Автор Тема: Погледнат от космоса, Ноевият ковчег прилича на самолетоносач?  (Прочетена 23688 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен EfonD

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
Знам че е символична. Но по предните постове си смиля че има хора които наистина вярват в историята и Го търсят. т.е. приемат мит-а за истина , затова и аз предложих няколко аргумента.


Цитат
Така че да се търси Ноев ковчег , не е лошо  (всякакви ненормални вярващи има), но да се изнасят в пресата данни за съществуването му , да се втълпява на хората за истинноста на мита за мен е чиста проба пропаганда от заинтересовани страни и Религията.


Horus четеш през абзац! ;) Чети всичко което е по някакав начин нормално човешко мислене , а не тези които са copy-paste     \/  8)


........ и така , тъкмо щях да поствам и гледам Oberon и той е изразил мнение. Приятелю :) ... харесва ми хумора ти , забавен ми стана . Мисля си че и ти не си разбрал смисала на моя пост. По писанията ти виждам че се мъчиш да докажеш с реални факти един МИТ. това е погрешно мислене  -  Смесваш реални факти с една просто поучителна измислица , което не е лошо  , но начина на мислене е грешен. Кораби.. ;).. като се замисля сигурно скоро ще намерят и този
Цитат
"вестител" ( ангел на гръцки )
;)

Някой ще каже сега че във всеки мит има и зрънце истина , Да съгласен съм !!! Предпочитам да вярвам че се е случил някакав природен катаклизъм , който вероятно е засегнал много хора (най- вероятно наводнение ),въз основа на което се е появил този МИТ  , но да се търси КОРАБ...(хахахах) .... извинявайте мнгого мисля че това е несериозно :)




Мерси за пожеланията. Добре заварили във форума :)
Елементарен човек!

firma

  • Гост
Някой ще каже сега че във всеки мит има и зрънце истина , Да съгласен съм !!! Предпочитам да вярвам че се е случил някакав природен катаклизъм , който вероятно е засегнал много хора (най- вероятно наводнение ),въз основа на което се е появил този МИТ  , но да се търси КОРАБ...(хахахах) .... извинявайте мнгого мисля че това е несериозно :)
Мерси за пожеланията. Добре заварили във форума :)

Това си е истина.Има доста доказателства за катаклизмите тогава.Било е нещо кошмарно.
А за кораба си е легенда. ;D
Да се надяваме ,че ще излезе информация и в Библейският код. ;D

Защо хората коментират Ноевият ковчег,като БИБЛИЯТА е пренаписвана. :--- :--- :---


Oberon

  • Гост
Ми те не хората, а теолозите и изследователите на Библията:) Нали ако намерят дори и треска от Ковчега, ще скочат до небесата и ще викат : Казвахме ли виииииииииииииииииииииииии аааааааааааа????

firma

  • Гост
Мисълта ми е ,че доста неща се взимат от Библията едно към едно.
А това си е смешно.

Все едно на някой да му кажат:
И ако дясната ти ръка те съблазнява, отсечи я и я хвърли от себе си; защото по-добре е за тебе да погине един твой уд, а не цялото ти тяло да бъде хвърлено в геената.
....и той да взема да го направи... :P

Ноевият ковчег не е съществувал.Може да намерят треска от корабите на викингите. 8)

Неактивен EfonD

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
Oberon ама ти маи вярваш в съществуването на кораба тъи ли ? :)
че не ми стана ясно
Елементарен човек!

Oberon

  • Гост
Ами раздвоен съм, но не го отричам, само че никак не е така както в Библията. Може и човека да се е помотал с кораб, но не и с целта да пренася генофонд. Тук съм пас:) Но не го отричам като тебе :)

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Ми те не хората, а теолозите и изследователите на Библията:) Нали ако намерят дори и треска от Ковчега, ще скочат до небесата и ще викат : Казвахме ли виииииииииииииииииииииииии аааааааааааа????
Мисля си аз...да намина покрай Арарат да подхвърля едно по-изгнило дръвце от старата къща на баба...
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен EfonD

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
аз ще хвърля малко слама ;)  (от животните)
Елементарен човек!

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Ако е имало кораб то той трябва да е бил космически а и доста голям за да  побере цялото това разнообразие от организми. Иначе в другия случай е бил просто кораб за оцеляване на Ной.

Oberon

  • Гост
Интересното е, че в митовете и легендите на всички култури и народи има по един Ной. Как да си обясним това? Или източника е един, или е имало много ковчези, които обаче не са се засекли по време на потопа:) Да пият по една ракия и да заколят едно прасе хахаха. Или ако са се засекли и са се напили, в Библията не се споменава, и разбираемо де:)

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
И аз съм по-склонен да вярвам, че е било космически кораб с генофонд. Все пак голяма дандания е било.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен tiamat

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 87
Док.филм за Ноевия ковчег  http://creation.xpictoc.com/?p=146

и интересна версия - откъде се е взела водата за потопа

http://www.kp.ru/daily/23882.4/65610/

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Ами по това време хората не са били виждали нищо друго освен морски или речни кораби, а корабът (космически, аеро или нещо друго) пък е имал формата на ковчег и затова са го нарекли просто Ноевия ковчег. :P
А може и да е бил кораб с голяма хибернационна камера.Коде ще са съхранявали  толкова слама и храна за толкова живи твари, за толкова време?  :D :P А и работниците по поддръжката на оборите  ;D ;D

Неактивен fufy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
...е бил просто кораб за оцеляване на Ной.

Интересна тема!
Аз преди време попаднах на предаване за ковчега и въобще за цялото наводнение. Една от версиите е че наводнение е имало, ковчег също, НО наводнението е било в определен мащаб. Даже се говореше, че най- вероятно Черно море е преляло (ама убийте ме ако помня какво се вливаше изведнъж в него та става така).
Хората, които по това време не са имали познания за цялата планета и => за размера й виждат общо взето една вълна, която залива всичко. Оцелели имаме и ето ви как се ражда цялата легенда за великия потоп. Те са мислели, че всичко е било наводнено, защото всичко, което са познавали е било под вода.
И идеята беше че Ной ОПРЕДЕЛЕНО не е наврял вътре от всеки вид животно по 2 броя :D

На мен ми беше доста интересно и идеята ми хареса, но не съм много убедена че го обясних както трябва.
За жалост вече ми е леека мешавица в главата и не помня всичко в детайли.   ???
That is not dead which can eternal lie. And with strange aeons even death may die...!

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Погледнат от космоса, Ноевият ковчег прил&
« Отговор #59 -: Юли 12, 2009, 18:46:35 pm »

Даже се говореше, че най- вероятно Черно море е преляло (ама убийте ме ако помня какво се вливаше изведнъж в него та става така).
На мен ми беше доста интересно и идеята ми хареса, но не съм много убедена че го обясних както трябва.

fufy- добре дошла във форума. 
Да, за Черно море си права. В Китен даже има цял музей по темата. Чрез подводни археолог. разкопки, от българо-американски екипи е доказано, че преди 5-6000 год., през каменно-медната епоха, след природен катаклизъм, Босфора се спуква и от Средиземно море навлиза вода.Черно море е било езеро, от 50 до 80 м. по-ниско от нивото на средиземното.Доказано е че на ден водата тогава се е вдигала с 12 см. В музея има витрина, разрез на пластовете от 5000 г. пр.н.е до наши дни. На нивото от преди 5000 години е имало високо развита цивилизация. Факт-варненското златно съкровище е най-старото в света-на 6000 г. Градове на тази цивилизация е имало под Варна, Шабла, Созопол, Китен и др. Темата е голяма.
Тъй че ако идваш на плаж, ела в Китен и виж с очите си.Всичко е строго научно и документирано.Даже пускат и заснето видео на подводните разкопки. Последните подводни разкопки са в периода 2000-2003 г.
Поздрави...
« Последна редакция: Юли 12, 2009, 21:59:59 pm от Black Adder »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27