Автор Тема: Тетраграматон  (Прочетена 25775 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Тетраграматон
« Отговор #30 -: Януари 21, 2006, 22:16:28 pm »
Вярно е. От Гръцките философи започват големите поразии. Сократ и Аристотел са главните виновници.

Дъвиан

  • Гост
Отг: Тетраграматон
« Отговор #31 -: Януари 21, 2006, 23:53:09 pm »
От Гръцките философи започват големите поразии. Сократ и Аристотел са главните виновници.

Това е абсолютно грешно твърдение - залагам си главата! Не може да се отрича делото на Гръцките философи, още повече че без него можеше и да не няма, по простата причина, че такъв е бил планът. Нито Сократ, нито Платон, нито Аристотел са се родили напразно - никой от тогавашните философи не се е родил напразно. Всеки е дошъл с някаква мисия, с някакава цел да принесе нещо ново от духовния свят. Еволюцията е изисквала от интуитивното съзнание на натурфилософите да се мине през съзерцателната чувствителност на Платоновата школа, за да се стигне до Разумната философия на Аристотел. Еволюция!!! Всеки е дал по нещо! Нищо не е можело да стане без принципите на Платон и Аристотел!А да се говори срещу Сократ по какъвто и да е повод е просто кощунствено и детско! Цял живот съм се борил ЗА Сократ - спорил съм толкова много за него и ще продължавам да го правя. Сократ е дал Етиката на европейския свят! Вярно, че и Източните народи са направили много, но това е развитието досега! Та нали цели 5 века преди Христос се е подготвяло неговото идване! Че и още колко векове преди това!
Ако ще говорим за окултизъм, то трябва да се познават окултните закони! А ако всеки си мисли, че точно той ги познава по-добре от другите, то само Смъртта ще му покаже дали е бил прав! Да се надяваме, че ще разберем по-скоро!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Тетраграматон
« Отговор #32 -: Януари 22, 2006, 00:29:43 am »
Аха... Заради любимците ти и заради някои от техните вменени ценности сега сме на това дередже. И затова не се възприема нищо друго. Защо не следваме Питагор или Диоген? Или по-ранните мистици? Айде моля те...

Дъвиан

  • Гост
Отг: Тетраграматон
« Отговор #33 -: Януари 22, 2006, 00:42:50 am »
“Онзи, който се осмели да каже, че Духът, който говори в мене лъже, НИКОГА НЕ МОЖЕ ДА СЕ  ИЗВИНИ"

Беинса Дуно

Дъвиан

  • Гост
Отг: Тетраграматон
« Отговор #34 -: Януари 22, 2006, 01:39:01 am »
Аз съм чувал, че еврейския Йехова е всъщност демон призован от един Атонски монах който е объркал някакви  заклинания и мантри при опит да спаси евреите при гоненията им от египтяните. Станалата грешка отключила "демона от бездната" и той бил допуснат да вилнее на земята. Това същество е за евреите Йехова, а атонския монах евреите нарекли Моисей.
Цялата им сатанинска религия е подчинена на демона от бездната.

Беинса Дуно:

“Мойсей се е учил, но при най-великите учители в Египет. Той не е бил глупав, защото за водачи на човечеството или на един народ Господ никога не избира глупави хора. Мойсей се е учил дълго време и е минал известна школа. Вижте колко чудеса е направил той пред фараона! Мойсей имаше две желания - да стане учител и избавител на евреите. Първо, той си каза: "Тази работа не е за мене" - и отиде в уединение, гдето прекара 40 години да пасе овце, за да изкупи греха си за убийството на египтянина. Знаете ли, какво правеше в пустинята? Предаде се на дълбоки размишления, понеже беше посветен във всички тайни на Египет. За едно убийство той трябваше да учи цели 40 години. И в това време той мина второ посвещение. Питам: Вие колко години сте пасли овце? Да бъдете овчари, това е велика работа. То означава да бъдете учители.”

из “Учителите” (Беседа, държана на 7 декември 1914 г. в София)

Дъвиан

  • Гост
Отг: Тетраграматон
« Отговор #35 -: Януари 22, 2006, 01:56:04 am »
Сократ и Аристотел са главните виновници.

Беинса Дуно:

“Гърците казват, че българите били много дебелоглави. Че то и гърците не бяха с много тънки глави: когато Сократ им проповядваше своето учение и техните глави бяха тогава много дебели и го отровиха. Аз бих желал главата на българина да бъде дебела за злото, а тънка за Истината.”

из “Новият и старият живот” (беседа държана на 26 август 1922 година в град Търново)


“Когато запитали Сократ защо се оженил за тази опърничава жена, той казал: „Ако мога да издържа на опърничавия характер на моята жена, всичко друго ще мога да издържа“. И прав бил Сократ със своята философия! Щом той можал да издържи характера на тази груба жена, всички други мъчнотии пред него са били нищо. „Аз искам да опитам своя философски характер“, казвал той. И прав е. Не само Сократ, но всички велики хора са имали по една опърничава жена да ги пърже. Всички велики слуги са имали по един опърничав господар да ги пърже. Всички велики господари са имали по един опърничав слуга да ги пърже. Всички велики Учители са имали по един опърничав ученик да ги пърже. Всички велики ученици са имали по един велик Учител да ги пърже. Всички велики хора все са имали някой, който да ги пърже. Да издържиш на това нещо – туй е характер!”

из “Господи, да прогледам!” (беседа, държана на 9 март 1924 година)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Тетраграматон
« Отговор #36 -: Януари 22, 2006, 04:29:18 am »
Не разбрах само какво ми доказваш с тези неща...

Първо.

Мойесей не е бил лош човек, искал е да спаси народа си. Мойсей е бил пророк. За сведение "пророк" буквално означава канал - добър или лош все едно - канал. Евреите не го послушали и продължили да живеят старият си живот, като малко по-малко Луциферовото съзнание не се вгнездва в този народ. Йехова е демон, и въпреки, че Старият завет е редактиран многократно, за да не личи това, пак може да се открие лесно по някои ключови фрази. Жестокостта на еврейският "Бог" е очевидна. Което е в диаметрална противоположност с христианската представа за Вселюбящият Небесен Отец. Йехова (което е същество от извънземен произход) и христианският Бог нямат нищо общо. Както и Новият завет не е "продължението" на Стария. Това е масова заблуда...

Второ.

Никой не оспорва колко мъдър човек е бил Сократ (за Аристотел можем да спорим тук). Говорим за тенденциите в учението му. Сократ няма голяма вина. Аристотел разрушава всичко. Бог е заменен от материализма, въпреки че това не се признава лесно и боли...

Трето.

Нека се съгласим с Шуре, който се води за заместника на Щайнер. Предполагам, ще се съгласиш, че човека разбира доста повече от нас всички взети заедно... За да го пише, явно има защо...

coroviev

  • Гост
Отг: Тетраграматон
« Отговор #37 -: Януари 22, 2006, 12:02:12 pm »
Цитат
Новият завет не е "продължението" на Стария.
Не е,но без стария не върви.Аз разбирам " новия",като пълно отрицание на "стария" и колкото да е осакатено учението на Христос,пак си личи коренната разлика във философията.Все пак трябва да сравняваш,когато опровергаваш.
  Честно казано,по-извратена ,жестока и садистична история от стария завет,не съм чел.

Oberon

  • Гост
Отг: Тетраграматон
« Отговор #38 -: Януари 23, 2006, 15:20:34 pm »
Ultra :)))
не Колумб, а Магелан доказва че Земята е кръгла. Доказва го на дебелите шкембета по дворците и на църквата. По негово време отдавна се е знаело, че Земята е кръгла ( Аристотен - Гърция. )
Тъжното е, че гърците почти изцяло променят учението на египетските жреци. Хор?

Оберон

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Отг: Тетраграматон
« Отговор #39 -: Януари 23, 2006, 15:26:16 pm »
  Честно казано,по-извратена ,жестока и садистична история от стария завет,не съм чел.
кое точно имаш предвид?
правилата за жертвоприношенията на мен лично ми дойдоха отгоре, просто не ми се четеше...
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

coroviev

  • Гост
Отг: Тетраграматон
« Отговор #40 -: Януари 23, 2006, 17:10:01 pm »
Цитат
кое точно имаш предвид?
Целият завет.Той представя един жесток бог,издевателстващ върху хората,психически и физически

Oberon

  • Гост
Отг: Тетраграматон
« Отговор #41 -: Януари 23, 2006, 17:17:23 pm »
Оберон на изпит по Философия, 2 курс, Варна, ИУ- Дим.Благоев
Въпрос на асистента:"Любим философ"?
Отговор на Оберон:"Буда"
Асистента:"%#^%@^#%"????
Оберон:"?"
Асистента:"И какво можеш да ми кажеш за него"?
Оберон:"Във времена на духовна смут............................."
Асистента:"4"
Оберон:"???"
Асистента:"Следващия..."

Любимите философи на въпросния асистент бяха материалистите. Една колежка с големи...., смяташе, че най-великия философ е Епикур ( името му може би я блзнаеше)...и смяташе така, защото знаеше предварително кои философи обожава асистента...тя имаше 6....

Оберон

coroviev

  • Гост
Отг: Тетраграматон
« Отговор #42 -: Януари 23, 2006, 17:21:32 pm »
   Видя ли! Трябваше да станеш метереолог!

Дъвиан

  • Гост
Отг: Тетраграматон
« Отговор #43 -: Януари 23, 2006, 18:16:00 pm »
...един жесток бог,издевателстващ върху хората,психически и физически

Лесно е да се каже...

Видя ли! Трябваше да станеш метереолог!

 :D :D :D  :) :D :D :D

coroviev

  • Гост
Отг: Тетраграматон
« Отговор #44 -: Януари 23, 2006, 18:20:53 pm »
Цитат
Лесно е да се каже...

Че е лесно ,лесно е,ама ти какво имаш предвид?
« Последна редакция: Януари 23, 2006, 20:18:04 pm от Horus »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27