Автор Тема: Погледнат от космоса, Ноевият ковчег прилича на самолетоносач?  (Прочетена 23624 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Dnes+

17/3/2006 11:23
Според Библията Ной построил по заръка на Господа голям кораб – Ноевият ковчег. На него той и семейството му трябвало да се спасят – заедно с по един “комплект” от всички живи твари – от Великият потоп, който Господ щял да изпрати на хората, като наказание за техните прегрешения. Когато водата от пороя спаднала, спасителният кораб се спрял в склоновете на Арарат
.




Особеностите на откритият от спътниковите снимки артефакт в Арарат до голяма степен отговорят на библейските описания и в голяма степен затрудняват “естествената” версия за произхода му



Според книгата “Битие”, Ноевият ковчег е бил със съотношение на страните (дължина към ширина) 6:1. Именно такива са пропорциите на обекта, разположен в близост до върха на Арарат. Те напомнят много и за останки от голям кораб.

Дължината на обекта, съобщава Space, е 309 метра. По размерите си и пропорциите си, този обект много прилича на съвременен самолетоносач.




Специалистът по дешифриране на спътникови данни и бивш сътрудник на Центъра за стратегически и международни изследвания на САЩ Поршър Тейлър анализира артефактът по спътникови снимки. Като комбинира получените от различни спътници изображения, заснети в различни спектрални диапазони, както и като взема данни от космическа радиолокация, той се опитва да определи истинската природа, съставът и възможният произход на обекта.



На снимка на артефакта, направена от спътника QuickBird през 2003 година, отчетливо се виждат разликите в текстурата на гладката му повърхност и обкръжаващите го силно ерозирали скали. Това е един от признаците за различие в състава на обекта, спрямо обкръжаващата го скална маса.

Както се случва в подобни случаи скептиците веднага изтъкват, че не става дума за нищо повече от игра на сенките, заради която се създава впечатление за странните очертания. Спътниковите данни обаче показват нещо много по-различно.




На снимки от канадския радиолокационен спътник RadarSat, аномалията също се вижда много отчетливо. Радарните изображения обаче не зависят от осветеността на обекта от Слънцето, както снимките във видимият спектър, а се определят от характеристиките на материала. Съдейки по радиолокационните изображения, материалът на обекта е различен от скалните подори на склоновете на Арарат.

Точното определяне на природата на този обект е въпрос на бъдещето. Но вече може да се правят някои изводи. Космически снимки с висока резолюция и други съвременни геоданни все по-често се използват за решаване на “необикновени” задачи, в това число и такива от областта на “библейската” археология. Новите технологии позволяват да се получи информация, която практически не би била достъпна по друг начин.

Някои спецове днес дори се шегуват, че данните от навигационните спътници и GPS системите са много по-нужни на съвременните пътешественици, отколкото водата и консервираните храни.

Eon

  • Гост
ако има истина в това, то ноевия ковчег трябва според мен да се възприема като
гигантско нло,  с днк проби от различни животни + яйцеклетки+сперматозоиди
които след катаклизма да се репродуцират, за да възстановят флората и фауната на земята
а може и 'ковчега' вече да не е тука, след катаклизма може да е излетял на друго място...
и там да се развъдят горепосочените животни растения....
но като имаме предвид разнообразието от видове на земята....и времето необходимо за събирането на спесимени от всеки един вид ... ми се струва малко вероятно, дори и за напреднала цивилизация...


това са все пак трилиони/милиарди видове....

бтв някой знае ли колко са общо видовете живи организми на земята
имам предвид най-ниското стъпало на разделение (класове, видове имаше и т.н.)

coroviev

  • Гост
  Историята за ковчега сигурно е по-прозаична.Все пак , като хепиенд е описан жесток инцест м/у Ной и щерките му-б-р-р-р, пак се сетих , че мразя стария завет.Адски перверзен е!
  П.С. Рикардо ,обърни внимание на употребата на "адски", тук се връзва! ;D

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Бях чел една статийка опровергаваща тая история.И бяха приложени снимки от друг ъгъл и от същото място но по друго време на деня...и кво?Няма ковчези
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

преминаващ

  • Гост
Да ама на третата картинка малко го докарва на кораб.  ::)

coroviev

  • Гост
 Преминаващ,определено имаш въображение! Къде го видя този кораб? Това си е било на планина!

преминаващ

  • Гост
Ми не ми липсва...  ;D
На теб не ти ли изглежда като кораб под скалата... сякаш някога е изригнал вулкан и го е залял...

coroviev

  • Гост
 Виждала ли си планина на сателитна снимка? ако това е на Ной парахода , то картините които се виждат зимно време по склоновете са истински джуджета ,тролове ,елфи и т.н. и т. н...

Дъвиан

  • Гост
Агрипа фон Нетесхайм, "Окултна философия", т. 2:

"Също така Бог каза на Ной да построи ковчега в съответствие с мярката на човешкото тяло, а освен това създава устройството на света така, че да е пропорционално на човешкото тяло. Затова и той се нарича големият свят, а човешкото тяло - малкия. Затова някои, които са писали за микрокосмоса или за човека, измерват тялото на 6 стъпки, 1 стъпка на 10 градуса, а 1 градус на 5 минути. Оттук се наброяват 16 градуса, което прави 300 минути, на което съответстват и същия брой аршини (лакти), чрез които Мойсей описва ковчега (Битие 6:15, бел. Д.). Защото както човешкото тяло на дължина е 300 минути, на ширина е 50 и на дебелина е 30; така и дължината на ковчега била 300 лакти, ширината 50, а височината - 30; така съотношението (пропорцията) на дължината към ширината е 6 към 1, към дебелината е 10 към 1; а пропорцията на дебелината към ширината е приблизително 2/3."

В допълнение на това Франц Кочи в своя труд "Подробни измервания на трите измерения на Ноевия Ковчег от гледна точка на геометрията и механиката", демонстрира, че математически: Единственото възможно и подходящо съотношение на ширина към височина на едно четиристранно празно тяло, което съчетава използуването на най-малкото количество материал с най-голяма стабилност би било да се вземе 5 /по-точно 5. 322232/ за ширината и за височината 3 /по-точно 2. 967768/ равни части. И това е пропорцията, в която фактически е бил построен Ковчегът.

firma

  • Гост
Според мен не може да е ковчег.Ной е минал през 5-тото измерение и така е спасил всички.Кофчега е нещо образно казано.Защо хората четат Библията едно към едно. ;D
« Последна редакция: Март 17, 2006, 20:29:56 pm от Ricardo »

coroviev

  • Гост
  От поста на Дъвиан разбирам , че Ной е бил наясно с математиката. Но това не значи , че всички математици са извратени и правят секс с дъщерите си.Моята мисъл беше , че целия "куест" свършва с инцест (ако няма рима , удари ма) , а това е извратено!

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Ето още снимки за размисъл  :P :P


coroviev

  • Гост
   Ако го изровят там ,аз греша.Но не го вярвам това.

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
хехе... Май съм на мнението на ЕОН...
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
ако има истина в това, то ноевия ковчег трябва според мен да се възприема като
гигантско нло,  с днк проби от различни животни + яйцеклетки+сперматозоиди
които след катаклизма да се репродуцират, за да възстановят флората и фауната на земята
а може и 'ковчега' вече да не е тука, след катаклизма може да е излетял на друго място...
и там да се развъдят горепосочените животни растения....
но като имаме предвид разнообразието от видове на земята....и времето необходимо за събирането на спесимени от всеки един вид ... ми се струва малко вероятно, дори и за напреднала цивилизация...


това са все пак трилиони/милиарди видове....

бтв някой знае ли колко са общо видовете живи организми на земята
имам предвид най-ниското стъпало на разделение (класове, видове имаше и т.н.)

Да, и аз това щях да кажа. Чел съм го на доста места. Че Ной бил атлант, събрал ДНК-то от всички видове (с помощ разбира се), а ковчега е бил чиста проба НЛО... Тъпо е да мислиш, че можеш да събереш всички видове на физическо ниво в един кораб (и Титаник да е...)...

Потънал е в Черно море и в момента американците го търсят...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27