Автор Тема: Какво представлява вселената според вас?  (Прочетена 19731 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен miamotobg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 175
  • Шинмен Миамото Мусаши
Re: Какво представлява вселената според вас?
« Отговор #60 -: Февруари 08, 2007, 18:22:29 pm »
Вселената е Великата пустота. Именно празнотата между стените на съда го прави използваем. Така е и във Вселената-всичко същестува в празнотата. Вселената е в нас, около нас и ние сме във Вселената. Пустотата се намира и в разстоянието между атомите. Най-твърдия предмет в действителност е съставен от атоми и молекули, между които има празно пространство. За мен Вселена =Пустота. Всичко останало е пълнеж (все пак важен пълнеж) като крема в поничката. ;)
1. Не носи злоба в себе си. 2. Прави разлика между печалбата и загубата във всекидневието. 3.Развива

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Re: Какво представлява вселената според вас?
« Отговор #61 -: Февруари 08, 2007, 23:54:48 pm »
Абе не знам, така както я описваш, Миамото, е хем пълна хем празна. Каква пустота, като е толкова пълна с частици. Това което казваш за разтоянието между атомите, както и за разтоянието между субатомните частици е вярно, но едва ли може да се твърди, че вселената е пустош. Е ако извадим всичкият този прах от нея ще е доста пуста.
От друга страна вселената за мен е преди всичко люлка за живот, живот под всевъзможни форми, само някои от които са материални.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Какво представлява вселената според вас?
« Отговор #62 -: Февруари 09, 2007, 02:44:03 am »
Абе не знам, така както я описваш, Миамото, е хем пълна хем празна. Каква пустота, като е толкова пълна с частици.


Точно това е важното да разбереш. Миамото е напълно прав като казва, че хем е пълна, хем празна. Всъщност тези частици, за които говориш не са солидни, както си представяш. Енергия, енергия, това е ключа. Само, че ние виждаме енергията, под формата на материя и затова е и "пълна" ;)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Re: Какво представлява вселената според вас?
« Отговор #63 -: Февруари 09, 2007, 12:26:51 pm »
asdfghjkl, аз това га разбирам. Исках просто да подчертая, че не ми звучи добре вселената да се определя като Велика пустота. Ясно, за частиците, но идеята ми е, че те самите са част от тази вселена, тя не е просто пустота между тях. Зщото, ако вселената беше само пустота, нямаше да ни има дори нас, простите човеци, да я оценяваме и тогава някак си тая пустота би била излишна. Тя е едно хармонично цяло, а не само пустота или само частици, а един непрестатен хармоничен концерт диктуван от енергията, както казваш. И още, пустота някак си не ми се връзва с място изпълнено с толкова много живот и като казвам такъв, не визирам само материалният.
Знам, че материята ми изглежда твърда, защото мисълта ми е насочила енергия към частиците. Ако можех да разбия онова нещо дълбоко в мен, което ми казва, че нещата трябва да са такива каквито ги виждам или усещам, тогава щях да разбия и матрицата на триизмерният ни свят, сигурно щях да минавам и през стени!  :P  За сега само се опитвам да гледам на вселената отвъд сетивните си възможности и точно за това някак си не ми се струва, че Пустота е най-подходящата дума за нея.
Е ако питаме съвременните физици, те веднага ще ни кажат какво е вселената и май някой от тях го беше казал вече това за пустотата между частиците. Аз обаче виждам надежда, понеже и сред тях има такива, които вече съзират, че има неща и отвъд нашите възприятие, но те обикновено си губят работата и стават бивши физици.  :(

anna

  • Гост
Re: Какво представлява вселената според вас?
« Отговор #64 -: Февруари 09, 2007, 12:48:20 pm »
 
Исках просто да подчертая, че не ми звучи добре вселената да се определя като Велика пустота. Ясно, за частиците, но идеята ми е, че те самите са част от тази вселена, тя не е просто пустота между тях.
  Дзен :P
Ама  какви  размишления  предизвиква  у  вас  вселената ??? Аз  я  докарвам  до  там, че  да  мисля  за  нея  като  безкрайна  и  всестранна  материя. Нито  физиците  могат  да  обяснят  съдържанието  й. Хвърлям  понякога  поглед  върху  хората  и  околния  свят. Микрокосмосът  е  аналогичен  на  Макрокосмоса. Отговорът  е  тук.
И  все  пак  нашето  съзнание  не  е  готово  да  проумее  как  е  създадена  вселената, строежа  й  и  какво  точно  е  БОГ.
Можем  да  се  задоволим  обаче  с  огромната  информация, която  ни  се  предоставя. Всичко  не  се  научава  наведнъж, в  процес  на  еволюция  сме, нали? :D
Вселената  не  ви  ли  прилича  на  машина  за  развитие? :D

anna

  • Гост
Re: Какво представлява вселената според вас?
« Отговор #65 -: Февруари 10, 2007, 16:14:23 pm »
  ..."Какво  е  космическото  пространство- безкрайно  или  ограничено?
  -Безкрайно. Ако  допуснем, че  то  има  граници, тогава  какво  ще  има  извън  тях? Това, знам, смущава  разсъдъка  ти, но  все  пак  твоят  разум  ти  казва, че  иначе  не  може  и  да  бъде. Същото  е  с  безкрайното  във  всички  неща; и  не  на  вашата  малка  планета  ще  можете  да  разберете  това.
  Съществува  ли  абсолютна  пустота  някъде  в  космическото  пространство?
  -Не, пустота  няма  в  нищо; това, което  за  теб  е  пусто, е  запълнено  с  такава  материя, която  се  изплъзва  от  сетивните  ти  органи  и  от  инструментите  ти."...
« Последна редакция: Февруари 10, 2007, 16:15:35 pm от •●AŊŊY●• »

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Re: Какво представлява вселената според вас?
« Отговор #66 -: Февруари 11, 2007, 14:33:37 pm »
Браво, Ани, това последното ми хареса!  ;)
Това от къде е, ти ли го сътвори?

anna

  • Гост
Re: Какво представлява вселената според вас?
« Отговор #67 -: Февруари 12, 2007, 23:12:59 pm »
 
Това от къде е, ти ли го сътвори?

  Не, разбира  се! :D Това  е  послание  от  книгата  на  Алан  Кардек. :D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27