Автор Тема: Медитация и духовност  (Прочетена 3122 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Astronomer

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Медитация и духовност
« -: Февруари 04, 2010, 09:47:52 am »
Някой може ли да ми препоръча някой учител, човек който да може да ми обяснява неща около медитацията и духовното израстване, работа върху чакрите, канализиране на енергиите и т.н. Знаете ли някой център или нещо подобно? Имате ли опит с това? Благодаря предварително.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Медитация и духовност
« Отговор #1 -: Февруари 04, 2010, 17:44:10 pm »
Не си споменал в кой град си.

Пази се от "центровете". Там в най-добрия случай ще ти вземат само парите. А в най-лошия може да те вербоват в разни схеми.

Аз лично съм привърженик на "физическия" метод. Духовно развитие, и на чакрите чрез бойни изкуства. В краен случай може и йога.
Принципа е такъв:
Ако имаш реална и неотложна нужда от мускулите си, те се развиват сами естествно. Например правиш по 20 лицеви опори всеки ден. Показваш, че ти трябват спешно мускулите чрез това, и те се развиват и трансформират, за да можеш да се справяш с ежедневието си с лекота.
Същото е и с чакрите. Ако редовно се занимаваш с дейности, изискващи високо ниво на енергия, то тази енергия ти се отпуска (или по-точно преканализира) и чакрите се развиват. От това по-естествено няма. А и няма начин да те излъжат (е пак има, но поне е по-малко вероятно) Но пък, ако избираш треньора според това колко говори за "чакри" и "енергии", то шанса да те излъжат нараства до 99%.

Правени са опити, човек тренира мускулите си с насочване на мисълта. Или пък само го стяга и разпуска. Да, наистина има някакво развитие, но е сравнително слабо. Наистина ако само седиш един час и мислиш за трицепса ти, той ще се развие повече, отколкото ако нищо не правиш. Но не и толкова, колкото ако редовно правиш кофички и лицеви опори.
Мисля същото е и с чакрите и с духовното развитие. Ако седиш и си медитираш, ще се развиеш, но далеч не толкова, колкото някои по-интензивни занимания.

п.с. при истинските учители не е лесно да идеш, да се запознаеш и да те учи. Може 10 години да му висиш пред вратата и пак да не те пусне. На всичкото отгоре, те не пишат по форуми. Комуникацията е директна.
Помисли си, колко точно си мотивиран. Колко от досегашния си живот си готов да оставиш? До къде си готов да стигнеш? Готов ли си да се преместиш в друг град? Да напуснеш работа? Да напуснеш близките си? Това не е хоби, това е начин на живот. Ако някой гледа на него като на хоби, ще постигне точно 0.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Медитация и духовност
« Отговор #2 -: Февруари 04, 2010, 19:55:54 pm »
Пази се от "центровете". Там в най-добрия случай ще ти вземат само парите. А в най-лошия може да те вербоват в разни схеми.
Помисли си, колко точно си мотивиран. Колко от досегашния си живот си готов да оставиш? До къде си готов да стигнеш? Готов ли си да се преместиш в друг град? Да напуснеш работа? Да напуснеш близките си? Това не е хоби, това е начин на живот. Ако някой гледа на него като на хоби, ще постигне точно 0.
       Добавям  към  цитата:  Аз  съм  привърженик  на  противоположният  метод,  тоест  нещата  при  мен  са  обърнати  навътре!  Кагато  си  готов  психически  учител  ще  се  намери! 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27