Автор Тема: Какво може да стане през 2012 г.  (Прочетена 164728 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Какво може да стане през 2012 г.
« Отговор #60 -: Февруари 27, 2007, 20:24:55 pm »
Не знам какво може да стане през 2012, но от една седмица усещам, че нещо се промени. Какво-не знам, но го усещам докато вървя, движението на въздуха и усещането му е друго, някак по-плътно, най-добре се усеща, когато рязко се извърна. Освен това като отнесен съм и все ми се полягва, без да е задължително да спя. Нещо много, много силно ще трябва да се е променило в реалността, за да имам такива усещания.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Какво може да стане през 2012 г.
« Отговор #61 -: Февруари 27, 2007, 20:35:21 pm »
Струва си да се помисли нещо органзиирано предварително.
1-во - организиране и съгласуване на екипа. Избор на водач, решение как да се взимат решения и т.н.

2во - разглеждане на възможни логични катаклизми. - ядрена война, вулканична дейност, потоп
3ро - удобна база извън населените места - родопите или рила например.
4то - съгласуваност между хората от форума
5то - необходими запаси - скъпи, евтини, развалящи се и неразвалящи се. Осигуряване.
кирки, брадви, лекарства, дрехи и т.н.
6то - сигурна комуникация
7мо - транспорт (може би коне :) )
8мо - учение/ тренировки - всяко лято на пещерата + работа по нея

9то - вместо да се мисли всичко наготово, може да се потърси ноу хау от алпинисти, планинари, военни и др.
10-то - вместо да се мисли и събира всевъзможно инфо, да се привлекат опитни хора - алпинисти, планинари, военни, ЛЕКАРИ, и др.

Предлагам изготвяне на секретен проект + сформиране на група

За огромно съжаление не съм в БГ, дори и не съм в Европа, а много бих искал да участвам.
Ако стане проблем около 12та как ще се оправя не ми е ясно. А подозирам, че най ще го изяде северна америка. Май има някакъв огромен вулкан тука в Скалистите планини.
Във всеки случай ще се постарая като наближи, да намина към бг за една почивка ...
:) ;)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re:Какво може да стане през 2012 г.
« Отговор #62 -: Февруари 27, 2007, 20:50:39 pm »
Сетих се за нещо, което бях писала преди месеци :) За всеки случай ще го припомня, защото хич не се знае кога точно ще дойде време за планините. ;) / В този случай вече нямам предвид Варна, а просто че назрява времето след март да започнат вероятно началото на важните глобални събития/

 Отг: Варна - духовният център на България?
« Отговор #12 -: Септември 24, 2006, 01:04:24 am »   

http://www.xnetbg.com/www/site/smf/index.php?topic=2202.msg39198#msg39198

« Последна редакция: Февруари 27, 2007, 20:53:22 pm от Albinoni »
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен Gabaro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 245
  • Джангър тайфа "Тенеке ханъм"
Re:Какво може да стане през 2012 г.
« Отговор #63 -: Февруари 27, 2007, 21:16:11 pm »
Работата винаги опира до добър и лош, до това какво носиш в себе си. Оцеляването не е причина да ставаме животни, изнасилвачи, мародери. Може да се наложи да обиваме в самозащита, но никога за наслада, може да се наложи да крадем, за да оцелеем, но никога от по-нуждаещи се от нас или по-беззащитни. Има хора, които са си животни по начало, на които такава една ситуация само ще им достави удоволствие. Има хора които дори при нуждата да одарят някого се чувстват зле, а какво остава за убийство в самозащита. А има хора, които изпитват удоволствие от каквото и да е убийство. Така, че не ми обяснявайте, че няма да има значение и, че няма разлика по какъв начин ще оцелееш.
Въпрос на гледна точка. Ако ти си избираш да си цепиш нещата на добри и лоши то според мен ти си се обременяваш допълнително. И като се замисля малко неща биха ме спрели да взема нещо от което се нуждая от някой който е по-слаб или по-нуждаещ се. Не говоря за удоволстиве, а за приоритети. А това че някой изпитва удоволствие от убийство например си лично негова черта от характера му и от негова гледна точка това не е лошо. Така че има използвани и пропилени възможностти а не добри или лоши. Ти например ще кажеш че това е да си лош, но това е от твоята гледна точка, а тя не е никак универсална... тя е лична.
Не знам какво може да стане през 2012, но от една седмица усещам, че нещо се промени. Какво-не знам, но го усещам докато вървя, движението на въздуха и усещането му е друго, някак по-плътно, най-добре се усеща, когато рязко се извърна. Освен това като отнесен съм и все ми се полягва, без да е задължително да спя. Нещо много, много силно ще трябва да се е променило в реалността, за да имам такива усещания.
Това звучи малко като интрото на властелина : "The world has changed... I feel it in the water... I smell it in the air..."
[/U

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Какво може да стане през 2012 г.
« Отговор #64 -: Февруари 27, 2007, 21:43:02 pm »
Според мен човек е длъжен да се грижи за себе си.
Ако чакаш първо целият свят да се нахрани, а ти най-накрая, неминуемо ще останеш гладен, а накаря и ще си умреш.

Разбира се ако само безразборно грабиш и убиваш също няма да е добре.

Затова универсална формула няма. Човек трябва да си следва (и гради) своята собствена етика.
Но в тази етика би трябвало да уважава самия себе си и своите нужди и желания.
В тази връзка именно силата, а не слабостта чертае границите между хората - това кой какво си позволява.

Ако само повтаряме живейте като брата и се обичайте няма да има особен ефект. Който си му е кеф, пак ще граби и ще убива.

Само личната сила би могла да помогне да следваш своята етика и своите убеждения, както и да ти даде наистина свободен избор, и свобода.

Ако си слаб и принуден да си "мек" и да раздаваш всичко от себе си, това не е демонстрация на освобождение от материалното, тук няма личен избор и свобода, има принуда.

Именно при истинския личен избор имайки сила, ще ти се даде още по голяма сила, защото с правилния си избор демонстрираш зрялост, и може да ти се гласува доверие ( и да ти се даде повече сила)

Малко избягахме от темата, а темата беше, че човек като е гладен има правото да се нахрани и дори ако се наложи насилствено да принуди някой да раздели хляба си с него (ако разбира се има силата да го направи) Но дали изобщо ще направи това или ще предпочете да гладува в гордост и самота, отново е право на личен избор.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Petee

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 109
Re:Какво може да стане през 2012 г.
« Отговор #65 -: Февруари 27, 2007, 21:53:56 pm »
През 2012 няма да стане абсолютно нищо. Много хора ще се разочароват, а страданията и неправдата ще се увеличат.
Който вярва в Бог ще се радва за това, което става и ще търси истината за света и космоса в старите книги. Ще види, че за 4-5 години юдеите няма да са смогнали да въздигнат своя спасител антихриста да властва над планетата.
Според мен най-много Иран да падне до 2012, но да не забравяме, че и други страни ще си отидат - справка Трета книга на Ездра (няма я в Библията).
А ето и какво казва пророчицата, която за нищо не е сбъркала:

Пророчествата на Ванга

“От 1991 ще има много тревожни и тежки години. Градове и селища ще се разрушат от земетресения и наводнения, природни и обществени катаклизми ще разтърсват земята, боевете и кръвопролитията няма да имат край.
Ще вземат връх лошите хора , а крадците, пияниците, доносниците и блудниците няма да имат брой.
Между хората ще се създават нетрайни, съмнителни връзки и те ще се разпадат още в началото.
Чувствата силно ще се обезценят и само лъжливата страст , по-точно амбицията и егоизмът ще са стимули за отношенията.
Ще дойде ден, когато хората ще станат толкова развратни, че ще започнат да се съвукупляват по улиците.
Поради неразумните си действия човекът ще нанесе големи поражения на природата. Понякога виждам такава картина: почерняла и обгоряла земя, а по нея се движат шепа хора като сенки.
Много и незнайни болести ще се появят. Хората ще падат по улиците без видима причина и без да са боледували.
Ще изчезнат от лицето на земята различни растения, животни: най-напред ще изчезнат лукът, чесънът и пиперът, след това пчелите, а млякото ще стане вредно.
Всичкото злато ще излезе на повърхността на земята, но ще се скрие водата.
Ще настъпят много промени, ще дойдат нови водачи, а други ще бъдат пометени; трети ще се пенсионират от страх.
Ще заемат постове много жени, на които новите служби няма да им бъдат призвание.
Ще дойдат хора не с култура, а със знания.
Ще дойдат тежки времена. Хората ще се разделят на групи по вяра.
Ще дойде на света най-старото учение, но това няма да стане скоро. Още Сирия не е паднала.
По-ярка светлина ще засвети в Йерусалим.
Ще дойде думата “Волга” и тя ще величае над планетата."

Вярата е знание, а не суеверие :)
Поздрави
« Последна редакция: Февруари 27, 2007, 21:55:41 pm от Petee »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Какво може да стане през 2012 г.
« Отговор #66 -: Февруари 27, 2007, 21:59:57 pm »
Откъде мога да намеря нещата, които Ванга е казал/а?
Можеш ли да ми помогнеш в случая, книга, сайт или нещо подобно?

Аз на нея и вярвам за всичко, което е казала, а тези неща ми изглеждат доста странни ...
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Re:Какво може да стане през 2012 г.
« Отговор #67 -: Февруари 27, 2007, 22:09:33 pm »
Странно изглеждат щото може да обхващат примерно още 2000 години, а не 50 или 200. Това е. А иначе някои неща при ванга са символи. То е като при сънищата, Тангарата.  ;) Самоче женицата не може да го обясни буквално какво точно вижда, а говори със символи, едно, че е преценила, че така трябва, друго, че тя самата не е разбирала често какво точно вижда. Не е лесно да си хем буден хем заспал, тоест хем тук, хем там. Особено когато там виждаш неща, които са ти непонятни.
И стига вече с пророчествата, ясно е, че нещо ще става, няма смисъл да се плашим повече. Но също така не е сигурно и колко точно зле ще бъде, пророците виждат само една алтернативна реалност (сънувачите също, Танграта), а бъдещето на реалността в която сме ние може да бъде променяно. Те за това са и прореческите сънища и пророчествата - това са предупреждения за това какво може да бъде, а не какво точно ще бъде.

Иначе ми хареса онова за организацията, наистина не е ли време да започнем да стягаме нещо, да подберем място? Танграта, кофти е, че си далече, но, ако направим нещо тук, естествено ще си добре дошъл при нас когато му дойде времето. :D
 От друга страна има голяма вероятност нищо да не се случи през 2012 или не толкова рязко. Както ви каза Хорус - стига сте се шашкали на тема 2012 г., просто гледайте да си изиграите своята роля като настъпят събитията. Е, ако на нас тука ролята ни е да се скрием по баирите, тогава ще се скрием. Но искрено се надявам, че ще имаме някакво по-смислено занимание.
« Последна редакция: Февруари 27, 2007, 22:13:03 pm от DreamCatcher »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Какво може да стане през 2012 г.
« Отговор #68 -: Февруари 27, 2007, 22:23:43 pm »
Виж сега, напълно съм убеден, че някои от сънищата може да са пророчески. Кой обаче може да ми каже дали твоите например са.
Четох два, и в двата имаше стрелби, пистолети, автомати, сгради, коридори и т.н.
Абсолютно същите неща, дето и аз ги сънувах, като бях малък.
Далеч съм от мисълта, че именно такъв тип сънища са пророчески. А ти си сънувай и разказвай колкото искаш.

Например за Ванга знам, че цял живот се е пазила от грехове, и то не за друго, а защото е усещала потребност. Била е може би светица. И то в буквалния смисъл на думата - човек, който свети.
Много хляб ще има да изядем и аз и ти, докато стигнем нейното ниво на виждане, така че дори и не намеквай за някакво сходство.
 ;)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Re:Какво може да стане през 2012 г.
« Отговор #69 -: Февруари 27, 2007, 22:39:57 pm »
Какво значи, че се е пазила от грехове. Аз "грехове" нямам, заявявам го най-сериозно. Не съм крал, не съм убивал, не съм прелюбодействал. През целият си живот съм бил с една жена, още съм с нея от 16 годишни сме двамата. Не съм и изневерявал. Не лъжа, това го заявявам абсолютно отговорно, даже често съм се патил за него. Нямам даже пороци - не съм докосвал цигара през живота си, даже като работих в цигарена фабрика като охрана, не пия алкохол, не пия даже кафе, чай също. Не съм бил никого пез живота си, макар, че съм бил охрана винаги съм успявал някак си да премахна конфликтите с думи и жестове. Не испитвам омраза към никого и нищо, даже към тези, които са ме наранявали. Това съм АЗ! Не защото съм религиозен фанатик, не ме разбирай погрешно, даже не ходя на църква (за това сложих грехове горе в кавички). Просто е вътрешно чувство, просто нямам потребност да правя тези неща. Познатите ме бъзиката, че скоро трябва да ми изникват крилца, а аз само се усмихвам. Радвам, се, че минавам само с това, щото други хора ме определят като ненормален, а всъщност като ме погледнеш съм си съвсем нормален човек. Това е. Не ти изброявам тези неща, за да кажа, че съм като Ванга. Просто ти показвам, че липсата на грехове не прави човекът автоматично светец. Пророческите дарби също не те правят автоматично светец. Също така светците не винаги имат пророчески дарби. Видения получават и много "грешни хора". Едното въобще няма общо с другото.
Между друго не всичките ми сънища са със тунели и оръжия, само тези двата.  ;) Май наистина си прочел само два, що ми се струва, че тук съм сложил поне пет-шест вече. Някой от които доста по-интересни от символна гледна точка.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Какво може да стане през 2012 г.
« Отговор #70 -: Февруари 28, 2007, 00:31:44 am »
Цитат
Токущо получих инфо, че към 17 часа (БГ време), крайнанта северна половина, на Атлантика, е била засегната от електромагнитно поле - с възможен извънземен произход.

Отде е тва инфо бре дай линк  - Или е по други канали ?

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Какво може да стане през 2012 г.
« Отговор #71 -: Февруари 28, 2007, 00:42:04 am »
Albinoni, не е страх, отдавана вече нямам страх по отношение на 2012. Просто ще е голямо разочарование, ако не преживея промените, естествено, че умира само тялото ти, но друго си еда преминеш така. А, мислили ли сте, че за да преминем оттатък, всеки един от нас ще трябва да "умре" един вид?

Пророчествата на Ванга

"Много и незнайни болести ще се появят. Хората ще падат по улиците без видима причина и без да са боледували."
 
Психотронно оръжие?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Какво може да стане през 2012 г.
« Отговор #72 -: Февруари 28, 2007, 02:24:41 am »
DreamCatcher, не се хващай за понятието грехове описани в 10 те Божи заповеди.
Бтв играл ли си на игри, щото според мен това е доста сериозен порок  ;)

Просто на Баба Ванга и имам доверие, а на тебе не. Не виждам нищо странно в това. Нито те познавам, нито нищо. Също така искрено и най-невинно се учудвам, ако някой вярва, че има нещо пророческо в сънищата ти, и това без изобщо да те познава, ами ако само чете форума.
Аз мога да твърдя, че сънувах как 100 чинии пълни с добри извънземни, и лазерни автомати са кацнали в по-големите градове в България, и са завардили парламента. Извънземните приличаха точно на български, и си говореха на български, или по-точно на малко развален български, дето звучи като македонски.
И ми козируваха и ме взеха да им управлявам главната чиния, и ми казаха да ги водя към САЩ, че трябва да видят президента.
Пътьом се сбихме с 2-3 самолетоносача и 30 ина Ф-117.
И тн и тн.
А дали това ще се случи след 7 месеца и половина, (предвид скорошните промени) оставям на вас да решите :)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Petee

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 109
Re:Какво може да стане през 2012 г.
« Отговор #73 -: Февруари 28, 2007, 15:29:55 pm »
"алтернативна реалност" хахаха ... хайде престанете с тези глупости. От много четене на всякакви щуротии вече и вие самите не знаете на какво да вярвате. Това всъщност е и целта. Толкова ли е трудно като четеш да разбираш? Като се каже топка се има напредвид топка - едно такова кръгло, гумено и пълно с въздух.
Пророчествата са от книгата на Красимира Стоянова - "Ванга и последното време". Купих я преди 1-2 години от Славейков. Струваше 9 лева.
В същата тази книга Красимира описва всички онези светли същества, които живеят около нас и коити все още не виждаме. Има ги и в Библията - стария Завет. Но, както казва Ванга, ще дойде ден, когато хората ще ги виждат. Много са красиви :)

 На глупостите за злонамерени извънземни може да вярва само някой американец или пък поамериканчен европеец например :) Тя всичката лъжа от Америка идва, не от другаде.
Ей, всичко е за добро, да знаете! Всичко за нас е наредено, както Майката се грижи за детето си. Каквото става е от Бога, каквото не става е от човеците.
« Последна редакция: Февруари 28, 2007, 15:32:06 pm от Petee »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Какво може да стане през 2012 г.
« Отговор #74 -: Февруари 28, 2007, 16:18:19 pm »
Цитат
В същата тази книга Красимира описва всички онези светли същества, които живеят около нас и коити все още не виждаме. Има ги и в Библията - стария Завет.

Да бе баш в стария завет са всички начело с "Бог" който търси жертвоприношения ! Благодаря за такива светли сили мога да мина и без тях!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
5495 Прегледи
Последна публикация Юни 22, 2008, 13:30:31 pm
от ton
102 Отговора
42770 Прегледи
Последна публикация Август 09, 2009, 23:54:17 pm
от marhs
2012 г.

Започната от H. « 1 2 ... 90 91 » Езотерика

1354 Отговора
476795 Прегледи
Последна публикация Март 02, 2014, 01:43:03 am
от Joro Velev
4 Отговора
6111 Прегледи
Последна публикация Май 05, 2009, 12:14:00 pm
от cccpkgb
19 Отговора
11464 Прегледи
Последна публикация Април 11, 2012, 01:22:14 am
от Tangrata_

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27