Автор Тема: Какво може да стане през 2012 г.  (Прочетена 163955 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

karutzar

  • Гост
Re:Какво може да стане през 2012 г.
« Отговор #30 -: Февруари 15, 2007, 17:42:28 pm »
Алтай, (както знаеш) душите се раждат на "гроздове" и в различно време. За тяхната инволюция и следващата я еволюция - всичко е въпрос на цикличност. Тези, родени в евин и същи "грозд" почти винаги се инкарнират заедно - в едно поколение. Не зная какво ще стане с тези (не изключвам себе си), които няма да преживеят 2012. По всяка вероятност ще продължат развитието си на някоя друга планета. За синята планета - не е задължително да бъде синя - ами Земята е синя планета. Какво означава синьо?
Цитат
Кой твърди, че е била константа "хиляди" години, след като е измерена едва наскоро??
Аз го твърдя. От последния ледников период земята вибрира на 7.83 Hz. И същия този ледников период е предизвикан от промяната на магнитните полюси - от тогава Сахара е и пустиня, Гоби също. В момента е почти 13 Hz, което обуславя и нашето човешко поведение - ние също вибрираме заедно със земята. Само че не го чуваме като звук. Някои животни го чуват. При земетресения и изригване на вулкани също се повишава локално тези вибрации. И отново животните са "предупредени" предварително за това, което има да се случи. И бягат далече от "опасното" място.  ;DА ние ги гледаме тъпо и не знаем за какво става въпрос. За мен земята е жив организъм. Живи са и камъните. Просто ние като "еднодневки" не го виждаме тяхния живот.
Поне аз така мисля

Неактивен Altay

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Какво може да стане през 2012 г.
« Отговор #31 -: Февруари 15, 2007, 17:52:56 pm »
За мен земята е жив организъм. Живи са и камъните. Просто ние като "еднодневки" не го виждаме тяхния живот.
Поне аз така мисля

Според мен, всичко е част от Единното Съзнание
'Животът е не само по-странен, отколкото предполагаме - той е по-странен отколкото, можем, да предпо

Oberon

  • Гост
Re:Какво може да стане през 2012 г.
« Отговор #32 -: Февруари 15, 2007, 17:59:45 pm »
"Аз го твърдя. От последния ледников период земята вибрира на 7.83 Hz. И същия този ледников период е предизвикан от промяната на магнитните полюси - от тогава Сахара е и пустиня, Гоби също."

Доста смели твърдения, бих казал. Интересно как си разбрал, преди 30 000 години с колко Hz е вибрирала Земята. А последния ледников период, драги, може да е бил предизвикан от много фактори, един от които е смяната на Полюсите. А я ми обясни, м/у другото, как смяната на Полюсите би предизвикала ледников период, много ми е интересно.

Оберон

anna

  • Гост
Re:Какво може да стане през 2012 г.
« Отговор #33 -: Февруари 15, 2007, 20:58:39 pm »
Не зная какво ще стане с тези (не изключвам себе си), които няма да преживеят 2012. По всяка вероятност ще продължат развитието си на някоя друга планета.
  Толкова  малко  време  остава  до  2012  година. :-X А  резултатът  какъв  е? Колко  души  ще  преминат, как  изобщо  ще  "преминат".
Малко  ме  плаши  мисълта  за  "отиването  на  други  планети"! Но  за  да  не  се  случи  това, може  би  (ще!) трябва  да  бъдем  по- смели, да  отговаряме  на  предизвикателствата  със  доблест, вместо  да  си  заравяме  главите  в  пясъка! Не  сме  австралопитеци, а  хомо- сапиенси - в  бъдеще  трябва  да  станем  хомо- спиритуалис.
 :-\
Искам  да  знам  дали  конкретните  действия  могат  да  ни  доближат  до  повратната  точка, до  определени  "дивиденти"(т.е. резултати), или  съдбата  е  изиграла  ролята  си  на  съдия?- има  ли  нещо  предрешено, което  да  не  е  поправимо...? :-\  До  къде  са  нашите  възможности?

Неактивен Altay

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Какво може да стане през 2012 г.
« Отговор #34 -: Февруари 15, 2007, 21:22:47 pm »

  Толкова  малко  време  остава  до  2012  година. :-X А  резултатът  какъв  е? Колко  души  ще  преминат, как  изобщо  ще  "преминат".
Малко  ме  плаши  мисълта  за  "отиването  на  други  планети"! Но  за  да  не  се  случи  това, може  би  (ще!) трябва  да  бъдем  по- смели, да  отговаряме  на  предизвикателствата  със  доблест, вместо  да  си  заравяме  главите  в  пясъка! Не  сме  австралопитеци, а  хомо- сапиенси - в  бъдеще  трябва  да  станем  хомо- спиритуалис.
 
Преминат - през какво?  И, кой е казал че ще ходи на други планети?

Според мен трябва да се опитаме да се разграничим, от самите себе си!  Ние не сме нашите тела!  Не сме нашите психики и характери!
Ние сме всичко, което съществува   ;) :)
'Животът е не само по-странен, отколкото предполагаме - той е по-странен отколкото, можем, да предпо

Неактивен Altay

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Какво може да стане през 2012 г.
« Отговор #35 -: Февруари 15, 2007, 21:28:34 pm »
Искам  да  знам  дали  конкретните  действия  могат  да  ни  доближат  до  повратната  точка, до  определени  "дивиденти"(т.е. резултати), или  съдбата  е  изиграла  ролята  си  на  съдия

И отново, бих казал, не кой да е а ние несъзнателно/подсъзнантелно се стремим към една такава повратната   точка!  Може би защото се опитваме да се събудим, и може би защото се опитваме да го направим още преди да сме осъзнали че 'спим'!  Кой знае?! ;)
'Животът е не само по-странен, отколкото предполагаме - той е по-странен отколкото, можем, да предпо

Неактивен Altay

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Какво може да стане през 2012 г.
« Отговор #36 -: Февруари 15, 2007, 21:35:59 pm »

 има  ли  нещо  предрешено, което  да  не  е  поправимо...? :-\  До  къде  са  нашите  възможности?

Тъй като съзнанието ни е безгранично - то следва че и възможностите ни са безгранични
Когато попадаме в този свят/матрица, ние спираме да използваме 97% от Съзнанието/ДНКто си, и някак си изпадаме в състояние на сън/хипноза!

Мисля че 2012 е шанс, да се пробудим!
'Животът е не само по-странен, отколкото предполагаме - той е по-странен отколкото, можем, да предпо

anna

  • Гост
Re:Какво може да стане през 2012 г.
« Отговор #37 -: Февруари 15, 2007, 21:41:10 pm »

Преминат - през какво?  И, кой е казал че ще ходи на други планети?

Според мен трябва да се опитаме да се разграничим, от самите себе си!  Ние не сме нашите тела!  Не сме нашите психики и характери!
Ние сме всичко, което съществува   ;) :)

 .......... :-\  Ей, нещо  не  разбрах? :D Разбирам  какво  имаш  в  началото, но  заявление  като  това: "Ние  сме  всичко, което  съществува", не  го  чаткам? Да, определено  сме  ЧАСТ  от  БОГ, но  не  и  всичко  съществуващо. Може  би  имаш  предвид  обединението  на  "разнородната  вселена"(елементите  и  силите  й)  в  нас? За  това, че  сме  "гениалното  творение"  на  Боговете?! За  това, че  "съдържаме"  макрокосмоса  в  нас(наша  милост :D :D) като  проекция  ли??????
  Обоснови  се. 8)


Неактивен Altay

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Какво може да стане през 2012 г.
« Отговор #38 -: Февруари 15, 2007, 21:54:21 pm »

 .......... :-\  Ей, нещо  не  разбрах? :D Разбирам  какво  имаш  в  началото, но  заявление  като  това: "Ние  сме  всичко, което  съществува", не  го  чаткам?

Ами, то всъщност, това което имам в предвид, е сложно за обяснение

Но когато казвам 'ние', имам в предвид Единното Съзнание - наречи го Вселенско, ако искаш!

Но, едно нещо, което имам в превид е че не трябва да се притесняваме толкова.  Дали в бъдеще ще изберем да сме  австралопитеци,   хомо- сапиенси или  хомо- спиритуалис - Bажното е да следваме съобствената си интуиция!
'Животът е не само по-странен, отколкото предполагаме - той е по-странен отколкото, можем, да предпо

Неактивен Altay

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Какво може да стане през 2012 г.
« Отговор #39 -: Февруари 15, 2007, 21:58:46 pm »
Цитат
в  бъдеще  трябва  да  станем  хомо- спиритуалис.

О да,
това би било хубаво - но дали би било достатъчно?  Достатъчен ли е спиритуализма, а да сме щастливи?
'Животът е не само по-странен, отколкото предполагаме - той е по-странен отколкото, можем, да предпо

karutzar

  • Гост
Re:Какво може да стане през 2012 г.
« Отговор #40 -: Февруари 15, 2007, 22:55:02 pm »
Цитат
Ние не сме нашите тела!
Тц, не сме - телата са наши друхи, които сменяме редовно. Но дрехите следват извивките и гънките на самото и истинско наше тяло.
Цитат
Малко  ме  плаши  мисълта  за  "отиването  на  други  планети
Страх, със страх те управляват. Страх те е даже когато спиш (май тогава повече). Когато разбереш, че смърт не съществува, и че е празно понятие и измислица, тогава страха изчезва
Алтай, много добре го казваш, но за широката публика е неразбираемо. Абсолютно съм съгласен с теб, но болшинството от хората борави с щампи (patterns) за разсъждения от този сорт. ;D Ама моля ти се, стига с това мислене - я пусни Нова да гледаме Big Brother - кой под номер беше? ;D
За вселенското съзнание бих го казал така (Алтай - допълни ме ако някйде пропусна нещо):
Представете си една новородена човешка клетка. Току-що се е родила и заела мястото на друга, която вече я няма - не че е умряла - дала е своите енергии за да се роди тя - новородената клетка. Възможно ли е тази новородена човешка клетка да зная за размера, обема, и всичките характеристики на тялото, от което тя е неразривна част. Аз лично имам съмнения, а ако вие бихте желали логично да ме оборите - моля заповядайте.
Но тя е част от това тяло, при все, че и не подозира за съществуването му. Ще оставим настрана въпроса дали клетката има разум или не (според мен - има). И дали може да разсъждава за нейното съществуване, околната и среда, и Бог (според мен го прави - по неин си начин - като доказателство - раковите клетки - разсъждения от сорта - не искам да умра, защо трябва и от сорта).Така, значи клетките в нас нямат пълна представа за размера на нашето тяло. Това беше движение надолу. С движение нагоре ние разсъждаваме за Бог и нашата роля в неговото битие. Без да осъзнаваме, че ние сме част от едно тяло, чиито обем и размери не можем да схванем. Да, ние сме части - органични клетки на едно тяло, тялото на Бог, за чието съществуване можем отчасти да си извадим логически обяснения и доказателства, и само отчасти да си представим като обем. Самата представа (в мозъка ни),че космоса е безкраен ни обърква - обърква ни не само мисленето, но и представата за живота въобще. Защото сме само клетки, знаем добре другите клетки около нас, обитаващи познати пространства, отвъд които се други клетки, и други. В момента, в който се опитваме да сглобим картината на цялото, РСто ни (мозъка) отказва - блокира. Защото програми направени да работят на 64битови OS не стават за 32, 16, 8, и прочие битови OS. Обратното е възможно. До тук намираме една вертикала (надолу и нагоре - точката сме ние). Но старото правило е : Както горе - така и долу! С което се обяснява микро и макро космоса. Микрото е вътре в нас (нашите собствени човешки клетки), макрото е извън ( ;Dпо наши глупави обяснения) нас - земята, звездите, космоса, Бог. И всичко е едно, и части на едното общо. С определени функции. Както и доброто, така и лошото. Всичко си има функция, време за живот, и предназначение.
 ;DЗащото многото добро става лошо, и многото лошо става добро (справка - астрологията - Плутон, Марс, Луната,  и тяхните влияния)
Ако не съм бил достатъчно изчерпателен по темата моля за извинение - опитах се да я синтезирам и съкратя.

Oberon

  • Гост
Re:Какво може да стане през 2012 г.
« Отговор #41 -: Февруари 15, 2007, 23:25:42 pm »
"Аз го твърдя. От последния ледников период земята вибрира на 7.83 Hz. И същия този ледников период е предизвикан от промяната на магнитните полюси - от тогава Сахара е и пустиня, Гоби също."

Доста смели твърдения, бих казал. Интересно как си разбрал, преди 30 000 години с колко Hz е вибрирала Земята. А последния ледников период, драги, може да е бил предизвикан от много фактори, един от които е смяната на Полюсите. А я ми обясни, м/у другото, как смяната на Полюсите би предизвикала ледников период, много ми е интересно.

Оберон

Каруцаря, чакам си отговора.

Fanta

  • Гост
Re:Какво може да стане през 2012 г.
« Отговор #42 -: Февруари 16, 2007, 16:27:58 pm »
 А някой може ли да ми обясни в какви случаи ще се наложи на някой да напусне Земята?

Неактивен Eltimir

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 519
Re:Какво може да стане през 2012 г.
« Отговор #43 -: Февруари 16, 2007, 17:47:03 pm »
- Първо - няма да ни позволят да я напуснем /Земята/.
- Второ - няма да се наложи да я напускаме.
- Трето, числеността на вида Homo Spiens /и от четирите раси!/ ще се намали дотам, че друго обитаемо място няма да ни е нужно.
- Четвърто. Като начало няма да ходим никъде. Едно, че не ни искат, друго, че който трябва, сам ще дойде при нас.
- Пето. Ще се случи малко преди да е настъпила датата, записана в календара на Маите. Това последното е заради изместването на Вселенския енергиен център.
- Шесто. не от нас зависи дали утрото ще настъпи, но по-добре е да знаем, че след нощта идва ден, и че на сутринта неизбежно ще стане светло.

Неактивен Altay

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Какво може да стане през 2012 г.
« Отговор #44 -: Февруари 16, 2007, 18:17:13 pm »
Страх, със страх те управляват. Страх те е даже когато спиш (май тогава повече). Когато разбереш, че смърт не съществува, и че е празно понятие и измислица, тогава страха изчезва
Съгласен съм  8)

Цитат
Алтай, много добре го казваш, но за широката публика е неразбираемо. Абсолютно съм съгласен с теб, но болшинството от хората борави с щампи (patterns) за разсъждения от този сорт. ;D Ама моля ти се, стига с това мислене - я пусни Нова да гледаме Big Brother - кой под номер беше? ;D

Да,
да взема да се извиня за моите бръщолевения?! 
Май наистина не се разбра, особенно, за какво говорех, в някои случаи!  Всичко което казах го мисля - защото имам личен опит, но ще се опитам да не занимавам повече хората, с тези виждания

Цитат
Защото програми направени да работят на 64битови OS не стават за 32, 16, 8, и прочие битови OS.


Така си е!  ;D

'Животът е не само по-странен, отколкото предполагаме - той е по-странен отколкото, можем, да предпо

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
5476 Прегледи
Последна публикация Юни 22, 2008, 13:30:31 pm
от ton
102 Отговора
42532 Прегледи
Последна публикация Август 09, 2009, 23:54:17 pm
от marhs
2012 г.

Започната от H. « 1 2 ... 90 91 » Езотерика

1354 Отговора
474776 Прегледи
Последна публикация Март 02, 2014, 01:43:03 am
от Joro Velev
4 Отговора
6080 Прегледи
Последна публикация Май 05, 2009, 12:14:00 pm
от cccpkgb
19 Отговора
11367 Прегледи
Последна публикация Април 11, 2012, 01:22:14 am
от Tangrata_

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27