Автор Тема: Santa или Satan? Митове и Коледни егрегори  (Прочетена 44835 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Кой всъщност е Дядо Коледа- враг или приятел?
« Отговор #90 -: Декември 20, 2009, 19:51:35 pm »
 
А не е ли това което са празнували нашите деди ?
http://bgsviat.hit.bg/Obichai/Koleduvane.html

Там не виждам нито дядо Коледа нито дядо Сатанаил и тем подобни !
Или аз се лъжа или след "революцията" и цялостното народно ПОАМЕРИКАНЧВАНЕ освен комунистическия дядо Мраз , домъкнахме и Хамериканският дядо Сатанаилчо .

 :hi: Да, по същия начин се налага в момента и Хелоин, нощта в която се омилостивяват злите духове чрез лакумства ???
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Кой всъщност е Дядо Коледа- враг или приятел?
« Отговор #91 -: Декември 20, 2009, 20:07:44 pm »
Чудим се кога ще се появи антихриста ами той се е появил от преди 200 и кусур години !Той е добрия "дядо Коледа" ,той е "добрия чичко" който праща помощи с ракети круз ,той е този който чрез филмите си учи как да се краде и убива безнаказано , той е този който учи хората да живеят с кредити и т.н.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Disinfo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
  • Дисинформатор
Re:Santa или Satan? Митове и Коледни егрегори
« Отговор #92 -: Декември 20, 2009, 21:38:39 pm »
До днес никой не се е погрижил да обезпечи дори парченце доказателство, че Санта и Сатан са едно и също същество. Светът никога не ще узнае истината за него заблуден от купищата медийни хипнози и техните публицистични бъртвежи. Затова днес ще споделя с вас този материал като коледен подарък . Някои ще ме упрекнат за дързостта ми,  други ще помислят, че съвсем съм си загубил ума в конспирациите, но аз съм длъжен да споделя моите съмнения и да разбуля един мит, който ни е хипнотизирал от много време насам и ни тласка към дупката, показвайки ни непрекъснато, че винаги има накъде...
Ще се радвам ако бъда разбран поне малко от вас.


До тук. По-надолу не сметнах за нужно да чета. Интересна аналогия правиш и почти схващам логиката ти, но ще ми се наложи да ти кажа че си тръгнал в грешна посока при тълкуване на образа на Санта Клаус. Образът му произлиза от Свети Николас, на английски: Saint Nicolas -> Sa(i)nta `Claus. В образа на същия този светец произлиза и българския Свети Никола(и Никулден), покровител на моретата, и наследник на богът на морето във фолклорната(народна) вяра.

Мита на Дядо Коледа в днешно време, ако търсим конспирация в него, бихме могли да я намерим там където Американския материализъм се проявява и пропагандира по коледните празници.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Santa или Satan? Митове и Коледни егрегори
« Отговор #93 -: Декември 20, 2009, 22:57:41 pm »
 :hi: Хорус :hi: Статията е Супер и е написана с професионализъм!
Аз поне не видях проблеми в нея и я приемам като научен труд.
Благодари ти за това, че имаш отговорна позиция и си се осмелил да се опълчиш срещу княза на този свят >:( Браво :hi:
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен Roswell

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 285
  • They are already among us!
Re:Santa или Satan? Митове и Коледни егрегори
« Отговор #94 -: Декември 20, 2009, 23:01:05 pm »
добре го каза JG ;) ;) и аз съм на това мнение :)
Roswell
Извънземно е онова същество, което живее в синхрон и хармония с истинската природа на своя генетичен

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Santa или Satan? Митове и Коледни егрегори
« Отговор #95 -: Декември 21, 2009, 01:08:31 am »
До днес никой не се е погрижил да обезпечи дори парченце доказателство, че Санта и Сатан са едно и също същество. Светът никога не ще узнае истината за него заблуден от купищата медийни хипнози и техните публицистични бъртвежи. Затова днес ще споделя с вас този материал като коледен подарък . Някои ще ме упрекнат за дързостта ми,  други ще помислят, че съвсем съм си загубил ума в конспирациите, но аз съм длъжен да споделя моите съмнения и да разбуля един мит, който ни е хипнотизирал от много време насам и ни тласка към дупката, показвайки ни непрекъснато, че винаги има накъде...
Ще се радвам ако бъда разбран поне малко от вас.


До тук. По-надолу не сметнах за нужно да чета. Интересна аналогия правиш и почти схващам логиката ти, но ще ми се наложи да ти кажа че си тръгнал в грешна посока при тълкуване на образа на Санта Клаус. Образът му произлиза от Свети Николас, на английски: Saint Nicolas -> Sa(i)nta `Claus. В образа на същия този светец произлиза и българския Свети Никола(и Никулден), покровител на моретата, и наследник на богът на морето във фолклорната(народна) вяра.

Мита на Дядо Коледа в днешно време, ако търсим конспирация в него, бихме могли да я намерим там където Американския материализъм се проявява и пропагандира по коледните празници.

Ми какво да кажа :) Благодаря че ни припомни официалната история по въпроса :P

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Santa или Satan? Митове и Коледни егрегори
« Отговор #96 -: Декември 21, 2009, 01:38:52 am »
Цитат
Санта Клаус. Образът му произлиза от Свети Николас, на английски: Saint Nicolas -> Sa(i)nta `Claus. В образа на същия този светец произлиза и българския Свети Никола(и Никулден), покровител на моретата, и наследник на богът на морето във фолклорната(народна) вяра.

Мита на Дядо Коледа в днешно време, ако търсим конспирация в него, бихме могли да я намерим там където Американския материализъм се проявява и пропагандира по коледните празници.

Ето подробности за "Николаус"-официално празнуван на 6 декември в Европа!

http://www.heiligenlexikon.de/BiographienN/Nikolaus_von_Myra.htm
http://www.kidsweb.de/weihnacht/nikolaus_6_dezember.html

Неактивен Unlock_the_Light

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 162
  • Veritas Vos Liberabit!
Re:Santa или Satan? Митове и Коледни егрегори
« Отговор #97 -: Декември 21, 2009, 08:26:18 am »
                              Разкриха пороците на Дядо Коледа

"Малцина са недоброжелателите на Дядо Коледа, но че ги има, е безспорен факт. За разлика от почитателите му, изтъкващи радостта, която предизвиква у децата с подаръците си, има и хора с антипатии към Добрия старец.

 „Та този дядка е пълен с пороци! Какво научават децата ни от него?” – възмущават се хора, които не харесват имиджа му.

 „Дядо Коледа е винаги подпийнал и кара шейната си в нетрезво състояние” – отчитат най-големия му порок неговите недоброжелатели.

 „Той е продукт на Кока Кола и е синоним на безскрупулен капитализъм” – допълват хора с по-леви убеждения.

 Други изтъкват, че Дядо Коледа е с наднормено тегло, което свидетелства за нездравословния начин на живот, който води. Трети се хващат за неговия гръмогласен смях, който съвсем не бил в добър тон с етикета на общуване.

 В Австрия дори има създадено Гражданско движение за забрана на Дядо Коледа, което функционира активно от 8 години. Според членовете му старецът трябва да бъде разкаран, за да се даде израз на истинските християнски ценности и добродетели, в духа на които трябва да бъдат възпитавани децата."

източник: http://razkritia.com/%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%85%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%86%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D1%8F%D0%B4%D0%BE-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%B0/
"Светът е моята страна.....да правя добро е моята религия" -Томас Пейн

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Santa или Satan? Митове и Коледни егрегори
« Отговор #98 -: Декември 21, 2009, 10:14:36 am »
 :hi: Ако е наистина натоварен само с персоната на Свети Николай, "добрият старец". То защо в Откровение е записано, че още по време на апостолската църква през първи век е имало Проблеми с Николаитите? Те на кой свети Николай се кланят? При положение, че този Николай е живял 3-4 век? И ако е светия защо работят срещу Господа Христа?
Още няколко въпросчета! След като е бил аскет от къде е взимал купища жълтици да раздава на хората? Този пример с жълтиците от къде го е взел, Христос не се сещам нито веднъж да раздава имоти и кесии с жълтици?  Ако разгледам примера по скоро прлича на Кришна който краде от едни за да дава на други! А поне за Кришна съм сигурен, че е самия Луцифер!
Прачетете тези легенди с критично око и тогава се запитайте: Всъщност, кой е свети Николай?

http://legendite.blogspot.com/2009/12/blog-post_04.html

И педофилите обичат децата и им подаряват подаръци, за тях е закон детето да е щастливо ???
Дали това е най важно за децата?

 :flag_of_truce:
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Santa или Satan? Митове и Коледни егрегори
« Отговор #99 -: Декември 21, 2009, 10:45:52 am »
Има "нещо" нередно в това децата, буквално да се молят на някакъв дебел демон, който влиза в къщата им без разрешение, като излиза от огъня... И най-важното "помага" за духовното израстване с богат набор от инструменти - преяждане, алкохол, кока кола и най-важното "подарък", който ако много искаш, молиш му се, изпратиш му писмо, "слушаш" - ще го получиш и ще стоплиш сърцето си с него  :bad:
« Последна редакция: Декември 21, 2009, 23:18:23 pm от H. »

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Santa или Satan? Митове и Коледни егрегори
« Отговор #100 -: Декември 21, 2009, 20:41:28 pm »
:hi: Ако е наистина натоварен само с персоната на Свети Николай, "добрият старец". То защо в Откровение е записано, че още по време на апостолската църква през първи век е имало Проблеми с Николаитите? Те на кой свети Николай се кланят? При положение, че този Николай е живял 3-4 век? И ако е светия защо работят срещу Господа Христа?
Още няколко въпросчета! След като е бил аскет от къде е взимал купища жълтици да раздава на хората? Този пример с жълтиците от къде го е взел, Христос не се сещам нито веднъж да раздава имоти и кесии с жълтици?  Ако разгледам примера по скоро прлича на Кришна който краде от едни за да дава на други! А поне за Кришна съм сигурен, че е самия Луцифер!
Прачетете тези легенди с критично око и тогава се запитайте: Всъщност, кой е свети Николай?

http://legendite.blogspot.com/2009/12/blog-post_04.html



 :flag_of_truce:


Не мога да разбера, защо св.Николай се бърка с хамериканския Санта Клаус, като двамата нямат нищо общо.

Според легендата, св.Николай е роден през 3-ти век в Мала Азия в град Мира (Myra), сегашна Турция. Той станал епископ още на младини и с голямото богатство, което наследил, помагал щедро на бедните.

 Един ден той научил, че сиромах-баща, отчаян, че не може да се грижи за трите си дъщери, е решил да ги продаде. Епископ Николай натъпкал злато в три кесии и ги пуснал през комина на бедняшката къща. Тези кесии паднали в чорапите на дъщерите, които девойките били прострели над огнището, за да ги изсушат. Момичетата били спасени и семейството  било отново щастливо.

Така епископът за пръв път се явява в ролята на дядо Мраз.
От тук води началото си и традицията в Германия, Австрия, Швейцария....... (за разлика от България, където си празнуваме Никулден) вечерта на 5 срещу 6 декември (денят, когато през 310 или 312 г. епископ Николай става жертва на преследванията на император Диоклециан) да се оставят в обувките на децата пред вратата на жилището, за да мине през нощта "Николаус”и да постави в тях чорап, пълен със шоколадови лакомства и плодове.
 На сутринта, ако са били послушни, децата откриват даровете на св. Николай, домът се пълни с весела глъчка и удовлетворение от заслужената награда. Така че името Николаус като анаграм  няма нищо общо с американския Санта=Сатана=Санта Клаус.
Объркването идва и от американското име Санта Клаус, едно от англосаксонските имена на св. Никола.

А Дядо Мраз, такъв, какъвто го знаем днес, е роден именно в Америка, малко преди Рождество, в 1822 г. Тогава излиза от печат поемата на Клемент Кларк Мур «Посещението на св.Николай».
 В поемата на Мур дядо Мраз  не е старият епископ със жезъл, митра и епископски одежди, а жизнерадостен елф, весел и доволен от живота, който не се отказва от доброто похапване и пуши с удоволствие лулата си. Сивото му магаренце е сменено с осем бързи елена, които го носят по всички континенти. Той не живее в Мала Азия, а на северния полюс. В ръцете му неизменно има чувал с играчки.
Едва в началото на 30-те години на 20 век, по време на една реклама за кока-кола, дрехата на дядо Мраз приема цветовете на фирмата за кока-кола, а именно: червено и бяло. Оттогава мантията и качулката са червени, подплатени с бяла кожа.
В такъв вид, от Америка, дядо Мраз тръгва по света и покорява и цяла Европа.






Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Santa или Satan? Митове и Коледни егрегори
« Отговор #101 -: Декември 21, 2009, 21:05:06 pm »
Интересното при мене е,че никога не съм бил послушен специално за подаръка от дядо коледа като малък(и не само за подаръци от него,а и по принцип).Наще като са ме питали какво искам от дядо коледа да ми донесе съм казвал не ме интересува каквото иска да носи,но не искам подаръци за добро държание ;D.Самоче още тогава не знаех,че е измислица това с него и,че все едно съм го говорил това на мойте родители ;D.
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Santa или Satan? Митове и Коледни егрегори
« Отговор #102 -: Декември 21, 2009, 23:55:02 pm »
 :hi: Благодаря за инфото!
А защо според вас не идва да си носи подаръците на 6ти декември ???
Ами идва точно на натаманения Христов рожден-ден на празника на слънцето?
Не е ли същото като Великден който се е превърнал в празник на яйцата и преяждането и носи все още името на Вавилонска богиня на плодородието- Ищар?
Няма други дати на които Вавилонците да си празнуват празниците ли ???
Или Сатана се страхува да не би хората да станат истински Християни. Защото за да прикрие истината е създал хиляди полу-истини с които да заблуди ако може дори и избраните.
Матей 24:24
защото ще се появят лъжехристи, и лъжепророци, които ще покажат големи знамения и чудеса, така щото да заблудят, ако е възможно, и избраните :flag_of_truce:
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Santa или Satan? Митове и Коледни егрегори
« Отговор #103 -: Декември 22, 2009, 11:04:57 am »
Ако SANTA = SATAN, тогава можем да допуснем, че и GOD = DOG, т.е. че Бог е куче, и че EVIL = LIVE = VILE, т.е. да живееш означава да си зъл, лош, подъл, безчестен и противен... Добре, че не се казвам Атанас.

Вярно е, че Дядо Коледа и св. Николай първоначално нямат нищо общо с празника. Нека обаче да не отричаме празника почитащ възхода на Слънцето (Христос, Сурия) и победата на Светлината над тъмнината само заради по-късните добавки и интерпретации. А Коледа се е празнувала и преди хилядолетия. Има го застъпен по един уникален начин в българските традиции и обичаи, като например сурвакарството (думата „Сурва“ идва от Сурия – ведическия Бог на Слънцето). Нима традициите ни не ни подсказват, че Коледа е празник на Светлината?

Да „Кока Кола“ и други може да се се възползвали от историята на свети Николай и да са я приспособили за собствените си нужди, но нима това може да хвърли някаква сянка върху самия светец? Да не забравяме, че хората са тези, които си разменят подаръците, които празнуват раждането на Спасителя. От любов ли правят това или от омраза? Каква енергия излъчват хората от себе си? Единствено това е важно, пък ако ще елхата да е пирамида (а тя е), а масоните да са имали някакви свои планове и амбиции свързани с празника.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Santa или Satan? Митове и Коледни егрегори
« Отговор #104 -: Декември 22, 2009, 18:43:13 pm »
Ако SANTA = SATAN, тогава можем да допуснем, че и GOD = DOG, т.е. че Бог е куче, и че EVIL = LIVE = VILE, т.е. да живееш означава да си зъл, лош, подъл, безчестен и противен...

Не подозираш дори колко си права !
Това си е направо за друга тема, има светли езици има и тъмни (нормално).
Пример за светъл език:
Благо-даря, Здравей - пожелание към човека да здравее
Не случайно се прави всичко възможно да забравим корените си и да загубим културата си :(
Тъмен език:
GOD - DOG защо мислиш че това е случайно, "просветените" никога ли не играят с думите?
А как е здравей на инглиш ? Опа пак съвпадение HELL-O...
Това е глобалният език на новият вавилон и НЕ случайно и червения демон идва от там...
« Последна редакция: Декември 22, 2009, 18:45:42 pm от P.E.A.C.E. »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27