Автор Тема: За Шифъра на Леонардо и манипулациите  (Прочетена 7419 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
За Шифъра на Леонардо и манипулациите
« -: Декември 14, 2005, 22:12:21 pm »
 Седя си аз тука и гледам дават нещо за филма по "Шифъра на Леонардо" и разказват накратко за какво става дума и естествено не пропускат да споменат интригата с Мария Магдалена и че наследниците на Христос живеят във Франция.
    В това само по себе си няма кой знае колко странно,но ми хрумнаха няколко мисли.Първо-предполагам обърнахте внимание каква истерия имаше около книгата.Я си представете и с филма кво ще стане.
  Спомням си как говорех нещо за Светия Граал и ме питаха "Ти да не си чел Шифъра?"
"Не"-"викам аз-книги доста по-стари от него" Ама на втълпил се е в главите на хората.И тъй като е роман т.е. художествено произведение никой не възприема че в него има верни неща,а сега когато пуснат и филма...Ами то във филмите нещата не са верни нали ;)
 Оттук нататък всички твърдения за Мария МАгдалена,това че е жена на Иисус и Меровингите,ще бъде окачествявана като фантазия,като "Ти да не си гледал Шифъра,я стига с тея глупости,тва е само филм".
 Промивка с пълна сила.Май няма по-добър начин да скриеш една тайна от това да я прокламираш широко да я рекламираш и т.н. А да само трябва да я представиш в художествен вид.
  Никой няма да приеме темата за Иисус и Магдалена насериозно(ако трябва да съм честен тя ми е много любима и се чувствам едва ли не лично засегнат),никой няма да обърне внимание на книги като "Светата кръв и свещенният граал" или "Разкритието на тамплиерите" защото ще приеме всичко за художествена измислица,защото у него ще се създаде една предубеденост.
  На няколко пъти съм виждал във форума учудване че гадните всичко си казвали-ми то това им е начина да си скрият нещата,и то много по-добре от всякакви тайни архиви и т.н.
  Ясно е че Холивуд е масонски.И промиването им далеч не е само в скрити кадри-вижте горното изречение.
  "Денят на независимостта", "Междузвездни войни',"Матрицата"-тонове информация,тонове знание,но само за тези,които имат очи да я видят,тези,които имат маалко по-различно от стадното мислене.Останалите-"Лелее кво ли ще стане ако наиситна додат извънземни?","Нямаше и да е яко да има нещо като Силата?","Ами ако наистина живеем в матрица?"-и толкоз някакво моментно въпросче,малка искрица...И им се напомня че реалността е друга,че това там са само филми и НЕ ТРЯБВА да им се вярва,че трябв ада си живеят мизерния живот-за парите жената и Евр(оп)ейския съюз.Като пуснем малко новини,реклами и хубави изявления на политици.И за цвят тук-таме някой скандал,който публично да бъде разгласен,неверниците да бъдат линчувани и грешниците изгорени и да се види,че пак доброто е спечелило.Естествено в цялото шоу грешниците са смешни пионки.Трябва само да се вдигне шум около тях.И колкото по-заклеймявани толкова по-популярни стават те. Публични процеси със Саддам в които той псува,плюе и заплашва,речи на Буш за нуждата от демокрация и свобода подкрепени с ужаса на 11.09,,снимки на страдащи под диктатура деца-зрелище за масите-Саддам е зъл и друга информация не може да намерите,Ахмадинеджад е опасен антисемит и толкоз.
 Ще излезнат десетки филми разказващи за геройството на Американците-и медиите ще бълват как тези филми отразяват действителността и т.н. Ще вървят десетки филми с адски много истини-на тематики по които има някаква изтекла информация,по които има хора добрали се до нещо и БУМ- за тях медиите ще говорят за фантастика,в самите репортажи ще се говори в стил "един приятел на чичото на мойта леля".За какво? За дискредитиране на тези идеи,за да може после хората да гледат с недоверие и да смятат за ненормалници всеки които е научил повече,мисли повече,вижда че нещо куца във света и т.н
   и за финал една доста забавна реплика на която попаднах скоро:
      "Why do you doubt that Eden ever existed and why do you need more than scriptual evidence? We are dealing with Moses here, who has more than proven himself to be reliable as a historian. If you want to live off in your own little fantasy world, your welcome to do that. But if you want to live in the real world, then there are things that people accept that live in the real world"

п.с.Малко объркано се получи,сякап са м не знам как да се изразя.Абе гадно ми е че някой там се мъчи да се въползва от мозъка ми и да ме смята за АА 1,5 V
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: За Шифъра на Леонардо и манипулациите
« Отговор #1 -: Декември 15, 2005, 00:19:27 am »
Май си ударил 1-2 ракийки, а?  ;) Понякога тогава изникват такива философски размисли. хехе шегувам се. Но наистина си прав. Поздрави.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: За Шифъра на Леонардо и манипулациите
« Отговор #2 -: Декември 17, 2005, 03:27:10 am »
Gil-Galadh, ма ти да не вярваш на "Светата Кръв, Светият Граал" и на "Месианското Наследство" и т.н... :D :D :D

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: За Шифъра на Леонардо и манипулациите
« Отговор #4 -: Декември 29, 2005, 02:29:15 am »
Момичката има проблем с римите.  :P
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: За Шифъра на Леонардо и манипулациите
« Отговор #5 -: Декември 29, 2005, 02:34:25 am »
Трю, трю :D :D :D

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Отг: За Шифъра на Леонардо и манипулациите
« Отговор #6 -: Януари 04, 2006, 12:56:06 pm »
ааа, "междузвездни войни" няма да обиждаш!  >:(

tsv

  • Гост
Отг: За Шифъра на Леонардо и манипулациите
« Отговор #7 -: Януари 11, 2006, 12:55:41 pm »
  Спомням си как говорех нещо за Светия Граал и ме питаха "Ти да не си чел Шифъра?"
"Не"-"викам аз-книги доста по-стари от него" Ама на втълпил се е в главите на хората.И тъй като е роман т.е. художествено произведение никой не възприема че в него има верни неща,а сега когато пуснат и филма...Ами то във филмите нещата не са верни нали ;)

Ами не си намери правилния подход към хората. По мои скромни наблюдения доста хора си купиха книгата и тя ги открехна към идеите в нея. Някои от тях си взеха вече Ключа къв шифъра на Леонардо, а други вече четат "Светата кръв и свещенният граал". Просто от по-лесно смилаемото, към по-сериозната литература.

Но от друга страна ако човек не иска не можеш с фуния да му наливаш акъл в главата. Конфуций е казал една много мъдра мисъл - може би можеш да изведеш човек на добрия път, но не можеш да го заставиш да продължи по него. За останалите - ами като им дойде времето ще разберат.

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Отг: За Шифъра на Леонардо и манипулациите
« Отговор #8 -: Януари 11, 2006, 18:57:30 pm »
Съгласен съм с tsv, книгата разбуди духовете на търсещите. И ние сме тук, да задоволим нуждата им за знания с нашите постинги и статии...
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Отг: За Шифъра на Леонардо и манипулациите
« Отговор #9 -: Януари 12, 2006, 21:30:53 pm »
http://www.voininatangra.org/modules/ipboard/index.php?showtopic=271 :D :D :D

абе не ви ли прави печатление личният сайт на човека, който го е писал това, aliasДАНКО: нямам нищо лошо към него, ама мноо странна работа...
http://enkade.blogspot.com/2005/12/blog-post_18.html

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: За Шифъра на Леонардо и манипулациите
« Отговор #10 -: Януари 12, 2006, 22:52:30 pm »
quote(Danko):         ОСЪЗНАВАНЕТО Е НАЙ-ВАЖНОТО НЕЩО ЗА СЕГА ЗА ИСТИНСКОТО ПОЛОЖЕНИЕ И КОЙ Е НАИСТИНА, ВРАГЪТ НА ЧОВЕШКАТА РАСА.

НЕ Е НУЖНО ДОРИ ДА МИ ВЯРВАТЕ.
САМИ ВИЖДАТЕ ЧЕ СВЕТЪТ ВАРВИ МНОГО ЗЛЕ.
САМИ ТЪРСЕТЕ ПРИЧИНИТЕ, АЗ САМО ВИ КАЗВАМ МОИТЕ ИСТИНИ, КОИТО МОГАТ ДА ВИ ПОМОГНАТ САМИ ДА ГИ ОТКРИЕТЕ И ОСЪЗНАЕТЕ.
musica universalis

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: За Шифъра на Леонардо и манипулациите
« Отговор #11 -: Март 06, 2006, 00:06:27 am »
Хенри Линкълн, Ричард Лий и Майкъл Бейджънт съдят Дан Браун за плагиатство. Много се забавиха според мен дори :D

С тях съм! Изобличете този $&*($#&)(*$&*()$&#™... >:( >:( >:(

Дъвиан

  • Гост
Отг: За Шифъра на Леонардо и манипулациите
« Отговор #12 -: Март 09, 2006, 00:21:04 am »
Съдят автора на “Шифърът на Леонардо”
28/02/06 www.avtora.com

Писателят Дан Браун (Dan Brown) се яви в съд в Лондон за началото на дело за авторски права срещу него и британския му издател Random House.




Авторите на документалната книга “The Holy Blood, and the Holy Grail”, историците Richard Leigh и Michael Baigent твърдят, че в бестселъра си “Шифърът на Леонардо” Браун е откраднал основната идея на тяхното произведение, което е базирано на години научни изследвания.

“Шифърът на Леонардо”, издадена и на български, досега се е продала в над 36 милиона екземпляра по цял свят и в момента се довършва филм по нея, който трябва да излезе в САЩ през май.

Основната теза в книгата, че Исус и Мария Магдалена са били семейство и са имали деца, която разстрои доста католиците по света, е първоначално развита и доказана в “The Holy Blood, and the Holy Grail”, издадена още през 80-те години на миналия век. На времето книгата също е била бестселър и също е била издадена от Random House.

Според информационна агенция Reuters, адвокатите и на двете страни отказват да коментират дали съдебното дело ще има някакъв ефект върху очакваната премиера на филма, в който участват Том Ханкс (Tom Hanks), Одри Тоту (Audrey Tautou) и Жан Рено (Jean Reno).

tsv

  • Гост
Отг: За Шифъра на Леонардо и манипулациите
« Отговор #13 -: Април 10, 2006, 23:18:51 pm »
Не знам защо, ама си мисля, че съдебното дело е просто начин да се вдигне малко повечко медиен шум около филма - един вид реклама, която си правят не само Дан Браун, ами и авторите на "Светата кръв и светия граал". 

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: За Шифъра на Леонардо и манипулациите
« Отговор #14 -: Април 11, 2006, 01:19:32 am »
Не, не мисля...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27