Автор Тема: Петър Дънов и Бялото братство  (Прочетена 68535 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Петър Дънов и Бялото братство
« Отговор #30 -: Февруари 12, 2011, 16:18:48 pm »
Вие какво пък сте се заразправяли с този? Той е по-зле от радио. Радиото поне може да смени станцията или да подхване някоя друга  мелодия, а този само цитат след цитат.
Няма грам лично мнение и думи. Явно не се счита за компетентен да говори от себе си.
А и най-вече, няма вяра в СЕБЕ СИ.

Този Дънов е страдал от маниакална грандомания (или не знам как се казва там медицинския термин, тоя си го измислих). Това е очевидно.
Което е страшно е, че има хора му се кланят като идол. А е казано ... да си нямаш идоли!

А пък каква грехота е сам да се идолизираш...!?
И 5 милиона години, прекарани с учителите на Сириус-Б няма да те изкупят от тоя грях.
« Последна редакция: Февруари 12, 2011, 16:20:16 pm от Tangrata_ »
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Светослав Иванов

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
  • психотроник, теолог
    • http://www.psychea.dir.bg/
Не си оригинален с “медицинската” си диагноза - закъснял си мно-о-ого десетилетия – психиатрични диагнози на Петър Дънов са поставяли по негово време психиатрите проф. д-р Никола Кръстников и д-р Кирил Чолаков в сп. “Душевно здраве”, а при тоталитаризма – проф. д-р Васил Милев в книгата си “Психология и психопатология на религията”, София, 1988 г. Това обаче не е попречило на психиатъра д-р Добран Гарвалов да бъде ученик на Всемирното Бяло Братство от Специалния клас на Окултната Школа, както и на психиатрите проф. д-р Никола Шипковенски и проф. д-р Георги Лозанов да са с положително отношение към личността на Петър Дънов. В наше време той има доста последователи - психолози. Например в "Порталът към съзнателен живот" има форум за "Психология и психотерапия".
http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showforum=172
« Последна редакция: Февруари 13, 2011, 00:01:02 am от Светослав Иванов »

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Петър Дънов и Бялото братство
« Отговор #32 -: Февруари 13, 2011, 00:28:21 am »
Този Дънов е страдал от маниакална грандомания...

 :o :o :o
И как го разбра това? Бил ли си там, видял ли си, чел ли си?
Когато човек не е запознат с нещата е по-добре да мълчи, а не да прави такива тъпи изказвания!
Имай малко уважение поне, Дънов е духовният водач на българския народ!

Ей затова сме обречени българите... Отхвърляме всичко наше (родно), а тръгваме да търсим и да се възхищаваме на чуждото. Без да се опитаме да опознаем това, което имаме в родината си!!!
« Последна редакция: Февруари 13, 2011, 00:35:09 am от Iveta »
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Петър Дънов и Бялото братство
« Отговор #33 -: Февруари 13, 2011, 01:38:18 am »
Коментирам това, което е писано точно в постингите над моя. Очевидно съм ги чел и съм "запознат"

Но никъде не съм говорил за "свои" и "чужди", нито пък за "преклонения".
Май в случая ти се изказваш неподготвена и без да ме познаваш.
(и да си чела мои книги и стенограми от лекциите ми).
Направно срам, голям срам!
Да не си чела книги от мен, духовнИЯТ водач на всички българи.

И имай поне малко уважение към мен, (духовният водач на българите) а не се прекланяй по чуждото.

Светослав Иванов,
това, че някакъв конкретен психиатър някой си, е член на Бялото Братство (каквото и да означава това) много слабо може да докаже какъвто и да е аргумент.
То както има 3ма психиатри в бялото братство, така има други 300, дето са в лудницата затворени.
Това нищо не значи.
Има и пишман-шофьори, които уцелват стълбове. Това не означава, че главният смисъл в живота на един шофьор е да уцелва стълбове. Не означава, разбира се и обратното. Чисто и просто има хора на които не им е провървяло.

За друг път си спести абсурдните и безмислени аргументи.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Петър Дънов и Бялото братство
« Отговор #34 -: Февруари 13, 2011, 01:47:43 am »
Чел ли си нещо от Учителя  ???
Не е необходимо да те познавам, за да си направя извод по мненията ти тук! Само си погледни объркания последен пост :boredom:
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Петър Дънов и Бялото братство
« Отговор #35 -: Февруари 13, 2011, 02:04:28 am »
Цитат
Имай малко уважение поне, Дънов е духовният водач на българския народ!

Дам имаме нужда от водачи.  ;D
Не е нужно да имаме. ;)
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Петър Дънов и Бялото братство
« Отговор #36 -: Февруари 13, 2011, 02:56:12 am »
Чел ли си нещо от Учителя  ???
Не е необходимо да те познавам, за да си направя извод по мненията ти тук! Само си погледни объркания последен пост :boredom:
Аз в моето мнение съм се аргументирал. Ти в твоето не.

На всичкото отгоре продължаваш да се държиш така, както самата ти критикуваш останалите, че се държат. Все още си чакам уважението за което тръбиш и изискваш. Аз съм не по-малко човек от Пешо Дънов и не съм по-долу в нито едно отношение. Ако ти себе си се смяташ по-незначителна нещо, то си е твой проблем, и на твоя учител, който не те е научил.
Това да искаш от някого нещо без да предложиш същото в замяна се нарича нагло лицемерие.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Петър Дънов и Бялото братство
« Отговор #37 -: Февруари 13, 2011, 05:05:34 am »
Имай малко уважение поне, Дънов е духовният водач на българския народ!
А-а недей така да генерализираш! Аз като част от българския народ, лично не съм съгласен и не възприемам г-на Дънов като духовен или какъвто и да е друг водач.
Dreams are messages from the deep.

Неактивен Светослав Иванов

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
  • психотроник, теолог
    • http://www.psychea.dir.bg/
Светослав Иванов,
това, че някакъв конкретен психиатър някой си, е член на Бялото Братство (каквото и да означава това) много слабо може да докаже какъвто и да е аргумент.
То както има 3ма психиатри в бялото братство, така има други 300, дето са в лудницата затворени.
Това нищо не значи.
Има и пишман-шофьори, които уцелват стълбове. Това не означава, че главният смисъл в живота на един шофьор е да уцелва стълбове. Не означава, разбира се и обратното. Чисто и просто има хора на които не им е провървяло.

За друг път си спести абсурдните и безмислени аргументи.

Ясно – информацията и фактологията ти по темата са общи лафове в стил “ала-бала”. :writer:

Ето какво пише за Петър Дънов д-р Тодор Първанов, психотерапевт:

"Вие търсите помощ в сайт, посветен на Петър Дънов. Той със своят живот, думи и дела е живо доказателство за това, че живота продължава. Съветът ми е да прочетете например биографията му или нещо от сказките му, посветено на живота и смъртта/ тук искам помощ и от другите модератори /.

Не приемайте съвета ми като чудачество, в един учебник на уважаван от мен професор по-психиатрия пишеше, че Петър Дънов е бил болен от шизофрения - нещо в което аз нямах съмнение преди години. Така, че да кажа днес,че той е Учител, е голяма промяна в мен самият. А щом аз го мога, значи всеки го може, иска се само здрав разум, за да разбереш ,че този свят е подреден. Някой е създал природните закони, които физиците и химиците откривате и живота в многообразните му форми. Как ще наречем този някой няма значение. Въпросът е, че го има и смъртта не е края на съществуването ни.

От къде го знам – от опит. Работил съм с тежко психично болни. Голяма част от тях си мислят, че говорят с умрели, извънземни и какви ли не измислици. Казвам измислици, защото като психиатър наистина исках някакви доказателства за тези твърдения и не получавах. Отделно виждах как провежданото лечение правеше тези хора напълно обикновени и всички такива мисли им изчезваха. Бях материалист, за който живота беше само това, което може да видиш и пипнеш. Случайно в чужбина попаднах на една лекция на известен американски психиатър.Човекът беше пенсионер с много опит ,а лекцията беше посветена на странните случаи, които е видял през дългогодишната си практика.Тогава за пръв път видях някой толкова опитен и прочут колега да говори за предаване на енергия и мисли, за телепатия и случаи на множествена личност - в едно тяло последователно живеят няколко личности, които нямат нищо общо помежду си и нямат спомен една за друга. Например той е имал пациентка, която в едната си личност е била със сини очи, в другата си с кафяви- за това науката няма обяснения как става. Жената умира от алергичен шок от пеницилина. Проблемът е, че едната е била алергична към него, другата не. Пробата се прави на неалергичната и лекарството се започва. По време на лечението личностите се сменят и се получава алергичен шок и смърт."
« Последна редакция: Февруари 13, 2011, 11:47:30 am от Светослав Иванов »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Петър Дънов и Бялото братство
« Отговор #39 -: Февруари 13, 2011, 11:41:29 am »
Този Дънов е страдал от маниакална грандомания...

 :o :o :o
И как го разбра това? Бил ли си там, видял ли си, чел ли си?
Когато човек не е запознат с нещата е по-добре да мълчи, а не да прави такива тъпи изказвания!
Имай малко уважение поне, Дънов е духовният водач на българския народ!

Ей затова сме обречени българите... Отхвърляме всичко наше (родно), а тръгваме да търсим и да се възхищаваме на чуждото. Без да се опитаме да опознаем това, което имаме в родината си!!!
Ако се позамислиш малко, ще видиш, че мнението на Танграта си е съвсем на място. И не е виновен той, а постоянно появяващите се из нета ученици от ББ, които всячески се опитват да покажат на останалите колко велик духовен учител е П. Дънов. Подобно поведение никога не може да има положителни резултати. Уважението към учителя е едно, а пропагандирането му – друго.

По-горе се даде един текст, който така и не стана ясно дали е казан действително от Дънов или е интерпретация от негов ученик, протоколирал срещата. А ученици на Дънов провъзгласяващи го за Господ никак не липсват. Но ние не знаем изцяло контекста в който са казани (ако са били казани) въпросните думи. Все пак написаното е няколко реда и е очевидно, че те в никакъв случай не изразяват изчерпателно случилото се в онова време. Вече дадох една възможност, която би обяснила донякъде подобни думи и ако някой каже, че между беседите на Дънов и адвайта веданта няма нищо общо, мога евентуално да дам и други потвърждения за думите си. Освен това срещата е от 1906 г., т.е. много преди да започне активно да изнася беседи през 1914 г. А за осем години в човек могат да настъпят сериозни промени.
« Последна редакция: Февруари 13, 2011, 12:36:14 pm от Iris »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Светослав Иванов,
това, че някакъв конкретен психиатър някой си, е член на Бялото Братство (каквото и да означава това) много слабо може да докаже какъвто и да е аргумент.
То както има 3ма психиатри в бялото братство, така има други 300, дето са в лудницата затворени.
Това нищо не значи.
Има и пишман-шофьори, които уцелват стълбове. Това не означава, че главният смисъл в живота на един шофьор е да уцелва стълбове. Не означава, разбира се и обратното. Чисто и просто има хора на които не им е провървяло.

За друг път си спести абсурдните и безмислени аргументи.

Ясно – информацията и фактологията ти по темата са общи лафове в стил “ала-бала”. :writer:

Ето какво пише за Петър Дънов д-р Тодор Първанов, психотерапевт:

"Вие търсите помощ в сайт, посветен на Петър Дънов. Той със своят живот, думи и дела е живо доказателство за това, че живота продължава. Съветът ми е да прочетете например биографията му или нещо от сказките му, посветено на живота и смъртта/ тук искам помощ и от другите модератори /.

Не приемайте съвета ми като чудачество, в един учебник на уважаван от мен професор по-психиатрия пишеше, че Петър Дънов е бил болен от шизофрения - нещо в което аз нямах съмнение преди години. Така, че да кажа днес,че той е Учител, е голяма промяна в мен самият. А щом аз го мога, значи всеки го може, иска се само здрав разум, за да разбереш ,че този свят е подреден. Някой е създал природните закони, които физиците и химиците откривате и живота в многообразните му форми. Как ще наречем този някой няма значение. Въпросът е, че го има и смъртта не е края на съществуването ни.

От къде го знам – от опит. Работил съм с тежко психично болни. Голяма част от тях си мислят, че говорят с умрели, извънземни и какви ли не измислици. Казвам измислици, защото като психиатър наистина исках някакви доказателства за тези твърдения и не получавах. Отделно виждах как провежданото лечение правеше тези хора напълно обикновени и всички такива мисли им изчезваха. Бях материалист, за който живота беше само това, което може да видиш и пипнеш. Случайно в чужбина попаднах на една лекция на известен американски психиатър.Човекът беше пенсионер с много опит ,а лекцията беше посветена на странните случаи, които е видял през дългогодишната си практика.Тогава за пръв път видях някой толкова опитен и прочут колега да говори за предаване на енергия и мисли, за телепатия и случаи на множествена личност - в едно тяло последователно живеят няколко личности, които нямат нищо общо помежду си и нямат спомен една за друга. Например той е имал пациентка, която в едната си личност е била със сини очи, в другата си с кафяви- за това науката няма обяснения как става. Жената умира от алергичен шок от пеницилина. Проблемът е, че едната е била алергична към него, другата не. Пробата се прави на неалергичната и лекарството се започва. По време на лечението личностите се сменят и се получава алергичен шок и смърт."

Много хубави думи, казани тогава на точното място и в точното време. Цитирането им обаче за цели различни от заложените от автора им, мисля, че е недопустимо. Мога да те уверя, че възгледите на двамата психолози за които говориш са много далеч от твоето боготворене на П. Дънов. И тъй като този разговор се води зад гърба на въпросните лица, предлагам да да се прекрати. Аз тъй или иначе ще го направя, но би било коректно това да направят и останалите.
« Последна редакция: Февруари 13, 2011, 12:03:41 pm от Iris »

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Петър Дънов и Бялото братство
« Отговор #41 -: Февруари 13, 2011, 12:19:22 pm »
Не желая да пиша отговори в стил "есе", за да убеждавам някого във вижданията си! Но хора, които не са запознати с учението на Дънов не би трябвало да правят такива обобщаващи заключения. Такива се правят само на базата на прочетена литература и подкрепено с факти!
Какъв е проблемът, че се появяват последователи на Дънов? Хората стават по-осъзнати и търсят, духовна еволюция.
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Петър Дънов и Бялото братство
« Отговор #42 -: Февруари 13, 2011, 13:38:30 pm »
Цитат
Какъв е проблемът, че се появяват последователи на Дънов?
„Проблемът“ е, че следвате пътя на някой друг, а не своя личен. Това не означава, че не можете да четете неща от Дънов или, който и да е друг. Обаче ако човек почне да се прехласва вече не живее собствен живот.
Лично аз никога Дънов не съм го харесвал.

Цитат
Хората стават по-осъзнати и търсят, духовна еволюция.

Това си зависи единствено от Висшия Аз на даден човек, но никога няма да има тази духовна еволюция ако следвате всяка дума на някой.
Но все пак трябва човек да си извърви своя път и Висшия Аз да преживее нещата и да се усъвършенства.
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Петър Дънов и Бялото братство
« Отговор #43 -: Февруари 13, 2011, 13:52:58 pm »
Това, че чета Дънов, не означава, че следвам пътя му! И не вярвам, че осъзнат човек следва, който и да е. Духовните учители не се появяват с цел да ги следваме сляпо, а да провокират въпроси в нас самите. Всеки сам трябва да открие своя собствен път. Буда вече го е казал: "Не следвай никого, само себе си."
Това, че не харесваш някого си е твое право. Хората сме различни, не го забравяй ;)
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Петър Дънов и Бялото братство
« Отговор #44 -: Февруари 13, 2011, 14:41:01 pm »
Този Дънов е страдал от маниакална грандомания...

 :o :o :o
И как го разбра това? Бил ли си там, видял ли си, чел ли си?
Когато човек не е запознат с нещата е по-добре да мълчи, а не да прави такива тъпи изказвания!
Имай малко уважение поне, Дънов е духовният водач на българския народ!

Ей затова сме обречени българите... Отхвърляме всичко наше (родно), а тръгваме да търсим и да се възхищаваме на чуждото. Без да се опитаме да опознаем това, което имаме в родината си!!!
А според теб как се нарича човек който се смята за еквивалент на"бога"?Или шизофреник,или грандоман!
Уважението мила ми иветке,се печели!То не се дарява току-така.И хубаво като ви кефи някой самозванец(свободен избор),както и това да му се кланяте,да ходите по ношници,да маате крайници в нечленоразделен такт,ако щете..Лошо няма..Ама да ми го обявяваш за нам си къф "водач"::)при това на целият българският народ,е тука вече ми намирисва на зараза с Дъновската мания за величие.Щото ако за теб е водач,хубаво.Ма ти не си ЦЕЛИЯТ БЪЛГАРСКИ НАРОД!!!!!Запомни го.Ти си само овца в стадото,и единственият изход от там е индивидуалната пътека..И не се обиждай,ама само стадният добитък се нуждае от водач!Не знам орлите примерно да си имат пастири..
« Последна редакция: Февруари 13, 2011, 15:26:13 pm от konstantin2007 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27