно когато не ги очакваме и когато дори не бихме искали вече да се случат.
А според мен невъзможни неща няма. Самият живот го доказва. :)

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Позитивното мислене
« Отговор #25 -: Август 29, 2006, 06:51:11 am »
Аз пък ти казвам, че точно това вече няма как да се осъществи, просто в случая е невъзможно. Сигурен съм в това. Както казах, може би в някоя паралена Вселена.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Отг: Позитивното мислене
« Отговор #26 -: Август 29, 2006, 08:24:12 am »
на мен много от желанията ми се сбъдват с голямо закъснение, и вече не значат същото; а за големите мечти, които не се изпълват, важи и едно друго правило: понякога ако се изпълнят това може да вреди на духовното ти развитие, защото стават най-важното в живота ти и забравяш истинската причина, заради която си на този свят - до отдаваш любов, да се развиваш... затова не се изпълват, и е по-добре да не съжаляваш за това цял живот, а да се радваш на това, което имаш, иначе тези негативи започват бавно да те съсипват. И аз имам желания които вече е късно да се изпълнят, просто исках да се случат именно когато бях на определена възраст, а имам и желания, които много искам да се изпълнят тепърва но изглежда, че няма да се случи - карма...
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Позитивното мислене
« Отговор #27 -: Август 29, 2006, 09:17:09 am »
Това определоно нямаше да навреди на развитието ми. В смисъл, че не беше нещо от жизнена важност. Но си права, карай да върви :)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Дъвиан

  • Гост
Отг: Позитивното мислене
« Отговор #28 -: Август 29, 2006, 09:48:15 am »
Да, права е доста Cenestelle. Радвай се на това, което имаш, пък каквото трябва ще стане. Е, не бъди и пасивен де. :)

milenski

  • Гост
Отг: Позитивното мислене
« Отговор #29 -: Август 29, 2006, 11:02:38 am »
Не знам дали желанията винаги се сбъдват. Тези, които искаме много силно, обаче, май наистина се осъществяват. Специално за мен това са били едни от най-горчивите уроци в живота ми - когато са се сбъдвали мои желания, но с такова огромно закъснение, че вече съм била в коренно различен етап от живота си и сбъдването им само ме е обременявало и спъвало да вървя напред.
Всички знаем древната мъдрост "Внимавай какво си пожелаваш, защото може да се сбъдне." Само който го е изпитал на гърба си знае за какво става въпрос. От доста време избягвам да си пожелавам конкретни неща, защото съм се убедила, че не съм развила достатъчно интуиция, за да знам кое е най-добре за мен от гледна точка на усвояването на уроците, за които съм дошла тук.
Затова, когато се намирам на някакъв кръстопът или в ситуация, която ми се иска да се реши по определен начин, това, което си казвам мислено, е разновидност на "Да бъде волята Ти". И тогава съм спокойна, че когато ме шамаросат за пореден път или, не дай си Боже, получа някой здрав ритник отзад, той ще ме изстреля във вярната посока, а от мен се иска само да се изправя, да се поизтупам и да продължа напред  ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27