Автор Тема: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...  (Прочетена 133402 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #210 -: Юли 26, 2012, 18:29:13 pm »
...

Аз ти зададох конкретен въпрос, ти ми се хващаш за определена дума и ми говориш за Библия Иисус и ....... казах ти и пак ти повтарям, както избегна въпроса ми какъв е пола ти, така увърташ всеки неудобен за теб въпрос, безинтересна ми е полемиката с теб.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #211 -: Юли 26, 2012, 23:40:03 pm »

     Няма човешко същество, чието устройство да не помни в себе си "живота" на цветята и животните.
     

Тук много се изложи.

 Ако имаше преживяването лично на всяко едно растение и животно на Земята нямаше  да генерираш  глупости за "човешките прераждания".

 Ей, това искат и хората тук.
 
Не общи приказки и цитати, а твоите разкази и споделени  знания когато си бил кокиче, нарцис, зюмбюл......катерица, папагал, слон.......и т.н.

 Само тогава ще ти повярват, че ти познаваш творението, като цяло извън "човешките" предели и    ще вникнат в  писанията ти.
 



Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #212 -: Юли 27, 2012, 02:02:25 am »
Прераждането в случая няма значение, а самото тълкуване на това, което търсиш.

Истината по писанията е повече от относителна. Дори не е желателно да се свързва с добро и зло, а с възможност да търсиш това, което си заслужава или напротив.

Чрез Словото не се намира и получава.

Вярата е основно.

Пълнота получаваш и имаш, когато чрез Вяра си постигнал.

Вяра в какво? В това, което искаш, а не в някой Бог непременно.

Дали ще го получиш и намериш зависи само от теб.
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #213 -: Юли 27, 2012, 18:58:29 pm »
...
Преди време имах сън-видение: Намерих се в Голяма зала, в която един до друг седяха  Дванадесет  Старци, Те Представляваха Съд. Аз наблюдавах, като да съм част от ставащото и едновременно себе си. В средата имаше везни, на тях се мереха делата на хората. Идваше някой и делата му се поставяха в миг на везните, на едната страна бяха „добрите”  дела, на другата страна „лошите”..., после се решаваше кой отива в Ада и кой в Рая. В Рая не отиваха „твърде праведните”, а само тези, на които делата на везните се уравновесяваха, тоест биваха по равно. Всеки, на който „доброто” бе в повече отиваше в Ад, Също и този на който „злото” бе в повече отиваше В Ад. Разтълкувай го рационално.
За да стане по-интересно ти предлагам да се опиташ да съгласуваш съня си и разсъжденията си по него с думите:
 „Така, понеже си хладък, нито топъл, нито студен, ще те повърна из устата Си.“ (Откровение 3:16)

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #214 -: Юли 28, 2012, 09:02:29 am »
Искрено Благодаря, Ирис.
Вчера и тези дни Мислех за Откровението на Йоана. Не мисля в числа, но думите ги свързвам с тях. За числото на антихриста, понеже е число на човек, а то е 6, по-горе писах, явно неясно (Извинете, ще се постарая да се изразявам по- смислено), за числото 7, а то за мен представлява енергийна завършеност( 7 дни = Сътворението, светлината се изявява 7мично), 6 е недоразвито 7, Бог се проявява в 3-единство 777, но в ограничен, незавършен вид е 666, все едно недоразвит до 6та степен Бог, извинявам се за израза. И все пак, за да се оборя ще  кажа, че най-завършено за мен е 999... Написах това, в смисъла на думите, които цитира „Така, понеже си хладък, нито топъл, нито студен, ще те повърна из устата Си.“ (Откровение 3:16)
Най-лесно е да си представим пирамида, с квадратна основа ( 4 - квадрат за мен е Земята, има 4 посоки),  разделена напречно на седем степени...ако махнем върха, което е 7ма степен извървяваме, последователно 6 стъпала, и ако приемем, че човек има същото устройство в проява, то, той се движи нагоре, развива се, достига последователно себе си и Бога в себе си до 7 мото стъпало. Тъй като всяко движение се извършва кръгово, то следва човек да извърви своята енергийна еволюция, по спирала, обхождайки, времево, по посока на часовниковата стрелка, надясно - всички стъпала, и това ако е умозрително,(тоест следва някакви неясни модели на поведение) а не последователно лично извървян път, човек се забавя... проявите му следват егото, и той остава фиксиран в една част от себе си... , ако Би имал поглед отгоре, човек, ще види един единствен кръг,  със себе си в центъра, и цялото си движение ще види във всяка точка, която е извървял, за да го завърши, но вече няма да ги възприема времево като проява... Всяко свое действие, ще го съзира като обща проява, от сбор точки ( с движение от долу нагоре) в една точка, а всяка точка ще е запълнила очертанието на кръга( като секундите на часовника, та затова са и 12 те форми на проява - часове, както и 12-те зодиакални знаци...).. Енергията, която ползва,  за да се придвижва спираловидно нагоре ще я има от намерението, от волята си и ако той е "хладък, нито топъл, нито студен"...няма да има как да изпълни намерението си...и да се придвижи. Ако приемем, чисто физически, че движението по спирала се "вдъхновява" от намерението и създава своегорода вихър, то този вихър си взаимодейства и с по-горните нива, и по силата на самото си движение ги притегля обратно, точно тук е проявата на "+" и "-" заряди,,, +, сякаш тегли системата ( сякаш системата вдишва и здишва) , да се движи, а "-" дърпа надолу, чрез пасивността си, ако стигнат до единно действие, то ще е може би при голяма скорост, ... тогава ще се усещат сляти.... и ще са като ново тяло..или лъч светлина..или звезда. Съответно е и въздействието от горе ( от звездата) към пирамидата,  то ако човек се движи по стъпалата( символично)...ще бъде обхванат, до където се е "изкачил"...
Не споделих, че "сънувах" през годините тези символи, проявени в една или друга степен, и тази тема се развиваше във времето... Може би ще е по-разбираемо ако просто опиша сънищата, и ви помоля да ги разтълкуваме заедно ( ако не ви отегчавам).
« Последна редакция: Юли 28, 2012, 10:07:45 am от del »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #215 -: Юли 30, 2012, 15:03:15 pm »
Земята(а и не само) има и пета посока,която също е много важна!Навътре!Защо винаги броим само външните вектори?

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #216 -: Юли 30, 2012, 18:24:44 pm »
Нищо не схванах от отговорът на del към  Iris, някой, ако ми "преведе" през довършени и недовършени числа и енергии, до зодиакалните знаци и сънищата, ще почерпя с една молитва преди да заспя.

Ние сме призовани да бъдем различни! Най-голямата заблуда, в която може да изпадне един християнин, е идеята, че можем да се отъждествяваме със света и все пак да останем християни. Достигаш ли до някой с компромис, най-вероятно ще стане компромисен християнин. Не случайно църквата от последното време е хладка. Всъщност Христос казва на лаодикийската църква: “Зная делата ти, че не си студен нито топъл. Дано да беше ти студен, или топъл. Така, понеже си хладък, нито топъл, нито студен, ще те повърна из устата Си” (Отк 3:15-16). Христос счита, че състоянието на хладкия християнин е по-опасно от състоянието на студения, понеже не вижда окаяното си състояние.

Хората в днешно време се впечатляват от принципните хора, а не от "хладки". Принципните хора намират, могат и да научат някой друг по пътя, но не всеки.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #217 -: Юли 30, 2012, 20:45:28 pm »
Yoda, според мен  del говори за духовното израстване, за полярностите, за времето и за смисъла и технологията на въпросното израстване.

1/   6 е недоразвито 7, Бог се проявява в 3-единство 777, но в ограничен, незавършен вид е 666, все едно недоразвит до 6та степен Бог.......
.....най-завършено за мен е 999...
2/....4 - квадрат за мен е Земята, има 4 посоки... 
3/...ако приемем, че човек има същото устройство в проява, то, той се движи нагоре, развива се, достига последователно себе си и Бога в себе си до 7 мото стъпало. Тъй като всяко движение се извършва кръгово, то следва човек да извърви своята енергийна еволюция, по спирала, обхождайки, времево, по посока на часовниковата стрелка, надясно - всички стъпала,
4/и това ако е умозрително,(тоест следва някакви неясни модели на поведение) а не последователно лично извървян път, човек се забавя... проявите му следват егото, и той остава фиксиран в една част от себе си... ,
5/ако Би имал поглед отгоре, човек, ще види един единствен кръг,  със себе си в центъра, и цялото си движение ще види във всяка точка, която е извървял, за да го завърши, но вече няма да ги възприема времево като проява...
6/....Енергията, която ползва,  за да се придвижва спираловидно нагоре ще я има от намерението, от волята си и ако той е "хладък, нито топъл, нито студен"...няма да има как да изпълни намерението си...и да се придвижи. Ако приемем, чисто физически, че движението по спирала се "вдъхновява" от намерението и създава своегорода вихър, то този вихър си взаимодейства и с по-горните нива, и по силата на самото си движение ги притегля обратно, точно тук е проявата на "+" и "-" заряди,,, +, сякаш тегли системата ( сякаш системата вдишва и здишва) , да се движи, а "-" дърпа надолу, чрез пасивността си...
1/ Злото е нееволюирало добро. Никаквите ми познания по нумерология ми говорят, че 7 е число на Бог, а 9 е последният цикъл от дадена поредица. 6 е числото на "Звяра".
2/това е ясно от геометрията.
3/Кръговото движение нагоре по вита стълба, когато се гледа от някой, който е най - горе изглежда като движение в кръг в равнина. Изкачването не се забелязва веднага. Изглежда като тичане в кръг.
4/ Вместо "умозрително" сложи "на самотек", а вместо "последователно" сложи "осъзнато и методично". Т.е. човек расте по - бързо, когато го прави осъзнато и по някаква методика. Тук стои въпроса, обаче: възможно ли е по принцип, изобщо, да се форсира духовното израстване или не? Аз съм на обратното мнение тук: израстването не става по - бързо отколкото е вродената му способност да расте.Защото защитавам тезата, че във всеки един момент, човек проявява максимума, на който е способен за дадения етап.
5/ Когато сме там, откъдето можем да видим себе си с всичките си инкарнации ще установим, че времето не е фактор за развитието ни, че то не съществува.
6/Еволюцията се случва само тук, в 3D, където има полярности, и където контрастите на изживяванията ни, ни дават импулс да се променяме. Нищо не е добро или зло: имаме процес, приличащ на "дишане": вдишваме - издишваме: едното не е възможно без другото.

П.П. Това е , дето аз го разбрах, и то, евентуално, защото може и да греша в тълкуването на сложния изказ на del. ::) /дано не ми се обиди за тая забележка/
Master Yoda, изкарах ли си за една молитва преди да заспиш? Или ... :nea: чакаме Iris да преведе?


« Последна редакция: Юли 30, 2012, 20:56:32 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #218 -: Юли 30, 2012, 21:34:17 pm »

4/ Вместо "умозрително" сложи "на самотек", а вместо "последователно" сложи "осъзнато и методично". Т.е. човек расте по - бързо, когато го прави осъзнато и по някаква методика. Тук стои въпроса, обаче: възможно ли е по принцип, изобщо, да се форсира духовното израстване или не? Аз съм на обратното мнение тук: израстването не става по - бързо отколкото е вродената му способност да расте.Защото защитавам тезата, че във всеки един момент, човек проявява максимума, на който е способен за дадения етап.


Искрени благодарности, m2f! Предполагам, че греша в изказа и пълнотата на подбраните думи, то затова сме с различни гледни точки, за да се коригираме.  А струва ми се съвършенството се проявява, когато някой е естествен и непринуден, тогава може и да поправи, ако нещо е неточно... В смисъла на това, m2f, смятам за вярно, че човек постига най-доброто, за всеки един свой момент. Понякога обаче, за човек е възможно ( и сам си го знае най-добре) да види пред себе си няколко варианти за избор, да продължи обаче по инерция, ( заради умора и друго) и да не е съвсем на себе си след това, после и да се изгуби за известно време, но и това не е проблем, от гледна точка на безвремието - на нетленното му Аз.., казвам само , че може да се случи, и може да го преодолее, ако избере да вложи волята си за това... m2f, изразяваш по-добре от мен това, което казвам. За мен е проблем, защото все още се колебая как точно да обсъждам тези теми, аз си вадя информацията от мои видения и сънища, после я анализирам, като често успявам след 10тина години, затова се регистрирах в този форум, защото искам да споделя, да чуя други позиции и да си избистря видяното, защото и аз понякога имам нужда от време да го осъзъная, и там именно правя грешки- в опита за тълкувание, преди да е узряло в мен, затова и аз със себе си споря. Благодаря ви на всички!  :hi:

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #219 -: Юли 31, 2012, 00:37:18 am »
Понякога обаче, за човек е възможно ( и сам си го знае най-добре) да види пред себе си няколко варианти за избор, да продължи обаче по инерция, ( заради умора и друго) и да не е съвсем на себе си след това, после и да се изгуби за известно време, но и това не е проблем, от гледна точка на безвремието - на нетленното му Аз.., казвам само , че може да се случи, и може да го преодолее, ако избере да вложи волята си за това...
Ето това е класическия довод срещу моя, в случая! "Да продължиш по инерция заради умора" значи, че ти липсва сила, издръжливост, дисциплина или друго... Това означава, че ти липсват качествата, които да не ти позволят да се пуснеш по инерцията!!! Не е важно по каква причина не си постъпил правилно. Важното е, че се е случило. А щом се е случило, значи, че ти е липсвало някое качество, което е било ключа съм случването. Т.е. ако си имал търпение, може храброст да не ти е стигнала. Или ако си имал храброст, може прозорливост да не ти е стигнала. Или ако си имал всичко останало, може сила просто да не ти е стигнала...При всички положения, обаче тука е точно като в математика: "Ако си можел по - добре - щял си да го направиш . Щом не си, значи нещо ти е куцало. Какво? Предстои да анализираш сам." Тази математика помага при работата върху прошката...към себе си...За всичко онова, което си можел да направиш и по-добре, но към оня момент не си успял. Разбирането, че във всеки момент правиш максимума, не те освобождава от работата върху себе си. Само премахва излишното чувство на вина, че си бил това, което си бил, и, че растеш с темп, който не можеш просто ей така да надскочиш.  :hi:
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #220 -: Юли 31, 2012, 09:47:30 am »
Да, точно така е! Като се отърсиш от чувството за вина обаче, разбираш, че именно "проблема" по пътя ти те дарява с гориво - енергия, за да продължиш напред, не казвам веднага, но опита който имаш от случилото се, ако го осмислиш вече не се явява проблем, а се трансформира в успешност, когато се появи нова 'трудност'. Като по чудо именно  това е израстването – достигането на Бог...вътре в нас. Когато впрегнеш сили за постигане на една цел, и срещайки препятствия по пътя душата ти ги преобразува в гориво - енергия по пътя. Така, щото препятствията се явяват стъпала за изкачване.  И да се обвиняваш  при евентуален неуспех , за мен именно води до инерция – спад на сили. За да постигнеш алхимично чудо трябва не просто да следваш личната си цел благоразумно, а да обичаш това, с което се занимаваш. Да си вложил себе си като елемент от ставащото – любов...проявена в отношение, отношение пораждащо проява....
« Последна редакция: Август 01, 2012, 07:31:25 am от Mirotvorec »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #221 -: Юли 31, 2012, 10:39:04 am »
       Браво  Дел!
       Похвално е  това,  че  казваш  това  което  ти  мислиш  и  чувстваш  и,  че  не  се  криеш  зад  цитати! 
      "Истински  стойностното  добро  е  трансформираното  негативно"  Степента  на  трансформация  зависи  от  емоцията  която  си  вложил  в  нея. 

Разбирането, че във всеки момент правиш максимума, не те освобождава от работата върху себе си. Само премахва излишното чувство на вина, че си бил това, което си бил, и, че растеш с темп, който не можеш просто ей така да надскочиш.  :hi:
         Но  обратният  вариант  те  смазва,  да  знаеш,  че  си  могъл,  че  си  разбирал,  и  въпреки  това си  направил  това  което  не  е  трябвало  просто  от  инат,  след  време  когато  дойде  равносметката  ни  очакват  доста  безсънни  нощи!
         И  тогава  просто  не  можеш  да  си  простиш,  не  става  и  който  го  е  изпитал  има  какво  да  разкаже,  за  поука  на  другите.
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #222 -: Юли 31, 2012, 11:03:45 am »
Митко, дано имаш време, имам нужда от помощтта ти. Става дума за следното: По горе писах за пирамидата като форма -пример, не помня къде, и ти даде коментар, че е обърната с върха надолу - не нагоре, както писах там, знам че не казвам много, но знам и че ще се сетиш, тези дни много мислих и тъй като си говоря със себе си за това, не мога да уточня нещо в енергийното устройство - човек- вселена. А именно(това е чисто физическата проява!, но може и да се погледне чисто духовно..): Вземи една пирамида, от стъкло, и я погледни от към основата и: ще видиш 12 лъча, излизащи от общ център..., (няма да се впускам в анализ тук и сега относно това), но действително..аз ли ги виждам наопаки нещата от към земните прояви, или пирамидите са две, една с върха надолу, една с върха нагоре,( демек - 2 звезди(12 лъча)..може би и повече, в някакви др. енергийни прояви..), като двете се "вливат" една в друга..., което го усетих във видение, където заспах с намерение да усетя 'висша прегръдка от всемира'- нескромно, но искрено! и заспах и се събудих в съня и сякаш видях, а си бях в стаята и не там... та видях малка звезда, която ме "гледаше", а взаимното ни внимание ни притегли, аз изкочих и полетях с ускорение, а тази звезда се разшири и ме прегърна, с топлина и светлина, бе точно като , да погледнеш в стъклената пирамида, отдолу... и бяхме в миг едно цяло, прекрасно чувство, от този ден не чувствах самота, всред близките си и не ги осъждах с болка, за липсата на такава "прегръдка'...това промени погледа ми към околното, приех всичко като вътрешно ставащо, и собствен избор...

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #223 -: Юли 31, 2012, 11:32:13 am »
http://ascension.bg/bg/video-bg/85-video-bg/113-sal-on-2012 - Ето тук има мнение за 2012. давам линка, във връзка с коментарите ни относно енергийното ни устройство... В момента гледам видеото , прекъснах, за да оставя линка, та който иска да изложи коментар, че и аз имам въпроси... да ги обсъдим ако искате..

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #224 -: Юли 31, 2012, 15:08:09 pm »
Разбирането, че във всеки момент правиш максимума, не те освобождава от работата върху себе си. Само премахва излишното чувство на вина, че си бил това, което си бил, и, че растеш с темп, който не можеш просто ей така да надскочиш.  :hi:
         Но  обратният  вариант  те  смазва,  да  знаеш,  че  си  могъл,  че  си  разбирал,  и  въпреки  това си  направил  това  което  не  е  трябвало  просто  от  инат,  след  време  когато  дойде  равносметката  ни  очакват  доста  безсънни  нощи!
         И  тогава  просто  не  можеш  да  си  простиш,  не  става  и  който  го  е  изпитал  има  какво  да  разкаже,  за  поука  на  другите.
Какво е ината? Най-често ината е прекомерна гордост. Т.е. това е липса на качества в човека, които могат да възпират прекомерната гордост да се прояви под формата на инат. Отново няма противоречие с моята "математика". И този пример се вписва в схемата ми. Проявленията винаги, винаги, /винаги!!!/, съответстват точно /съвсем точно!!!/ на нивото на развитието ни. Няма "случайни грешки". Случило ли се е нещо, значи така са заложени съставките му. За да е безсолно яденето значи липсва сол. За да е пресолено, значи липсва вода.

П.П. И, да, смазващо е да гледаш "провалите си", но самият факт, че ги виждаш, говори за това, че си станал способен да ги виждаш. Което означава, че в теб е помръднало нещо напред. Т.е. ти не си онзи, същият човек, който си бил, когато си "сгрешил". Но, естествено, истинската заявка за трайна промяна дават не променените думи, не променените постъпки, а променените мотиви. Защото и думите и постъпките може да са съпроводени с корист. Истинската промяна е промяната на мотивите. Но по принцип са много малко хората, които правилно виждат мотивите си приживе. Хората си вярват, че правят нещата за другите, че не са егоисти и т.н. ...........филми... ::)
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27