Автор Тема: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...  (Прочетена 133452 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #240 -: Август 02, 2012, 21:22:14 pm »
Ще ми допадне! Пиши. Колкото до думата църква, не съм аз преводача на Откровение на Йоана. Писах ти че аз възприемам не църква, а духовно тяло, а ти храм. Това е буквален цитат, взет от Библията, тази, която ще четат и хората. и тук е въпроса на личното тълкувание.
« Последна редакция: Август 03, 2012, 07:37:01 am от Mirotvorec »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #241 -: Август 03, 2012, 00:10:06 am »
6. Но имаш това добро, че мразиш делата на николаитите, които и Аз мразя. 7. Който има ухо, нека чуе, що говори Духът към църквите: На този, който победи, ще дам да
яде от дървото на живота, което е всред Божия рай.”
 
      3:4 А змията рече на жената: Никак няма да умрете;
3:5 но знае Бог, че в деня, когато ядете от него, ще ви се отворят очите и ще бъдете, като Бога, да познавате доброто и злото.
3:7 Тогава се отвориха очите и на двамата и те познаха, че бяха голи; и съшиха смокинови листа та си направиха препаски.
3:9 Но Господ Бог повика човека и му рече: Где си?
3:10 А той рече: Чух гласа Ти в градината и уплаших се, защото съм гол; и се скрих.
3:11 А Бог му рече: Кой ти каза, че си гол? Да не би да си ял от дървото, от което ти заповядах да не ядеш?
3:12 И човекът рече: Жената, която си ми дал за другарка, тя ми даде от дървото, та ядох.
3:13 И Господ Бог рече на жената: Що е това, което си сторила? А жената рече: Змията ме подмами, та ядох.
3:16 На жената рече: Ще ти преумножа скръбта в бременността; със скръб ще раждаш чада; и на мъжа ти ще бъде подчинено всяко твое желание и той ще те владее.
3:17 А на човека рече: Понеже си послушал гласа на жена си и си ял от дървото, за което ти заповядах, като казах: Да не ядеш от него, то проклета да бъде земята поради тебе; със скръб ще се прехранваш от нея през всичките дни на живота си.
3:19 С пот на лицето си ще ядеш хляб, докато се върнеш в земята, защото от нея си взет; понеже си пръст и в пръстта ще се върнеш.
3:20 И човекът наименува жена си Ева {Т.е. Живот.}, защото тя беше майка на всички живи.
3:21 И Господ Бог направи кожени дрехи на Адама и на жена му и ги облече.
3:22 И Господ Бог каза: Ето, човекът стана като един от Нас, да познава доброто и злото; и сега, за да не простре ръката си да вземе и от дървото на живота, да яде и да живее вечно, -
3:23 затова Господ Бог го изпъди от Едемската градина да обработва земята, от която бе взет.
3:24 Така Той изпъди Адама; и постави на изток от Едемската градина херувимите и пламенния меч, който се въртеше, за да пазят пътя към дървото на живота.
   
      1/   Бог  гол  ли  се  е  разхождал  из  градината,  или  което  е  по-вероятно  да  е  бил  доста  по-различна  същност  от  Адам  и  Ева?    Да,  те  не  са  могли  да  съпоставят  между  себе  си  и  Бог,  а  листата  са  били  да  скрият  разликата  помежду  им.
      2/  Бог  осъзнава,  че  е  допуснал  грешки!!  Създаденото  от  него  творение  е   прекалено   лекомислино  и  лесно  се  манипулира  когато  е  лишено  от  знание!  (така  е  и  досега  нали?)  Затова  възниква  сериозен  проблем -  на  него  му  трябва  роб,  но  разбира,  че  не  може  да  има  знаещ  роб, двете  понятия  знание  и  робство  са  несъвместими.       
 2:15 И Господ Бог взе човека и го засели в Едемската градина, за да я обработва и да я пази.  (от  кого  да  я  пази  Дел,  от  кого  като  си  е  имал  херувими  и  огнен  меч,  значи  остава  само  работата) 
     Още  нещо  е  осъзнал  "Бога"  създал  живота  и  човека,  че  той  е  страхлив  и  безотговорен,  но  е  осъзнал  и  защо  е  такъв  страхлив.  Защото  знанието  неподплатено  с  практически  опит  е  просто  някаква  си  безцелна  информация!  Опита  води  до  смелост,  а  не  знанието.   Знаеш  много  за  мишките,  но  се  страхуваш  от  тях  нали?
     Мъдроста  е  --  изживяно  емоционално  знание  превърнало  се  в  опит!
     Същинският  проблем  обаче  е  безотговорноста,  как  се  учи  човек  на  отговорност,  чрез  страдание,  и  самостоятелност  (ето  ти  причината  за  свободната  воля  и  страданието  причинено  от  собственият  ти  избор)
       Така,  че  отговорните  за  постъпките  си  хора  ще  си  осигурят  безсмъртие,   няма  да  изброявам  такива  личности  (безсмъртна  инкарнация)
      Защо  "Богът"  не  е  разрушил  това  си  творение  и  край? -- Защото  не  е  всемогъщ  защото  не  той  е  създал  съзнанието.   Защото  е  подизпълнител! 
      Да,  до  този  "Бог"  седи   Иисус!  Той  има  съветници  застъпници  и  т.н.!   Този "Бог"  по-скоро  "богове"  са  еволюирали  съзнания  овладели  възможността  да  творят  чрез  мисъл - форма.   Но  независимо  от  еволюцията  им   те  лъжат  проявяват  несправедливост,  пристрастност  и  жестокост ............
       Абсолюта  е  нещо  съвсем  друго.
       Сега  си  представи  знаещо  и  можещо  творение  и  в  същото  време  безотговорно  -  много  опасна  комбинация,  като  имаш  предвид  и  неприкосновенноста  на  съзнанието!!   
                   
           
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Arcane

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 51
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #242 -: Август 03, 2012, 01:42:09 am »
 Да,  до  този  "Бог"  седи   Иисус!  Той  има  съветници  застъпници  и  т.н.!   Този "Бог"  по-скоро  "богове"  са  еволюирали  съзнания  овладели  възможността  да  творят  чрез  мисъл - форма.   Но  независимо  от  еволюцията  им   те  лъжат  проявяват  несправедливост,  пристрастност  и  жестокост ............
       Абсолюта  е  нещо  съвсем  друго.


mitko, трябва да кажа, че съм абсолютно съгласен с теб. Още от малък съм знаел, че същестува нещо МНОГО, ама МНОГО по-велико и съвършено от нас и с нетърпение очаквах да започна Библията. Казвам очаквах, защото вътрешно чувствах, че трябва да съм по "духовно извисен" така да се каже преди да започна да чета Библията. Както и да е, когато усетих, че съм готов (може и да не е било така, само казвам, че почувствах) започнах да я чета с голям интерес. В момента съ

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #243 -: Август 03, 2012, 07:29:35 am »
........................................................

 :hi: Точно!

Аз бих го казал малко по простичко, някой си говорят с него, други му се молят, трети .........., но това не е този за когото си мислят ;). За съжаление сме много долу и назад, да не кажа и у лево че да комунилираме с Абсолюта  както казва Митко, аз Му казвам Силата.

П.С.Много важно е да търсиш правилният път и ако го искаш със сърце, ще го намериш защото ще го получиш ( ще ти го даде не Абсолюта, но важното че ще го получиш ;) )!
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #244 -: Август 03, 2012, 08:46:17 am »
Защо  "Богът"  не  е  разрушил  това  си  творение  и  край? -- Защото  не  е  всемогъщ  защото  не  той  е  създал  съзнанието.   Защото  е  подизпълнител! 
      Да,  до  този  "Бог"  седи   Иисус!  Той  има  съветници  застъпници  и  т.н.!   Този "Бог"  по-скоро  "богове"  са  еволюирали  съзнания  овладели  възможността  да  творят  чрез  мисъл - форма.   Но  независимо  от  еволюцията  им   те  лъжат  проявяват  несправедливост,  пристрастност  и  жестокост ............
       Абсолюта  е  нещо  съвсем  друго.           
Iris преди известно време ми отговори на същият този въпрос: "Кого е имал предвид Исус в Новия завет, говорейки за "Бог"? На места е имал предвид Абсолюта, от който всички сме произлезли, на места - съвсем други както каза той "еволюирали същества", а спомена и някакъв Логос...
Бог не е ревнив комплексар, какъвто го изкарва църквата /и не само църквата, сигурно/.
Според мен историята със змията и "изгонването" е "ала-бала", ако се чете буквално. "Изгонването" - това според мен е собственият ни избор да слезем в 3D. Все едно да кажеш, че раждайки бебе, жената го наказва и го изгонва от себе си. Кой знае кой е писал тия писаници...Някой, който е забравил, че всъщност е висшият си Аз и се е вживял в ролята на "изгонената от райската градина жертва". Някой, който е чул историята за астрала, където си имаш всичко без да работиш и да раждаш в мъки?! Кой знае изобщо кой и какъв му е акъла на автора на тия писаници?! Да раждаш в мъка и с пот да извличаш храната си, това просто е страничен ефект от инкарнирането ни.
Митко, какво е това животно "безсмъртна инкарнация"?!
И за безотговорността: казваш: "Същинският проблем е безотговорността"...И все едно казваш: "Същинският проблем на третокласниците е, че не могат да решават диференциалните уравнения от висшата математика"...Как може което и да било от стъпалата на нашата опитност /еволюция/ като отделна индивидуалност и като инкарнация в материята да бъде "проблем"?! Всичко е път. И завои по пътя. 
« Последна редакция: Август 03, 2012, 08:49:45 am от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #245 -: Август 03, 2012, 10:48:32 am »
П.С.Много важно е да търсиш правилният път и ако го искаш със сърце, ще го намериш защото ще го получиш ( ще ти го даде не Абсолюта, но важното че ще го получиш ;) )!
   
        Не  Олд,  няма  да  го  получиш,  нищо  не  се  получава  даром.  Ще  го  откриеш  сам,  чрез  грешките  и  поуките  извлечени  от  тях.  Мисля  си,  че  това  е  и  пътя,  грешка-  поука  (стъпало)  и  пак  и  пак........  така стъпало  по  стъпало  все  нагоре.  Важното  е танца  да  е  танго!

Iris преди известно време ми отговори на същият този въпрос: "Кого е имал предвид Исус в Новия завет, говорейки за "Бог"? На места е имал предвид Абсолюта, от който всички сме произлезли, на места - съвсем други както каза той "еволюирали същества", а спомена и някакъв Логос...
Митко, какво е това животно "безсмъртна инкарнация"?!
И за безотговорността: казваш: "Същинският проблем е безотговорността"...И все едно казваш: "Същинският проблем на третокласниците е, че не могат да решават диференциалните уравнения от висшата математика"...Как може което и да било от стъпалата на нашата опитност /еволюция/ като отделна индивидуалност и като инкарнация в материята да бъде "проблем"?! Всичко е път. И завои по пътя. 
       m2f,  Задаваш  два  въпроса.  По  въпроса  за  отговорноста  няма  да  се  разберем  спорили  сме  и  друг  път!  Моето  мнение  е,  че  понятието  трябва  ли    е  водещото  за  отговорните  хора,  ти  смяташ  че  водещият  мотив  е  аз  искам,  с което  не  мога  да  се  съглася. 
         "Винаги  е  необходимо  когато  искаме  нещо,  да  знаем  кой  ще  плати  сметката"
        Що  е  то  безсмъртие? 
        Постоянният  ни  АЗ  не  безсмъртен  той  е  вечен,  защото  е  създаден,  а  не  роден.  Той  не  умира,  а  бива  трансформиран  (разрушен) (препрограмиран)
        Безсмъртието  е  спомена  който  е  оставила  една  инкарнация  след  себе  си!!!     Леонардо,  Рафаело,  Нютон,  Айнщайн,  Левски,  Ботев, 
        Много  пъти  съм  казвал,  че  смисъла  на  живота  е  да  оставим  хубави  спомени  след  себе  си,  защото,   те  спомените  оставени  след  нас  са  фактора  определящ  съдбата  ни  в  следващата  инкарнация.
        Паметта  на  хората  те  правят  светец  или  .... ,  а  не  дали  те  е  канонизирала  църквата. 
       Фасетата  Митко,  ще  блести  в  диаманта  Дик  със  опитностите  си,  а  спомените  ще  я  предпазват  от  прахта  на  времето.
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #246 -: Август 03, 2012, 12:39:58 pm »
Вярно е, че спорим с теб за "трябва" и "искам", но причината още да спорим е, че не влагаме едно и също значение в тези две думи. Не друго!!!
Последен опит: ??? : "Искам", може да идва от две места:1/от дълбините на душата ми, или 2/от егото ми и от някой егрегор. "Искам" не е непременно някаква глезотия или прищявка за чужда сметка, както мислиш ти!!! "Искам да помагам на хората, искам да съм свестен човек, искам да се науча да релаксирам, искам да изпитвам радост, искам да зарадвам детето си, искам да бъда себе си/!!!/..."  Разбираш ли? Зависи от къде идва моето "искам"...
Онова на което ти казваш "трябва" за мен съвпада с онова "искам", идващо от дълбините на душата ми. Защото има и друго "трябва", което както вариант 2/ на "искам", идва от егрегорите.  Чрез програмите. Например: "трябва непременно да уважаваш родителите си, независимо, че баща ти е алкохолик и те изнасилва"..."трябва да си непременно винаги приятен на другите хора"..."трябва да имаш 6 по математика, независимо, че ти се повръща от нея"..."трябва да не се развеждаш с мъжа си побойник, защото е лошо да си разведен"..."трябва да се омъжиш, защото така правят всички"...Разбираш ли?
"Винаги  е  необходимо  когато  искаме  нещо,  да  знаем  кой  ще  плати  сметката"       
Тука се подписвам с две ръце и аз! Искам - плащам, искам - плащам...Но! Когато душата ми иска нещо, тя ползва нещо като БЕЗЛИМИТЕН РЕСУРС, БЕЗЛИХВЕН ЗАЕМ, ДОРИ НЕ И ЗАЕМ... А когато ме задвижи някоя прищявка, спонсорирана от деструктивен егрегор, обикновено лихвата е космическа...Егрегорите са лихвари и сводници, това го повтарям постоянно, и макар, че не са същества с интелект и собствена воля, са енергийно много силни и изобретателни в стремежа си да се разрастват.
За "безсмъртната инкарнация" чак сега те разбрах правилно.
 :hi:


Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #247 -: Август 03, 2012, 13:38:07 pm »
6. Но имаш това добро, че мразиш делата на николаитите, които и Аз мразя. 7. Който има ухо, нека чуе, що говори Духът към църквите: На този, който победи, ще дам да
яде от дървото на живота, което е всред Божия рай.”
 
      3:4 А змията рече на жената: Никак няма да умрете;
3:5 но знае Бог, че в деня, когато ядете от него, ще ви се отворят очите и ще бъдете, като Бога, да познавате доброто и злото.
3:7 Тогава се отвориха очите и на двамата и те познаха, че бяха голи; и съшиха смокинови листа та си направиха препаски.
3:9 Но Господ Бог повика човека и му рече: Где си?
3:10 А той рече: Чух гласа Ти в градината и уплаших се, защото съм гол; и се скрих.
3:11 А Бог му рече: Кой ти каза, че си гол? Да не би да си ял от дървото, от което ти заповядах да не ядеш?
3:12 И човекът рече: Жената, която си ми дал за другарка, тя ми даде от дървото, та ядох.
3:13 И Господ Бог рече на жената: Що е това, което си сторила? А жената рече: Змията ме подмами, та ядох.
3:16 На жената рече: Ще ти преумножа скръбта в бременността; със скръб ще раждаш чада; и на мъжа ти ще бъде подчинено всяко твое желание и той ще те владее.
3:17 А на човека рече: Понеже си послушал гласа на жена си и си ял от дървото, за което ти заповядах, като казах: Да не ядеш от него, то проклета да бъде земята поради тебе; със скръб ще се прехранваш от нея през всичките дни на живота си.
3:19 С пот на лицето си ще ядеш хляб, докато се върнеш в земята, защото от нея си взет; понеже си пръст и в пръстта ще се върнеш.
3:20 И човекът наименува жена си Ева {Т.е. Живот.}, защото тя беше майка на всички живи.
3:21 И Господ Бог направи кожени дрехи на Адама и на жена му и ги облече.
3:22 И Господ Бог каза: Ето, човекът стана като един от Нас, да познава доброто и злото; и сега, за да не простре ръката си да вземе и от дървото на живота, да яде и да живее вечно, -
3:23 затова Господ Бог го изпъди от Едемската градина да обработва земята, от която бе взет.
3:24 Така Той изпъди Адама; и постави на изток от Едемската градина херувимите и пламенния меч, който се въртеше, за да пазят пътя към дървото на живота.
   
      1/   Бог  гол  ли  се  е  разхождал  из  градината,  или  което  е  по-вероятно  да  е  бил  доста  по-различна  същност  от  Адам  и  Ева?    Да,  те  не  са  могли  да  съпоставят  между  себе  си  и  Бог,  а  листата  са  били  да  скрият  разликата  помежду  им.
      2/  Бог  осъзнава,  че  е  допуснал  грешки!!  Създаденото  от  него  творение  е   прекалено   лекомислино  и  лесно  се  манипулира  когато  е  лишено  от  знание!  (така  е  и  досега  нали?)  Затова  възниква  сериозен  проблем -  на  него  му  трябва  роб,  но  разбира,  че  не  може  да  има  знаещ  роб, двете  понятия  знание  и  робство  са  несъвместими.       
 2:15 И Господ Бог взе човека и го засели в Едемската градина, за да я обработва и да я пази.  (от  кого  да  я  пази  Дел,  от  кого  като  си  е  имал  херувими  и  огнен  меч,  значи  остава  само  работата) 
     Още  нещо  е  осъзнал  "Бога"  създал  живота  и  човека,  че  той  е  страхлив  и  безотговорен,  но  е  осъзнал  и  защо  е  такъв  страхлив.  Защото  знанието  неподплатено  с  практически  опит  е  просто  някаква  си  безцелна  информация!  Опита  води  до  смелост,  а  не  знанието.   Знаеш  много  за  мишките,  но  се  страхуваш  от  тях  нали?
     Мъдроста  е  --  изживяно  емоционално  знание  превърнало  се  в  опит!
     Същинският  проблем  обаче  е  безотговорноста,  как  се  учи  човек  на  отговорност,  чрез  страдание,  и  самостоятелност  (ето  ти  причината  за  свободната  воля  и  страданието  причинено  от  собственият  ти  избор)
       Така,  че  отговорните  за  постъпките  си  хора  ще  си  осигурят  безсмъртие,   няма  да  изброявам  такива  личности  (безсмъртна  инкарнация)
      Защо  "Богът"  не  е  разрушил  това  си  творение  и  край? -- Защото  не  е  всемогъщ  защото  не  той  е  създал  съзнанието.   Защото  е  подизпълнител! 
      Да,  до  този  "Бог"  седи   Иисус!  Той  има  съветници  застъпници  и  т.н.!   Този "Бог"  по-скоро  "богове"  са  еволюирали  съзнания  овладели  възможността  да  творят  чрез  мисъл - форма.   Но  независимо  от  еволюцията  им   те  лъжат  проявяват  несправедливост,  пристрастност  и  жестокост ............
       Абсолюта  е  нещо  съвсем  друго.
       Сега  си  представи  знаещо  и  можещо  творение  и  в  същото  време  безотговорно  -  много  опасна  комбинация,  като  имаш  предвид  и  неприкосновенноста  на  съзнанието!!   
                   
           
Митко, Благодаря Ти, ето отговора ми:

1.Да те се крият с листа, защото вече са двама, а не една същност и отделеността се вижда.... Първом Бог създава Адам цяла същност, и мъж и жена го създава. С ‘приземяването’ .....’дървото’ на познанието го хапваш в процеса на приземяването, а когато се заземиш..ти се налага да си творец, за да оцелееш и това те прави като Бог да си в познанието за добро и лошо, диханието, живота..смъртта.. Твореца е роб на творбата си..не обратно.
2.Всеки е слуга на творението си!В Небесното(горното) царство по-големия е слуга на по-малкия.
3. От Земята – от хапването от дървото на” +” и” –„ имаме 2ве същности, те могат да са в единство и при това женското се води от положителния заряд и се редуват, за да съществуват, могат и да са в дисбаланс.... анима, анимус, които се „търсят”, „намират” - светлина и сянка на тленното.....И тяхното движение –танц  поражда опита на смъртността..Танца на живота се редува с танца на смъртта... Но това, през времето дарява опит - памет количественото в качествено.. и човек изгражда телата на живото Божествено тяло, и става пълноценен сътворец,... достигайки короната на творението на върха на 7мия ден...и дуалността хармонично грее, като запален светилник и огрява храма  - духовното тяло.
--
„и постави на изток от Едемската градина херувимите и пламенния меч, който се въртеше, за да пазят пътя към дървото на живота”
Колкото до това, е енергийното устройство на Земята ни. А огнения меч е центъра, и ако човек го достигне ще е избавен от дуалността, няма да има полярност и ще е достигнал нулевата точка, центъра-пламенния меч, където е дървото на живота..Дървото на живота-вечната енергия, вихъра на Бог- огъня-Логоса, който твори. Херувимите са като огнени вихри – енергия на огъня, потдържащи 4рите посоки...

На Изток... Храмовете винаги имат  порти на Изток, С лице към Изгерва, Бога..(храма на Соломон, с  двата Соломонови стълба на Входа, отразяващи дуалността - единия е мъжкия, светлия, положителния полюс, а другия е женския, нощния,отрицател. полюс минавайки през портите символно навлизаш в духовното  тяло – храма,...където изграждаш дървото на живота,но тук на Земята, запазвайки, качествата на "+" и "-", хармонично, в свещен Брак- а в символиката, това е представено като звездата на Давид, в центъра между двата стълба, двата противоположни триъгълника образуват единство.
--

« Последна редакция: Август 03, 2012, 14:37:57 pm от del »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #248 -: Август 03, 2012, 14:05:05 pm »
Последен опит: ??? : "Искам", може да идва от две места:1/от дълбините на душата ми, или 2/от егото ми и от някой егрегор. "Искам" не е непременно някаква глезотия или прищявка за чужда сметка, както мислиш ти!!! "Искам да помагам на хората, искам да съм свестен човек, искам да се науча да релаксирам, искам да изпитвам радост, искам да зарадвам детето си, искам да бъда себе си/!!!/..."  Разбираш ли? Зависи от къде идва моето "искам"...
Онова на което ти казваш "трябва" за мен съвпада с онова "искам", идващо от дълбините на душата ми. Защото има и друго "трябва", което както вариант 2/ на "искам", идва от егрегорите.  Чрез програмите. Например: "трябва непременно да уважаваш родителите си, независимо, че баща ти е алкохолик и те изнасилва"..."трябва да си непременно винаги приятен на другите хора"..."трябва да имаш 6 по математика, независимо, че ти се повръща от нея"..."трябва да не се развеждаш с мъжа си побойник, защото е лошо да си разведен"..."трябва да се омъжиш, защото така правят всички"...Разбираш ли?

Последен опит: ??? : "Трябва да помагам на хората, трябва да съм свестен човек, трябва да се науча да релаксирам, трябва да изпитвам радост,трябвада зарадвам детето си, трябва да бъда себе си/!!!/..."  Разбираш ли? Зависи от къде идва моето "искам"...  Душата  не  иска,  тя  изисква  това  което  й  е  нужно,  и  й  се  дава,  тия  горе  са  за  това  да  помагат  на  душата,  а  не  на  егото.
 Защото има и друго "трябва", което както вариант 2/ на "искам", идва от егрегорите.  Чрез програмите. Например: "трябва непременно да уважаваш родителите си, независимо, че баща ти е алкохолик и те изнасилва" -  това  не  е  баща,  а  донор..."трябва да си непременно винаги приятен на другите хора"  Не  трябва  да  си  винаги  приятен  на  околните -  препоръчително  е..."трябва да имаш 6 по математика, независимо, че ти се повръща от нея"  трябва  да  се  стремиш  да  я  разбереш..."трябва да не се развеждаш с мъжа си побойник, защото е лошо да си разведен"  че  това  другар  в  живота  ли  ти е?   Но  ти  си  си  го  избрала  нали,  е  понеси  си  отговорноста  за  личният  си  избот  "трябва да се омъжиш, защото така правят всички"   Имаш  право  на  избор  -- да  си  в  хармония  с  природата  или  да  си  човек  тип  кукувица ...Разбираш ли?  Не,  не  те  разбирам!
« Последна редакция: Август 03, 2012, 14:12:14 pm от mitko »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #249 -: Август 03, 2012, 14:47:08 pm »
Човек е нужно да се отнася към себе си със Справедливост - Отговорно и Милосърдно - да се изслушва в желанията си. Така щото да не прави на себе си и на другите това, кото не иска и да получи.
« Последна редакция: Август 06, 2012, 09:50:21 am от Mirotvorec »

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #250 -: Август 03, 2012, 15:20:55 pm »
Последен опит: ??? : "Трябва да помагам на хората, трябва да съм свестен човек, трябва да се науча да релаксирам, трябва да изпитвам радост,трябвада зарадвам детето си, трябва да бъда себе си/!!!/..." 
Ако съм успяла да дам ръководната роля на душата си в живота ми на човешко същество, то тези "трябва" /ако ги има!!!/ ще говорят много зле за моята душа. За същността и. Защото смисъла на "трябва" /по дефиниция/ предполага вътрешно раздвоение. Т.е. Нещо, което е обратното на "искам". "Трябва" е юзда, за някой, който вътрешно не го иска даденото нещо. Един вид: "Абе аз не искам, ама трябва". А моята душа не чувства такова вътрешно раздвоение. Когато иска нещо - иска го защото го иска. За мен твоето "трябва" е моето вътрешно и спонтанно "искам". Аз обичам детето си, защото искам, а не защото трябва. /примерно/.
"Трябва" винаги е следвано от въпроса: "Защо трябва?" Докато: "Душата ми го иска" е аксиома. Въпроса е да не се бърка все пак гласа на егото с гласа на душата тука...

П.П. Колкото до примерите с бащата, с математиката и т.н. ...си се отклонил от разговора ни, влязъл си в конкретиката, а не си видял програмите, които стоят зад моите примери. Примерите бяха само и единствено за да видиш, че думата "трябва" не върви добре навсякъде и не е панацея. Както и думата "искам", естествено. Дали ще е  "трябва" или ще е "искам", важното е откъде идва, а не другото.

А, че не ме разбираш - виждам... :( Карай, спирам.

« Последна редакция: Август 03, 2012, 15:34:03 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #251 -: Август 03, 2012, 15:43:20 pm »
Мога ли да споделя...
"Трябва", не се ли явява проява на отговорността, тогава, когато имаш избор между две действия, при което отчиташ отговорно, и пред себе си полезността на едното действие пред другото. Например, иска ми се да продължа да пуша, но чакам дете и трябва да приключа с този навик. Тоест, когато някакво "желаене" от нас, поражда раздвоение, умението отговорно за себе си да кажем, кое ни е приоритет, да ги степенуваме по важност - и да определим избора си. А "искам" би могло и да съвпадне с "трябва", ако до толкова е осъзната тази важност, щото да извира като стремеж и желание от сърцето.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #252 -: Август 03, 2012, 15:44:40 pm »
На Изток... Храмовете винаги имат  порти на Изток, С лице към Изгерва, Бога..(храма на Соломон, с  двата Соломонови стълба на Входа, отразяващи дуалността - единия е мъжкия, светлия, положителния полюс, а другия е женския, нощния,отрицател. полюс 
       Женското  начало  е  положителното  светлото,  мъжкото  е  тъмното- заявявам  го  с  лека  нотка  на  прискърбие,  но  е  така.  Не  може  даващото  живот  да  е  тъмна  отрицетелна енергия.
         Светлото  може  да  роди  тъмно,  но  тъмното  никога  светло!

Мога ли да споделя...
"Трябва", не се ли явява проява на отговорността, тогава, когато имаш избор между две действия, при което отчиташ отговорно, и пред себе си полезността на едното действие пред другото. Например, иска ми се да продължа да пуша, но чакам дете и трябва да приключа с този навик. Тоест, когато някакво "желаене" от нас, поражда раздвоение, умението отговорно за себе си да кажем, кое ни е приоритет, да ги степенуваме по важност - и да определим избора си.
   
           Напълно  съм  съгласен  понатието  трябва  ли    да  определя  приоритетите.             
« Последна редакция: Август 03, 2012, 16:06:01 pm от mitko »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #253 -: Август 03, 2012, 15:56:11 pm »
А "искам" би могло и да съвпадне с "трябва", ако до толкова е осъзната тази важност, щото да извира като стремеж и желание от сърцето.
Ето това казвам и аз през цялото време! Благодаря за превода, del:-*:hi: :drinks:
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #254 -: Август 03, 2012, 16:50:18 pm »
Добре...
Какво представлява "-" и как взаимодейства с "+"...
Хрумва ми веднага, описаната история в "Пира" на Платон, в коментарите около Ероса, има една история, В която се разказва как Мизерията среща Способа и решава да го привлече...та те раждат Ероса.... Така разбирам аз"празнотата" - неизявеното съдържание - неоплоденото и срещата му с вечно движещото се първично намерение, представено от изпълнения порив - способа -начина -причинителя  - Логоса, оплождащ първичната "пустота"-неизявената същност....Така и мъжкото. опложда женското, (което, непроявено, видимо е в отрицание - липса), та да може да се изяви, да се породи проява - Цялост... Така, че женското е съда, който мъжкото, изпълва, като намерение и затова се говори и за Свещен Брак.. и в положителност и в отрицателност да "не се унищожат",  а да породят живот, вечно преливайки, предизвиквайки живот...Отрицателното-женското е в този случай тук на земята, е вътрешното, непроявеното, и да ако го разглеждаме в духовен смисъл то е в присъствие-положителност, но неппроявено е невидимо...и отрицателно...пак казвам, въздуха влиза навътре и навън излиза, пулсира, вдишва и издишва - всяко заменя позицията си с другото, както пясъка в пясъчния часовник преминава от горе надолу и обратно...

из Wikipedia:
Пир (диалог):
"Сократ започва своята реч, съгласявайки се, че първо трябва да се опише какво е този бог Ерос, а после да се разгледат делата му.
...
И така Ерос не е нито красив, нито грозен, а нещо между тези две.Оттам излиза, че Ерос не е нито смъртен, нито безсмъртен. Той не е бог а демон. Демоните са онези сили, които:
„    Обясняват и предават на боговете това, което идва от хората, а на хората – това, което идва от боговете.    “

Демоните и по-специално Ерос, запълва празнотите във Вселената, така че тя да може да осъществи вътрешната си връзка. По нататък Диотима разяснява произхода на Ерос така: на празненство по случай раждането на Афродита имало пир на боговете, там Способът се напил и заспал, а Бедността се възползвала и заченала от него. Затова Ерос има черти и от майка си, и от баща си, а като цяло е спътник на Афродита. Ерос винаги е беден, той е сух, бос и бездомен, нуждата не се разделя от него. Но в същото време е коварен и мъжествен, страшен ловец, майстор на кроежи и измами, жаден за разум. Нито е смъртен, нито безсмъртен, цъфти и живее, докато не намери това, което търси, после умира. Но като го постигне много скоро го изгубва и пак почва да го търси – затова не е нито беден, нито богат. "
« Последна редакция: Август 03, 2012, 17:06:33 pm от del »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27