Автор Тема: Ако не сте дали нищо за своя Бог, какво искате да направи Той за вас  (Прочетена 17458 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
      Привет,
      Всеки учител ще те учи на нещо свое. Ако приемеш да те води някой, то ти доброволно се поставяш в позиция на последовател. За мен тази ситуация е неприемвлива.
      Откъде ти дойде мисълта, че се смятам за безгрешен? За много неща ще се червя когато заговори съвеста ми  там...горе. Бог не наказва, според закона за свободната воля ние сами, подпомагани ако имаме нужда от водачите си, определяме начина по който ще поправим грешките допуснати като духовно - материални същности. Сега ще попиташ къде е Бог и каква е ролята му, нали?  Когато се докоснеш до божественото разбираш какво значи топлина, нежност и любов даващи ти увереност в собствената ти обективност.  Така, че няма от кого да се спасявам!   
     Не съм срещал човек който да знае какво иска конкретно от него Бог!
     Една вяра не се ли превръща в знание рано или късно се обезличава.
     Знанието за ирационалното ми позволява да се чуствам спокоен и уверен в себе си, а това за мен е достатъчно.
      Свободната воля може да се ограничи само с едно искане - зависи от кого е искането!!
       "Бог иска ние сами да се справим а не някои вместо нас." Фишбоне  Ако наистина вярваш в тази сентенция, рано или късно ще станеш човек на емпиричното знание. Ще се докоснеш директно божественото не само с чуствата си, но и с разума си, а това е нещо изумително. Пожелавам ти го от сърце!!!!!!
        Никога не забравяй горната велика истина!
С уважение.!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
 Уоу!

Цитат
     Не съм срещал човек който да знае какво иска конкретно от него Бог!
Значи никога не си срещал Христос?
Лошо Седларов, лошо!
Soli Deo Gloria!

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166

Благодаря за искрения отговор и за това че споделяш както и за пожеланието.
Щом  чувстваш и мислиш ,че нямаш нужда от спасение това е почвече от прекрасно но много под съмнение.
Значи да разбирам ,че си станал учител и нямаш нужда от такъв. Незнам кои са твоите водачи...И щом се задоволяваш само от незнам какво знание идващо от тях предполагам и гарантиращо чувства на увереност и прочие, то въпроса е преключен.
Вярата не в знание трябва да се превърне а в дела.
Знанието придобито без любов възгордява човек и го лишава от някои добродетели.
С уважение. :drinks:

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Уоу!

Цитат
     Не съм срещал човек който да знае какво иска конкретно от него Бог!
Значи никога не си срещал Христос?
Лошо Седларов, лошо!
   
     Лошо, лошо Богоизбрания,
     Имаш доста самочуствие, сигурно си се срещал с Христос, моля те вместо да ни гледаш отгоре, просто разкажи на нас небогоизбраните за срещата си, тя не може да не е поучителна за нас простосмъртните. Или това е класифицирана информация?
     Всички хора родени на земята са избрани, само, че едни ще оправдаят оказаното им  доверие, а други не!!
     Лично аз съм имал съвсем кратка среща с Христос. Когато вратата се отвори първият път, там стоеше Той, гледахме се един миг, после Той изчезна в светлината, а след него и аз прекрачих през прага и светлината ме обгърна!!
     С уважение! 
     
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
  :hi: Някои хора си представят Бог със голямата сопа, :--- средновековен възпитател. И си мислят, че без бой няма възпитание. ;D  Исус Христос е единствения Бог който възпитава като позволява Той самият да бъде пребит, за да възпита децата Си. :) А кой от вас не би бил готов да поеме ударите предназначени за вашите деца? ??? Бог дава и трудни моменти но те са сладки когато са приети с разбиране и любов! :empathy: Освен това Христос е Този който плаща нашите грехове, понеже заплатата на греха е смърт а не бой. При него трябва да отидем не от страх а от благодарност, защото любовта пропъжда всеки страх! :praising:
И какво да дадем на бога от благодарност, жертви ли, имоти ли, болка? :unknown:
Не Той е казал в Михей 6:6-8 ”… да вършиш праведното, да обичаш милост,
И да ходиш смирено със своя Бог”  :bye2:
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Мда.И аз щях да искам да поема ударите, предназначени за моите деца, ако исках да си останат тъпаци, неспособни да си поемат отговорността в живота.На Господ именно такива сме му нужни.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Мда.И аз щях да искам да поема ударите, предназначени за моите деца, ако исках да си останат тъпаци, неспособни да си поемат отговорността в живота.На Господ именно такива сме му нужни.

 :hi: Има една подробност, Христос не поема просто ударите вместо нас Той умря вместо нас за да имаме ние човеците възможност да излезем от състоянието на тъпаци неспособни да носим отговорност. ::)
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Тоест сам наричаш Исус тъпак заради това, че се държи така, сякаш този живот е единствен :) Симпатизирам ти, спокойно, и аз мисля, че е много зле да си полу-бог и да си мислиш, че всичко започва и свършва в Рим.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Извикайте го тоя Бог и аз да му дам нещо. Малко, но от сърце.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
 ;D Точно пък Рим няма нищо общо с Христос
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
;D Точно пък Рим няма нищо общо с Христос

Е затова  те уважавам JG, че си от малцината прозрял истината за човечечеството.... ;D

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
 :hi: Благодаря  ;D
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:
« Отговор #27 -: Октомври 24, 2009, 22:48:05 pm »
      Превет,     
      Абе хора, темата е: "Ако не сте дали нищо за своя Бог, какво искате да направи Той за вас" Пишете конкретно, какво е това словесно жонглиране!
     

     
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Offf...of.........

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Мда.И аз щях да искам да поема ударите, предназначени за моите деца, ако исках да си останат тъпаци, неспособни да си поемат отговорността в живота.На Господ именно такива сме му нужни.
   Привет,
   Едно много показателно изказване за това какви не бива да бъдем! Лошото е, че много ..... расъждават като теб, затова има толкова изоставени на произвола деца. Нека живота ги учи!
   Ако някой бие детето ти и ти стоиш безучастен с цел то да се научи да не се закача с по-силни от него???  Малчугана ще направи задължително два извода: Не разчитай на помощ, справяй се сам!; Вторият е: Баща ми е мухльо!   
   Ти лично, каква и за какво носиш отговорност? Съмнявам се дали можеш да поемеш отговорност дори за себе си!
   Какво иска от нас Бог? Спорад мен, да оставяме след нас хубави спомени! Да Му ги дадем и тогава да искаме!!  И когато дойде алдонеината "Снежанка" да не се срамуваме от мислите и действията си!
    С уважение!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27