Автор Тема: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...  (Прочетена 133416 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #300 -: Август 08, 2012, 14:36:24 pm »
Дел,  наистина  познанията  са  ти  впечатляващи,  но  си  много  далеч  от  мъдроста  на  майка  ти! Да  те  попитам  на  какво  трябва  се  подчинява  обичта  и  подчинява  ли  се  изобщо  на  понятието  трябва? 
        Вие  в  къщи  перете  ли,  чистите  ли,  готвите  ли,   питам  жените,  не  ми  казвайте  само,  че  много  ви  се  прави  това.  На  кой  мъж  му  се  ходи  на  работа  (ако  няааама  задявка  с  колежката),  точно  на  никой,  но  защо  ходим  въпреки  нежелението  си?   
« Последна редакция: Август 08, 2012, 14:44:44 pm от mitko »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #301 -: Август 08, 2012, 15:14:49 pm »
Ех Митеее, това с чистенето, готвене и пране се прави не защото искаме, а защото трябва и друг няма да го свърши от любов към тази дейност. Е разбира се има хора обичат да готвят. Има и такива които са вманиачени на тема чистота и чистят сутрин и вечер. Имам си една леля тя така сутрин и вечер цялата къща минава. Ако сравним болница и къщата и, то в болницата е кочинка. А ходи и на работа и мъж гледа. То такъв мъж на 40 и косур, ма като детенце. Взе я леля ми, че да има домашна помошничка, готвачка и бонус нощна гимнастика.  На работа се ходи предимно за пари иначе няма как да си купиш храната и да платиш сметките. Щастливци са тези, които работят това което обичат и всъщност те не работят.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #302 -: Август 08, 2012, 15:22:35 pm »
Става  въпрос  за  твоето  вътрешно  искам  и  трябва!
Май започваш да пееш друга песен!  ;)
Детето  ти  тръгва  към  наркотиците  -  Какво  правиш -  налагаш  твоето  трабва  или  внимаваш  да  не  го  "скопиш"  и  го  оставяш  да  си  троши  главата,  за  да  добие  опит?  Не  го  прави!   
Тук си в голямо недоразумение изобщо! Това, че си изписал думата "трябва" не означава, че възпирайки детето си по всеки известен ти начин от дрогата, го правиш защото "трябва"...Пак не си наясно. Правиш го не защото "трябва", а защото ти "искаш" детето ти да се отърве от дрогата. Искаш го с цялото си същество. Искаш!!!
Слушайки,  четейки  и  възприемайки  чужда  опитност  не  се  ли  "самоскопяваш"       
Поемам пресметнат риск, като през цялото време прецеждам чуждите разкази през собственото си сито на собствените си представи и опитност. Давам си известно време /като карантинен срок/ за да почувствам верността или несъстоятелността и, ако е второто: отсвирвам бързо, това не е скопяване. Скопяване е докато си малък да ти напълнят празната главица с програми, през чийто филтър да виждаш, оценяваш и решаваш дори, когато вече имаш собствен опит, противоречащ на тези програми. Е това е скопяване.
Вие  в  къщи  перете  ли,  чистите  ли,  готвите  ли,   питам  жените,  не  ми  казвайте  само,  че  много  ви  се  прави  това.  На  кой  мъж  му  се  ходи  на  работа  (ако  няааама  задявка  с  колежката),  точно  на  никой,  но  защо  ходим  въпреки  нежелението  си?   
Обичах моя човек. И всичко, което правех беше като магия за мен, като музика, дори прането на чорапите му...А ако ти не познаваш това усещане, и си с другарчето си заради някое "трябва" е друг въпрос...
Има една хубава книга, написана от психотерапевт, в която се казва, че дори изпадането в депресия е избор, но неосъзнат. Т.е. на някакво неосъзнато и дълбоко ниво в теб, ти си поискал тази депресия, защото тя ти е нужна за нещо...Ако някой се интересува - ще дам линк към книгата.
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #303 -: Август 08, 2012, 15:25:56 pm »
То такъв мъж на 40 и косур, ма като детенце. Взе я леля ми, че да има домашна помошничка, готвачка и бонус нощна гимнастика.

Е на това е добър пример за заглавието на темата ( Търсиш - намираш, искаш - получаваш ) напълно пробуден чиляк, искал е правилно и като е търсил не е бил със затворени очи  :D.

П.С.Абе вие си разказахте автобиографиите бре   :D :D :D.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #304 -: Август 08, 2012, 15:30:28 pm »
Нали го казахме това, че злото е непреработено добро. Алхимичния процес на превръщането на оловото в злато. Става дума за осъзнато отношение, за радост  - не за действие основано на принуда, нито на пошло щение.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #305 -: Август 08, 2012, 15:39:55 pm »
Дел,  наистина  познанията  са  ти  впечатляващи,  но  си  много  далеч  от  мъдроста  на  майка  ти! Да  те  попитам  на  какво  трябва  се  подчинява  обичта  и  подчинява  ли  се  изобщо  на  понятието  трябва? 
        Вие  в  къщи  перете  ли,  чистите  ли,  готвите  ли,   питам  жените,  не  ми  казвайте  само,  че  много  ви  се  прави  това.  На  кой  мъж  му  се  ходи  на  работа  (ако  няааама  задявка  с  колежката),  точно  на  никой,  но  защо  ходим  въпреки  нежелението  си?
Зависи от избора на това, с което се заемеш, може и чинии да миеш и да пееш.
Току що плетох, само защото бе предизвикателство да видя как става. И мога да кажа, че можеш и до изводи за Всемира да стигнеш от съзерцание на самия процес: Как едната бримка се превръща в две, а опакото се преобразява в лицево...дуалността я има във всичко, и хармонията на лице и опако създават картина - и ТОВА Е КРАСИВО, но ако решиш да "премахнеш едната страна на плетката"..няма да има нищо!

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #306 -: Август 08, 2012, 15:45:05 pm »
 :hi:
Дел, както казах добре пишеш .... но я ми го докажи това:

1.че злото е непреработено добро
2.Алхимичния процес на превръщането на оловото в злато.

Аз твърдя:
1.Злото си е зло и никога неможе да стане добро, обратното може. (нали си вярващ, дедо ти Боже доста ще трябва да преработва  :D)
2.Когато от олово ми направиш злато, веднага си сменям името.

Другото е както казах красиви думи но кухи, съжалявам че нямам писателски дар за да прозвучи малко по така  :D.

Поздрави.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #307 -: Август 08, 2012, 15:49:14 pm »
:hi:

Аз твърдя:
1.Злото си е зло и никога неможе да стане добро, обратното може. (нали си вярващ, дедо ти Боже доста ще трябва да преработва  :D)

Поздрави.
Той - Отеца  преработва... Чрез нас, а ние чрез него...Процеса е постоянен и тук е избора, дали го разбирам това взаимодействие. Хилядолетия толеранс се иска, а се равняват на един миг!

Отричайки едната страна на монетата, се лишаваш от нея...  бъди и лице и гръб, как ако искаш и двете да са лице? колкото бягаш от сянката си тя те гони, бягаш ли те гонят. Спориш ли спорят с теб. Спориш ли със себе си живееш в дискомфорт и недоволство от случващото се, та и забравяш за това, което си изтласкал от видимост и се чудиш после кой си, къде си. Можеш ли да ходиш с един крак, или да искаш и двата да се движат едновременно в една единствена крачка само напред. Това не са думи. Това е реалност. Имаш два крака и когато ходиш единия пристъпва напред, а другия назад, така щото има задвижване. Ако искаш може и да не се движиш, за да си само в едно положение - това ще бъде ли добро или ще е просто пасивност... и ако се опиташ да казваш кое е лошо и кое добро, с това на кой помагаш. Ако някой те послуша, за него доброто ще се превърне в зло, щото ще се придържа само в една изкуствена посока и това ще избие в друго...и става хаос. Съвършенството не се състои в пасивност и еднаквост, а в единно взаимодействие на две противоположни сили. И от това няма страдание, а радост, поне за мен.
... Мъдрата ми майка казваше: Ако искаш да си невиждана красавица стой си в къщи.  Отеца явно обича многообразието и се разпростира  - чрез нас, а индивидуалността си е единство, проявено в дуалност тук на Земята,  и това е Красиво и смело!
« Последна редакция: Август 08, 2012, 16:12:57 pm от del »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #308 -: Август 08, 2012, 16:23:25 pm »
Той - Отеца  преработва...

Много му е бавна преработката на "Отеца" ти  ;).Злото нещо става все повече и повече, айде да не намесваме "деволчето", щот веднага ще запитам ами що не му е минал една преработка на него и т.н. ..... Пишеш и доста други неща, но и аз ти казвам твоите виждания и реалности не са мои, твоето красиво не е мое и така нататък. Напиши нещо по темата, потърсил ли си нещо и намерил ли си го, поискал ли си и дали си го получил, другите неща за съжаление като ги чета и ми става смешно, не се обиждай но аз съм прям човек, което мисля го казвам директно.

П.С.Поздрави и ако пишеш за отговор ще те помоля само за това одебеленото!
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #309 -: Август 08, 2012, 16:39:39 pm »
Привет Old4,
Зло не потърсих и зло не получих.
« Последна редакция: Август 08, 2012, 20:03:58 pm от Mirotvorec »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #310 -: Август 08, 2012, 16:59:50 pm »
 :hi:
Това е добре, дано и до края да е така, бъди жив(а) и здрав(а).
« Последна редакция: Август 08, 2012, 20:04:11 pm от Mirotvorec »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #311 -: Август 08, 2012, 17:34:27 pm »
Ех Митеее, това с чистенето, готвене и пране се прави не защото искаме, а защото трябва и друг няма да го свърши от любов към тази дейност. Е разбира се има хора обичат да готвят. Има и такива които са вманиачени на тема чистота и чистят сутрин и вечер. Имам си една леля тя така сутрин и вечер цялата къща минава. Ако сравним болница и къщата и, то в болницата е кочинка. А ходи и на работа и мъж гледа. То такъв мъж на 40 и косур, ма като детенце. Взе я леля ми, че да има домашна помошничка, готвачка и бонус нощна гимнастика.  На работа се ходи предимно за пари иначе няма как да си купиш храната и да платиш сметките. Щастливци са тези, които работят това което обичат и всъщност те не работят.
   
        А  ето и  един  реален  отговор.
        Винаги  има  неща  които  трябва  да  се  свършат!  И  моят  спор  с  другите  е,  че  когато  трябва  нещо  да  се  свърши   независимо  от  това  дали  искаш  или  не,  тя  ситуацията  те  принуждава.  Няма  не  искам,  няма  недей,  това  трябва  да  стане.
        При  мен  нещата  не  стоят   от  позицията  на  искам  или  не  искам,  а  трябва  ли  или  не  трябва.  Ни  се  питам  искам  ли  да  пуша  или  не,  а  трябва  ли  да  пуша  или  не. 
        Не  се  питам  искам  ли  да  сменя  бабата  с  нещо  по-засукано  (разбира  се  че  искам),  а  се  питам  трябва  ли  и  си  оставам  с  нея. 
       Ползвам  чужди  истини,  затова  чета,  но  не  защото  искам,  а  защото  трябва,  понеже  инак  трябва  да  преоткривам  топлата  вода.
       Обичта  даже  се  подчинява  на  понятието  трабва.  Обичта трябва  да  се  докаже.   Как  се  даказва  обич?  Обичта  се  доказва  с  грижи!   
        Приятно  е  нали  дами?  Аз  го  обичам,  а  той  се  грижи  за мен!   Престане  ли  да  се  грижи  дузпата  и  друг!  Това  е   манталитета  на  днешната  младеж.  Аз   искааааам,  а  мама  и  тате  са  длъжни  (трябва)  да  са  гарант  за  тяхното  искам. 
        Дел,  майка  ти  е  била  много  мъдра  жена,  щом  е  прозряла  истината,  че  любовта  е  дълг.   
        "Истината  не  е  в  това  което  искаме  (желаем),  а  в  това  което  трябва  да  вършим  без  да  го  искаме,  така  се  учим  на  отговорност  и  да  бъдем  самостоятелни."
       
« Последна редакция: Август 08, 2012, 17:45:25 pm от mitko »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #312 -: Август 08, 2012, 17:54:23 pm »
Ех Митеее, това с чистенето, готвене и пране се прави не защото искаме, а защото трябва и друг няма да го свърши от любов към тази дейност. Е разбира се има хора обичат да готвят. Има и такива които са вманиачени на тема чистота и чистят сутрин и вечер. Имам си една леля тя така сутрин и вечер цялата къща минава. Ако сравним болница и къщата и, то в болницата е кочинка. А ходи и на работа и мъж гледа. То такъв мъж на 40 и косур, ма като детенце. Взе я леля ми, че да има домашна помошничка, готвачка и бонус нощна гимнастика.  На работа се ходи предимно за пари иначе няма как да си купиш храната и да платиш сметките. Щастливци са тези, които работят това което обичат и всъщност те не работят.
   
        А  ето и  един  реален  отговор.
        Винаги  има  неща  които  трябва  да  се  свършат!  И  моят  спор  с  другите  е,  че  когато  трябва  нещо  да  се  свърши   независимо  от  това  дали  искаш  или  не,  тя  ситуацията  те  принуждава.  Няма  не  искам,  няма  недей,  това  трябва  да  стане.
        При  мен  нещата  не  стоят   от  позицията  на  искам  или  не  искам,  а  трябва  ли  или  не  трябва.  Ни  се  питам  искам  ли  да  пуша  или  не,  а  трябва  ли  да  пуша  или  не. 
        Не  се  питам  искам  ли  да  сменя  бабата  с  нещо  по-засукано  (разбира  се  че  искам),  а  се  питам  трябва  ли  и  си  оставам  с  нея. 
       Ползвам  чужди  истини,  затова  чета,  но  не  защото  искам,  а  защото  трябва,  понеже  инак  трябва  да  преоткривам  топлата  вода.
       Обичта  даже  се  подчинява  на  понятието  трабва.  Обичта трябва  да  се  докаже.   Как  се  даказва  обич?  Обичта  се  доказва  с  грижи!   
        Приятно  е  нали  дами?  Аз  го  обичам,  а  той  се  грижи  за мен!   Престане  ли  да  се  грижи  дузпата  и  друг!  Това  е   манталитета  на  днешната  младеж.  Аз   искааааам,  а  мама  и  тате  са  длъжни  (трябва)  да  са  гарант  за  тяхното  искам. 
        Дел,  майка  ти  е  била  много  мъдра  жена,  щом  е  прозряла  истината,  че  любовта  е  дълг.     

Митко, привет!
Винаги е приятно да се общува с теб. Да майка ми бе много мъдра жена, самотна в смисъла на споделеността. Ако би говорил с човек като нея, щяхте да общувате без думи. Ще си позволя да споделя, че Покрай тази нейна откровенна самотност -  се научих да виждам В понятието "трябва" - понятието "искам". Иначе болката е голяма. Чувствах именно Дълг да преодолея, пазарлъка в себе си с житейските несполуки, за да разбера, че на мястото на всеки мой вътрешен спор с болката стои ЛЮБОВ. Затова и казвам, че търсейки да докажеш една теза моментално същността ти вижда противоположното. Затова и не приемам тази дискусия като спор, а търся центъра - основата и.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #313 -: Август 08, 2012, 18:14:04 pm »
А  ето и  един  реален  отговор.
Реален, за теб, защото съвпада с твоите програми, така е. Моята опитност е съвсем друга.
Приятно  е  нали  дами?  Аз  го  обичам,  а  той  се  грижи  за мен!   Престане  ли  да  се  грижи  дузпата  и  друг!  Това  е   манталитета  на  днешната  младеж.  Аз   искааааам,  а  мама  и  тате  са  длъжни  (трябва)  да  са  гарант  за  тяхното  искам. 
Ти само това си виждал явно: стискане на зъби  или търсене на изгода. Е, има и други варианти. Но на теб не ти звучат познато явно...
"Истината  не  е  в  това  което  искаме  (желаем),  а  в  това  което  трябва  да  вършим  без  да  го  искаме,  така  се  учим  на  отговорност  и  да  бъдем  самостоятелни."     
Истината?! Твоята?! Моята?! Чия истина?!
Направо почва да става жалък този спор...  :nea:Като принудиш някого да стиска зъби...отговорен човек ли го правиш? Или озлобен? На който само постъпките са озаптени? Отговорността като всяка друга етична категория е вътрешна такава. Не външна.
На отговорност може да те научи само собствената ти опитност /включваща не малко количество "провали"/. И отговорността е резултат единствено на вътрешно решение. Никой затворник не е станал добър човек, от това, че са го пердашили и се е подчинявал в затвора.

« Последна редакция: Август 08, 2012, 18:17:42 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #314 -: Август 08, 2012, 18:36:50 pm »
"Истината  не  е  в  това  което  искаме  (желаем),  а  в  това  което  трябва  да  вършим  без  да  го  искаме,  така  се  учим  на  отговорност  и  да  бъдем  самостоятелни."

 :hi:
МЪДРО и точно!

С този цитат на Митко според мен трябва да завърши тази безмислена полемика.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27