Автор Тема: Житните кръгове/Crop Circles  (Прочетена 204873 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #195 -: Август 17, 2008, 11:16:44 am »
Някои интересни формации от 2008, представящи доста комплексни идеи :

musica universalis

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #196 -: Август 17, 2008, 11:22:09 am »
Ултра,
Последната фигура, според мен, представлява разновидност на мьобиусова повърхност с допълнение от още една фигура в центъра. Може би се опитват да ни покажат начин за прехвърляне между паралелни пространства/реалности. Как мислиш, какво конкретно означава?
« Последна редакция: Август 17, 2008, 11:26:20 am от SMSI-H »

Неактивен triniti

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #197 -: Август 17, 2008, 15:09:58 pm »
Дам, красиво е. Бих казала, че 99% процента са дело на хомосапиенс :P и всъщност кръговете, които са в царевицата трябва да се смятат за по-истински, защото е доказано, че царевицата има космичесни произход. Ако сте забеляза ли в повечето филмчета дават, че чиниите на онези дребоси кацат в поля с царевица.
« Последна редакция: Август 29, 2008, 09:32:24 am от Mirotvorec »

stiver

  • Гост
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #198 -: Август 17, 2008, 16:48:02 pm »
За мен последната фигура е най-тенденциозната и е вложена много човешка мисъл в нея, защото се появи на 8.08.2008 и е с формата на осмица. Добре, че не са я направили с формата на олимпийските кръгове.

Triniti, това за царевицата съм го чувала и друг път, но така и не разбрах защо се смята, че е извънземна. Би ли обяснила?

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #199 -: Август 17, 2008, 17:35:31 pm »
Последните 2 поста оставям без коментар, тъй като мисля, дадохме достатъчно доказателства назад в темата, че кръговете в полята не са дело на хора, както и че в тях е вложена геометрия и концентрирана мисъл, далеч надхвърлящи земните концепции и достижения.

Колкото до въпроса на SMSI-H - да, последната фигура има много общо с мьобиусовите "усуквания" на пространството, и според мен, е намек за скорошното излизане на планетата ни от 3D-парадигмата.

Кръговете, които са дело на човешка ръка, се познават по нещо много елементарно - при тях има разрушаване структурата на растението - или чрез накъсване ( намачкване ), или чрез пречупване на стъблата. При истинските космични послания такива деформации не се наблюдават - а само едно фино прегъване на стъблата под прав ъгъл, при което растенията продължават да живеят, и си дават полагащата им се реколта.

Научете се да разпознавате ценната информация от откровената дезинформация, защото това умение ще ви бъде от голяма полза в предстоящите бурни времена !

musica universalis

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #200 -: Август 17, 2008, 20:00:02 pm »
А откъде знаеш, че ние хората не разполагаме с такава технология, и че не са хора, които я използват.  ;)

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #201 -: Август 17, 2008, 21:33:20 pm »
Че то не само царевицата се смята от някои, че има извънземен произход, а също и житото. Явно и рапицата трябва да е такава, че нали има кръгове и в полетата, засети с рапица?!... ;)


А след като руснаците, че и американците вече използват оръжие, за да създават масови видения, няма нищо чудно, кръговете в полетата да имат и наш си, земен произход. Колко неща са скрити от нас, а пък ние все още (земните жители) си живеем в някакъв свят, колко сме единствени и неповторими. Нее, има много неща над нас...

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #202 -: Август 17, 2008, 23:51:31 pm »
А откъде знаеш, че ние хората не разполагаме с такава технология, и че не са хора, които я използват.  ;)


Добре, определени хора разполагат с технологията - способна да произведе нещо подобно, но много по-разрушително за растенията - и всъщност те я използват, за да пропагандират скептицизъм към житните кръгове като цяло..
Но това, което представляват истинските кръгове, е уникално с две основни неща: първо - прецизното, фино прегъване на стъблата в спираловидни потоци, наподобяващи движение, при което растенията остават живи.
И второ, далеч по-важно от простата технология - претворяването на сложни концепции или цели симфонии, изградени по принципите на свещената космическа геометрия - някои от които представляват загадка и до днес за много известни математици, астрономи и физици.

Житните кръгове са послания, предназначени за земляните, изпратени от различни техни космически братя, и представящи различни акпекти от необозримата и жива Вселена, в която живеем. Да си представяме, че те са дело на някакви си "високостоящи" земни йерархии, е опростенчески опит да сведем Космоса до собствените си ограничени представи за реалност, и да оприличим новото на нещо познато. Именно от този капан на мисленето е добре да се измъкнем, час по-скоро.

А иначе, за себе си смятам, че съм изчел достатъчно литература, изследваща този феномен, за да бъда твърдо убеден в другоземния произход на автентичните формации, и да вярвам, че всяка от тях носи свой собствен, безценен смисъл...     
« Последна редакция: Август 17, 2008, 23:53:01 pm от ultrafutur »
musica universalis

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #203 -: Август 19, 2008, 22:09:51 pm »
Ултра, какво ще кажеш за това конче в горния край на снимката? Не съм го слагал аз, то си е там... :P
Снимките са от тук:
 http://translate.google.bg/translate?u=http%3A//www.cropcircleconnector.com/2008/august2008.html&hl=bg&langpair=auto|bg&tbb=1&ie=windows-1252
 http://translate.google.bg/translate?u=http%3A//www.cropcircleconnector.com/2008/august2008.html&hl=bg&langpair=auto|bg&tbb=1&ie=windows-1252
« Последна редакция: Август 19, 2008, 22:31:30 pm от SMSI-H »

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #204 -: Август 20, 2008, 03:32:32 am »
SMSI-H, това конче си е там от много отдавна ( ако не ме лъже паметта, от 4-5 века  ;) ). Като цяло, мястото си е доста особено, и неслучайно тъкмо там изникват повечето житини кръгове...
В последно време, обаче, се появяват много данни за кръгове в САЩ, Канада, и други кътчета по Земята, които умело се прикриват от официалните власти...
musica universalis

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #205 -: Август 20, 2008, 07:48:38 am »
SMSI-H, това конче си е там от много отдавна ( ако не ме лъже паметта, от 4-5 века  ;) ). Като цяло, мястото си е доста особено, и неслучайно тъкмо там изникват повечето житини кръгове...
В последно време, обаче, се появяват много данни за кръгове в САЩ, Канада, и други кътчета по Земята, които умело се прикриват от официалните власти...
Ултра,
Не ти ли направи впечатление при двете фигури в житата, че това са две различни местности, с два еднакви коня? Трябва да се погледне в сайта къде са местоположенията на тези фигури и времето на появата им. Интересно е какво може да се намери в нета за тези коне. Ти имаш ли информация за тях?

Неактивен Алис

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #206 -: Август 20, 2008, 11:50:15 am »
Към Еон: Знам, че това последното, което съм публикувала Е човешкото послание, но на предната страница съм сложила и така наречения "отговор на Аресибо" - провери, ако не вярваш ;). Моята снимка, обаче, е много по-мъничка от тези, които си намерила ти(сигурно затова не си я забелязала) - благодаря за тях, страхотни са!

Неактивен Алис

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #207 -: Август 25, 2008, 12:50:51 pm »
Вижте - това е скорошно, от преди месец. На какво ви прилича повече - на жена, държаща слънце, или на връх на тибетска ступа?

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #208 -: Август 25, 2008, 13:25:28 pm »
Първо видях жена. Като се вгледах след това ми заприличаха на небесни тела,като  едното/тялото на жената/ току що пристигаше, а може би е на път :)
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #209 -: Август 25, 2008, 19:00:36 pm »
Последната фигура, публикувана от Алис, олицетворява женското начало в бъдещия, малко по-безплътен от днес, човек, след преминаването на датата 23.12.2012 год. Защо държи слънце над главата си? Как мислите?

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12726 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27