Автор Тема: За кръстът и неговите предназначения днес  (Прочетена 23499 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

coroviev

  • Гост
Отг: За кръстът и неговите предназначения днес
« Отговор #15 -: Януари 14, 2006, 16:32:57 pm »
  Възможно е не съм запознат толкова дълбоко с нещата.Само ми е смешно,че всички си овесваме на вратовете уред за инквизиция.Ако бяха обесили Христос,сигурно бесилка щяхме да носим,а сатанистите,обърната бесилка. :D

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: За кръстът и неговите предназначения днес
« Отговор #16 -: Януари 15, 2006, 05:14:00 am »
Gil,
и аз мисля, че кръста е символ на мъките на Христос. Но те са следствие от показването правия път за развитие.
И какво ме грее, че някой, бил той и Христос, ме е спасил???
Ако аз не съм разбрал и усвоил вървенето по правилния път, и да съм спасен, с какво ще съм полезен на хората? С това, че пак си правя грешките ли? Не. Само с това, да показвам грешния път. И ако го приемат за верен, то по-добре да не съм бил спасяван.
Кръста, с удължено рамо е за назидание. Предупреждение и заплаха за грешащите.
Кръста с равни рамена, е за хармонизиране и подкрепа на вървящите по верния път.
Кръста символизира не четворката а петтицата, четирите посоки (елементи) и центъра (Земята). Пемнтаграма и петолъчката на пръв поглед също символизират петтицата. Но има и друго, седмицата.
Погледнете и знака Хи-Ро. И в него има седмици. На всички рамена има по 7 кръгчета (едното е винаги центъра). От центъра излизат 6 къси рамена, ако приемем и дъгата на "Р" стават 7. Но седмото не е от центъра, то е от горе (от висшето?). От 6-те къси рамена може да се изведе и знака на Давид. ;)
Много дълбока символика може да се намери в Хи-Ро.
До сега не съм го разглеждал, разсъжденията ми са на примависта...
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: За кръстът и неговите предназначения днес
« Отговор #17 -: Януари 15, 2006, 08:09:28 am »
Какво мислите за съчетанието на Хи-ро и "Аз"-ът на българите върху него ? Изобщо-съвместими ли са ?
Не мисли като човек!-Крион

virtual

  • Гост
Отг: За кръстът и неговите предназначения днес
« Отговор #18 -: Януари 17, 2006, 20:17:23 pm »
хора веднаж разберете че кръста не си го слагаш на врата за да покажеш как е убит Сина Божи .Кръста е символ единствено на възкресението,а самото то е цел на всеки христианин а относно смърта която се сварзва с ,вазкресението е незначително обстоятелство.защото след смърта пок живееш но по друг начин.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: За кръстът и неговите предназначения днес
« Отговор #19 -: Януари 17, 2006, 20:49:38 pm »
и аз мисля, че кръста е символ на мъките на Христос. Но те са следствие от показването правия път за развитие.

Кръста е символ на мъките на Христос,които той изтърпял на него за да опрости греховете ни.И е възприет доста по-късно от колкото си мислят повечето хора.В началото е бил знакът Хи-Ро и рибата и едва после кръста.А символът на възкресението на христос е пентаграмата и се тълкува като Хрристос освободен от кръста.Едва по-късно темерутите от църквата я набедяват за нещо зло
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

virtual

  • Гост
Отг: За кръстът и неговите предназначения днес
« Отговор #20 -: Януари 17, 2006, 20:59:04 pm »
Това с пентаграма е пална заблуда кръста е Божия символ на възкресението а всякакви там пентаграми са си чисто дяволита работа защото както и да се постави пентаграма той пак си е пентаграм, а от този ред на мисли той не си губи смисала

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: За кръстът и неговите предназначения днес
« Отговор #21 -: Януари 17, 2006, 21:02:22 pm »
Носенето на кръст би трябвало да означава, според мен, че човек е поел отговорността да изпълни мисията си на Земята, поел е отговорността за съдбата си.
Ма защо ли си мисля, че твърде малко хора наистина си носят кръста  ::)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: За кръстът и неговите предназначения днес
« Отговор #22 -: Януари 17, 2006, 21:04:47 pm »
http://www.xnetbg.com/www/site/smf/index.php?topic=810.0

ето ти едно тълкуване на пентаграма.
А иначе проучи малко вярванията на ранните християни и ще видиш че това,което казах е вярно.
и пентаграма няма нищо общо със сатанизма.Освен обърнатият такъв,амка то е друга история
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Heinie

  • Гост
Отг: За кръстът и неговите предназначения днес
« Отговор #23 -: Януари 17, 2006, 21:14:38 pm »
Ма защо ли си мисля, че твърде малко хора наистина си носят кръста  ::)

Миротворецо, за Кръста има много хубави мисли от Петър Дънов в една беседа - Мир вам! (тук - http://www.beinsaduno.info/books/1914-03-16--1.1999/1914-09-11--1.html)

coroviev

  • Гост
Отг: За кръстът и неговите предназначения днес
« Отговор #24 -: Януари 17, 2006, 21:15:56 pm »
   Обаче Гил-Галад е прав-първият символ на християните е риба,по това са се разпознавали един-друг.А като стана въпрос за кръста,още веднъж ще задам въпроса,ами ако беше бесилка?Това ли щяхме да почитаме като символ на възкресението?И от толкова много символи,сатанински и не толкова сатанински,къде остана самото възкресение?Или картинката е по-важна от самия акт?
   
Цитат
Кръста е символ единствено на възкресението,а самото то е цел на всеки христианин а относно смърта която се сварзва с ,вазкресението е незначително обстоятелство.защото след смърта пок живееш но по друг начин.
Ето ти една антитеза на единственото  възкресение,според християнската църковна догма.Вампирите,живите мъртви,прекрасни безсмърти същества,неподвластни на законите на времето,значи има алтернатива?

Heinie

  • Гост
Отг: За кръстът и неговите предназначения днес
« Отговор #25 -: Януари 17, 2006, 21:22:13 pm »
Вампирите са вовеки оковани в своите телесни обвивки. Зависи от гледната точка кое е по-гадно. Помня обаче, че клетвата към крадците на едно от преписаните копия на "История славяноболгарская" беше нещо от рода "и железо и камик да се стопят, он жив веки". В смисъл такъв, че земния живот не е нищо особено, а Възкресението в Господа Иисуса Христа е вечно блаженство. Така е според Църквата. А и едно такова явление спира по-нантатъшното развитие на душата и реинкарнацията. Ако приемем, че душата остава в едно такова тяло, а не бива заместена от бесове.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: За кръстът и неговите предназначения днес
« Отговор #26 -: Януари 17, 2006, 21:25:01 pm »
Вампирите са вовеки оковани в своите телесни обвивки. Зависи от гледната точка кое е по-гадно. Помня обаче, че клетвата към крадците на едно от преписаните копия на "История славяноболгарская" беше нещо от рода "и железо и камик да се стопят, он жив веки". В смисъл такъв, че земния живот не е нищо особено, а Възкресението в Господа Иисуса Христа е вечно блаженство. Така е според Църквата. А и едно такова явление спира по-нантатъшното развитие на душата и реинкарнацията. Ако приемем, че душата остава в едно такова тяло, а не бива заместена от бесове.
Душата остава,обаче със времето се обхваща от поквара,също както и тялото.И после когато се освободи по един или друг начин има доста натрупана гадна карма
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

virtual

  • Гост
Отг: За кръстът и неговите предназначения днес
« Отговор #27 -: Януари 17, 2006, 21:28:11 pm »
съгласен съм с онези които казват че учителя дънов е смесил прекалено много доброто и злото. Тоба е все едно да кажем че Бог не си е дописал посланията и лукавия муе помогнал

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: За кръстът и неговите предназначения днес
« Отговор #28 -: Януари 17, 2006, 22:18:51 pm »
Чел ли си Дънов ? Всъщност, темата е за кръста...
« Последна редакция: Януари 17, 2006, 22:45:34 pm от Mirotvorec »
Не мисли като човек!-Крион

virtual

  • Гост
Отг: За кръстът и неговите предназначения днес
« Отговор #29 -: Януари 18, 2006, 00:11:18 am »
дънов е вятър работа какво му сваляте шапка все едно е закъснелия месия опитал се е да си обясни живота с негови думи .ако всеки саздава като него нови философии вече наистина Бог трябва да се оттегли и на негово място да застанат такива като данов.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27