Автор Тема: Житните кръгове/Crop Circles  (Прочетена 204775 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #210 -: Август 26, 2008, 10:30:51 am »
Последната фигура, публикувана от Алис, олицетворява женското начало в бъдещия, малко по-безплътен от днес, човек, след преминаването на датата 23.12.2012 год. Защо държи слънце над главата си? Как мислите?

Айде стига спекулации с тази дата?? И защо да държи Слънцето над главата си? Може да държи планета. Може да държи просто кръг, който олицетворява космическото съвършенство. А аз видях ислямския полумесец тука. Може пък фигурата да загатва техния възход?
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен BAYO

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 232
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #211 -: Август 27, 2008, 05:52:18 am »
Handle, аз като я видях си помислих точно същото, което и ти - ислямският полумесец!
Let your fears go, you might find that you’re not lost!

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #212 -: Септември 03, 2008, 22:00:05 pm »

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #213 -: Септември 03, 2008, 22:15:46 pm »
Alien, това е фигурата на Звездния Тетраедър, двумерно представена в полето. Как ли би изглеждало ако всички фигури в житата бъдат възпроизведени в 3-D? Ами в 4-D?
Доколкото съм наясно с Глобалната геометрия, тази фигура е следващия образец/модел на Слънчевата система, Земята, Човечеството и Живота след преминаването на границата 21.12.2012 год. В момента сме на прехода между Октаедър /геометрията на миналото на Земята и Слънчевата система/ и Тетраедър/Звезден Тетраедър.

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #214 -: Септември 03, 2008, 23:47:33 pm »
Какво ли точно искат да ни предадат създателите на кръговете чрез символиката и геометрията? Предупреждават ли ни само или ни и подготвят за предстоящите промени?
Геометрията и символиката ли е езикът на нашата Вселена?

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #215 -: Септември 18, 2008, 18:12:06 pm »
На тази страница:http://www.divinecosmos.e-puzzle.ru/rar.htm ; ще намерите прекрасна математическогеометрична разработка върху фигурите в полята. Четете следната книга:"Иона Охаив -  Особые формы кругов на полях". Който не разбира руски поне да разгледа геометричните логични следствия. Нещата с фигурите са много по-дебели, отколкото си мислим...

Неактивен Disinfo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
  • Дисинформатор
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #216 -: Октомври 02, 2008, 23:52:52 pm »
Освен да се търсят форма и образи в кръговете замислете се за функцията им!
Тези кръгове са вид графично послание, чиято символика и замисъл трябва да бъдат разгадани... Аз ги виждам като някаква форма на човешкото "Arecibo Message", което беше изпратено в космоса.

http://en.wikipedia.org/wiki/Arecibo_message
« Последна редакция: Октомври 03, 2008, 10:38:02 am от Disinfo »

Неактивен Алис

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #217 -: Октомври 04, 2008, 16:18:47 pm »
Disinfo, повдигнах темата за Аресибо още на предните страници - прегледай ги. Аз също много съм мислила каква би могла да бъде функцията на кръговете - има всякакви податки, към различни култури, но всичко е някак прекалено показно, все едно създателите им искат да ни впечатлят, да се подмажат и да бъдат дружелюбни. Нещо като извънземна самореклама. Ако пък приемем, че някои от кръговете са извънземни, а други земни - тогава да се разкрие истинската им функция е още по-трудно, защото някой добре се е постарал да скрие игла в купа сено.

Неактивен Eltimir

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 519
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #218 -: Октомври 04, 2008, 17:44:13 pm »
житните кръгове не са от вчера или от днес. Те са се появявали периодично през цялата човешка история. А може би и преди нея. През 15 век в Германия се смятало, че ги предизвикват вещиците и много невинни жени са били изгорени на клада. Освен житните, имаме запазени доста каменни кръгове. Има ги почти навсякъде по Земята. това са факти.
Онова, което никой не казва, е че ние, хората нямаме нищо общо с тези кръгове. Дори да съществуват фалшификации, те са правени с цел заблуда. Онова, което знам, е че кръговете са средство за комуникация между иначе несъвместими раси, при които прекият контакт е невъзможен. По много причини. Разгледайте въпроса в светлината на тази, да я наречем хипотеза, и може би ще видите неща, които преди никой не е успявал да види.

Неактивен nettle

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 75
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #219 -: Октомври 05, 2008, 23:12:40 pm »
Какво означава несъвместими раси? Направо ми се струва абсурдно това да им е единствения начин на комуникация...с картинки в житата ;)
In a Mirror, Darkly!

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #220 -: Октомври 06, 2008, 08:56:14 am »
Какво означава несъвместими раси? Направо ми се струва абсурдно това да им е единствения начин на комуникация...с картинки в житата ;)

подкрепям

Неактивен Алис

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #221 -: Октомври 08, 2008, 08:56:35 am »
Съгласна съм, че кръговете най-вероятно са шифър, а не отделни картинки, без връзка помежду им. Качвам две от този юни, които са очевидно свързани - първата прилича на стилизиран модел на слънчевата система, загледайте се - последната "планета" е с по-особена орбита. Втората картинка поразително прилича на познатия от шумерската митология знак на Нибиру(появила се е само два дена след първата). Явно че авторът на тези две пиктограми е фен на Сичин - като мен:)

Неактивен Алис

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #222 -: Октомври 08, 2008, 09:11:36 am »
А, без малко да пропусна! : вижте нещо, което чак сега забелязах - от 8.08.08г. Според мен това е друг начин да се представи някаква орбита на небесно тяло - отново стилизирано, но не като в "Слънчевата система" горе.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #223 -: Октомври 08, 2008, 12:35:07 pm »
А, без малко да пропусна! : вижте нещо, което чак сега забелязах - от 8.08.08г. Според мен това е друг начин да се представи някаква орбита на небесно тяло - отново стилизирано, но не като в "Слънчевата система" горе.

Кое те навежда на мисълта, че онова е Слънчевата система? Може да е друга звездна система? Защо им е на алиените да ни чертаят нашата, след като си я знаем? Може би това е тяхната? Освен това, след орбитата на Плутон има начертана друга орбита.
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #224 -: Октомври 08, 2008, 12:58:38 pm »
Къде я виждате орбитата на Плутон?
На 08.08.2008г. кръга е 8, макар на мен да ми заприлича на брачни халки, едните със шипове навътре ;D
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12675 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27