Автор Тема: За Егрегорите!!!  (Прочетена 129869 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

operator

  • Гост
Re: За Егрегорите!!!
« Отговор #30 -: Декември 26, 2005, 01:19:37 am »
Хор, не съм съгласен, че днес не е възможно да съществуваме без връзка с егрегори. Дори не е кой знае колко трудно. Достатъчно е човек да влезе в ролята на отчайващо досаден любопитко (не е нужно да се обяснява на хората от форума що за състояние е това  :D ) и да разнищи зависимостите си до последното конче.Просто да го разглоби като стар грамофон и да разгледа всяка част отблизо. Аз, като човек културен ;D  изпробвах този метод първо върху собствената си философска школа. Голям кеф - дори чисто физически започнах да дишам по-леко. След това скрих  овчият благоговеен поглед в задният джоб и се разправих по най-касапски начин с всякакви кумири и авторитети. Ефекта беше меко казано поразяващ. Сега мога да изляза като равен пред всеки, който се мисли за голяма работа. Виждам движението на мисълта му и знам по какъв начин се опитва да ме направи свой "последовател". Доста е смешно.  Е, и малко скучно, защото се оказа, че всички вървят по подобни схеми. Нищо ново под слънцето

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Re: За Егрегорите!!!
« Отговор #31 -: Декември 26, 2005, 09:14:19 am »
Абе можем ли да кажем и: "Егрегорът Форума" :) ;) ;)
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: За Егрегорите!!!
« Отговор #32 -: Декември 26, 2005, 10:40:17 am »
Оператор, ама как само го "плясна": " Дори не е кой знае колко трудно".
Шапка ти свалям, ма не мислиш ли, че ти си един от малкото, успели да направят това? Дори само 10% да бяха като теб, светът щеше да е друг.
Това, да се разнищиш безпристрастно, може да стане само от нивото на твоята истинска същност-духовната, което пък от своя страна означава, че ти си разкъсал завесата между нашето измерение и останалите.
Няма да е лошо да споделиш по-подробно как става тоя номер, щото...аз от едни цигари не мога да се откажа  :(
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: За Егрегорите!!!
« Отговор #33 -: Декември 26, 2005, 11:20:46 am »
хм, и това не е кой знае колко трудно!
(просто си представяш света без цигари)
както и да е, егрегори е имало и ще има, но животът без тях е не само възможен, а  дори и необходим, ако въобще сме решили да правим нещо ЗАЕДНО!!! 8)
musica universalis

operator

  • Гост
Re: За Егрегорите!!!
« Отговор #34 -: Декември 26, 2005, 12:06:29 pm »
Миро, всеки може да го направи. Дори всеки го прави всеки ден. Постоянно се "закачаме" и "откачаме" от всякакъв вид зависимости. Само дето почти никой не забелязва какво всъщност прави. Дори да го попиташ :"зашо сега направи именно това" ще те погледне странно и ще те попита най- задаваният въпрос "кое?" И няма никакъв номер. Трябва да не се страхуваш да се погледнеш в очите. А след като го направиш, да поизтормозиш с въпроси тоя отсреща- с очите :)

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: За Егрегорите!!!
« Отговор #35 -: Декември 26, 2005, 13:45:55 pm »
Това, че всеки ден се откачаме и закачваме от и към нещо-да, но, както казваш, в повечето случаи е несъзнателно. При такова действие има голяма вероятност отново да се закачим за нещо, от което сме се откачили-омагьосан кръг.
Виж, да имаш куража да се погледнеш в очите и да си направиш дисекция с последващо изрязване на туморните навици-това вече е съзнателно действие с категорични последствия и то трайни.
Всеки може да го направи, но не всеки го прави.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: За Егрегорите!!!
« Отговор #36 -: Декември 26, 2005, 15:45:27 pm »
operator, бъркаш. На това еволюционно равнище, ние винаги ще сме зависими от егрегорите. Дори и да се откачиш от всички под-егрегори, на които принадлежиш, винаги ще си закачен към собственият си кармичен егрегор. Препоръчвам ти книгата на Подводни "Карма и егрегор".

Admin-е, още в главният пост пиша, че вече има създаден егрегор на хнет :P 8)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: За Егрегорите!!!
« Отговор #37 -: Декември 26, 2005, 15:48:02 pm »
Миро, ти пушиш???

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: За Егрегорите!!!
« Отговор #38 -: Декември 26, 2005, 18:10:03 pm »
Ми нали разправят, че от трите порока поне на един да се отдадем и аз се спрях на този  >:(
А ако сериозно-чудел съм се много пъти при целия зор защо така ми се пуши ? Сигурно е някакъв вид заземление, знам ли!? Усещам, обаче, че скоро с кеф ще ги махна  :D
Не мисли като човек!-Крион

operator

  • Гост
Re: За Егрегорите!!!
« Отговор #39 -: Декември 26, 2005, 22:44:28 pm »
Цитат
Дори и да се откачиш от всички под-егрегори, на които принадлежиш, винаги ще си закачен към собственият си кармичен егрегор
Прав си. Това е проблем. Само че и на него му намерих цаката. Имам си две-три хватки, обаче не са за слабонервни и, както се казва, "не го правете в къщи" ;D Има си и странични ефекти. Например променя се личният ритъм, а не знам доколко хората съзнават колко вжна роля играе той за чувството на АЗ.
Цитат
Виж, да имаш куража да се погледнеш в очите и да си направиш дисекция с последващо изрязване на туморните навици-това вече е съзнателно действие с категорични последствия и то трайни.
Ами нали това е една от големите цели на така нареченото ни съществуване? Съзнателното.
"Високо, високо, високо,
високо - да те видя..."

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: За Егрегорите!!!
« Отговор #40 -: Декември 26, 2005, 23:37:48 pm »
Миро, кои са 3-те порока, че не ги знам :P Пушиш, защото егрегора не те пуска лесно :P Тегли му една майна ;)

operator, кажи ми системата, която да ме откачи от кармичният ми егрегор, без да си образувам друг кармичен егрегор и ще те призная :)

Невъзможно е. Докато сме на Земята ще имаме карма и ще съществуват егрегори. Затова и книгата се казва "Карма и егрегор". Затова и трябва да постигнем нирвана, за да се освободим от кармата си и егрегорите. Земен, обикновен човек, за който се знае, че го е постигнал е Сидхарта Гаутама. Казват му Буда.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: За Егрегорите!!!
« Отговор #41 -: Декември 27, 2005, 23:36:12 pm »
Хорус противоречиш си. Първо казваш, че е невъзможно, а после, че този който го е постигнал е Буда. Значи е възможно.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: За Егрегорите!!!
« Отговор #42 -: Декември 28, 2005, 11:22:32 am »
"operator, кажи ми системата, която да ме откачи от кармичният ми егрегор, без да си образувам друг кармичен егрегор и ще те призная " - Хор ти много добре знаеш че системата на карма и изкупление, както и всички видове "грях" са били създадени от генетични манипулатори, целящи потъването на човешкия род в невежество, страх и егоизъм..Егрегорите са просто енергийни образувания, които са толкова клиширани и изхабени, че не е много трудно да им се изплъзнеш.Те нямат собствена мисъл, а нещо като колективен разум, който ги води...///споко - когато възстановим Фирмамента, всичко това ще престане...///
"Земен, обикновен човек, за който се знае, че го е постигнал е Сидхарта Гаутама. Казват му Буда." -- в момента вече това е постигнато от много хора и постижимо за всеки, който дръзне да се усъмни в своето собствено самодоволство
 ;D
musica universalis

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: За Егрегорите!!!
« Отговор #43 -: Декември 28, 2005, 21:48:34 pm »
Не си противореча. За сегашният човек в града е невъзможно.

ultrafutur, ако не си закачен за нито един егрегор, ела ми се обади. Честно...

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: За Егрегорите!!!
« Отговор #44 -: Декември 29, 2005, 17:09:15 pm »
;)
musica universalis

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27