Автор Тема: Духовна Революция  (Прочетена 16068 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Дъвиан

  • Гост
Духовна Революция
« -: Юни 17, 2006, 02:56:21 am »
Първата и единствена мисъл, която трябва да ангажира съзнанието на всеки буден човек в нашето време и в тези години, е темата за революцията! Революция мощна, безпощадна и унищожителна! Революция в съзнанието! Революция в душите! Революция в Духа, която да разтърси из основи мъждукащите душици на човечеството!

Форумът би трябвало да е място, където да се събират хора с общи интереси! Ние, като будни хора, трябва да направим някаква революция първо в нашите умове, после в умовете на нашето обкръжение, после в страната, а оттам и в света. Говоря за Революция на Доброто. Виждам един начин на спасение и той е в добруването. Само по духовни пътища можем да си помогнем! И това е така, защото Духът повдига материята. Материята не може да спаси материята. На материален план са изчерпани вече всички идеи за политика и държавно устройство. Има един начин, и това е най-правилния, а именно – духовното преобразуване, духовната революция! Тя трябва да се осъществи чрез идеята за добруване, дейна добродетел! Извечният Вселенски Принцип на Вселюбов и Саможертва! Това трябва да ни бъде емблема, това трябва да ни бъде знаме!

Съзнанията на хората сега са чисти магнити и привличат всичко около себе си и го попиват за отрицателно време. Така, когато някой направи добро, то веднага се забелязва и съзнанието на хората го поглъща и то им дава импулси да сторят същото след време на някой друг. Астралния свят е слязъл толкова ниско, че вече всички имат преживявания в отвъдсетивния свят само посредством сънищата си! Това е благодатно време! Ние трябва да сме радостни, че живеем  в него! Ние имаме пълната възможност да променим света! Небесния свят е разрешил това! Той желае това! Всеки един от нас трябва да се опомни и когато най-малкото добро се осъществи – доброто на улицата, сред хората, доброто в автобусите, магазините, учрежденията, домовете – тогава то ще задейства вибрации, които коренно ще променят нещата. Но за това е нужно човешко действие, нужен е човешки подвиг, а не е толкова трудно. Просто трябват общи усилия и съзнание, че не си единствен, а че някъде другаде някой прави същото и помага, помага на хората! Защото така помага и на себе си! Такъв е закона! Каквото мислиш, то се случва! Каквото викнеш, то идва!

Стига сме били хладни и студени в разумността си! Време е човек да излезе от черупката си! Искаме да видим истинските жени и истинските мъже да работят заедно, един за друг! Помогнеш ли, и на теб ще ти помогнат! Дадеш ли Любов, и на теб ще дадат! Хората разбират, те оценяват. Всичко се попива в тяхното съзнание! Ако им дадеш насилие, те ще станат насилници! Ако им дадеш добротата си, и те ще дадат своята някому. Ето това е истинската Революция! Революция, която превръща парите в безплатни дарове, а препитанието в осъзната работа за другите. Ние, сегашните хора, имаме едно по-висше съзнание и трябва да го проявим! Всеки един го има! Всеки един може да го освободи и да го даде, да го изпита и да види резултата! Вярвам, че можем!
« Последна редакция: Юни 19, 2006, 09:56:43 am от Дъвиан »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Революция
« Отговор #1 -: Юни 17, 2006, 08:50:45 am »
Дъвиан, къде се беше изгубил толкова време?  :)   

Революция казваш...ми тя си тече, при това от доста време. Кой съзнателно, кой не-всички сме във вихъра.
Не мисли като човек!-Крион

Дъвиан

  • Гост
Отг: Духовна Революция
« Отговор #2 -: Юни 17, 2006, 11:48:04 am »
Дъвиан, къде се беше изгубил толкова време?  :)   

Революция казваш...ми тя си тече, при това от доста време. Кой съзнателно, кой не-всички сме във вихъра.

Къде си тече, бе приятелю, какво говориш?! Именно за това ваше примиряване сме на това положение! Всеки, който мисли така - че си вървяло духовното къде осъзнато, къде не - нищо не прави! Нищо! Нали така се оставяш в ръцете на ситуацията, а не я преборваш! Това утешение е много опасно Миротворче! Няма нужда от такова утешение - трябва така да говориш, приятелю, че да ти ври кръвта, разбираш ли! Трябва с една дума да будиш масите! За това ти говоря! Докога да се чака, докога да си приказваме! Няма ли обединение, нищо не става! Говорено е много, всеки знае какво се има предвид, но хората спят, всички спим! Именно заради подобни утешения - че си течало все пак! И какво - да чакам, да съм радостен, че тя си течала революцията? НЕ - искам да я направим! Духовната революция! Всеки един да я направи! Да пробваме пътя на доброто!
« Последна редакция: Юни 19, 2006, 09:57:18 am от Дъвиан »

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Революция
« Отговор #3 -: Юни 17, 2006, 18:55:31 pm »
Революция се прави за да се установи диктатура...
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: Революция
« Отговор #4 -: Юни 18, 2006, 12:26:41 pm »
.. :o Не беше ли за да се свали диктатура ???
musica universalis

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Революция
« Отговор #5 -: Юни 18, 2006, 14:32:29 pm »
не
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Революция
« Отговор #6 -: Юни 19, 2006, 00:54:51 am »
Революция.....когато ти писне и нямаш друга по-важна работа.
 ;)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Дъвиан

  • Гост
Отг: Духовна Революция
« Отговор #7 -: Юни 19, 2006, 01:19:30 am »
Говорим за духовна революция! Народе, не разбираш ли от символи?
Ти пишеш, защото "нямаш друга по-важна работа", или пишеш за да дадеш светлината на другите и така да им помогнеш в израстването? Всичко е ясно бе! По постовете си личи кой какъв е!
« Последна редакция: Юни 19, 2006, 09:57:42 am от Дъвиан »

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Революция
« Отговор #8 -: Юни 19, 2006, 02:34:06 am »
Революцията не е ли сбъркания финал на по-важната работа?
Аз съм за Еволюция.
Еволюцията е: точния метод, в точното време, в точното място, от точните участници.
Революциите се правят от учили-недоучили, израстнали-недораснали или нетърпеливи.
т.е. "бързащи, като муле пред майка си" ;)
Допускам, че Революцията почиства мястото за Еволюцията. Но дали е така?
Нека се учим от природата.
Всеки ден виждам как тя Еволюира.
Революциите се следват от разруха: вулкани, земетръси, урагани......
Но едно без друго не могат. Взаимно се допълват, като Ин-Ян.
Допълване до Цялото. Инклузивност ..... ;)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Oberon

  • Гост
Отг: Духовна Революция
« Отговор #9 -: Юни 19, 2006, 14:05:29 pm »
Дъвиън, я по мойте постове кажи аз какъв съм:))?
То си пише де. Войната, която очаквам от 15 години, за която чета и знам че ще стане...аз съм най-отпред, да знаеш. Ти на задна линия гледай да оцелееш, щото аз ще съм прах на 3тата минута....

Amenun

  • Гост
Отг: Духовна Революция
« Отговор #10 -: Юни 24, 2006, 12:52:47 pm »
Не разбирам защо един човек се опитва да каже нещо толкова чисто (Дъвиан) и да поткани към нещо добро и позитивно, развиващо.... и всички коментиращи..... изкривяват и се вкопчват за простите думички, дискутирайки каво всъщност те означават. Помислете за малко какво търси този човек чрез тях.
Няма значение Революция, Еволюция, Прогрес или............. както искате го наречете!!!!!
Важно е отношението и желанието за тази ДУХОВНА ........   развитост, изчистеност.
Човек търси това което му липсва...... защо не подадете ръка, а се ровите из редовете??!!! :-X

Дъвиан

  • Гост
Отг: Духовна Революция
« Отговор #11 -: Юни 24, 2006, 16:04:09 pm »
Така е Amenun, хората се вкопчват в ненужните неща, а дълбоките основи не ги виждат. Нищо не става изведнъж, но поне малко да остане в душите на хората от това, което говоря, е добре.За съжаление това нещо се говори толкова векове вече по най-различен начин и чрез най-различни средства, но все няма пълноценен, мащабен резултат. Силно се надявам нашата епоха да предостави най-добрите условия това да стане!

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Духовна Революция
« Отговор #12 -: Юни 24, 2006, 16:43:31 pm »
Така е Amenun, хората се вкопчват в ненужните неща, а дълбоките основи не ги виждат.
А защо изобщо трябваше да има ненужни неща?
Аз се вкопчих в "Революция". ако приема че твоето твърдение е верно (че се вкопчваме в ненужните неща)....то тогава излизам прав, че революция не е нужна.
Помислете логично...

За съжаление това нещо се говори толкова векове вече по най-различен начин и чрез най-различни средства, но все няма пълноценен, мащабен резултат.
И още не сте разбрали защо е така?
Защо не се получава?
Като не знаете причината как да ви последвам?
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Дъвиан

  • Гост
Отг: Духовна Революция
« Отговор #13 -: Юни 24, 2006, 16:48:20 pm »
как да ви последвам?

Има един единствен начин да ме последваш - като правиш добро и като обичаш всичко на този свят :)

Eon

  • Гост
Отг: Духовна Революция
« Отговор #14 -: Юни 24, 2006, 16:48:50 pm »
Ми че то аз съм с теб тогава... :P

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27