Автор Тема: За Егрегорите!!!  (Прочетена 131517 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 834
Re: За Егрегорите!!!
« Отговор #195 -: Септември 03, 2009, 10:41:04 am »
Това според мен е заблуда.Егрегора изхвърля всеки който не работи преданно за него,пък камо ли той да работи за теб.Човек може да е отдаден изцяло в максимум 3 егрегора.Например семейството, работата и хобито си.В момента в който не си отдаден изхвърчаш.Аз имам една максима за този случай, Опитвай се да не се обвързваш с нищо,това естествено е лесно на думи. Но колкото по малко се обвързваме ,толкова Егрегора няма власт над нас.Но може и това да е заблуда. Мисля че с нашето ниво на съзнание по точно гадаем за Егрегорите.Затова аз спрях да ги мисля.

Не е заблуда. Прочети това:

Егрегорът представлява сбор от мислите и чувствата на двама или повече души, които те са имали един към друг в момента на възникването на общността им. Т.е егрегорът се ражда в определен момент. Програмата на егрегора се задава от мислите, а енергията му се подхранва от чувствата и емоциите на създалите го.
 
 Да разгледаме следния пример (опростен максимално). Мъж и жена създават семейство, като мъжът обещава на жена си да я издържа, а тя да му е вярна и да се грижи за домакинството.
 
 Така новообразуваният семеен егрегор ще получи програма, която ще има за цел да поддържа гореописаните обещания. Той ще бъде толкова по-силен, колкото по-силни са чувствата, които двамата изпитват един към друг. Егрегорът се явява своеобразна "банка", която акумулира в себе си тази част от енергията на чувствата, които двамата не могат да усвоят. Тази енергия ще се използва от егрегора, за да помогне на членовете на семейството да реализират желанията и стремежите, които са имали първоначално.
 
 Обаче, когато единият от двамата реши да се отклони от тази програма, примерно, ако след десет години брак, жената изведнъж реши да се занимава с астрология, то егрегорът ще се почувства застрашен, защото това й желание е в противоречие с първоначално зададената му програма. Затова егрегорът ще се опита да противодейства на стремежите на съпругата да изучава астрология, като използва за свое оръдие мъжа й.
 
 Действието на егрегора може да се наблюдава и в по-големи групи от хора, каквито са религиозните общества. В момента в който се кръстиш, попадаш под влияние на егрегора на църквата, който е в състояние да те защити от отрицателни влияния. Там може да намериш след това и приятели, хора които да те подкрепят. Но тази подкрепа ще продължиш да получаваш при условие, че спазваш правилата и ритуалите, които са установени в църквата.
 
 В момента в който започнеш да се отклоняваш от правилата и каноните, егрегорът ще констатира това и ще "изпрати" при теб хора, които да се опитат да те "вкарат" в правия път. Ако упорстваш, егрегорът ще те отхвърли, като оттегли енергийната си подкрепа от тебе. Хората, които до вчера са ти били приятели, изведнъж ще се отдръпнат, ще забравят като че ли за тебе.
 
 Егрегорът се захранва с енергия чрез ритуалите. Колкото повече ритуали има в едно общество или семейство, толкова повече енергия се отделя в посока към егрегора и той става по-мощен, по-силен.
 
 Егрегорът продължава да функционира, докато има енергия. Когато тя се изчерпи, егрегорът изпада в състояние на летаргичен сън. Подобно е положението на егрегорите на някои древни религии (като тази на друидите). Ако в днешно време този егрегор бъде изваден от забравата и бъде захранен с енергия (чрез ритуали), то неговата програма се активизира наново и той набира сили.
 
 Има два начина, по-които човек може да се откъсне от влиянието на един егрегор:
1. Да спре да го захранва с енергия
2. Да премине под опеката на друг, по-мощен
 
Интересен пример за действието на егрегорите е начинът, по който комунистическата власт намали влиянието на православната църква – забрани общото празнуване големите църковни празници – Коледа, Великден. Те представляват мощни ритуали, захранващи православния егрегор с енергия и когато тяхното празнуване бе забранено, само за 45 години влиянието и силата на православния егрегор спадна до абсолютния минимум. Същевременно бяха създадени нови ритуали – манифестациите за 1-ви май, 9-ти септември, които подхранваха с енергия егрегора на БКП. А програмата на този егрегор всъщност е марксистко ленинската идеология.
 
 Като вид, егрегорът може да бъде семеен, родови, фирмен, клубен, религиозен, национален, партиен. Един човек може да бъде под влиянието на различни видове егрегори, но не може да бъде едновременно под влиянието на два егрегора от един вид – както е казано в Библията: “Никой не може да слугува на двама господари: защото или единия ще намрази, а другия ще обикне; или към единия ще се привърже, а другия ще презре. Не можете да служите на Бога и на мамона.” Всеки трябва да избере този егрегор, чиято програма е по-близо до неговата собствена.
 
Как може да се разпознае доколко е силен един егрегор - колкото повече хората в едно общество си приличат, толкова по-силен е егрегора.
 
Влиянието на един егрегор може да подпомага развитието на един човек (или общност), но от един момент нататък започва да бъде спирачка за неговото еволюционно израстване. Затова е добре човек да успее да надрасне влиянието на егрегорите, да не се отъждествява с тях, да успее да открие собствената си програма, такава каквато е дадена в неговия личен хороскоп.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 824
Re: За Егрегорите!!!
« Отговор #196 -: Септември 03, 2009, 12:08:53 pm »
Това не отговря на въпрса как да работи за теб егегора.Смтам че това  е илюзия защото дали с под опеката на един ли друг егрегор, всъщност няма значение.Даже единака е подвлияниет на някой егрегор.Хорта винаги искаме да владеем положението. От там и идва идеята че владеем и егрегорите, ако поискаме

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 834
Re: За Егрегорите!!!
« Отговор #197 -: Септември 03, 2009, 12:28:34 pm »
Като се отдадеш на егрегора под аренда за известно време. Така е, винаги човек е под влияние на един или няколко егрегора. Да вземем например, парите. Няма човек, който не иска да има пари, за да си посреща нуждите в живота, нали така. Но той няма да има пари, ако не приеме волю или неволю изградената вече схема за поробване от егрегора на парите. Човек може да се съхрани от изцеждащото влияние на егрегорите, като балансира и сведе до минимум желанията. Защото егрегорите ни дърпат чрез емоциите, били те положителни или отрицателни - омраза, завист, гняв, умиление, състрадание, тъга и т.н. Това са "конците", с които те ни дърпат и ни водят към изпълнение на АБСОЛЮТНО фалшиви цели, които аз бих нарекъл декори на това своеобразно театро в живота на човека.
« Последна редакция: Септември 03, 2009, 20:17:51 pm от Mirotvorec »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 824
Re: За Егрегорите!!!
« Отговор #198 -: Септември 03, 2009, 13:41:06 pm »
Да ти кажа на мен това ми звучи доста налудничево и типично за взаимотношенията човек човек, но не и човек - егрегор.След малко ще излезе че той ми е работодател и всъщност правим сделки.Така мислим ние хората.Всичко обръщаме през нашия удобен начин на мислене и няма как да е иначе, защото не можем да се надскочим. Няма такива неща като да се отдадеш временно под аренда на егрегор.Можеш ли само временно да вярваш в Бог? Според мен има два начина, знаеш за тях и не ти пука или знаеш за тях и сутрин кат станеш си казваш- Кой егрегор ще захранвам повече днес? Оооо май служебния  ;D

Неактивен SkilucK

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Re: За Егрегорите!!!
« Отговор #199 -: Октомври 29, 2009, 19:16:46 pm »
Здравейте,

Бос съм с нещата, затова имам няколко питания.

Първо, как е възможно човек да се появява на този свят с предопределен кармичен егрегор, след като Бог няма нищо общо с тях? Или това е поради факта, че човек има да чисти карма отпреди?

Второ, а и по-важно, не очаквам от вас да сте запознати с поредицата от книги за Анастасия на Владимир Мегре, но те, малко или много, повлияха доста на разбиранията ми и за това как искам да живея. В част от книгите се говори за създаването на т. н. "родово имение", което е "пространство на любовта". То представлява семейна градина, голяма около десет декара и заобиколена от жив плет, в която всичко е засадено от семейството по специален начин. Целта на това е самоиздържане.
Та неяснотата ми е породена от следното изказване на H.:

Ако отидеш и се отделиш, ще е защото, кармичният ти егрегор така повелява.

Казвал съм неведнъж - пак ще кажа. Мечтата ми преди години беше да ида в Тибет и да стана отшелник в някоя пещера. Само че разбрах каква глупост е това. Така само попадащ повече във водовъртежа, защото се губят много неща. Най-вече откъсваш се от това, за което си предназначен да бъдеш.
Отделяйки се, се свързваш с егрегора, който ти казва, че това е за теб. Че именно сам ще се развиеш, че в този илюзорен свят не можеш да постигнеш нищо и т.н... Схващаш ли накъде бия? :)

Трето,

Изводи от Horus:

...

- ... Изградете свой вътрешен център...

Какво означава това?

Имам и други въпроси, но в момента ми убягват.

Надявам се, че не съм бил хаотичен.

Благодаря,

Ski

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 652
  • In Lies We Trust...
Re: За Егрегорите!!!
« Отговор #200 -: Октомври 29, 2009, 23:29:45 pm »
Здравейте,

Бос съм с нещата, затова имам няколко питания.

Първо, как е възможно човек да се появява на този свят с предопределен кармичен егрегор, след като Бог няма нищо общо с тях? Или това е поради факта, че човек има да чисти карма отпреди?

Второ, а и по-важно, не очаквам от вас да сте запознати с поредицата от книги за Анастасия на Владимир Мегре, но те, малко или много, повлияха доста на разбиранията ми и за това как искам да живея. В част от книгите се говори за създаването на т. н. "родово имение", което е "пространство на любовта". То представлява семейна градина, голяма около десет декара и заобиколена от жив плет, в която всичко е засадено от семейството по специален начин. Целта на това е самоиздържане.
Та неяснотата ми е породена от следното изказване на H.:

Ако отидеш и се отделиш, ще е защото, кармичният ти егрегор така повелява.

Казвал съм неведнъж - пак ще кажа. Мечтата ми преди години беше да ида в Тибет и да стана отшелник в някоя пещера. Само че разбрах каква глупост е това. Така само попадащ повече във водовъртежа, защото се губят много неща. Най-вече откъсваш се от това, за което си предназначен да бъдеш.
Отделяйки се, се свързваш с егрегора, който ти казва, че това е за теб. Че именно сам ще се развиеш, че в този илюзорен свят не можеш да постигнеш нищо и т.н... Схващаш ли накъде бия? :)

Трето,

Изводи от Horus:

...

- ... Изградете свой вътрешен център...

Какво означава това?

Имам и други въпроси, но в момента ми убягват.

Надявам се, че не съм бил хаотичен.

Благодаря,

Ski

Към днешна дата всичко свързано с "карма" вече ме дразни.
Затова нека "кармичен егрегор" бъде заменено с "това, което съм избрал преди да се инкарнирам". В този ред на мисли не виждам къде в цялата схема вписваш някакъв бог (религиозно натоварена дума, заменям я с "Източник"). Този въпрос не го разбирам. Източника е неутрален и каквото и да се случва с теб, за него е без значение. "Той" допуска манифестацията на всичко.

За "второто". Не знам кое не става ясно... Ако решиш да предприемеш стъпка на отделяне от социума трябва да си сигурен че това е ТВОЯТ личен път. Да ЗНАЕШ. Не да "мислиш" или "чувстваш", защото последните 2 могат да бъдат генерирани от егрегор към който се включваш. Егрегора на анастасийците например.
Може би само 5% от родените в социума хора имат заложени в личния си път откъсване от гореописания тип. Роден си "някъде", не защото "така се е случило", а защото ТИ си избрал да се родиш точно там. Очевидно само тук има подходящите условия да реализираш опита, който е отреден за тази ти инкарнация. Затова преди да правиш каквото и да е, трябва да имаш много добра връзка с Висшия си Аз (7-ма чакра), а не да се подлъгваш по 4-та (емоция, чувство, екзалтираност). Т.е. - трябва да знаеш че това което предприемаш - това си ТИ, а не нещо друго. Инак следва горчив опит, който като теглим чертата все пак е опит и е ценен.

По "третото" - означава гореописаното. Да си в Баланс винаги и външното да не променя твоето вътрешно. Така ще правиш винаги правилните избори за теб.

Неактивен SkilucK

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Re: За Егрегорите!!!
« Отговор #201 -: Октомври 30, 2009, 00:54:32 am »
Благодаря, наистина ми помогна. :)

Неактивен Jean_Valjean

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re: За Егрегорите!!!
« Отговор #202 -: Декември 31, 2009, 15:59:47 pm »
Страхотен пост, Horus. Някои от твоите мисли приличат много на кабалистични...... както и да е, имам един въпрос:

От скоро усещам разни тръпки от страх, когато е тъмно. Реших да се справя с това като викам на страховете си (които си ги представям като рептили) "айде излезте де!; покажете си грозното лице!...." разбирате на къде бия. От както прочетох поста на Н. пък и преди това започнах да си мисля че това е егрегор които ме кара да го казвам това. Така ли е.
Никой не е е по безнадеждно поробен от тези, които вярват, че са свободни. - Йохан Волганг фон Гьоте

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 401
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re: За Егрегорите!!!
« Отговор #203 -: Декември 31, 2009, 16:34:05 pm »
Здравейте.Може ли и аз да се включа в търсенето на истината.Ми по моето скромно мнение вървейки по този път-
Цитат
рептили,карма,егрегор ,кармичен егрегор,инкарнация,малфлок и др.подобни
не води до никаде.Защото като българи опитността(знанията)ни минават през българския език.И ако използваме чужди нам думи на които не знаем нито корена нито съдържанието,не можем да стигнем до никаде.А всяка дума носи заряд(енергия)по смисъл и съдържание.Как да знаем какво носи като е чужда? Най-много да си отворим беля.Една от Божиите "заповеди"(за мен съвети) е -Не словоблудствай(празнодумство).Е ползването на празни и чужди нам думи какво е.Как да намерим решение на нещо, ако не можем да го кажем на български.А моето мнение че езика ни е много богат.Аз лично говоря малко английски но не го разбирам,защото не ми е роден.И една лична молба-не може ли тези думи(ако не можем или неискаме да ги напишем на български) да бъдат слагани в "кавички" за безопасност.Може и да грешно мнението ми,но поне е една различна гледна точка.Живи и здрави. :hi: П.П. Доста хора тук се изразяват спрямо "егрегора" в 1 лице е.ч.. Т.е. те го познават и са се срещали лично с него.А от даденото определение за тях нищо не схванах,може мен да не ме бива.
« Последна редакция: Януари 01, 2010, 15:03:46 pm от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 652
  • In Lies We Trust...
Re: За Егрегорите!!!
« Отговор #204 -: Януари 01, 2010, 21:00:44 pm »
Страхотен пост, Horus. Някои от твоите мисли приличат много на кабалистични...... както и да е, имам един въпрос:

От скоро усещам разни тръпки от страх, когато е тъмно. Реших да се справя с това като викам на страховете си (които си ги представям като рептили) "айде излезте де!; покажете си грозното лице!...." разбирате на къде бия. От както прочетох поста на Н. пък и преди това започнах да си мисля че това е егрегор които ме кара да го казвам това. Така ли е.

Не съм прочел и една книга за Кабала през живота си :P

Едва ли е егрегор (много е общо - "егрегор на страха"). По-скоро си се самопрограмирал нещо (гледал си някакъв филм в тази насока, направил ти е впечатление някакъв детайл и се отразява по този начин) или е дошъл момент в който нещо по-голямо изплува от подсъзнанието ти.

Неактивен Jean_Valjean

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re: За Егрегорите!!!
« Отговор #205 -: Януари 02, 2010, 18:48:19 pm »
Н. мерси за отговора. Но сега имам още един въпрос относно онази част с егрогорите свързани със Слави Трифонов:

Значи аз съм голям фен на Iron Maiden, Metallica, Sonata Arctica.... и от твоя пост разбрах че за това е виновен егрегор. И въпросът ми е

"Егрегорът може ли да причини нещо негативно?"

и

"Възможно ли е да харесвам(или да не харесвам) някоя група/изпълнител без в цялата история да е замесен егрегор?"
Никой не е е по безнадеждно поробен от тези, които вярват, че са свободни. - Йохан Волганг фон Гьоте

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 652
  • In Lies We Trust...
Re: За Егрегорите!!!
« Отговор #206 -: Януари 02, 2010, 19:16:00 pm »
Гледай сега.
Ти си фен на Irond Maden & co., защото има нещо в собствената ти вибрация, което предизвиква резонанс с тяхната музика. В резултат на което си привлечен. Чувстваш навярно, че тази музика те себеизразява по някакъв начин? Благодарение на факта, ти можеш да влезеш в егрегора на Iron Maden (да събираш всеки техен плакат, да ги следиш с настървение по световните сцени, да подивяваш на техни концерти), в резултат на което ще започнеш да ги боготвориш. Това е ясен индикатор за егрегор.
Можеш обаче просто да се наслаждаваш на тяхната музика, без да си "ненормален фен", който има всичките им фланелки.
Тогава едва ли си в егрегор или ако си, то е временно, ако идеш на концерт само да речем. После енергията избледнява.

Егрегорът не може да ти причини нищо негативно, просто обикновено спира/отклонява духовното ти развитие, забивайки те в нещо, което да циклиш. И когато евентуално егрегора кристализира (а това винаги става с повечето егрегори), например Iron Maiden се разпадат. Или някой от членовете умира и вече няма група. Тогава ще чувстваш липсата в корема и празнотата. Няма да знаеш от какво точно, ще го чувстваш дълго време, докато се изчистиш от тази енергетика.
Така стоят нещата :)

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 401
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re: За Егрегорите!!!
« Отговор #207 -: Януари 02, 2010, 19:37:04 pm »
Здравейте.  :writer: Да са напъна и аз малко.
Цитат
Благодарение на факта, ти можеш да влезеш в егрегора на Iron Maden (да събираш всеки техен плакат, да ги следиш с настървение по световните сцени, да подивяваш на техни концерти), в резултат на което ще започнеш да ги боготвориш. Това е ясен индикатор за егрегор.
От това написаното в цитата взе да ми просветва малко.Горе долу това си прилича с определението за идол.И ако "егрегор" е другото име на идол,що на мъчите ве хора.Изприщих са вече докато схвана за какво става въпрос. ::) Сега вече и аз мога да кажа нещо което е вече казано от други.Не си създавайте идоли..Защото е много опасно за вас,просто си губите уникалността.Живи и здрави. :hi:
« Последна редакция: Януари 02, 2010, 19:38:12 pm от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 652
  • In Lies We Trust...
Re: За Егрегорите!!!
« Отговор #208 -: Януари 02, 2010, 19:43:58 pm »
Може да се направи аналогия с идол, но просто е ограничаващ термин, свеждащ го до чисто земни представи. А тук става дума за енергия.
Иначе "Не си създавай идоли" е много езотерична мисъл, а значението е обяснено горе. Древните са знаели, а ние спим.

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 401
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re: За Егрегорите!!!
« Отговор #209 -: Януари 02, 2010, 20:09:50 pm »
 H. Здравей.
Цитат
Древните са знаели, а ние спим.
Бих казал мба,ако знаеш как съм се оцъклил.Тея "идоли" дето се опитват(енергично) да ме пердашат енергийно май хич не спат.
Цитат
Може да се направи аналогия с идол, но просто е ограничаващ термин, свеждащ го до чисто земни представи. А тук става дума за енергия.
Може и така да е но нали сме си на земята.А "идолите" нали за това искат да са ни "идоли", за да им даваме нашата енергия.Иначе за какъв им е да ни кандърдисват да ги направиме "идоли"(и то по наше желание).Аз кат мярна някой двукрак идол,му споменавам роднините по-майчина линия.И се надявам в най-скоро време да му видя голия гъз.Имам чуството тая моя надежда е много нежелана от тях,даже енергично ми обръщат внимание на този факт.Живи и здрави. :hi: П.П.Дойде ми една идея-ако ги подредим какво ще стане.Култ към личността,идоли,егрегори- налице е нарастване на енергийноста им.Дали не искат да стигнат до Богове чрез нас,ма както казват по нашите земи- язък им за барутя.
« Последна редакция: Януари 03, 2010, 16:52:08 pm от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27