Автор Тема: Промените в климата: някои основни факти  (Прочетена 253951 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Oberon

  • Гост
Re: Промените в климата: някои основни факти
« Отговор #330 -: Февруари 14, 2007, 15:39:13 pm »
Rapsio, я ми обясни какво значи "парников ефект", как се получава, и какви са последствията?

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Промените в климата: някои основни факти
« Отговор #331 -: Февруари 14, 2007, 15:40:28 pm »
Природата се бунтува, тя е твърде възмутена от нещо, което е прочела ... в подписа ти, Rapsio   ;D
Извинявам се, не се сдържах...
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Rapsio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 399
Re: Промените в климата: някои основни факти
« Отговор #332 -: Февруари 14, 2007, 16:03:14 pm »
Oberon, не знам :)
Ама е нещо което хората доста го подмомагаме в последно време

Oberon

  • Гост
Re: Промените в климата: някои основни факти
« Отговор #333 -: Февруари 14, 2007, 16:20:31 pm »
Oberon, не знам :)
Ама е нещо което хората доста го подмомагаме в последно време

И после се стремим за сериозност във форума??? Като разбереш какво е, как се получава, и най-вече от какво се получава, тогава напиши на всички да знаят. Парников ефект може да се получи за 3 дена. И да се сварим като моркови. А Земята, понеже е жив организъм, както се смята тук, като всеки жив организъм има способността да се самолекува. И то доста по-добре от повечето живи организми.

Оберон

Неактивен Rapsio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 399
Re: Промените в климата: някои основни факти
« Отговор #334 -: Февруари 14, 2007, 16:35:40 pm »
Значи цялото замърсяване излиза лъжа, топенето на ледовете е случайност, съвпаднала с излизането на показанията извън графиките?
Не казвам че земята не може да се самоизлекува, ама ще е за сметка на повечето хора  8)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Промените в климата: някои основни факти
« Отговор #335 -: Февруари 14, 2007, 16:42:09 pm »
Rapsio не става въпрос че няма замърсяване. То че има е ясно на абсолютно всеки щото го дишаме всеки ден. Тук нещата се свеждат до показване на проблем който да стресне максимално хората и излизане с готови решения, които  на пръв поглед уж отсраняват "проблема" но при по-детайлно вглеждане "решенията" обслужват елитски интереси. Дори само на пръв  поглед е очевадно че от цялата работа някой ще вземе много пари, които ще са за сметка на познайте кой  ;)

Неактивен Rapsio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 399
Re: Промените в климата: някои основни факти
« Отговор #336 -: Февруари 14, 2007, 16:52:36 pm »
Приемам изцяло критиката по адрес на моите постове :) (просто ме е хванал яд кат се сетя как допреди някви си 100 години хората са можели да наблюдават истински пир в звездното небе, а сега поради замърсяването дори млечния път едва се вижда)

Oberon

  • Гост
Re: Промените в климата: някои основни факти
« Отговор #337 -: Февруари 14, 2007, 17:00:27 pm »
Приемам изцяло критиката по адрес на моите постове :) (просто ме е хванал яд кат се сетя как допреди някви си 100 години хората са можели да наблюдават истински пир в звездното небе, а сега поради замърсяването дори млечния път едва се вижда)

При ясно небе, на всеки планински връх над 1000м да речем, Млечният път се вижда перфектно. В градовете, дори при супер ясно небе, не се вижда Млечния път, заради градското осветление, което се разсейва във въздуха и се смесва със светлината от Млечния път. Това ще ти го обясни всеки начинаещ астроном-любител.

Оберон

Неактивен Rapsio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 399
Re: Промените в климата: някои основни факти
« Отговор #338 -: Февруари 14, 2007, 17:10:40 pm »
Начи около Видима, през ноща, при безоблачно небе, лятно време, насред гората, далеч от всякакви почивни бази, е нормално едвам да се вижда млечния път. А аз си мислех че едно време ясното нощно небе се е наблюдавало без проблем без да се катериш на 1000 метра.

Oberon

  • Гост
Re: Промените в климата: някои основни факти
« Отговор #339 -: Февруари 14, 2007, 17:17:26 pm »
Начи около Видима, през ноща, при безоблачно небе, лятно време, насред гората, далеч от всякакви почивни бази, е нормално едвам да се вижда млечния път. А аз си мислех че едно време ясното нощно небе се е наблюдавало без проблем без да се катериш на 1000 метра.

Виж сега, дори и да е безоблачно, може да не се види млечния път заради прахови частици във въздуха ( не не пременно заради човешка дейност ), висока влажност на въздуха и т.н. Затова ти казвам, че по върховете се вижда идеално. Аз преди няколко години бях на една хижа (1669м.) и вечерта бях легнал на тревата и съзерцавах Млечния път доста време. Въпроса е да улучиш момента. Дори и при ясно време, от град няма как да стане - трябва уличното осветление да не работи. Виж, в Чирпан става..там няма улични лампи...

Оберон

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re: Промените в климата: някои основни факти
« Отговор #340 -: Февруари 14, 2007, 18:18:11 pm »
глупости на търкалета.Които е летял или по някъв начин  се е дигал над 1500-1800 метра над някои град знае за какво става на дума.под тази височина се виждат къщичките и червените покриви,над тази височина се вижда един кафяв облак покрил населеното място/говоря за повечето градове/.
та така с видимоста, и от тука вече лесно се прави връзка със замярсяването.
второто е доста по лесно да се види от всеки.заставета на около 60 км от една планина няма значение коя просто си избирате място което да е на около 60-80км. от някои връх или планина и гледате към планината.в едни дни се вижда съвсем ясно едва ли не всяко едно дръвче,в други дни изобщо не може да се види самата планина да не говорим за дървета и релеф.Обикновенно в събота и неделя се вижда,а през седмицата не се вижда.
и последно вече сме средата на февруари аз тази зима досега не можах да видя нито лед/поне една замръзнала локва/,нито сняг-това не е било никога в последните сто години,а с гаранция и доста преди това.

Antonium

  • Гост
Re: Промените в климата: някои основни факти
« Отговор #341 -: Февруари 15, 2007, 12:05:44 pm »
Да видите какво ни чака, една кратка разходка из други климати. :D

Касини е заснела електрическа буря на Сатурн обхваща площ по-голява от САЩ, като светкавиците са с 1000 пъти по-голяма мощ от земните.
Венера – температура 750 градуса по келвин. Най – горещата планета от Слънчевата ситема. Атмосферата се състой главно от въглероден двуокис и облаци от сярна киселина. Бъдещето на Земята следствие на човешката дейност.
Титан – луна на Сатурн, дъжда е от течен метан –94 градуса по Келвин. 
Деветата планета – Плутон – приема 1/1000 от слънчевата светлина, която приема Земята. Температура 40-50 градуса по Келвин. Атмосферата е замръзнала.
Нептун духат приятни ветрове със скорост 2414 км/час.
Температурата на Уран е около 89 градуса по Келвин, Наблюдават се приятни сезони с продължителност около 20 години. Облаците са от кристализирал метан.
Юпитер си има черевено петно – буря достатъчно голяма и нестихваща.
Марс – приятни прашни бури, обхващащи цялата планета. Скорост – от 97 до 161 км/ час. Затоплят планетат и тя достига температура от порядъка на 30 градуса по Целзий.
Най –приятно е на кафяво джудже. Молекулите на желязото кондезират в облаци и вали  желязо. Нещо като Кремиковци :D

Млък, повече оплаквания да не чета. Валяло, духало и т.н. Ще ви пратя в командировка на някоя синоптична станция от изброените по-горе. ;D ;D ;D

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re: Промените в климата: някои основни факти
« Отговор #342 -: Февруари 15, 2007, 12:59:28 pm »
За желаещите да се преместят на по-приятно и уютно място май извода е - на друга галактика  ;) Като минава някоя комета по-наблизичко трябва да махаме на автостоп  :D
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

milenski

  • Гост
Re: Промените в климата: някои основни факти
« Отговор #343 -: Февруари 15, 2007, 13:09:38 pm »
Няма такъв филм. Ние сме тук и сега и това не е случайно. Спасяването поединично на автостоп всеки го може  :P

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re: Промените в климата: някои основни факти
« Отговор #344 -: Февруари 15, 2007, 13:29:38 pm »
Хахаха, Лампиридус ;D, не ми излизай контра, бе :P  Аз имам предвид всички желаещи... ;)
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27