Автор Тема: Промените в климата: някои основни факти  (Прочетена 253930 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Промените в климата: някои основни факти
« Отговор #210 -: Август 11, 2006, 12:35:33 pm »
Единадесет кита умряха на калифорнийския бряг


11.08.2006



 
Единадесет кита бяха намерени мъртви на плажа на остров Сан Жозе, разположен северозападно от Мексико, съобщи АФП.

По китовете не са забелязват рани и експертите изключват хипотезата бозайниците да са загубили чувството си за ориентация.

Най-вероятната причина за инцидента е земетресението, което разклати преди ден южните части на Калифорния.

“Китовете се ориентират по магнитните полета в океана, но земетресението е довело до голямо смущение, причинило объркването им. Тръгнали са в грешна посока и са заседнали на плиткото”, обясни Марко Гонзалес – експерт от Министерството на околната среда на Мексико.

 

 :'( :-[ :'( :-[ ::) :'( :-[
musica universalis

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Промените в климата: някои основни факти
« Отговор #211 -: Август 12, 2006, 04:58:42 am »
А това земетресение от природата ли е или пак са решили да изпробват дали им работи техниката?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re: Промените в климата: някои основни факти
« Отговор #212 -: Август 12, 2006, 09:22:38 am »
Ако си правят експерименти,защо на тяхна територия?

Да не би да играят на бокс със Земята?-Те праснат някъде,а тя тях.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Промените в климата: някои основни факти
« Отговор #213 -: Август 14, 2006, 20:04:39 pm »
А, "Катрина" според теб какво беше? За тях такова нещо като Родината, не е от значение, щом са намесени парите и властта.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re: Промените в климата: някои основни факти
« Отговор #214 -: Август 19, 2006, 12:16:21 pm »
МОЛЯ ЗА ВНИМАНИЕ ! ! !
Споменавате глобалното затопляне, но изпускате нещо много важно ! Това явление си има и противодействие: лобално охлаждане, защото жредните газове като спомагат за затоплянето, така и отблъскват определен вид лъчи и се получава равновесие :)
Наща планета е опасна, колкото и да се мъчим да я убием, няма да успеем :) :) :)

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re: Промените в климата: някои основни факти
« Отговор #215 -: Август 19, 2006, 15:13:24 pm »
интересно,значи забелязвам а и не само аз,че от около 6-7 години има доста чувствителна промяна на климата,валежите и температурите ,особено лятото е непоносимо горещо вече,или пък пролетта е непоносимо дъждовно,зимата -незнам освен че за около месец-фовруари температурите падат до -20 друго не съм забелязал.какво ли ще стане в близките няколко години!сега например е почти невъзможно да се работи на открито повече от 5 дена ит.н. факти много ,интересно ми е какво ли ще стане с климата и начина на живот в близките няколко години???

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Промените в климата: някои основни факти
« Отговор #216 -: Август 19, 2006, 23:54:33 pm »
Тази, година лято си е съвсем нормално, няма никакви рекордни температури. Само плашат по новините.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Antonium

  • Гост
Re: Промените в климата: някои основни факти
« Отговор #217 -: Август 21, 2006, 08:47:29 am »
интересно,значи забелязвам а и не само аз,че от около 6-7 години има доста чувствителна промяна на климата,валежите и температурите ,особено лятото е непоносимо горещо вече,или пък пролетта е непоносимо дъждовно,зимата -незнам освен че за около месец-фовруари температурите падат до -20 друго не съм забелязал.какво ли ще стане в близките няколко години!сега например е почти невъзможно да се работи на открито повече от 5 дена ит.н. факти много ,интересно ми е какво ли ще стане с климата и начина на живот в близките няколко години???
Ей такива изказвания ме хвърлят по тъча. Лятото горещо, зимата студено, пролетта дъждовно, а през есента падат листата. Няма вече сезони. Ба си времето ;D ;D ;D

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re: Промените в климата: някои основни факти
« Отговор #218 -: Август 21, 2006, 14:55:28 pm »
вчера и днес беха измерени наи високите температури в пловдив от както се правят измервания?два дена подред рекорди?

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Промените в климата: някои основни факти
« Отговор #219 -: Август 21, 2006, 15:49:02 pm »
В Пловдив и окръга е направо фурна.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re: Промените в климата: някои основни факти
« Отговор #220 -: Август 21, 2006, 16:27:29 pm »
И във Варна е така :(
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Дъвиан

  • Гост
Re: Промените в климата: някои основни факти
« Отговор #221 -: Август 21, 2006, 18:57:47 pm »
Времето е нещо велико! Протягаш ръка към слънцето и сякаш потапяш ръката си във вулкан, в едно огромно вибриращо енергийно поле. Велико е.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Промените в климата: някои основни факти
« Отговор #222 -: Август 23, 2006, 05:31:42 am »
Вие знаете ли, вчера точно когато беше жегата, какво стана?  Както си бях на плажа поглеждам нагоре и гледам чемтреилс, обаче вече раздухан от вятъра и направен така, че да седи точно пред Слънцето. Бях изтървал кога са ги разпръсквали. Малко по - късно когато се прибирах към града се разрази страхотна буря. Ей, така от никъде, небето почерня, задуха силен вятър, мнавсякъде имаше изпочупени клони, може да са го съобщили по новините. Съвсем се чална това време.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Промените в климата: някои основни факти
« Отговор #223 -: Август 23, 2006, 08:17:15 am »
Този път конспирацията ти идва в по-вече, защото такива бури имаше и на други места плюс разкошни светкавици.  ;D
Не мисли като човек!-Крион

nic777

  • Гост
Re: Промените в климата: някои основни факти
« Отговор #224 -: Август 23, 2006, 22:18:15 pm »
Искрено се забавлявам с тази статия:) Океан, а:)? Това като филма "Кит". От цаца стана кит:)
Ще се образува локва, къв океан. Ако раздели Африка, което силно ме съмнява, ще е просто проток Африкана...
Не се казва ,къв океан а ков океан.А Африка ще се раздели.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27