Автор Тема: 2012 г.  (Прочетена 476004 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен KoRn

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 80
Re: 2012 г.
« Отговор #1335 -: Декември 22, 2012, 14:17:10 pm »
Няколко интересни цитатчета. :)
Цитат
Колкото повече вдигаме честотата си (а оттам и честотата на самата планета), толкова по-малко поражения ще има. Но че ще има катаклизми е ясно и неизбежно. Трябва да има.
Цитат
Като гледам картите и излиза, че от Европа ще останат острови. А от България наводнени са големите реки, с достъп до море. Но ако се разтопят ледовете, няма ли да се изместят полюсите, както преди 12000 г.? Тогава тези карти няма да са валидни.
Цитат
.Не знам как е при вас, но наистина ми се струва, че по-бързо тече времето, а моите движения са като на забавен кадър.Има моменти, когато особено силно ме впечатлява това, че все едно някъде отстрани се наблюдавам.
Цитат
Имам позната в Австрия. Там се запознала с някакъв негър от Гана, чийто баща бил шаманът на племето. На въпроса, какво ще стане на 21.12.2012г., шаманът казал, че няма да има толкова страшни катаклизми, както се пророкуват, но........Слънцето ще слезе на Земята.
Цитат
А, предпоставка за масово такова е еднин подобен катаклизъм. А после самия стрес от събитието може да ни вкара за момент в обща реалност, знам ли? Това събитие би ни обединило с общо моментно вибрационно състояние. А после, кой каквото си го намисли- вероятно всеки ще си създаде своя реалност отговаряща на мисловните му представи.
Цитат
Това, което предстои да стане е това, което всички го усещаме, но се надяваме да не е то.

Неактивен Judith

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
Re: 2012 г.
« Отговор #1336 -: Декември 22, 2012, 16:09:38 pm »
От окултна гледна точка 22. 12. 2012 е подходяща дата, защото са 2x11. А знаем едни дето много си падат по 11-ки. Сега е добре да се следи за катаклизми на места с военни действия.  8)

Неактивен VangelisII

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re: 2012 г.
« Отговор #1337 -: Февруари 01, 2013, 15:52:26 pm »
 И така месец и половина по-късно земята си е отново тук ....ние отново си нищим нашите дребни житейски проблемчета .....маститите политици от всякакво измерение стават по-мастити.......май края на света се отлага за неопределено време..... :dance: Никак няма да се очудя сега ако измислят нов край на света(щото видиш ли майте били збъркали  :nea:)Ясна е работата ще се спасяваме по единично.....както и ми се вижда правилно.  ;)
THERE IS NO GOD BUT MYSELF,KNOWING THIS, WHO DARES WORSHIP THE FALSE GODS

Неактивен Deus Romanorum

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 13
Re: 2012 г.
« Отговор #1338 -: Февруари 27, 2013, 22:31:51 pm »
Ами то ясно е казано в Библията за края на света ама кой да чете?

В Новия завет за второто идване на Исус се споменава над 300 пъти. А нашият основен текст казва, че християните няма да бъдат изненадани от това събитие. Когато един ден Исус стоеше на Елеонския хълм, учениците Му дойдоха при Него и Го запитаха:

Матей 24:3: “... кажи ни кога ще бъде това и какъв ще е белегът за Твоето пришествие и за свършека на света?” Исус предупреди учениците си:

Матей 24:36: “А за оня ден и час никой не знае, нито небесните Ангели, а само Моят Отец!”


Преди да погуби света с потоп Бог заяви:

Битие 6:3: “...Духът, който съм му дал, не ще владее вечно в човека: в блуждаенето си той е плът; затова дните му ще бъдат сто и двадесет години.”
« Последна редакция: Февруари 27, 2013, 22:58:51 pm от Deus Romanorum »

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 г.
« Отговор #1339 -: Февруари 28, 2013, 20:06:23 pm »
Ти ме разби по 2 линии:) Повечето тук са го чели това в дебелата книга:) А това, че е ясно казано е по-забавната част) Но едно е ясно - все някой знае.

Но темата тук е съвсем друга, а именно събитието 21/12/2012, а не ри-ентрито на Христос:))
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Deus Romanorum

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 13
Re: 2012 г.
« Отговор #1340 -: Март 01, 2013, 20:44:58 pm »
Имах на времето един съученик на който учителката ми по математика постоянно крещеше, когато излезеше  на дъската и  не можеше  да си реши задачата, защото не си е направил труда да си прочете урока.

Един ден го изкара на дъската и понеже нищо не реши му написа двойка и отново го обвини , че не е чел.
Тогава, Стефчо (името на съученика ми ), вбесен, излезе на дъската и изписа цялата страница от учебника / заглавието до края с всички теореми и правила ръкописно, чертежи  и готови отговори/, като и каза, Другарко ( така се казваше през 80 -те години ),  защо ме обвинявате, че не съм чел ето ви доказателството на дъската, че съм чел - какво искате от мен???

Тя седна и без да каже дума, му оправи двойката на четворка. Никога няма да забравя този случай : ) - беше запаметил цялата информация автоматично (копирал)  в съзнанието си без да я разбира и обясни.

П.П. Съжалявам за спама, Админите ако преценят да изтрият, ако не да го оставят, като назидание за следващите поколения, които очакват края на света на определени дати и вярват на гурута, шамани...и маи...пророци и " Галактически Федерации"  " .


Матей 24:36: “А за оня ден и час никой не знае, нито небесните Ангели, а само Моят Отец!”

 Много ми хареса примерът, който даде Оберон и ме върна в 6 клас, за това се и включих, и му благодаря : )  Ако за в бъдеще се появят нови дати и пророчества да не им вярвате.

Поздрави!
« Последна редакция: Март 01, 2013, 20:51:41 pm от Deus Romanorum »

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 г.
« Отговор #1341 -: Март 03, 2013, 17:15:49 pm »
Виж сега, ако ще цитираш Библията, има си друг раздел. АКО смяташ, че там е цялата и единствена истина, приключвам диалога още сега, защото знам какво ще стане - аз ще дърпам капаци, ти ще ги връщаш обратно.

Поздрави :)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Deus Romanorum

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 13
Re: 2012 г.
« Отговор #1342 -: Март 03, 2013, 18:58:07 pm »
Нищо няма да цитирам повече!

Ако си стигнал до това познание пиши, ако ли не, не спами !!

Поздрави!

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: 2012 г.
« Отговор #1343 -: Март 04, 2013, 00:46:02 am »
...   Но едно е ясно - все някой знае.
    Oberon, Четох няколко пъти това изречение и не ми стана ясно какво "все  някой знае".

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 г.
« Отговор #1344 -: Март 04, 2013, 14:51:53 pm »
    Oberon, Четох няколко пъти това изречение и не ми стана ясно какво "все  някой знае".

Ами от поста на Deus Romanorum, илиза че Бог знае. Т.е би могъл да реши да сподели с някого, както е правил много пъти, това има предвид:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: 2012 г.
« Отговор #1345 -: Март 04, 2013, 15:28:20 pm »
Бог не знае дори у кой крачол му е,вие па викате,че знаел нещо повече..Абсурд..

Ами то ясно е казано в Библията за края на света ама кой да чете?

В Новия завет за второто идване на Исус се споменава над 300 пъти. А нашият основен текст казва, че християните няма да бъдат изненадани от това събитие. Когато един ден Исус стоеше на Елеонския хълм, учениците Му дойдоха при Него и Го запитаха:

Матей 24:3: “... кажи ни кога ще бъде това и какъв ще е белегът за Твоето пришествие и за свършека на света?” Исус предупреди учениците си:

Матей 24:36: “А за оня ден и час никой не знае, нито небесните Ангели, а само Моят Отец!”


Преди да погуби света с потоп Бог заяви:

Битие 6:3: “...Духът, който съм му дал, не ще владее вечно в човека: в блуждаенето си той е плът; затова дните му ще бъдат сто и двадесет години.”
И по-добре,че народа се отказа да чете тоя комикс!
Щото..Да го духа бог,ма аз от него дух не съм получавала.Нито па знам някой дет живя 120 години.Баси комплаксара..Че и лъжец на сичкото отгоре..А на нас вика да не лъжем.. :D ::)

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: 2012 г.
« Отговор #1346 -: Март 04, 2013, 17:38:57 pm »
  Разбрах те, Оберон.
Е именно за това не можете да се разберете. Този, Който е, е казал каквото има да казва, но както виждаш за хиляди години играем  на развален телефон, въпреки че сам каза,  всички били го чели... а човеците си търсят чудеса, вместо всеки да попита в Себе си, сам колко си дава живот. В крайна сметка ако си част от Всемирното съзнание, то и цялата му същност е познаваема, толкова, колкото сам допуснеш, съответно и Края на Света е персонален и личен, доколкото Съзнанието не умира, затова и ангелите не биха могли да знаят, нито някой, именно.  Имайки в себе си зрънцето Безкрай, вместено в тяло, колко съществуване му давате? И от там, ако Човечеството за Себе си реши да търси края, то пак това е същото като да пита кога ще умра, идеята че има живот, защо не следва да се разглежда като концентрация на Съзнанието  = Живот, и обитаване в Плът = безсъзнателно =  Смърт. Всеки миг, в който казваш - ето иде края,  края е дошъл. Всеки дъх е една малка смърт, ала изпълнен със съзнание е живот във Вечността. И ако Човечеството откланяйки си взора, следвайки заместители, поглъщайки и изплювайки всичко, без да помисли, без да смели, обитава Земята, то само може да стигне до... Самоунищожение или агония.
    Ще бъда откровенна, дори да изглеждам като спам, може пък и да ме разберете.
 ....  На възраст две години, често заспивайки се озовавах в град всред красива зелена растителност, там живееха невероятни хора, които не общуваха с думи, но излъчваха мир, спокойствие, сила, движенията им бяха като танц... очите им гледаха с дълбоко разбиране, което споделяш дори с мълчанието си, носеха бели дрехи и всред градовете им не съзираш никаква човешка намеса, сякаш природата и местата за обитаване са слети в едно... бяха най-прекрасните същества, които познавах, никакъв страх и дисхармония не се усещаше там, бях свикнала с този мир. . От тях ми остана чувството, че взаимността и доверието пораждат състояние на 'телепатична' , дори повече - постоянна психична връзка.. Една нощ отново видях техния свят.. за последен път, хората биваха изяждани от тигри, .. бях там и не ме виждаха, света им се рушеше пред очите ми, не бях изпитвала подобна мъка, там никога животните не нападаха... когато се събудих бях дълбоко наранена, дълго бълнувах.. отнесох спомена - в чувството за тази хармония и до скоро търсех в очите на хората да открия прилика, подобие на онзи загубен Рай... докато наскоро в кореспонденция с един невероятен психотерапевт, не споделих, че се радвам на способността  и да общува едновременно прямо, без да преминава границата, но и без да обезличава чувствения заряд и откривам, че именно тази непреднамерена искреност 'отваря сърцето',  тя ми отговори по следния начин: "Нали знаеш, ние сме само огледала на другите - и за мен няма никакво съмнение, че аз съм твое огледало за всичко, което виждаш и пишеш за мен!" - Тези думи ме върнаха - припомниха моя копнеж по загубения Рай.. дългите години чакане да 'видя' отново Съвършенството.. и тогава през пелена от тъга схванах в себе си, че ако аз изразя това красиво чувство от сърце, то и околния Свят ще отрази себе си като един събуждащ се Рай... Човека има избор да се самоунищожи, вслушвайки се в брътвежите на времето, както и да избере да слуша в себе си гласа на  Безкрая...
         Края на Света е Собствено - Индивидуално случване, Господ затова е казал именно думите, които Deus Romanorum цитира, защото само Той, Който е сакрална искра у всеки може да знае, а всеки един общувайки в себе си с тази вътрешна светлина може да избере да се припознае като Вечност или като тленност с капацитет 120 години... За едни края е Съд, защото избират оковите на тленното и от там ги владее страха от собствения им Съд - техните граници, и сами създават погибел за себе си и въвличат и други, други се вслушват в сърцето си и ценят всяко проявление, всяко стръкче, всичко, което е - за тях отразява Твореца ... Този, който е - без начало и без край. Вторите избират тесния път на Живота, в очите им струи светлина, защото  умеят в тленното да Съзрят вечността, за тях края няма да настъпи.
            Всеки е частица от Безкрая, може ли безкрая да свърши?


   
« Последна редакция: Март 04, 2013, 17:46:03 pm от del »

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re: 2012 г.
« Отговор #1347 -: Март 25, 2013, 11:46:02 am »
Ясна е работата ще се спасяваме по единично.....както и ми се вижда правилно.  ;)
Тц! Няма такава алтернатива да се спасяваме по единично!  ;)


Никак няма да се очудя сега ако измислят нов край на света(щото видиш ли майте били збъркали  :nea:)
Измислили а го вече  :D  6.62013 г. :

http://www.razkritia.com/209460/%D0%B2%D0%B8%D0%B6%D1%82%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%B0-%D0%B5-%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%80%D0%BE%D1%87%D0%B5%D0%BD-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B9-%D0%BD%D0%B0/
Има хора дето и половин година не могат да изтърпят до следващия край на света.  :lol:


Del, като те чета си спомних за моя Рай от един мой сън. Там ме закара прабаба ми, която е мой духовен наставник и приживе и след смъртта си. Сън изпълнен с много духовни напътствия, насоки. Всичко беше в огромна хармония, хората, природата... Вековни дървета, зеленина, водопади, вода... (Това е моят Рай.)
Когато поисках да остана на това прекрасно място, прабаба ми ми обясни, че още времето ми не е дошло и ме изпрати обратно.

Но докосвайки се до тази хармония, разбрах, че се стремя на там, но и че не бих се задържала дълго там. Духът ми е бунтарски и все търся трудните ситуации, за това съм и именно в България, за това и не се оплаквам, че съм тук, защото сама съм си избрала да живея тук и сега.
Българите са духове бунтари, духове, които търсят предизвикателства. Припомнете си го това!

Колко от вас биха живели в тиха, спокойна, еднообразна атмосфера, без проблеми, в перфектната хармония...? Сигурна съм, че около месец - два ще ви е добре, а после ще си плюете на петите от скука! :D
Приключение- това е в основата на българския дух. В момента, в който България стане Рай, всички които сега сме тук ще се изнесем в някоя друга размирна точка на Вселената!
Помислете над това!  :hi:   

Неактивен VangelisII

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re: 2012 г.
« Отговор #1348 -: Януари 31, 2014, 14:12:36 pm »
Passiflora,не зная от къде те навя тази мисъл,че няма да се спасим поединично,предполагам като отричаш първото значи ще е колективно?Защо......не виждам логика в колективното възнесение или там както го наричат!Според мен твоя път не е моя,а и моя не е твоя,ако аз съм стигнал ниво което ти не си или обратното как бихме могли да направим това заедно?Това със всеощото възнесение ми прилича от булшита който пробутват светлите......тук си ,за да трупаш опит,да познеш себе си чрез опита в тази 3Д плътност.Да разбереш себе си и същността която си,а именно ,че не си това физическо тяло,а духа който го анимира!Без да омаловажавам мнението ти разбира се това е моята гледна точка.  :yes:
THERE IS NO GOD BUT MYSELF,KNOWING THIS, WHO DARES WORSHIP THE FALSE GODS

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 г.
« Отговор #1349 -: Януари 31, 2014, 16:41:13 pm »
Аз да питам, от какво и защо да се спасяваме? Откъде тая налудничава мисъл, вече толкова векове, да се спасяваме, та да се спасяваме!
От какво, от кого, защо, по каква причина? Ако питате мен, не че го правите ама аз да кажа, тази идея за "Спасението" е една от най-хитрите еврейски измишльотини.

СТРАХ! И пак страх, случайно да останеш не-спасен....
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
4968 Прегледи
Последна публикация Април 20, 2006, 15:08:56 pm
от H.
6 Отговора
5772 Прегледи
Последна публикация Декември 30, 2010, 20:02:41 pm
от Raw Deal
2012

Започната от Jean-Luc Picard FUN

6 Отговора
5644 Прегледи
Последна публикация Ноември 16, 2006, 15:41:22 pm
от Alien
2 Отговора
4253 Прегледи
Последна публикация Март 11, 2008, 21:30:34 pm
от Peacekeeper
19 Отговора
11439 Прегледи
Последна публикация Април 11, 2012, 01:22:14 am
от Tangrata_

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27