Автор Тема: Тетраграматон  (Прочетена 25789 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Тетраграматон
« Отговор #15 -: Януари 14, 2006, 23:08:57 pm »
Тия двамата наркомани от филма са се снемали в още няколко продукции. Големи образи са.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Дъвиан

  • Гост
Отг: Тетраграматон
« Отговор #16 -: Януари 15, 2006, 00:08:22 am »
Тетраграмматон - четирибуквеното име на Бога, което еврейте смятали за твърде свещено, за да се произнася и при четене на свещените текстове го замествали с Адонай! А четворката това е т.н. Тетраксис или свещената четворка, в която се кълняли питагорейците. Сумата на Тетраксиса е 10 или 1 + 2 + 3 + 4 = 10. Единицата е безличният принцип, който не е нито Мъж, нито Жена; двойката е материята; тройката, съединявайки монадата и дуадата и притежавайки природата и на двете, представя света на явленията; четворката, тетрадата, изразява пустотата на всичко; а декадата, или сумата на всичко, побира в себе си целия Космос.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Тетраграматон
« Отговор #17 -: Януари 15, 2006, 13:01:08 pm »
Аз пък си смятам,че има и ТЯ иТой,и двете начала едновременно
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен mirage

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • Im omnia paratus
Отг: Тетраграматон
« Отговор #18 -: Януари 15, 2006, 23:22:03 pm »
Адонай съм го срещал в чанелинги на команда Ащар,почти винаги завършва с Adonai kadoish Adonai или нещо подобно.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Тетраграматон
« Отговор #19 -: Януари 15, 2006, 23:34:47 pm »
Все по-често чувам от хора, които разбират повече от мен, че команда АЩАР са ала-бала...

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Тетраграматон
« Отговор #20 -: Януари 15, 2006, 23:51:07 pm »
Ми то зависи и от човека, който приема техните послания-те може да са качествени, но ако каналът не е на добро енергийно ниво...
За сметка на това приеманите от Селия Фен послания от арх.Михаил според мен са много качествени, но няма кой да ги преведе на български.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Тетраграматон
« Отговор #21 -: Януари 16, 2006, 11:20:14 am »
Все по-често чувам от хора, които разбират повече от мен, че команда АЩАР са ала-бала...

В нета по едно време беше пуснато инфо че са били превзети от тъмните и сега служат на тях после се пусна друго инфо че това е дезинформация, после пък че само малка част били предатели на бунта бил удържан и сега всичко е наред. Изобщо дезинформация до дезинформация ;)

georgi_nz

  • Гост
Отг: Тетраграматон
« Отговор #22 -: Януари 19, 2006, 15:23:19 pm »
Аз съм чувал, че еврейския Йехова е всъщност демон призован от един Атонски монах който е объркал някакви  заклинания и мантри при опит да спаси евреите при гоненията им от египтяните. Станалата грешка отключила "демона от бездната" и той бил допуснат да вилнее на земята. Това същество е за евреите Йехова, а атонския монах евреите нарекли Моисей.
Цялата им сатанинска религия е подчинена на демона от бездната. Ако някой е запознат какви дивотии пише в талмуда не би се очудил на това твърдение.
А мисията на Исус е била да освободи евреите от демона и покаже истината на хората. Еврейските свещенници не е имало как да не го убият защото той е заплашил тяхната власт. Затова те още чакат месията си.
Ще имат да чакат.

Eon

  • Гост
Отг: Тетраграматон
« Отговор #23 -: Януари 19, 2006, 15:38:59 pm »
Това е много интересна теория

Oberon

  • Гост
Отг: Тетраграматон
« Отговор #24 -: Януари 19, 2006, 17:17:57 pm »
Дъвиън поздравление за поста с 1+2+3+4=10. Преди време и аз се изразявах като теб по този перфектен начин ( надявам се не си го копнал това отнякъде нали:))? Поздравления, защото принципа е точно такъв. За съжаление знаем много малко за Питагорейците:( В училище ни учеха, че Питагор е създал формулата за правоъгълния триъгълник и нищо повече. А той си е бил чиста проба гений, който изразявал своята гениалност като философ, а не математик. Геометрията е следствие на формата, идеята, на Духа ако щете. Преди геометрията има математическа божественост ( мой термин ), т.е да изразим Бога чрез цифри и форми.
Много е красиво знам:)))

Оберон

Дъвиан

  • Гост
Отг: Тетраграматон
« Отговор #25 -: Януари 19, 2006, 19:11:24 pm »
( надявам се не си го копнал това отнякъде нали:))?

Ами, че "копнал" съм го разбира се! Но забравих да кажа откъде и така си и остана, а после забравих! От "Езотеричен речник" е!

А може би за питагорейците знаем много, но то е закодирано в това малкото, което е останало за тях! Наистина са били много тайнствени! И наистина са се опитвали да изразят всичко чрез числа - Космоса, Битието. Но това не е много странно, като се има в предвид, че всичко във Вселената е в Хармония и тази Хармония не е нищо друго освен безкрайно строга подреденост и съразмерност! И всичко е закономерност и всичко може се изрази с числа и цифри! Питагор наистина е посветен от висша класа - все пак се е учил от Изтока.

Oberon

  • Гост
Отг: Тетраграматон
« Отговор #26 -: Януари 20, 2006, 14:39:34 pm »
Питагор е възпитаник не на Изтока, а на юга, имам предвид Египет:)))
Почти всички "велики" гръцки фил'софи са учили в Егпиет мисля
Справка : Великия сокол ,мистика от Колхида, бялото крило на Изида...Хор:)))

Оберон

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Тетраграматон
« Отговор #27 -: Януари 20, 2006, 18:40:28 pm »
Аз съм чувал, че еврейския Йехова е всъщност демон призован от един Атонски монах който е объркал някакви  заклинания и мантри при опит да спаси евреите при гоненията им от египтяните. Станалата грешка отключила "демона от бездната" и той бил допуснат да вилнее на земята. Това същество е за евреите Йехова, а атонския монах евреите нарекли Моисей.
Цялата им сатанинска религия е подчинена на демона от бездната. Ако някой е запознат какви дивотии пише в талмуда не би се очудил на това твърдение.
А мисията на Исус е била да освободи евреите от демона и покаже истината на хората. Еврейските свещенници не е имало как да не го убият защото той е заплашил тяхната власт. Затова те още чакат месията си.
Ще имат да чакат.

Това е много интересна теория

Не е теория. И аз стигнах до този извод след дълги изследвания.

Питагорейците са големи мистици. Не ми се мисли какво са знаели. Онзи ден един приятел ми каза, че Рудолф Щайнер в минал живот е бил Питагор.

Дъвиан

  • Гост
Отг: Тетраграматон
« Отговор #28 -: Януари 20, 2006, 19:18:32 pm »
Питагор е възпитаник не на Изтока, а на юга, имам предвид Египет:)))

"…във Вавилон Питагор прониква в тайните на древната магия. Той живее във Вавилон дванайсет години."

Едуард Шуре - "Великите посветени"

Питагор е толкова велика личност, че настръхвам само при мисълта за него!

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: Тетраграматон
« Отговор #29 -: Януари 20, 2006, 21:30:27 pm »
хмм, така е!!!
ето още малко от Е.Шуре:
"... Нека видим какви са резултатите отЛуциферовия поток на науката, който неизменно съпътства Християнският поток на църквата и е натрупал толкова сила, че дори измества вечния си противник. Изворите на този поток са в гръцката култура. Сократ въвежда аксиомата, че истината се постига с разум и диалектиката безпогрешно води към морално съвършенство и истинско щастие. Всъщност такъв е принципът на цялата съвременна наука, чиито последен етап е позитивистката философия. В успоредната школа на Аристотел като основа е положено наблюдението. Истината се поддържа от трите кита: наблюдение, анализ, синтез. Лека - полека от сферите на научния интерес отпадат съзерцанието, интуицията и прозрението.
Изгонено от църквата, научното търсене изпада в тежък сън. Донякъде започва да се пробужда едва през XV и XVI век в епохата на големите географски открития. Христофор Колумб доказва с пътуванията си, че земята е кръгла, а Галилей - че се движи около Слънцето. Коперник и Кеплер измерват звездите и разстоянието до тях.
С опознаването на Вселената се променя човешкият ум, самият начин на мислене..."
musica universalis

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27