Автор Тема: Първоизточникът на добро и зло  (Прочетена 6431 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Oberon

  • Гост
Re: Първоизточникът на добро и зло
« Отговор #15 -: Февруари 15, 2007, 18:17:44 pm »
iti, много харесвам твоите постове, продължавай в този дух. Благодаря ти приятелю!

Оберон

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re: Първоизточникът на добро и зло
« Отговор #16 -: Февруари 18, 2007, 00:22:01 am »
Смятам,че доброто и злото произлизат ума,които се нуждае от противоположности,за да имитира динамика,и поради линейността му постоянно циркулира между тези противоположности и се върти в кръг.Разбира се ума усложнява достатъчно нещата с подробности,за да оправдае пред самият себе си това въртене,което нищо не му дава.

Неактивен ronnin426850

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
  • I am immortal, I have inside me blood of kings...
Re: Първоизточникът на добро и зло
« Отговор #17 -: Февруари 18, 2007, 13:54:36 pm »
Според мен "добро" и "зло" са изкуствено създадени понятия. Първо, защото са много условни, доброто за един е зло за друг, всичко зависи от гледната точка. Второ, защото при определяне на добро и зло много голяма роля играят религиите, а мнението ми за религиите е, че са грешно разбрани => грешно проповядвани. Така че не се хвърляйте в безкрайна игра на думи, целяща да определи две несъществуващи понятия. Основните сили в природата са разрушение и сътворение(имам предвид градивни сили, освен тях има и други, но те са със страничен характер). А разрушението и сътворението са в симбиоза, в хармония. Именно заради нея има баланс в природата. А добро и зло няма, понеже няма нужда от тях. Няма съдници, които да определят действията ни, няма трибунал, който да казва дали сме праведни или не, има просто една съвършена система на природата, която функционира на принципа "разрушение=>сътворение=>разрушение" и т.н.

Неактивен Gabaro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 245
  • Джангър тайфа "Тенеке ханъм"
Re: Първоизточникът на добро и зло
« Отговор #18 -: Февруари 18, 2007, 14:33:04 pm »
Напълно съм сългасен с колегата ronnin426850 ... добро и зло ми... въпрос на гледна точка. А първоизточникът е че хората просто трудно се съгласяват с чуждите гледни точки (аз съм живият пример :P) и и са започнали да ги наричат зли. За пример ще посоча разликата между гледните точки на един християнин и един сатанист(или които и да са противоположни религии)... ами и двамата ще кажат за другия, че е зъл.
[/U

Oberon

  • Гост
Re: Първоизточникът на добро и зло
« Отговор #19 -: Февруари 18, 2007, 14:57:21 pm »
Сатанистът едва ли ще каже за християниа, че е зъл, докато християнина ще каже на сатаниста че е. Там е разликата.За мен лично доброто е Градеж, злото е Разруха. Който руши, е източник на зло. Който гради, той е добър, носител на Доброто.

Оберон

Неактивен ronnin426850

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
  • I am immortal, I have inside me blood of kings...
Re: Първоизточникът на добро и зло
« Отговор #20 -: Февруари 18, 2007, 15:02:59 pm »
Който руши, е източник на зло. Който гради, той е добър, носител на Доброто.

Има едни книги на Модезит младши, в които става въпрос точно за това. По принцип едно действие може да притежава и двете качества във всяка възможна комбинация.  Може да бъде градително и добро, градително и зло, разрушаващо и добро и ест. разрушаващо и зло. Просто едната двойка качества е измислена. :)

Неактивен Gabaro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 245
  • Джангър тайфа "Тенеке ханъм"
Re: Първоизточникът на добро и зло
« Отговор #21 -: Февруари 18, 2007, 15:23:25 pm »
Сатанистът едва ли ще каже за християниа, че е зъл, докато християнина ще каже на сатаниста че е. Там е разликата.За мен лично доброто е Градеж, злото е Разруха. Който руши, е източник на зло. Който гради, той е добър, носител на Доброто.

Оберон
Ех ама и ти че захапа! Говорех примерно.
Градеж... разруха... ми ако градя нещо, което служи за разруха добър или зъл съм? По твоята логика. А по моята както вече казах е въпрос на гледна точка.
[/U

Неактивен Altay

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re: Първоизточникът на добро и зло
« Отговор #22 -: Февруари 18, 2007, 18:39:00 pm »
Смятам,че доброто и злото произлизат ума,които се нуждае от противоположности,за да имитира динамика,и поради линейността му постоянно циркулира между тези противоположности и се върти в кръг.Разбира се ума усложнява достатъчно нещата с подробности,за да оправдае пред самият себе си това въртене,което нищо не му дава.

Да,
на практика изгежда че нещо такова, се получава!


Няма съдници, които да определят действията ни, няма трибунал, който да казва дали сме праведни или не,

Абсолютно съм съгласен
'Животът е не само по-странен, отколкото предполагаме - той е по-странен отколкото, можем, да предпо

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27