Автор Тема: Кога е роден Христос?  (Прочетена 8725 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Дъвиан

  • Гост
Кога е роден Христос?
« -: Февруари 19, 2006, 18:50:35 pm »
Кога е роден Христос? Версии, мнения, факти и доказателства!

Ето цитат от тема във Форума:

"...Христос въобще не е роден на 25 декември, а на 21 август 7 г. пр. н. е. (според Urantia, на която вярвам). 2 + 5 = 7 – любимо илюминатско число! Всъщност ние казваме “след Христа” по времето, когато Иисус е бил на 7 години и това е важно, тъй като е всеобща заблуда, че след раждането/възкресението започва новата ера. Христос възкръсва на 9-ти април 30-та година – неделя - 2 минути след 4 сутринта. Ще срещате различни версии, тъй като календарите са объркани."

http://www.xnetbg.com/www/site/smf/index.php?topic=676.msg9321#msg9321
« Последна редакция: Февруари 19, 2006, 19:52:30 pm от Дъвиан »

Eon

  • Гост
Отг: Кога е роден Христос?
« Отговор #1 -: Февруари 19, 2006, 18:52:44 pm »
Да объркани са защото има сума ти видове летоброене..
и няма гаранция кое е вярно...

coroviev

  • Гост
Отг: Кога е роден Христос?
« Отговор #2 -: Февруари 19, 2006, 20:13:13 pm »
  Има легенда,че преди н.е., България управлявал кан  Колад.Той продал душата си на дявола,затова сега страдат българите.
 Та родил му се син на име Болг,на 25.12. неизвестна година ,канът заповядал общонародни веселия,спонтанни манифестации и поздравителни писма от трудови колективи.От тогава съществува известната коледарска песен"...млада Бога се роди се роди ,Коладеле...",но всъщност думите са "...млада Болга се роди,Коладе..".Та според тази легенда,ние подсъснателно празнуваме,не Коледа, а раждането на Болг.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Кога е роден Христос?
« Отговор #3 -: Февруари 19, 2006, 21:11:25 pm »
"...млада Бога се роди се роди ,Коладеле...",но всъщност думите са "...млада Болга се роди,Коладе..".
нека възразя.
Коледа е славянския Бог на Слънцето,който е роден на 25,три дни след зимното слънцестоене.
При другите стари религии също има аналогични обичаи
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

coroviev

  • Гост
Отг: Кога е роден Христос?
« Отговор #4 -: Февруари 20, 2006, 12:38:11 pm »
  Аз просто прерасказвам легенда,не твърдя , че това е истина.

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Отг: Кога е роден Христос?
« Отговор #5 -: Февруари 20, 2006, 15:06:31 pm »
  Има легенда,че преди н.е., България управлявал кан  Колад.Той продал душата си на дявола,затова сега страдат българите.
 Та родил му се син на име Болг,на 25.12. неизвестна година ,канът заповядал общонародни веселия,спонтанни манифестации и поздравителни писма от трудови колективи.От тогава съществува известната коледарска песен"...млада Бога се роди се роди ,Коладеле...",но всъщност думите са "...млада Болга се роди,Коладе..".Та според тази легенда,ние подсъснателно празнуваме,не Коледа, а раждането на Болг.

Колега Коровиев,


Така е, и аз знам тази история и доколкото си спомням, тя е казана от Ванга и преразказана от Капка Тодорова, ама за книгата-- не се сещам коя беше.

А за празнуването: след покръстването много от езическите обичаи са си останали в житейската практика у българите, само че под други имена. Например: клането на обредно животно, кръглата пита с дупката посредата, молебни за дъжд, пишеше го в една книга за българските обичаи.

За Болг: в ирландската митология има останали истории за страната на Бо(л)г ("Л"-то не се произнася почти при тях).
...

Heinie

  • Гост
Отг: Кога е роден Христос?
« Отговор #6 -: Февруари 20, 2006, 15:49:43 pm »
За мен Коледа идва от КОЛЕне на обредно животно. ::)

За Христос: не е толкова важно кога се е родил, важното е, че се е родил. Като точна дата астролози посочват април 1ва (или 5та не съм убден) година пр.н.е. - има нещо общо със съвпад на планети, които са били приети от мъдреците като Витлеемската звезда (ха-ха).

Някой чувал ли е теорията, че Христос=Дионис (което било превод на "Син Божи", ама не от гръцки) и за тракийския ритуал за пиенето на кръвта на бога - виното (асоциации?)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Кога е роден Христос?
« Отговор #7 -: Февруари 20, 2006, 16:39:05 pm »
Чети "Тракийските Послания". За това е книгата ;)
Траките са знаели за Христос много преди Той да се появи.
Четете книгата - изключително ценна и истинна.

coroviev

  • Гост
Отг: Кога е роден Христос?
« Отговор #8 -: Февруари 20, 2006, 19:43:09 pm »
Цитат
Така е, и аз знам тази история и доколкото си спомням, тя е казана от Ванга и преразказана от Капка Тодорова
Стеб от един извор вода пием,другарю-колега ;D!
  П.С.Защо съм написал прерасказвам със "с",незнам! :-[ :-[ :-[

Дъвиан

  • Гост
Отг: Кога е роден Христос?
« Отговор #9 -: Февруари 20, 2006, 19:49:52 pm »
П.С.Защо съм написал прерасказвам със "с",незнам! :-[ :-[ :-[

Ти и сега така си го написал  :D :D :D

coroviev

  • Гост
Отг: Кога е роден Христос?
« Отговор #10 -: Февруари 20, 2006, 19:53:49 pm »
 Ми да де,да подчертая неграмотност! :D :D :D

Дъвиан

  • Гост
Отг: Кога е роден Христос?
« Отговор #11 -: Февруари 20, 2006, 19:58:42 pm »
 :D

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Кога е роден Христос?
« Отговор #12 -: Февруари 20, 2006, 22:47:40 pm »
"8. Понеже искам да знаете, братя, че Този същият Иисус беше познат и изявен на братята ви
още в Древна Тракия, и името Му беше добре известно на целия Тракийски Народ. А те Го
наричаха, (според Книгата Енохова, написана на Древната Реч),

9. именно - Възкресението-Иисус, т. е. Туон-Иисус, и Слънцето на душите-Иисус, сиреч, Ти-Он-
Иисус, което от по-после гърците изопачиха и нарекоха Дионисус, или Дионисий."

Из "Тракийските Послания"
« Последна редакция: Февруари 22, 2006, 02:38:12 am от Horus »
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Кога е роден Христос?
« Отговор #13 -: Февруари 22, 2006, 02:37:30 am »
Да важно - говорих го и другаде. Прочетете я тази книга. В този ред на мисли, Миротворец, нямаше да го правя на въпрос, ако не ми го искаха и на мен. Отсега нататък, винаги, когато давате цитат от "Тракийските Послания", слагайте и източника си. Ето изискванията, които постнах в самата тема за книгата:

Относно авторското право на тази книга:
Правата на всичките Тракийски Послания в тази книга принадлежат изцяло на Тракийската Христова Църква /древна и винаги най-млада/ и се отдават даром на Целия Народ Божий както всички останали Свети Писания дошли до нас от Началника на живота и Царя на царете Христос, Който сам каза: „Даром сте получили, даром давайте!” и „Това, което сте чули в тайно на ухо и във вътрешните стаи, това разгласете от покривите!” Затова Тракийската Църква авторизира /позволява/ всичките Тракийски Послания В НЕПРОМЕНЕН ВИД И В ЦЯЛОСТ, да се публикуват свободно и без нужда от специално разрешение, във всякаква форма на издание – книгоиздателска, електронна или посредством каквато и да е друга медия на разпространение.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Кога е роден Христос?
« Отговор #14 -: Февруари 22, 2006, 10:03:02 am »
Разбира се, пропуск от моя страна!   :o
Не мисли като човек!-Крион

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27