Автор Тема: Защо Бог постъпва различно? Защо ни причинява това?  (Прочетена 13091 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Защо Бог постъпва различно? Защо ни причинява това?
« Отговор #15 -: Февруари 14, 2006, 20:33:56 pm »
Ако приемеш, че хората всъщност са въплътени ангели, всичко си идва на мястото   ;D

 :D Е, хайде тогава, който се чувства "въплътен ангел" да започни да краде, разрушава и убива, защото според "притчата" така се изпълнява волята на Бога! Ами не е така!

Между другото истинското ми име е Азазел,ама нито дума на никой!
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

virtual

  • Гост
Отг: Защо Бог постъпва различно? Защо ни причинява това?
« Отговор #16 -: Февруари 14, 2006, 21:39:46 pm »
аз много не говоря по темата, щото този разказ говори много, но на Alien и Ricardo мога да кажа, че това е само за поука, а не за буквално приемане за чиста истина ;D

Дъвиан

  • Гост
Отг: Защо Бог постъпва различно? Защо ни причинява това?
« Отговор #17 -: Февруари 14, 2006, 21:43:50 pm »
А между другото, забравих да те питам - какво означава това, че "този разказ го разказва Момче което губи своята любов(Реални хора)"? Наистина не разбирам, след като разказа е просто притча! И от кого/къде е тази притча?

virtual

  • Гост
Отг: Защо Бог постъпва различно? Защо ни причинява това?
« Отговор #18 -: Февруари 14, 2006, 21:47:57 pm »
иди на ohi.hit.bg ще ти стане ясно. накратко момчето губи приятелката ама не се е отчаял

viryska

  • Гост
Отг: Защо Бог постъпва различно? Защо ни причинява това?
« Отговор #19 -: Февруари 15, 2006, 21:12:48 pm »
И аз вярвам в това,Дъвиан :)

Дъвиан

  • Гост
Отг: Защо Бог постъпва различно? Защо ни причинява това?
« Отговор #20 -: Февруари 15, 2006, 21:22:31 pm »
Благодаря ти, Viryska! В такъв сайт, където се срещат силни личности, духове от миналото и какви ли не мнения и информации, една дори мъничка подкрепа е просто Планина! Благодаря ти!

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Отг: Защо Бог постъпва различно? Защо ни причинява това?
« Отговор #21 -: Февруари 15, 2006, 22:45:39 pm »
Ммммда, още по-хубаво щеше да е, ако си признаем, че това е приказка от Елин Пелин. :D

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Защо Бог постъпва различно? Защо ни причинява това?
« Отговор #22 -: Февруари 16, 2006, 00:57:46 am »
Верно ли, RedGuy?
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Защо Бог постъпва различно? Защо ни причинява това?
« Отговор #23 -: Февруари 16, 2006, 09:03:45 am »
Ммммда, още по-хубаво щеше да е, ако си признаем, че това е приказка от Елин Пелин. :D

Аз се чудех откъде ми е позната...
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

firma

  • Гост
Отг: Защо Бог постъпва различно? Защо ни причинява това?
« Отговор #24 -: Февруари 16, 2006, 09:27:30 am »
аз много не говоря по темата, щото този разказ говори много, но на Alien и Ricardo мога да кажа, че това е само за поука, а не за буквално приемане за чиста истина ;D

Virtual напълно разбирам притчата,която си пуснал за поука.Разбрах смисъла.Мисълта ми беше, че в момента има много объркваща информация. :D

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Отг: Защо Бог постъпва различно? Защо ни причинява това?
« Отговор #25 -: Февруари 16, 2006, 12:25:52 pm »
Верно ли, RedGuy?

Верно. Нали имам книжката с приказките. :D

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Защо Бог постъпва различно? Защо ни причинява това?
« Отговор #26 -: Февруари 16, 2006, 12:51:38 pm »
Ха-ха-ха  >:(   Ма  virtual явно не го знае -  "този разказ го разказва Момче което губи своята любов(Реални хора)"...

Боже, колко мъка има на този свят, Боже!
Не мисли като човек!-Крион

Дъвиан

  • Гост
Отг: Защо Бог постъпва различно? Защо ни причинява това?
« Отговор #27 -: Февруари 16, 2006, 17:36:19 pm »
Ммммда, още по-хубаво щеше да е, ако си признаем, че това е приказка от Елин Пелин. :D
Верно ли, RedGuy?

Верно. Нали имам книжката с приказките. :D

Я кажи коя е приказката, че да я издиря и да видя същата ли...или направо ни кажи същата ли е, или има изменения!

virtual

  • Гост
Отг: Защо Бог постъпва различно? Защо ни причинява това?
« Отговор #28 -: Февруари 16, 2006, 22:06:51 pm »
Mirotvorec предвид че някой като разказва нещо го е и измислил ;D
рикардо-това е  просто разказ от който извлечи най полезното ;D

Неактивен forum111

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 67
Re:Защо Бог постъпва различно? Защо ни причинява това?
« Отговор #29 -: Октомври 26, 2009, 17:13:50 pm »
Tози разказ го разказва Момче което губи своята любов (Реални хора).

Самия разказ е притча:

Имало едно време един монах, той обичал своят Бог повече от всичко на света, вярвал в Него и славел името Му. Монахът обикалял земите и отсядал в различни манастири. Той проповядвал Христовата вяра и спазвал всички Божи заповеди, но нещо в него се бушувало и той така и не намирал отговор на въпроса: защо Господ постъпва различно?
В едно от своите пътувания монахът отседнал в домът на друг монах, той го нагостил любезно, настанил го удобно и се държал много гостоприемно. Вечерта двамата седели кротко до огънят и си говорили за Господ и живота, от приказка на приказка домакинът се оказало, че също ще пътува и гостенинът му предложил да си правят компания. Разбира се монахът приел, но имал едно условие:

- Моля те само да не ми задаваш въпроси, защото така и така няма да ти отговоря.
- Добре.

Казал гостенинът и двамата си легнали.

На сутринта двамата оправили багажа си и тръгнали на път. Привечер се уморили и отседнали в скромна къща. Стопаните ги нагостили богато с всичко което имали, избрали им най-добрата стая в къщата и се отнасяли благочестиво с тях.
Сутринта дошла и двамата се застягали за път, нашият монах с учудване видял как приятелят му открадва единственото ценно нещо от този дом – една златна чаша. Той не можел да пита и просто тръгнал.

Вървели дълго през знойния  пек и като наближили село решили да отседнат в него, хората в селото ги посрещнали добре, предложили им да отседнат в някоя от колибите и ги предупредили да не ходят в голямата къща на хълма, защото в нея живее тиранин и той не само, че няма да ги приеме, а може и зло да им стори, но за голямо учудване на нашият монах, приятелят му казал, че точно в този дом ще преспят. Изкачили те възвишението и почукали на масивната порта, слуга им отворил и ги въвел. Стопанинът не можел да откаже на монаси, но ги бутнал в плевнята, дал им по комат хляб и дори не ги поздравил. Слънцето изгряло и двамата станали за да продължат пътят си, с голямо учудване нашият монах забелязал, че на излизане приятелят му оставя на масата в фоайето златната чаша която беше откраднал предния ден.

Този ден бил по-приятен, те вървели през прохладна гора и руйни потоци, но се свечерило и единственият подслон бил малка схлупена къщурка. В нея живеели баба и внучката и, те били много бедни, но скромността им позволявала да са щастливи, единственото нещо което притеснявало възрастната жена било, как ще се оправи внучка и след като тя почине.
Жените ги приели радушно, нагостили ги с каквото имали и им дали единствената стая в къщурката, а те самите спали в плевята.
На сутринта монасите си тръгнали, а на излизане за най-голямо учудване на нашият монах, неговият приятел дръпнал една подпора от къщурката и тя се срутила. Гняв бликнала в душата на монаха, но той бил обещал да не задава въпроси, помолил се на Господ и с нежелание продължил пътят си с другият монах.

Прекосили гората, едно село, второ и отново се свечерило. На пътят им нямало нищо и те започнали да се чудят къде ще прекарат нощта. Вървели още час и стигнали до река, решили да останат на брегът и, че така поне ще могат да пият вода и да се измият и изведнъж се появило момче с рибарска мрежа и ги поздравило. То ги поканило в скромният си дом и те с охота приели. Момчето било младо и силно, душата му била чиста и непорочна. То ги приело като знатни гости, а на сутринта ги съпроводило отново до реката за да не объркат пътя, защото неговата къща била на доста закътано място. Казали си довиждане и момчето се обърнало, а монахът го бутнал в реката която била много бурна и удавила момчето.

Нашият монах вече не издържал и попитал:

- Какво правиш друже, защо постъпваш така? Наблюдавам те от няколко дни и просто не мога вече да не те попитам.

Монахът се усмихнал благо и поседнал на един камък, като подканил и нашият монах до него.

- Аз не съм монах  - казал той - Аз съм ангел пратен от Бога и изпълнявам волята му. От първият дом в който влезнахме аз откраднах чаша, тя беше намазана с отрова и щеше да убие милите хора и за това я откраднах. Втория дом беше на неблагочестив човек, който тормозеше цялото село и всички хора се молеха на Господ да ги отърве от него. После отседнахме при бабата и момичето и, единствената грижа на възрастната жена беше, че няма кой да се грижи за внучка и, жената се молеше сутрин и вечер да и помогне Господ. Аз бутнах къщата им, а когато започнат да я изграждат отново ще намерят в затрупаната камина съкровище и младото момиче ще е осигурено през целият си живот.
- Добре, казал нашия монах, но защо уби доброто момче?
- Момчето имаше чиста непорочна душа, но баща му е престъпник и щеше да го вкара в банда. То щеше да изгуби вярата си и да даде душата си на дявола и за това Господ си го прибра сега при него, за да не гори във вечният пъкъл.

Нашият монах помисли дълго и разбра, че срещата му с ангела не е случайна, той най сетне получи отговора на въпроса си.
      
ohi.hit.bg

Застреля всички ни  :bomb:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27