Автор Тема: Ако не сте дали нищо за своя Бог, какво искате да направи Той за вас  (Прочетена 17407 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

firma

  • Гост
Бог: С моето име ще побеждаваш всяко малодушие


'Не си ли мислил някога, че всичко, отнасящо се до теб, се отнася и до мен, защото отнасящото се до теб засяга зеницата на окото ми. Ти си скъп, много ценен в моите очи, Аз съм те възлюбил, затова за мен е особена радост да се възпитавам, когато изкушенията се приближат към тебе като река, аз искам да знаеш, че това беше от Мен, че твоята немощ има нужда от Моята сила. Че твоята безопасност се състои от това, да ми дадеш възможност да те защитя. Намираш ли се в трудни обстоятелства, между хора, които не те разбират и не се съобразяват с това, което ти е приятно, които те отхвърлят, това беше от Мен. Аз съм твой Бог, разполагащ с обстоятелствата, ти неслучайно си се оказал на своето място, на мястото, което Аз съм ти определил. Ти не Ме ли молеше да те науча на смирение? И ето, Аз те поставих именно в тази среда, в това училище, в което се изучава този урок. Живеещите с теб само изпълняват Моята воля. Намираш ли се в затруднение от бедност, трудно ти е да си доставиш потребното, знай, това беше от Мен, защото Аз разполагам с твоите средства и искам да прибягваш към Мен и да знаеш, че си зависим от Мен. Моите запаси са неизчерпаеми, Аз искам ти да се убеждаваш в Моята вярност и във верносттта на Моите обещания....
Аз допуснах разочарование да се докосне до теб, за да познаеш, че твоят най- добър приятел е Господ. Аз искам всичко да принасяш и да казваш на Мен. Ако някой те е оклеветил, предостави това на Мен и се прилепи към Мен, твоето прибежище, твоята душа, за да се скриеш от нападките и езиците. Аз ще изведа твоята правда като светлина и твоята правота като ден...
Ако неочаквано са те постигнали неуспехи в живота и униние е обзело сърцето ти, знай, че това беше от Мен. Защото Аз искам сърцето ти и душата ти да бъдат винаги пламенни пред очите Ми. И с моето име да побеждават всяко малодушие... Аз искам да ме опознаеш още по дълбоко в твоите телесни немощи и да не роптаеш за това изпитание, което ти е изпратено, и да не се опитваш да проникнеш в моите планове за спасението на душите по различни пътища, а безропотно и покорно да приклониш главата си под моята благост за теб. Ако някога си мечтал да извършиш някакво особено дело за Мен, а вместо това си легнал на леглото на болеста и немощта, това беше от мен, защото тогава ти беше потопен в своите дела и аз не можех да привлека мислите ти към Мен...
Искам да те науча да осъзнаваш, че ти си нищо без Мен. И Моите най-добри синове са онези, които са откъснати от живота, от живата действителност, за да се научат да владеят оръжието на непрестанната молитва. Призован ли си неочаквано да заемеш трудно и отговорно положение, облягайки се на Мен, аз ти повелявах тези трудности и затова ще те благослови Господ, твоят Бог във всичките ти дела, във всичките ти пътища.


virtual

  • Гост
Това не знам как не съм го видял :o

virtual

  • Гост
С две думи дай малко за да ти дадът всичко. Защото в противен случай ще стане обратното.

tsv

  • Гост
Значи всичко хубаво, което ти се е случило е пратено от Сатаната, а всичко лошо, всички изпитания, на които си подложен - идват от твоя Бог, който така иска да те възпита.  ;)

Но не се притеснявайте - Той ни мисли само доброто.

Ysmin

  • Гост
Трудно може да бъде открит Бащата на Вселената,но след ,като го откриеш е още по- трудно да го направиш понятен за другите.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
 :o :o :o Аз съм в тотален шок.Персонажът на тая статия е толкова откровено демоничен,че...нямам думи просто
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Тези думи може да са само на някой по-доло в ерархията. Господ никога не говори директно на хората! Това са думи на същество разполагащо с огромна сила но и над него стои някой!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Абе тези същества не се ли санкционират, когато се представят за Господ на хората???

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Абе тези същества не се ли санкционират, когато се представят за Господ на хората???

От наша гледна точка е редно да се санкционират ама  май нещата стоят по начина все едно мравката да се жалва на Господ че хората са и развалили мравуняка.... Аз и пак ще повторя да гледаме първо ни какво правим как се отнасяме с по-слабите и по нееволюиралите от нас дали ги използваме и незачитаме и чак тогава да търсим справедливост.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Да бе ясно, ама не може да стоят точно така нещата...

tsv

  • Гост
Трудно може да бъде открит Бащата на Вселената,но след ,като го откриеш е още по- трудно да го направиш понятен за другите.
И обикновено си длъжен да мълчиш. Ама тогава и сам разбираш защо трябва да мълчиш.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
            и пак ще повторя да гледаме първо ни какво правим как се отнасяме с по-слабите и по нееволюиралите от нас дали ги използваме и незачитаме и чак тогава да търсим справедливост.
    Бог не иска от нас дори да вярваме в съществуването му!!
     Бог не иска от нас нищо!!!!  Ако искаше нещо от нас то това значи да ограничи свободната ни воля!!
     Когато, обаче ни дойде съдният ден, неще ни съдят затова как сме се държали с по-силните от нас, а затова как сме се държали с зависимите от нас!!!!
     Питал съм водачите си, какъв е най-големият грях? Отговорът винаги е един и същ - Най-големият грях е да бъдеш неблагодарен!    С уважение!
« Последна редакция: Октомври 20, 2009, 00:48:46 am от Black Adder »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Ако не сте дали нищо за своя Бог, какво иска
« Отговор #12 -: Октомври 20, 2009, 20:40:00 pm »
Донякъде си прав Mitko..искането е човешка черта ...но пъК ако не Искаше да вярваме щеше ли да Прати Своят Син Иисус Христос Бог Отец.?
Нима мислиш, че Бог не желае нашето спасение.?
Ако има нежелание ...то ще бъде само от наша страна.
« Последна редакция: Октомври 21, 2009, 09:20:46 am от Mirotvorec »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
     Привет Фишбоне,
     
     1 - Бог какво директно поиска от теб? И защо смяташ, че Бог ще използва трети лица в общуването с когото и да било? Общуването с Божественото е директно - без посредници! Това става много лесно, стига да отвориш съзнанието си.
     2 - Ние упражняваме свободната си воля още преди да се родим в този свят. Следователно това което сме сега и тук е съгласувано преди първата ни глътка въздух.
     3 - От кого да се спасяваме? Бог ни е дал чуството СЪВЕСТ и слушаме ли го никога няма да имаме нужда от спасение! "Никога не прави това което не искаш да ти се случва." Знаеш чии са тези думи!
     4- Какво съм дал на Бога? - Не знам какво иска от мен - не ми е казал, а аз не вярвам на посредници.
    5 - Какво искам от Бога? Само едно - да тръгна по пътят за дома, тихо в сънят си!!
     6 - Аз не вярвам, че има Бог, аз ЗНАМ, че той съществува!
     Бог не иска от нас нищо!!!!  Ако искаше нещо от нас то това значи да ограничи свободната ни воля!!
     Когато, обаче ни дойде съдният ден, неще ни съдят затова как сме се държали с по-силните от нас, а затова как сме се държали с зависимите от нас!!!!
     С уважение!

   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166


    
[/quote]
Относно1.Прекалено личен въпрос ми задаваш..не се спичам но не е тука мястото..
Митко кой учител не иска да научи своите ученици..?
По 2.За упражняването на свободната воля съм съгласен.
3.Има от кого да се спасяваме поне аз...ти ако си безгрешен и спасен шапка ти свалям.
4.Надявам се да разбереш какво иска от теб. Ако трябва ще помогна с каквото мога. %5. Радвам се ,че знаеш какво искаш от Бог
6. Тук си в грешка. Само знанието няма да ти стигне.
Само с искане неможе да се ограничи свободната воля.
Бог иска ние сами да се справим а не някои вместо нас.!
С уважение.!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27